noscript image
  • Sprimont-Comblain
  • Woluwe
  • Racing Mechelen
  • Tienen
  • La Calamine
  • Bornem
  • Zwarte Leeuw
  • Givry
  • Eendracht Wervik
  • Tournai
  • Wingene
  • Pepingen
  • Ganshoren
  • Wetteren-Kwatrecht
  • Léopold Uccle-Woluwé
  • Wellen
  • Jeunesse Tamines
  • Aywaille
  • Leopoldsburg
  • Sint-Lenaarts
  • Richelle United
  • Betekom
Group 1
Sat 23 Mar
Union Namur Union Namur
20:00
Jette Jette
Aische Aische
20:00
Stade Brainois Stade Brainois
Sun 24 Mar
Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
15:00
Tournai Tournai
Braine Braine
15:00
Racing Jet Wavre Racing Jet Wavre
Albert Quévy-Mons Albert Quévy-Mons
15:00
Léopold Uccle-Woluwé Léopold
Ganshoren Ganshoren
15:00
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois
Entité Manageoise Entité Manageoise
15:00
Ostiches Ostiches
Stockel Stockel
15:00
Binche Binche
Team / Points
1 Braine BRA 54
2 Union Namur UNF 50
3 Aische AIS 45
4 Ostiches OST 44
5 Tournai TOU 42
6 Entité Manageoise ENT 41
7 Léopold Uccle-Woluwé LEO 40
8 Albert Quévy-Mons GEN 36
 
9 Rapid Symphorinois RAP 35
10 Stade Brainois STA 29
11 Jette JET 29
12 Ganshoren GAN 27
13 Racing Jet Wavre RAC 26
14 Jeunesse Tamines JEU 24
15 Binche BIN 20
16 Stockel STO 13
Group 2
Sat 23 Mar
Huy Huy
20:00
Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton
Sprimont-Comblain Sprimont-Comblain
20:00
Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris
Sun 24 Mar
Richelle United Richelle United
15:00
Herstal Herstal
Givry Givry
15:00
Warnant Warnant
Mormont Mormont
15:00
Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée
Verlaine Verlaine
15:00
La Calamine La Calamine
Condruzien Condruzien
15:00
Aywaille Aywaille
Onhaye Onhaye
15:00
Longlier Longlier
Team / Points
1 Stockay-Warfusée STO 55
2 Richelle United RIC 51
3 Givry GIV 50
4 Warnant WAR 48
5 Verlaine VER 47
6 Meix-Devant-Virton MEI 38
7 Onhaye ONH 36
8 Sprimont-Comblain SPR 34
 
9 Aywaille AYW 34
10 Herstal HER 34
11 Mormont MOR 32
12 Oppagne-Wéris OPP 27
13 Huy HUY 26
14 La Calamine LAC 15
15 Longlier LON 14
16 Condruzien CON 10
Group 3
Sat 30 Mar
Voorwaarts Zwevezele Voorwaarts
19:00
Zelzate Zelzate
Torhout Torhout
19:30
Svelta Melsele Svelta Melsele
Oostkamp Oostkamp
20:00
Eendracht Wervik Eendracht Wervik
Sun 31 Mar
Merelbeke Merelbeke
15:00
Pepingen Pepingen
Woluwe Woluwe
15:00
Avanti Avanti
Kampenhout Kampenhout
15:00
Wetteren-Kwatrecht Wetteren-Kwatrecht
Jong Lede Jong Lede
15:00
RC Lebbeke RC Lebbeke
Wingene Wingene
15:00
Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem
Team / Points
1 Merelbeke MER 50
2 Wetteren-Kwatrecht WET 47
3 Wingene WIN 43
4 Voorwaarts Zwevezele VOO 42
5 Pepingen PEP 42
6 Zelzate ZEL 39
7 Avanti AVA 36
8 RC Lebbeke RCL 33
 
9 Wolvertem Merchtem HWM 32
10 Svelta Melsele SVE 31
11 Jong Lede JON 31
12 Kampenhout KAM 25
13 Eendracht Wervik EEN 23
14 Torhout TOR 21
15 Woluwe WOL 19
16 Oostkamp OOS 17
Group 4
Sat 30 Mar
Leopoldsburg Leopoldsburg
19:30
Betekom Betekom
Zwarte Leeuw Zwarte Leeuw
19:30
Lyra Lyra
KFC Nijlen KFC Nijlen
19:30
Bilzerse Waltwilder Bilzerse
KFC Houtvenne KFC Houtvenne
19:30
Tienen Tienen
Racing Mechelen Racing Mechelen
20:00
Sint-Lenaarts Sint-Lenaarts
Sun 31 Mar
Bornem Bornem
15:00
Wellen Wellen
Helson Helchteren Helson Helchteren
15:00
Esperanza Pelt Esperanza Pelt
Eendracht Termien Eendracht Termien
15:00
Ternesse Ternesse
Team / Points
1 Tienen TIE 55
2 KFC Houtvenne HOU 43
3 Sint-Lenaarts SIN 43
4 Lyra LYR 40
5 Wellen WEL 34
6 Zwarte Leeuw ZWA 33
7 Helson Helchteren HEL 33
8 Eendracht Termien EEN 32
 
9 Bornem BOR 30
10 Betekom BET 30
11 Ternesse TER 29
12 Leopoldsburg LEO 27
13 KFC Nijlen NIL 27
14 Esperanza Pelt ESP 25
15 Bilzerse Waltwilder BIL 22
16 Racing Mechelen RAC 21

Follow BeSoccer on Facebook