III Liga Grupo 2 Jor. 19

III Liga standings in 2024

Table

Group 2
PTS MP W D L GF GA GD
1
Świt Skolwin
Świt Skolwin
V V D D V
46 19
14 4 1 39 10 +29
2
TKP Elana Torun
TKP Elana Torun
V V V D V
41 19
12 5 2 32 12 +20
3
Notec Czarnków
Notec Czarnków
D D D V V
32 19
10 2 7 46 35 +11
4
Zawisza Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz
D D V V D
31 19
9 4 6 37 21 +16
5
Nowe Skalmierzyce
Nowe Skalmierzyce
V D V D V
31 19
9 4 6 34 27 +7
6
Unia Swarzędz
Unia Swarzędz
V V D V D
30 19
9 3 7 34 32 +2
7
Vineta Wolin
Vineta Wolin
D D V D D
30 19
9 3 7 29 33 -4
8
Cartusia Kartuzy
Cartusia Kartuzy
D D D V D
29 19
8 5 6 42 25 +17
9
Pogoń Szczecin II
Pogoń Szczecin II
V V V D D
29 19
9 2 8 43 35 +8
10
Gedania Gdansk
Gedania Gdansk
V V D D D
28 19
9 1 9 34 34 0
11
Polonia Środa
Polonia Środa
V V V V D
28 19
8 4 7 30 31 -1
12
Stargard Szczeciński
Stargard Szczeciński
D V V D V
27 19
8 3 8 35 35 0
13
Sokół Kleczew
Sokół Kleczew
D D D D V
25 19
7 4 8 32 35 -3
14
Swinoujscie
Swinoujscie
V D V V D
23 19
7 2 10 24 33 -9
15
Stolem Gniewino
Stolem Gniewino
V D D V D
19 19
5 4 10 19 37 -18
16
KTSK Luzino
KTSK Luzino
D V D D V
13 19
4 1 14 27 52 -25
17
Unia Solec Kujawski
Unia Solec Kujawski
D D D D D
11 19
3 2 14 26 50 -24
18
Starogard Gdański
Starogard Gdański
D D D D D
11 19
2 5 12 25 51 -26
Key
Promotion
Promotion
Mid-table
Mid-table
Relegation
Relegation
PTS MP W D L GF GA GD
1
Świt Skolwin
Świt Skolwin
25 9
8 1 0 25 5 +20
2
TKP Elana Torun
TKP Elana Torun
25 10
8 1 1 16 2 +14
3
Unia Swarzędz
Unia Swarzędz
21 11
6 3 2 19 14 +5
4
Notec Czarnków
Notec Czarnków
19 10
6 1 3 30 21 +9
5
Pogoń Szczecin II
Pogoń Szczecin II
19 10
6 1 3 26 17 +9
6
Zawisza Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz
17 9
5 2 2 20 8 +12
7
Sokół Kleczew
Sokół Kleczew
16 9
5 1 3 18 17 +1
8
Vineta Wolin
Vineta Wolin
14 9
4 2 3 12 11 +1
9
Gedania Gdansk
Gedania Gdansk
13 10
4 1 5 14 15 -1
10
KTSK Luzino
KTSK Luzino
13 10
4 1 5 18 21 -3
11
Cartusia Kartuzy
Cartusia Kartuzy
12 10
3 3 4 21 16 +5
12
Nowe Skalmierzyce
Nowe Skalmierzyce
11 9
3 2 4 18 20 -2
13
Polonia Środa
Polonia Środa
11 9
3 2 4 8 13 -5
14
Unia Solec Kujawski
Unia Solec Kujawski
10 10
3 1 6 18 26 -8
15
Stargard Szczeciński
Stargard Szczeciński
8 9
2 2 5 14 19 -5
16
Stolem Gniewino
Stolem Gniewino
7 8
1 4 3 6 13 -7
17
Swinoujscie
Swinoujscie
6 10
2 0 8 11 22 -11
18
Starogard Gdański
Starogard Gdański
1 9
0 1 8 9 25 -16
Key
Promotion
Promotion
Mid-table
Mid-table
Relegation
Relegation
PTS MP W D L GF GA GD
1
Świt Skolwin
Świt Skolwin
21 10
6 3 1 14 5 +9
2
Nowe Skalmierzyce
Nowe Skalmierzyce
20 10
6 2 2 16 7 +9
3
Stargard Szczeciński
Stargard Szczeciński
19 10
6 1 3 21 16 +5
4
Cartusia Kartuzy
Cartusia Kartuzy
17 9
5 2 2 21 9 +12
5
Polonia Środa
Polonia Środa
17 10
5 2 3 22 18 +4
6
Swinoujscie
Swinoujscie
17 9
5 2 2 13 11 +2
7
TKP Elana Torun
TKP Elana Torun
16 9
4 4 1 16 10 +6
8
Vineta Wolin
Vineta Wolin
16 10
5 1 4 17 22 -5
9
Gedania Gdansk
Gedania Gdansk
15 9
5 0 4 20 19 +1
10
Zawisza Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz
14 10
4 2 4 17 13 +4
11
Notec Czarnków
Notec Czarnków
13 9
4 1 4 16 14 +2
12
Stolem Gniewino
Stolem Gniewino
12 11
4 0 7 13 24 -11
13
Pogoń Szczecin II
Pogoń Szczecin II
10 9
3 1 5 17 18 -1
14
Starogard Gdański
Starogard Gdański
10 10
2 4 4 16 26 -10
15
Unia Swarzędz
Unia Swarzędz
9 8
3 0 5 15 18 -3
16
Sokół Kleczew
Sokół Kleczew
9 10
2 3 5 14 18 -4
17
Unia Solec Kujawski
Unia Solec Kujawski
1 9
0 1 8 8 24 -16
18
KTSK Luzino
KTSK Luzino
0 9
0 0 9 9 31 -22
Key
Promotion
Promotion
Mid-table
Mid-table
Relegation
Relegation
Key
Promotion
Promotion
Mid-table
Mid-table
Relegation
Relegation
Key
Promotion
Promotion
Mid-table
Mid-table
Relegation
Relegation
X