noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Arinaga
  • Las Torres B
  • Maspalomas C
  • Cardones
  • Unión Peña
  • Unión Peña B
  • Corazón Mª B
  • Castillo B
  • Goleta
  • Ideal Tres
  • Atlético B
  • Unión Viera D
  • Tablero B
  • Piletas
  • Vallinamar
  • Tablero
  • Veteranos B
  • Puertos D
  • Bañaderos
  • Las Coloradas
  • Universitario B
  • Becerril B
Group 1
Sat 01 Jun
Firgas Firgas
1-10
Moya Moya
Roque Amagro Roque Amagro
0-3
San Isidro San Isidro
Teror B Teror B
3-13
Unión Moral Unión Moral
Santidad Santidad
2-9
Sardina Sardina
Cardones Cardones
5-3
Arucas B Arucas B
Goleta Goleta
4-1
Cruz Barrial Cruz Barrial
Granjeros Granjeros
1-4
San Nicolás San Nicolás
Atalaya Atalaya
0-3
Bañaderos Bañaderos
Team / Points
1 Unión Moral UMO 90
2 Sardina SAR 84
3 San Nicolás NIC 70
4 Moya MOY 68
5 San Isidro ISI 54
6 Cruz Barrial BAR 49
7 Arucas B ARU 41
8 Santidad SAN 36
 
9 Teror B TER 36
10 Cardones CAR 34
11 Roque Amagro ROA 33
12 Granjeros GRA 33
13 Bañaderos BAÑ 29
14 Goleta GOL 26
15 Firgas FIR 23
16 Atalaya ATA 0
Group 2
Sat 01 Jun
Piletas Piletas
2-3
Lomo Blanco Lomo Blanco
Puertos Las Palmas B Puertos Palmas
4-6
Bañaderos B Bañaderos B
Villa Sta. Brigida Villa Sta. Brigida
10-2
Isleclub Isleclub
Las Torres Las Torres
13-1
Costa Ayala Costa Ayala
San Mateo San Mateo
2-3
Corazón Mª Corazón Mª
Tamaraceite Tamaraceite
4-6
Alcotán Alcotán
Atl. Fomento Atl. Fomento
9-1
Colegio Norte C Colegio Norte C
Team / Points
1 Carnevali CAR 73
2 Lomo Blanco LOB 66
3 Alcotán ALC 63
4 Tamaraceite TAM 56
5 San Mateo MAT 53
6 Piletas PIL 50
7 Isleclub ISL 48
8 Villa Sta. Brigida VSB 47
 
9 Las Torres TOR 45
10 Corazón Mª COR 45
11 Bañaderos B BAÑ 25
12 Atl. Fomento FOM 19
13 Colegio Norte C NOR 10
14 Puertos Las Palmas B PUE 9
15 Costa Ayala AYA 3
Group 4
Wed 29 May
Las Remudas Las Remudas
2-3
Calero B Calero B
Vallinamar Vallinamar
1-5
At. Marzasport At. Marzasport
Sat 01 Jun
Yoñé Yoñé
4-9
Las Longueras Las Longueras
Unión Marina Unión Marina
0-7
Gariteño Gariteño
Pedro Hidalgo Pedro Hidalgo
4-6
Atlético C Atlético C
Ojos de Garza Ojos de Garza
8-3
Ideal Tres Ideal Tres
Valdecasas Valdecasas
3-0
Jinámar Jinámar
Telde Telde
1-0
Futboltec Futboltec
Team / Points
1 Las Longueras LAL 84
2 Atlético C ATL 81
3 At. Marzasport MAR 76
4 Valdecasas VAL 65
5 Calero B CAL 56
6 Yoñé YOÑ 53
7 Ojos de Garza GAR 51
8 Pedro Hidalgo PED 48
 
9 Las Remudas REM 44
10 Gariteño GAR 36
11 Telde TEL 34
12 Ideal Tres IDE 33
13 Vallinamar VAL 23
14 Unión Marina UNI 13
15 Futboltec FUT 0
16 Jinámar JIN 0
Group 6
Fri 31 May
Veteranos C Veteranos C
9-0
La Garita B La Garita B
Sat 01 Jun
Acodetti C Acodetti C
1-6
Siete Palmas B Siete Palmas B
Universitario B Universitario B
11-2
Unión Peña B Unión Peña B
Arucas C Arucas C
1-0
Unión Viera C Unión Viera C
Atlético B Atlético B
3-1
Guiniguada C Guiniguada C
Carnevali C Carnevali C
2-9
Victoria C Victoria C
Guanarteme B Guanarteme B
8-5
Aregranca B Aregranca B
San Juan Atl. San Juan Atl.
1-0
Piletas C Piletas C
Team / Points
1 Veteranos C VET 88
2 Unión Viera C VIE 77
3 Arucas C ARU 73
4 La Garita B GAR 65
5 San Juan Atl. SJA 55
6 Universitario B UNI 54
7 Atlético B AGC 50
8 Guiniguada C GUI 50
 
9 Unión Peña B UNI 44
10 Guanarteme B GUA 40
11 Victoria C VIC 38
12 Siete Palmas B SIE 26
13 Aregranca B ARE 20
14 Acodetti C ACO 14
15 Carnevali C CAR 10
16 Piletas C PIL 0
Group 8
Fri 31 May
San Isidro B San Isidro B
5-1
Veteranos D Veteranos D
Sat 01 Jun
Las Mesas B Las Mesas B
9-0
Piletas B Piletas B
Guía B Guía B
0-7
Acodetti B Acodetti B
Moya B Moya B
10-7
Cardones B Cardones B
Corazón Mª B Corazón Mª B
17-0
Sardina B Sardina B
Unión Viera D Unión Viera D
3-5
Santidad B Santidad B
Villa Sta. Brígida B Villa Sta. Brígi.
16-0
Intercanarias B Intercanarias B
Las Coloradas C Las Coloradas C
0-1
Becerril B Becerril B
Team / Points
1 Acodetti B ACO 87
2 Las Mesas B LME 87
3 Corazón Mª B COR 72
4 Becerril B BEC 67
5 San Isidro B SIS 61
6 Guía B GUI 53
7 Villa Sta. Brígida B VSB 52
8 Veteranos D VET 42
 
9 Santidad B SAN 42
10 Moya B MOY 42
11 Piletas B PLT 32
12 Cardones B CAR 22
13 Unión Viera D UVI 16
14 Intercanarias B ITC 15
15 Sardina B SAR 14
16 Las Coloradas C LCO 0
Group 10
Wed 29 May
Estrellas B Estrellas B
4-3
Cerruda B Cerruda B
Fri 31 May
San Pedro B San Pedro B
3-1
Balos B Balos B
Sat 01 Jun
Vecindario B Vecindario B
5-5
Arguineguín B Arguineguín B
San Fernando B San Fernando B
16-0
Playa C Playa C
Ingenio B Ingenio B
0-10
Tablero B Tablero B
Castillo B Castillo B
0-1
Valsequillo B Valsequillo B
Calero D Calero D
0-1
Maspalomas B Maspalomas B
Team / Points
1 San Fernando B SFE 78
2 Maspalomas B MPL 75
3 Tablero B TAB 52
4 Estrellas B EST 51
5 Arguineguín B ARG 51
6 Doramas B DRM 47
7 Playa C PLY 46
8 Cerruda B CER 44
 
9 Balos B BAL 44
10 San Pedro B SPE 38
11 Valsequillo B VSQ 35
12 Vecindario B VEC 32
13 Ingenio B ING 13
14 Calero D CAL 0
15 Castillo B CAS 0
516

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook