noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Grödig
  • Wiener Neustadt
  • SV Austria Salzburg
  • Wörgl
  • FCM Traiskirchen
  • Gurten
  • St. Johann
  • Wiener SK
  • Allerheiligen
  • Ebreichsdorf
  • Kitzbühel
  • Stadl-Paura
  • Deutschlandsberger
  • Leobendorf
  • Dornbirner SV
  • Kufstein
  • Seekirchen
  • Weiz
  • Kalsdorf
  • Neusiedl
  • Schwaz
  • ATSV Wolfsberg
  • Regionalliga
  • Group 1
  • 2019/2020
Group 2
Fri 13 Mar
Deutschlandsberger Deutschlandsberger
19:00
Weiz Weiz
Wels Wels
19:00
Wolfsberger AC II Wolfsberger AC II
Kalsdorf Kalsdorf
19:00
Hertha Hertha
Allerheiligen Allerheiligen
19:00
Gleisdorf Gleisdorf
ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
19:00
Stadl-Paura Stadl-Paura
Sat 14 Mar
Gurten Gurten
15:00
TUS Bad Gleichenberg Gleichenberg
Sturm Graz II Sturm Graz II
17:00
Vöcklamarkt Vöcklamarkt
St. Anna St. Anna
19:00
Neuhofen / Ried II Neuhofen Ried
Team / Points
1 Sturm Graz II STU 34
2 Allerheiligen ALL 33
3 Hertha HER 32
4 Gurten GUR 31
5 TUS Bad Gleichenberg TBG 29
6 Wolfsberger AC II WAC 29
7 Vöcklamarkt VOC 29
8 St. Anna ANN 28
 
9 Weiz WEI 27
10 Gleisdorf GDF 27
11 Deutschlandsberger DLB 22
12 Kalsdorf KAL 20
13 Neuhofen / Ried II NEU 15
14 ATSV Wolfsberg WOL 14
15 Stadl-Paura STA 7
16 Wels WEL 6
Group 3
Fri 08 Nov
Seekirchen Seekirchen
1-2
Anif / Salzburg II Anif Salzburg
Sat 09 Nov
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden
1-0
SV Austria Salzburg Austria Salzburg
Grödig Grödig
3-1
Kuchl Kuchl
Wals-Grünau Wals-Grünau
1-0
Bischofshofen Bischofshofen
Salzburger AK Salzburger AK
6-1
St. Johann St. Johann
Team / Points
1 Salzburger AK SAL 52
2 Pinzgau Saalfelden PIN 42
3 Seekirchen SEE 29
4 Anif / Salzburg II ANI 27
5 Wals-Grünau WAL 24
 
6 St. Johann STJ 24
7 Grödig GRO 23
8 SV Austria Salzburg SVA 18
9 Kuchl KUC 13
10 Bischofshofen BIS 1
Group 4
Sat 09 Nov
Schwaz Schwaz
0-5
Wörgl Wörgl
Kitzbühel Kitzbühel
3-0
FC Wacker Innsbruck II Wacker Innsbruck
Imst Imst
2-0
Telfs Telfs
Kufstein Kufstein
1-3
Reichenau Reichenau
Zirl Zirl
0-3
SV Hall SV Hall
Team / Points
1 Wörgl WOR 36
2 Schwaz SCH 33
3 Reichenau REI 29
4 SV Hall HAL 28
5 Kitzbühel KIT 27
 
6 Imst IMS 27
7 Telfs TEL 26
8 Kufstein KUF 21
9 Zirl ZIR 12
10 FC Wacker Innsbruck II FCW 9
Group 5
Sat 09 Nov
Rot-Weiß Rankweil Rot-Weiß Rankweil
4-4
Dornbirner SV Dornbirner SV
Lauterach Lauterach
4-2
SC Rheindorf Altach II Rheindorf Altach
Austria Lustenau II Austria Lustenau
1-1
Hohenems Hohenems
Bregenz Bregenz
5-1
Langenegg Langenegg
Sun 10 Nov
Wolfurt Wolfurt
0-2
Röthis Röthis
Team / Points
1 Dornbirner SV DOR 38
2 Hohenems HOH 33
3 Bregenz BRE 30
4 SC Rheindorf Altach II SCR 29
5 Langenegg LAN 28
 
6 Röthis ROT 21
7 Wolfurt WOL 20
8 Lauterach LAU 18
9 Austria Lustenau II AUS 17
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 13
Group 6
Team / Points
1 Salzburger AK SAL 0
2 Dornbirner SV DOR 0
3 Wörgl WOR 0
 
4 Schwaz SCH 0
5 Pinzgau Saalfelden PIN 0
6 Hohenems HOH 0
Group 7
Team / Points
1 Bregenz BRE 15
2 SC Rheindorf Altach II SCR 14
3 Langenegg LAN 14
4 Röthis ROT 10
 
5 Wolfurt WOL 10
6 Lauterach LAU 9
7 Austria Lustenau II AUS 8
8 Rot-Weiß Rankweil ROT 6

Follow BeSoccer on Facebook