noscript image
  • Ribereña A
  • Guadalupense A
  • Maristas A
  • Pebetero O. A
  • San Roque A
  • San José A
  • S. Teresa A
  • Quintana A
  • Malpartida A
  • Flecha Negra A
  • Losareño A
  • C. Buey A
  • Olivenza A
  • San Andres A
  • Monterrubio A
  • Valverdeña A
  • Santa Marta A
  • Jerte A
  • Los Méndigos A
  • Riolobos A
  • Santa Marta B
  • El Tomillar A
Group 1
Thu 21 Mar
Losareño A Losareño A
0-9
C Navalmoral B C Navalmoral B
Fri 22 Mar
Jarandilla A Jarandilla A
4-1
San Andres A San Andres A
Jaraiz Futsal A Jaraiz Futsal A
6-5
Jarandilla B Jarandilla B
Sat 23 Mar
C Navalmoral A C Navalmoral A
0-0
Aldeanueva A Aldeanueva A
Team / Points
1 C Navalmoral B NAV 51
2 Jarandilla A JAR 40
3 Jaraiz Futsal A JAR 34
4 San Andres A AND 29
 
5 Jarandilla B JAR 20
6 Aldeanueva A ALD 15
7 C Navalmoral A NAV 5
8 Losareño A LOS 1
Group 2
Fri 08 Mar
Torreorgaz A Torreorgaz A
8-5
Alcantara A Alcantara A
Pebetero O. A Pebetero O. A
6-0
Malpartida A Malpartida A
Fri 05 Apr
El Regajo A El Regajo A
-
San José A San José A
Team / Points
1 Pebetero O. A PEB 39
2 F. Cristiana A FOR 33
3 San José A COL 22
4 El Regajo A VAL 18
5 Malpartida A MAL 16
 
6 Torreorgaz A TOR 15
7 Ed Casareña A CAS 9
8 Brocense A BRO 6
9 Alcantara A ALC 3
Group 3
Fri 12 Apr
Guadalupense A Guadalupense A
-
Claret A Claret A
Virgen de Las Cruces A Virgen Cruces
-
Ap de Siruela A Ap de Siruela A
Valdecaballeros A Valdecaballeros A
-
La Madrastra A La Madrastra A
Team / Points
1 Ap de Siruela A SIR 24
2 Valdecaballeros A VAL 21
3 Virgen de Las Cruces A VIR 18
4 Claret A CLA 13
 
5 La Madrastra A MAD 10
6 Guadalupense A GUA 5
7 Virgen de Las Cruces B VIR 0
Group 4
Fri 12 Apr
Almendralejo A Almendralejo A
-
Ribereña A Ribereña A
Solana A Solana A
-
Santa Marta B Santa Marta B
Los Méndigos A Los Méndigos A
-
Santa Marta D Santa Marta D
Santa Marta C Santa Marta C
-
O. Merida A O. Merida A
Santa Marta A Santa Marta A
-
Solana B Solana B
Team / Points
1 Santa Marta A SAN 45
2 Solana A SOL 33
3 Santa Marta B SAN 31
4 Los Méndigos A MEN 27
5 Almendralejo A ALM 25
 
6 O. Merida A OLI 16
7 Santa Marta D SAN 14
8 Ribereña A RIB 9
9 Santa Marta C SAN 7
10 Solana B SOL 0
Group 5
Fri 22 Mar
Futsal Serradilla A Futsal Serradilla
1-6
Ed Unión Fresnedosa Acz A Unión Fresnedosa
Cabezuela A Cabezuela A
18:00
Riolobos A Riolobos A
Zarza Apartamentoslaantigua Zarza
18:30
Jerte A Jerte A
Sat 23 Mar
Valle del Jerte A Valle del Jerte A
3-6
Valverdeña A Valverdeña A
Team / Points
1 Ed Unión Fresnedosa Acz A UNI 34
2 Futsal Serradilla A FUT 30
3 Riolobos A RIO 29
4 Jerte A JER 20
 
5 Valle del Jerte A VAL 17
6 Valverdeña A VAL 13
7 Zarza Apartamentoslaantigua ZAR 3
8 Cabezuela A CAB 0
Group 6
Fri 15 Mar
Quintana B Quintana B
17:00
Puebla de Alcocer A Puebla Alcocer
Fri 22 Mar
Orellana Costa Dulce A Orellana Costa Du.
11-4
C. Buey A C. Buey A
Monterrubio A Monterrubio A
8-2
Orellana Costa Dulce B Orellana Costa Du.
Team / Points
1 Quintana A QUI 36
2 Orellana Costa Dulce A ORE 27
3 Monterrubio A MON 27
4 C. Buey A CAB 9
 
5 Quintana B QUI 6
6 Orellana Costa Dulce B ORE 3
7 Puebla de Alcocer A PUE 0
Group 7
Fri 12 Apr
C Juventud Uva B C Juventud Uva B
-
Olivenza A Olivenza A
El Tomillar A El Tomillar A
-
Alburquerque A Alburquerque A
San Roque A San Roque A
-
Maristas A Maristas A
Sanvicenteña A Sanvicenteña A
-
S. Teresa A S. Teresa A
Flecha Negra A Flecha Negra A
-
Juventud A Juventud A
Team / Points
1 Maristas A MAR 34
2 Flecha Negra A CPV 33
3 El Tomillar A TOM 33
4 Juventud A JUV 32
5 C Juventud Uva B JUV 18
 
6 San Roque A ROQ 15
7 Sanvicenteña A SAN 13
8 Olivenza A OLI 12
9 S. Teresa A SAN 10
10 Alburquerque A CPV 4
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook