noscript image
Belgian Pro League
Sun 17 Mar
Club Brugge Club Brugge
1-2
Mouscron Peruwelz Mouscron Peruwelz
Standard de Liège Standard Liège
4-3
Waasland-Beveren Waasland-Beveren
Kortrijk Kortrijk
2-0
Antwerp Antwerp
KV Oostende KV Oostende
0-2
Anderlecht Anderlecht
Zulte-Waregem Zulte-Waregem
3-3
Genk Genk
Lokeren Lokeren
3-1
Cercle Brugge Cercle Brugge
Charleroi Charleroi
1-2
KAS Eupen KAS Eupen
Sint-Truiden Sint-Truiden
0-2
KAA Gent KAA Gent
Team / Points
1 Genk GNK 63
2 Club Brugge FCB 56
3 Standard de Liège SDL 53
4 Anderlecht AND 51
5 KAA Gent GEN 50
6 Antwerp ANT 49
7 Sint-Truiden STR 47
8 Kortrijk KVK 43
 
9 Charleroi CHA 42
10 Mouscron Peruwelz MOU 40
11 Zulte-Waregem ZUL 33
12 KAS Eupen EUP 32
13 Cercle Brugge CER 28
14 KV Oostende OOS 27
15 Waasland-Beveren WAA 27
16 Lokeren LOK 20
Group 2
Sun 03 Mar
KSV Roeselare KSV Roeselare
1-1
KVC Westerlo KVC Westerlo
OH Leuven OH Leuven
2-2
Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk
Lommel United Lommel United
1-1
Mechelen Mechelen
Union Saint-Gilloise Union
1-0
Tubize Tubize
Team / Points
1 Beerschot-Wilrijk BEE 30
2 Mechelen KVM 29
3 Union Saint-Gilloise UNI 21
4 KSV Roeselare KSV 20
 
5 KVC Westerlo KVC 15
6 OH Leuven LEU 14
7 Tubize TUB 14
8 Lommel United LOM 9
Group 4
Fri 22 Mar
Lommel United Lommel United
0-2
OH Leuven OH Leuven
Sun 24 Mar
Tubize Tubize
1-1
KSV Roeselare KSV Roeselare
Team / Points
1 OH Leuven LEU 18
2 KSV Roeselare KSV 18
 
3 Lommel United LOM 16
4 Tubize TUB 13
Group 1
Sat 23 Mar
RES Durbuy RES Durbuy
0-1
Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg
Rebecq Rebecq
3-1
Visé Visé
RAAL La Louviere RAAL La Louviere
0-2
Francs Borains Francs Borains
Sun 24 Mar
Waremme Waremme
2-0
Ciney Ciney
Solières Sport Solières Sport
0-1
La Louvière Centre Louvière Centre
Hamoir Hamoir
1-0
Meux Meux
Walhain Walhain
3-0
RFC Tilleur RFC Tilleur
Acren Acren
3-0
Olympic Charleroi Olympic Charleroi
Team / Points
1 La Louvière Centre LAL 68
2 Hamoir HAM 50
3 Visé VIS 49
4 Rebecq REB 47
5 Francs Borains FBO 45
6 RFC Tilleur RFC 44
7 RAAL La Louviere LOU 38
8 RES Durbuy RES 36
 
9 Couvin-Mariembourg COU 34
10 Meux MEU 32
11 Waremme WAR 31
12 Solières Sport SOL 25
13 Acren ACR 24
14 Olympic Charleroi OLY 23
15 Walhain WAL 19
16 Ciney CIN 9
Group 2
Fri 22 Mar
Hasselt Hasselt
3-0
Bocholt Bocholt
Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertinge
1-1
Patro Eisden Patro Eisden
Sat 23 Mar
Turnhout Turnhout
3-3
Berchem Sport Berchem Sport
Hoogstraten Hoogstraten
1-0
Cappellen Cappellen
KSC City Pirates KSC City Pirates
1-1
Sint-Niklaas Sint-Niklaas
Sun 24 Mar
KFC Duffel KFC Duffel
3-2
Hades Hades
Vosselaar Vosselaar
4-2
Heur Tongeren Heur Tongeren
VW Hamme VW Hamme
0-2
Temse Temse
Team / Points
1 Patro Eisden PAT 59
2 Hasselt SPO 56
3 Bocholt BOC 45
4 Temse TEM 44
5 Hades HAD 36
6 Hoogstraten HOO 34
7 Vosselaar VOS 33
8 Sint-Niklaas STN 32
 
9 Cappellen CAP 31
10 Berchem Sport BER 30
11 KFC Duffel DUF 30
12 KSC City Pirates KSC 27
13 VW Hamme VWH 26
14 Spouwen-Mopertingen SPO 25
15 Turnhout TUR 23
16 Heur Tongeren HET 13
Group 3
Sat 23 Mar
Gent-Zeehaven Gent-Zeehaven
0-2
Londerzeel Londerzeel
Sun 24 Mar
Gullegem Gullegem
2-2
Eppegem Eppegem
Sparta Petegem Sparta Petegem
1-1
SW Harelbeke SW Harelbeke
Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal
2-1
Mandel United Mandel United
Diegem Sport Diegem Sport
1-3
Tempo Overijse Tempo Overijse
KSCT Menen KSCT Menen
0-2
Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel
Westhoek Westhoek
1-2
Ronse Ronse
Olsa Brakel Olsa Brakel
1-2
Dikkelvenne Dikkelvenne
Team / Points
1 Sint-Eloois-Winkel SIN 59
2 Mandel United MAN 53
3 Olympia Wijgmaal OLY 43
4 Sparta Petegem SPA 41
5 Gent-Zeehaven GEN 39
6 Londerzeel LON 36
7 Ronse RON 33
8 KSCT Menen TOE 33
 
9 SW Harelbeke SPO 30
10 Gullegem GUL 29
11 Westhoek WES 28
12 Diegem Sport DIE 28
13 Eppegem EPP 28
14 Tempo Overijse TEM 27
15 Olsa Brakel OLS 26
16 Dikkelvenne DIK 26
Group 1
Sun 24 Mar
Aubel Aubel
2-1
Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps
Rechain Rechain
1-0
Trooz Trooz
Beaufays Beaufays
1-2
UCE Liège UCE Liège
Weywertz Weywertz
2-0
Braives Braives
Raeren Raeren
2-1
JS Fizoise JS Fizoise
Amblève Amblève
0-2
Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha
Sprimont-Comblain II Sprimont-Comblain
2-1
Stade Disonais Stade Disonais
Ougrée Ougrée
2-1
Cointe-Liège Cointe-Liège
Team / Points
1 Raeren RAE 57
2 Wanze / Bas-Oha WAN 49
3 UCE Liège LIE 43
4 Ster-Francorchamps SFR 40
5 JS Fizoise JSF 40
6 Stade Disonais STA 38
7 Aubel RAU 38
8 Weywertz WEY 36
 
9 Ougrée OUG 35
10 Amblève AMB 33
11 Sprimont-Comblain II SPC 32
12 Rechain REC 30
13 Beaufays BEA 30
14 Trooz TRO 24
15 Cointe-Liège CLI 23
16 Braives EHB 19
Group 2
Sun 24 Mar
Es de la Moligneé Moligneé
2-3
Rhisnes Rhisnes
Loyers Loyers
1-1
Rochefort Rochefort
Spy Spy
9-0
Gedinnois Gedinnois
Ligny Ligny
2-0
Wépion Wépion
Grand-Leez Grand-Leez
0-0
Nismes Nismes
Biesme Biesme
1-2
Beauraing Beauraing
Profondeville Profondeville
0-0
Flavion Sport Flavion Sport
Pesche Pesche
2-2
Arquet Arquet
Team / Points
1 Spy SPY 55
2 Loyers LOY 51
3 Nismes NIS 50
4 Grand-Leez GRA 48
5 Rochefort ROC 43
6 Wépion WEP 37
7 Biesme BIE 34
8 Beauraing BEA 31
 
9 Es de la Moligneé MOL 30
10 Rhisnes RHI 30
11 Pesche PES 29
12 Arquet ARQ 26
13 Gedinnois GED 25
14 Ligny LIG 23
15 Flavion Sport FLA 23
16 Profondeville PRO 22
Group 3
Thu 28 Mar
Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
20:30
La Roche La Roche
Sat 30 Mar
Saint-Hubert Saint-Hubert
20:00
Chaumont Chaumont
Libramontois Libramontois
20:00
Sartoise Sartoise
Jeunesse Freylangeoise Jeunesse
20:00
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-
Sun 31 Mar
Ethe Belmont Ethe Belmont
15:00
Rossignol Rossignol
Champlon Champlon
15:00
Marloie Sport Marloie Sport
Gouvy Gouvy
15:00
Lorraine Arlon Lorraine Arlon
Team / Points
1 Habay-la-Neuve HBN 38
2 Marloie Sport MAR 36
3 Libramontois LIB 34
4 Saint-Hubert RFC 33
5 La Roche LAR 26
6 Ethe Belmont EBE 25
7 Chaumont CHA 25
 
8 Lorraine Arlon LOR 21
9 Gouvy GOU 20
10 Jeunesse Freylangeoise JEU 17
11 Sartoise SAR 16
12 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 15
13 Champlon CHA 12
14 Rossignol ROS 4
Group 4
Sat 23 Mar
Antoing Antoing
3-3
Estaimbourg Estaimbourg
Sun 24 Mar
Anderlues Anderlues
2-3
SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage
Belœil Belœil
0-0
Peruwelz Peruwelz
Neufvilles Neufvilles
2-3
RAS Monceau RAS Monceau
Montignies Montignies
3-1
Le Roeulx Le Roeulx
SC Paturages SC Paturages
0-2
Houdeng Houdeng
PAC Buzet PAC Buzet
1-0
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre
Soignies Sports Soignies Sports
1-1
Gosselies Sports Gosselies Sports
Team / Points
1 SG-Tertre-Hautrage SGT 52
2 RAS Monceau RMO 48
3 Gosselies Sports GOS 45
4 Montignies MON 44
5 Peruwelz PER 44
6 PAC Buzet PAC 40
7 Houdeng HOU 39
8 Soignies Sports SOI 39
 
9 Belœil BEL 38
10 Le Roeulx LER 37
11 Antoing ANT 29
12 SC Paturages SCP 25
13 Anderlues AND 23
14 Solre-sur-Sambre SOL 23
15 Neufvilles NEU 22
16 Estaimbourg EST 20
br - ISO Country Code Copa do Brasil »
Wed 27 Mar
23:15
Chapecoense
23:15
Criciuma
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Wed 27 Mar
21:10
Sarmiento
21:10
All Boys
es - ISO Country Code Friendly »
Wed 27 Mar
15:45
Zenit
15:45
HJK Helsinki
Wed 27 Mar
14:30
KuPS Kuopio
14:30
AC Kajaani
Wed 27 Mar
12:00
Konyaspor
12:00
Adana Demirspor
Wed 27 Mar
17:00
Denizlispor
17:00
Goztepe
wo - ISO Country Code International Friendly »
Wed 27 Mar
00:55 Half-Time
Estados Unidos
1 - 1
Chile
Wed 27 Mar
03:00
Paraguay
03:00
México
Wed 27 Mar
01:00 Half-Time
Perú
0 - 0
El Salvador
Wed 27 Mar
03:00
Costa Rica
03:00
Jamaica
Wed 27 Mar
01:00 Half-Time
Honduras
0 - 0
Ecuador
Wed 27 Mar
02:30
Nicaragua
02:30
Guatemala
br - ISO Country Code Paulista A1 »
Wed 27 Mar
00:00 finished
RB Brasil
0 - 0
Santos FC INFO
Wed 27 Mar
01:00 Playing 47'
Palmeiras
2 - 0
Novorizontino
Wed 27 Mar
23:15
Ituano
23:15
São Paulo
br - ISO Country Code Paulista A1 Group 2 »
Wed 27 Mar
20:30
Oeste
20:30
Botafogo SP
Wed 27 Mar
23:15
Ponte Preta
23:15
Bragantino
it - ISO Country Code Coppa Lega Pro »
Wed 27 Mar
20:30
AC Monza
20:30
Vicenza
Wed 27 Mar
20:30
Viterbese
20:30
Trapani
gr - ISO Country Code Football League »
Wed 27 Mar
14:00
Aittitos Spata
14:00
Karaiskakis
Wed 27 Mar
14:00
Trikala
14:00
Kerkyra
Wed 27 Mar
14:00
Apollon Larissa
14:00
Apollon Kalamarias
Wed 27 Mar
14:00
Ergotelis
14:00
Aiginiakos
Wed 27 Mar
14:00
Panachaiki
14:00
Kissamikos
Wed 27 Mar
14:00
Platanias
14:00
Sparti
Wed 27 Mar
13:00
Volos Football
13:00
Irodotos
gb - ISO Country Code Conference »
Wed 27 Mar
20:45
Harrogate Town
20:45
Salford City
it - ISO Country Code Serie D Group 1 »
Wed 27 Mar
14:30
Pro Dronero
14:30
Arconatese
Wed 27 Mar
14:30
Savona
14:30
AS Bra
it - ISO Country Code Serie D Group 2 »
Wed 27 Mar
14:30
Virtus Bergamo
14:30
Caronnese
it - ISO Country Code Serie D Group 5 »
Wed 27 Mar
14:30
Bastia Calcio
14:30
Gavorrano
it - ISO Country Code Serie D Group 7 »
Wed 27 Mar
14:30
Albalonga
14:30
Trastevere
Wed 27 Mar
14:30
Avellino
14:30
Aprilia
it - ISO Country Code Serie D Group 8 »
Wed 27 Mar
14:30
Pomigliano
14:30
Gravina
it - ISO Country Code Serie D Group 9 »
Wed 27 Mar
14:30
Troina
14:30
Nocerina
gt - ISO Country Code Clausura Guatemala »
Wed 27 Mar
22:30
Antigua GFC
22:30
Municipal
Wed 27 Mar
22:00
Guastatoya
22:00
Deportivo Petapa
Wed 27 Mar
19:00
Malacateco
19:00
Deportivo Sanarate
Wed 27 Mar
19:00
Siquinalá
19:00
Xelajú
za - ISO Country Code Nedbank Cup South Africa »
Wed 27 Mar
18:30
Cape Umoya United
18:30
TS Galaxy
de - ISO Country Code Regionalliga Group 5 »
cr - ISO Country Code Torneo de Verano »
Wed 27 Mar
22:05
Guadalupe
22:05
Carmelita
ma - ISO Country Code Botola Pro »
ru - ISO Country Code 2. Division Group 4 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Group 7 »
Wed 27 Mar
20:45
Kidsgrove Athletic
20:45
Mossley
de - ISO Country Code Oberliga Group 7 »
Wed 27 Mar
20:00
Idar-Oberstein
20:00
Schott Mainz
de - ISO Country Code Oberliga Group 11 »
Wed 27 Mar
19:30
Siegen
19:30
Brünninghausen
Wed 27 Mar
19:30
Schermbeck
19:30
Gievenbeck
Wed 27 Mar
19:30
Ennepetal
19:30
Westfalia Rhynern
Wed 27 Mar
19:30
Hammer SpVg
19:30
Rot Weiss Ahlen
Wed 27 Mar
19:30 Postponed
Holzwickeder
19:30
Erndtebrück
Wed 27 Mar
19:30 Postponed
Gutersloh
19:30
Sprockhövel
kr - ISO Country Code FA Cup Korea »
br - ISO Country Code Gaucho 1 »
Wed 27 Mar
23:15
São Luiz
23:15
EC São José
ua - ISO Country Code Persha Liga »
ar - ISO Country Code Primera C Metro. »
Wed 27 Mar
20:00
Arg. Quilmes
20:00
Dep. Armenio
br - ISO Country Code Pernambucano 1 »
Wed 27 Mar
23:15
Santa Cruz
23:15
Afogados
cm - ISO Country Code Elite ONE »
Wed 27 Mar
14:00
Young Sport Acade.
14:00
Eding Sport
Wed 27 Mar
15:30
APEJES Academy
15:30
Avion Academy
Wed 27 Mar
15:30
PWD Bamenda
15:30
Union Douala
Wed 27 Mar
15:30
New Star
15:30
Dragon de Yaoundé
Wed 27 Mar
15:30
Tonnerre
15:30
Cotonsport
Wed 27 Mar
15:30
Eding Sport
15:30
Les Astres
Wed 27 Mar
15:30
Feutcheu
15:30
Fortuna Mfou
Wed 27 Mar
15:30
Fovu Club
15:30
Unisport Bafang
Wed 27 Mar
15:30
Stade Renard
15:30
UMS de Loum
br - ISO Country Code Goiano 1 »
Wed 27 Mar
00:30 Playing 81'
Atlético GO
4 - 1
Anapolina

Follow BeSoccer on Facebook