noscript image
537

All leagues and competitions in Spain

es - ISO Country Code La Liga »
Sat 20 Oct
20:45
Barcelona
20:45
Sevilla
Sat 20 Oct
18:30 Playing 14'
Villarreal
0 - 0
Atlético
Sat 20 Oct
16:15 finished
Valencia
1 - 1
Leganés INFO
Sat 20 Oct
13:00 finished
Real Madrid
1 - 2
Levante GAME
es - ISO Country Code Segunda Division »
Sat 20 Oct
18:00 Playing 45'
Alcorcón
0 - 0
Granada CF
Sat 20 Oct
20:00
Córdoba
20:00
Deportivo
Sat 20 Oct
18:00 Playing 44'
Las Palmas
2 - 0
Numancia
Sat 20 Oct
16:00 finished
Real Oviedo
2 - 1
Osasuna INFO
es - ISO Country Code Segunda B Group 1 »
Sat 20 Oct
17:00 Playing 88'
Valladolid B
0 - 0
Cultural Leonesa
es - ISO Country Code Segunda B Group 2 »
Sat 20 Oct
18:00 Playing 40'
Leioa
1 - 0
SD Gernika
Sat 20 Oct
16:30 finished
Amorebieta
1 - 2
Real Oviedo B INFO
Sat 20 Oct
17:00 Playing 88'
Bilbao Ath.
1 - 2
Mirandés
Sat 20 Oct
16:00 finished
CD Vitoria
0 - 1
Barakaldo INFO
es - ISO Country Code Segunda B Group 3 »
Sat 20 Oct
18:30 Playing 12'
Barcelona B
0 - 0
Villarreal B
es - ISO Country Code Tercera Division Group 2 »
Sat 20 Oct
16:45 finished
Lealtad
2 - 1
EI San Martín INFO
Sat 20 Oct
16:30 finished
UC Ceares
0 - 1
Marino Luanco INFO
es - ISO Country Code Tercera Division Group 3 »
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
UM Escobedo
1 - 1
Sámano
Sat 20 Oct
17:00
CD Guarnizo
17:00
CD Bezana
Sat 20 Oct
16:30 finished
CD Cayón
4 - 0
Naval Reinosa INFO
Sat 20 Oct
16:45 finished
Ribamontán
2 - 2
Tropezón INFO
es - ISO Country Code Tercera Division Group 4 »
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
Amurrio
0 - 0
San Ignacio
Sat 20 Oct
18:30 Playing 14'
Balmaseda FC
0 - 0
Sestao River
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
Beasain KE
4 - 1
CD Lagun Onak
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
Club Bermeo
2 - 0
Pasaia KE
Sat 20 Oct
17:30 Playing 59'
Real Sociedad C
2 - 0
JD Somorrostro
Sat 20 Oct
18:00 Playing 44'
SD San Pedro
0 - 0
Santutxu
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
SD Zamudio
0 - 3
Portugalete
es - ISO Country Code Tercera Division Group 6 »
Sat 20 Oct
17:00 Postponed
CD Acero
17:00
Elche Ilicitano
Sat 20 Oct
16:00 Postponed
FC Jove Español
16:00
Villarreal C
Sat 20 Oct
16:30 Postponed
Atzeneta
16:30
Paiporta
Sat 20 Oct
19:00 Postponed
Vilamarxant CF
19:00
Alzira
es - ISO Country Code Tercera Division Group 8 »
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
Virgen Camino
0 - 0
UD Santa Marta
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
Atl. Bembibre
1 - 1
Real Ávila
Sat 20 Oct
16:00
Numancia B
16:00
Burgos Promesas
es - ISO Country Code Tercera Division Group 9 »
Sat 20 Oct
12:30 finished
Atarfe Industrial
2 - 1
River Melilla GAME
es - ISO Country Code Tercera Division Group 11 »
Sat 20 Oct
17:00 Playing 89'
Esporles
1 - 1
Platges de Calvia
Sat 20 Oct
18:00 Playing 44'
Poblense
3 - 0
CD Son Cladera
Sat 20 Oct
16:00 finished
Ibiza I. Pitiusas
4 - 0
Soller INFO
Sat 20 Oct
18:30 Playing 14'
Murense
0 - 0
Llosetense
Sat 20 Oct
18:00
Felanitx
18:00
Manacor
Sat 20 Oct
16:00 finished
Santanyi
0 - 1
Ferriolense INFO
Sat 20 Oct
17:30
UD Alcudia
17:30
Mallorca B
es - ISO Country Code Tercera Division Group 12 »
Sat 20 Oct
18:00 Playing 44'
AU Güímar
0 - 0
Tamaraceite
Sat 20 Oct
17:30 Playing 59'
Panadería Pulido
2 - 1
Tenerife B
Sat 20 Oct
13:30 finished
Unión Viera
1 - 0
Ibarra INFO
Sat 20 Oct
13:45 finished
UD Las Palmas C
1 - 0
Tenisca INFO
es - ISO Country Code Tercera Division Group 15 »
Sat 20 Oct
16:45 finished
CD Alesves
3 - 2
CD Pamplona INFO
Sat 20 Oct
16:00 finished
CD Cortes
0 - 1
CD Itaroa Huarte INFO
Sat 20 Oct
16:30 finished
Baztan
1 - 1
Burladés INFO
Sat 20 Oct
16:30
Txantrea
16:30
Subiza
Sat 20 Oct
16:30
AD San Juan DKE
16:30
Valle Egüés
Sat 20 Oct
16:30 finished
Beti Onak
0 - 3
Peña Sport INFO
es - ISO Country Code Tercera Division Group 16 »
Sat 20 Oct
16:30 finished
Rapid de Murillo
4 - 2
Alberite INFO
Sat 20 Oct
18:30 Playing 14'
Yagüe
0 - 0
Agoncillo
es - ISO Country Code Tercera Division Group 18 »
Sat 20 Oct
18:00 Playing 44'
Villacañas
0 - 2
Socuéllamos
Sat 20 Oct
18:00 Playing 44'
Manchego Ciudad R.
0 - 0
Atlético Albacete
La Liga
Fri 19 Oct
Celta Celta
0-1
Alavés Alavés
Sat 20 Oct
Real Madrid Real Madrid
1-2
Levante Levante
Valencia Valencia
1-1
Leganés Leganés
Villarreal Villarreal
0-0
Atlético Atlético
Barcelona Barcelona
20:45
Sevilla Sevilla
Sun 21 Oct
Rayo Vallecano Rayo Vallecano
12:00
Getafe Getafe
Eibar Eibar
16:15
Athletic Athletic
Huesca Huesca
18:30
Espanyol Espanyol
Real Betis Real Betis
20:45
Real Valladolid Real Valladolid
Mon 22 Oct
R. Sociedad R. Sociedad
21:00
Girona Girona
Team / Points
1 Alavés ALA 17
2 Sevilla SEV 16
3 Atlético ATM 16
4 Barcelona FCB 15
5 Real Madrid RMA 14
6 Espanyol ESP 14
7 Levante LEV 13
8 Real Valladolid VAD 12
9 Real Betis BET 12
10 R. Sociedad RSO 11
 
11 Valencia VCF 10
12 Celta CEL 10
13 Eibar EIB 10
14 Getafe GET 9
15 Girona GIR 9
16 Villarreal VIL 9
17 Leganés LEG 8
18 Athletic ATH 7
19 Rayo Vallecano RAY 5
20 Huesca HUE 5
Segunda Division
Fri 19 Oct
Elche Elche
2-0
Málaga Málaga
Sat 20 Oct
Real Oviedo Real Oviedo
2-1
Osasuna Osasuna
Las Palmas Las Palmas
2-0
Numancia Numancia
Alcorcón Alcorcón
0-0
Granada CF Granada CF
Córdoba Córdoba
20:00
Deportivo Deportivo
Sun 21 Oct
Mallorca Mallorca
12:00
Extremadura UD Extremadura UD
Lugo Lugo
16:00
Gimnàstic Tarragona Gimnàstic
Reus Deportiu Reus Deportiu
18:00
Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda
Albacete Albacete
18:00
Almería Almería
Real Zaragoza Real Zaragoza
20:00
Tenerife Tenerife
Cádiz Cádiz
20:30
Real Sporting Real Sporting
Team / Points
1 Málaga MAL 22
2 Granada CF GRA 21
3 Alcorcón ALC 19
4 Deportivo DEP 18
5 Las Palmas UDL 18
6 Real Oviedo ROV 15
7 Mallorca MLL 14
8 Albacete ALB 13
9 Almería ALM 13
10 Numancia NUM 13
11 Real Sporting SPO 12
 
12 Osasuna OSA 12
13 Rayo Majadahonda MAJ 12
14 Elche ELC 11
15 Real Zaragoza ZAR 10
16 Lugo LUG 9
17 Reus Deportiu REU 9
18 Extremadura UD EXT 8
19 Tenerife CDT 8
20 Cádiz CAD 7
21 Gimnàstic Tarragona GIM 6
22 Córdoba CCF 6
Group 4
Sat 20 Oct
SD Zamudio SD Zamudio
0-3
Portugalete Portugalete
Amurrio Amurrio
0-0
San Ignacio San Ignacio
Beasain KE Beasain KE
4-1
CD Lagun Onak CD Lagun Onak
Club Bermeo Club Bermeo
2-0
Pasaia KE Pasaia KE
Real Sociedad C Real Sociedad C
2-0
JD Somorrostro JD Somorrostro
SD San Pedro SD San Pedro
0-0
Santutxu Santutxu
Balmaseda FC Balmaseda FC
0-0
Sestao River Sestao River
Sun 21 Oct
Santurtzi Santurtzi
11:15
CD Basconia CD Basconia
Alavés B Alavés B
11:30
Deusto Deusto
Sodupe Sodupe
18:15
Ordizia KE Ordizia KE
Team / Points
1 Portugalete POR 22
2 Sestao River SES 21
3 JD Somorrostro JUV 16
4 Santutxu SFC 16
5 Alavés B ALA 15
6 Balmaseda FC BFC 15
7 Beasain KE BEA 15
8 Real Sociedad C BER 14
9 San Ignacio SAN 13
10 CD Lagun Onak LON 11
 
11 Pasaia KE PAS 11
12 SD Zamudio ZAM 10
13 Amurrio AMU 10
14 CD Basconia BAS 8
15 Deusto DEU 8
16 Santurtzi SNT 7
17 Club Bermeo CLU 7
18 Sodupe SOD 6
19 SD San Pedro SDS 5
20 Ordizia KE ORD 4
Cookies use: We use our own and third party "cookies" to improve our services, develop statistical analysis, analyse browsing habits and create interest groups. This allows us to customise the content we offer and show related advertising to your preferences. We also share this browsing analysis and interest groups with third parties. To continue browsing, please accept its use.
Accept More info and settings.

Follow BeSoccer on Facebook