noscript image
  • Catarroja A
  • B. Alfafar A
  • Valencia C
  • Mislata C
  • Benimaclet A
  • Rafelbuñol C
  • Buñol B
  • Sagunto C
  • Burjassot B
  • Fundació VCF A
  • Cracks A
  • Juventud Chiva A
  • Paterna B
  • Canet A
  • Vilamarxant
  • A. March A
  • Silla A
  • C. Oliveral A
  • Foios Atl. A
  • Catarroja B
  • Rafelbuñol B
  • Marcelino B
Group 1
Fri 10 May
Tavernes Blanques C Tavernes Blanques
1-5
Canet B Canet B
Biensa C Biensa C
1-3
Acero B Acero B
Rafelbuñol B Rafelbuñol B
2-2
Caxton C. B Caxton C. B
Sat 11 May
Almassera B Almassera B
2-10
C.D. Massamagrell B C.D. Massamagrell
Faura B Faura B
3-4
Albalat A Albalat A
Puzol C Puzol C
1-3
Sagunto C Sagunto C
Team / Points
1 Acero B ACE 64
2 Albalat A ALB 61
3 Mare Nostrum B MAR 57
4 Canet B FUT 46
5 Biensa C BIE 46
6 Faura B FAU 42
7 C.D. Massamagrell B MAS 38
 
8 Sagunto C SAG 32
9 Caxton C. B CAX 26
10 Almassera B SPO 15
11 Tavernes Blanques C TAV 13
12 Puzol C PUZ 10
13 Rafelbuñol B RAF 5
Group 2
Sat 11 May
Atletic Beteró de Valencia Atletic Beteró V.
1-0
El Puig B El Puig B
Rocafort B Rocafort B
1-2
Eaf Valencia B Eaf Valencia B
Moncadense B Moncadense B
7-1
Torrefiel A. B Torrefiel A. B
Alboraya B Alboraya B
6-0
A. Patriarca B A. Patriarca B
Sun 12 May
Historics V. B Historics V. B
13-3
Contaudit Almassera A Contaudit
Torre L. B Torre L. B
12:00
Forus Valencia A Forus Valencia A
Team / Points
1 Alboraya B ALB 59
2 Inter San Jose Valencia B INT 52
3 Eaf Valencia B VAL 52
4 Historics V. B HIS 46
5 Rocafort B ROC 37
6 Moncadense B ATL 36
7 A. Patriarca B ALF 33
 
8 Contaudit Almassera A CON 21
9 Torre L. B TOR 18
10 Torrefiel A. B TOR 11
11 El Puig B PUI 10
12 Atletic Beteró de Valencia ATL 3
13 Forus Valencia A FOR 0
Group 3
Fri 10 May
Sec Asoc Cult S Antbenagebe Asoc Cult Antbena.
3-3
Vallbonense C Vallbonense C
Sat 11 May
Valencia B Valencia B
10-1
Serranos B Serranos B
V. Paterna A V. Paterna A
8-0
A. Paterna B A. Paterna B
Sun 12 May
Cracks C Cracks C
4-0
Ribarroja B Ribarroja B
La Eliana B La Eliana B
9-3
F.B. A.C. Benaguasil B F.B. A.C. Benagua.
Betera B Betera B
6-2
Burjassot B Burjassot B
Team / Points
1 Valencia B VAL 69
2 La Eliana B ELI 69
3 Betera B BET 50
4 Cracks C CRA 48
5 F.B. A.C. Benaguasil B BEN 45
6 V. Paterna A CLU 43
7 Burjassot B BUR 29
 
8 Benaguasil B BEN 23
9 Serranos B SER 22
10 Ribarroja B RIB 21
11 Sec Asoc Cult S Antbenagebe ASO 15
12 A. Paterna B AVA 12
13 Vallbonense C VAL 9
Group 4
Fri 10 May
La Eliana D La Eliana D
3-2
Udjuventud Bº del Cristo B Udjuventud Cristo
Sat 11 May
Fundacio B Fundacio B
3-1
A. Walter B A. Walter B
Manises C Manises C
10-2
Zafranar C Zafranar C
Torrent Club de Futbol C Torrent Club Futb.
6-0
Paterna B Paterna B
Sun 12 May
Loriguilla A Loriguilla A
12-2
Q. Poblet B Q. Poblet B
Avant Aldaia C.D.F. Avant Aldaia C.D..
2-4
Buñol Buñol
Team / Points
1 Fundacio B FUN 72
2 Loriguilla A LOR 63
3 Buñol BUN 44
4 A. Walter B ALA 44
5 Torrent Club de Futbol C TOR 42
6 Aldaia 'b' ALD 42
7 La Eliana D ELI 36
 
8 Avant Aldaia C.D.F. AVA 33
9 Manises C MAN 21
10 Udjuventud Bº del Cristo B UDJ 21
11 Q. Poblet B QUA 19
12 Paterna B PAT 18
13 Zafranar C ZAF 0
Group 5
Sat 11 May
Don Bosco B Don Bosco B
1-5
La Luz X. B La Luz X. B
Silla E Silla E
1-5
C. Oliveral A C. Oliveral A
Zafranar B Zafranar B
7-3
Godella B Godella B
Apolo A Apolo A
3-1
Benimar B Benimar B
Mislata C Mislata C
4-2
Malilla D Malilla D
Sun 12 May
Mislata E Mislata E
4-5
A. Amistat B A. Amistat B
Torrent Club de Futbol D Torrent Club Futb.
12:00
Paiporta 'b' Paiporta 'b'
Team / Points
1 La Luz X. B XIR 70
2 Zafranar B ZAF 58
3 A. Amistat B ATL 57
4 Godella B GOD 52
5 C. Oliveral A CAS 43
6 Apolo A APO 42
7 Don Bosco B BOS 30
 
8 Mislata E MIS 27
9 Malilla D MAL 24
10 Torrent Club de Futbol D TOR 24
11 Mislata C MIS 23
12 Silla E SIL 6
13 Benimar B BEN 1
14 Paiporta 'b' PAI 0
Group 6
Fri 10 May
Catarroja C Catarroja C
8-2
B. Alfafar A B. Alfafar A
Sat 11 May
B. Fabara B B. Fabara B
1-4
Malilla E Malilla E
E1 Valencia B E1 Valencia B
1-3
Marcelino B Marcelino B
Monte Sion C Monte Sion C
5-8
El Vedat B El Vedat B
Massanassa B Massanassa B
0-10
Silla D Silla D
Salgui Ede C Salgui Ede C
8-1
Vall Alcalans B Vall Alcalans B
Team / Points
1 Marcelino B MAR 61
2 Silla D SIL 61
3 Cfb Ciutat de Valencia D CIU 55
4 E1 Valencia B VAL 55
5 Catarroja C FBC 54
6 El Vedat B COL 44
7 Salgui Ede C COL 38
 
8 Monte Sion C MON 30
9 B. Alfafar A BAL 21
10 B. Fabara B UNI 12
11 Massanassa B MAS 12
12 Malilla E MAL 9
13 Vall Alcalans B VAL 8
Group 7
Fri 10 May
Inter San Jose Valencia D Inter Jose Valenc.
3-3
Historics V. C Historics V. C
Valencia C Valencia C
1-1
Turia B Turia B
Sat 11 May
Los Imposibles Levante A Imposibles Levante
1-0
Benicalap B Benicalap B
Malilla C Malilla C
7-1
El Rumbo C El Rumbo C
Sun 12 May
Cfb Ciutat de Valencia E Ciutat Valencia
2-2
Patacona C Patacona C
Sarset D Sarset D
2-9
Dptvo La Rambleta D Dptvo Rambleta
Team / Points
1 Malilla C MAL 69
2 Dptvo La Rambleta D DPT 58
3 Turia B TUR 45
4 Benicalap B CFU 44
5 Los Imposibles Levante A IMP 40
6 Patacona C PAT 38
7 Valencia C VAL 31
 
8 Inter San Jose Valencia D INT 31
9 Cfb Ciutat de Valencia E CIU 27
10 Sarset D SAR 21
11 El Rumbo C RUM 17
12 Historics V. C HIS 14
13 Deutsche Schule Valencia B DEU 8
Group 8
Fri 10 May
Mislata Unión A Mislata Unión A
1-6
Malilla A Malilla A
Fundació VCF A Fundació VCF A
2-2
Patacona A Patacona A
Sat 11 May
Torrent A Torrent A
1-2
Torre Levante A Torre Levante A
Alboraya A Alboraya A
1-6
Valencia B Valencia B
Levante A Levante A
5-2
Villarreal A Villarreal A
Sun 12 May
Colegio Salgui A Colegio Salgui A
-
<< Descansa >> A << Descansa >> A
Team / Points
1 Levante A LEV 62
2 Valencia B VAL 54
3 Villarreal A VIL 48
4 Malilla A MAL 42
5 Fundació VCF A FUN 34
6 Alboraya A ALB 34
7 Inter San Jose Valencia B INT 32
 
8 Torre Levante A TOR 24
9 Patacona A PAT 18
10 Mislata Unión A MIS 17
11 Colegio Salgui A COL 8
12 Torrent A TOR 5
13 << Descansa >> A DES 0
Group 10
Fri 10 May
Eaf Valencia B Eaf Valencia B
2-0
B. Mirambell B. Mirambell
Sat 11 May
Museros A Museros A
09:30
Saguntino Saguntino
Deutsche S. A Deutsche S. A
6-0
La Creu Pobla Farnals A Creu Pobla Farnals
C. Valencia A C. Valencia A
6-0
S. Almassera A S. Almassera A
Torrefiel Ath. A Torrefiel Ath. A
4-2
Atletic Beteró de Valencia Atletic Beteró V.
Sun 12 May
El Puig A El Puig A
6-3
Benimaclet A Benimaclet A
Team / Points
1 C. Valencia A CIU 72
2 Museros A MUS 58
3 El Puig A PUI 55
4 Deutsche S. A DEU 46
5 Atletic Beteró de Valencia ATL 41
6 Torrefiel Ath. A TOR 39
7 Foios Atl. A FOI 39
 
8 S. Almassera A SPO 27
9 Eaf Valencia B VAL 27
10 La Creu Pobla Farnals A CRE 26
11 Benimaclet A SPO 12
12 B. Mirambell BON 11
13 Saguntino SAG 1
Group 11
Sat 11 May
Godella A Godella A
2-5
Moncadense A Moncadense A
Burjassot A Burjassot A
3-4
Cracks A Cracks A
Vallbonense A Vallbonense A
1-1
La Eliana A La Eliana A
Lliria A Lliria A
1-3
Alboraya C Alboraya C
A. Paterna A A. Paterna A
5-0
Benicalap A Benicalap A
Betera A Betera A
0-4
Levante B Levante B
Team / Points
1 Burjassot A BUR 64
2 Cracks A CRA 59
3 A. Paterna A AVA 54
4 Levante B LEV 53
5 Moncadense A ATL 44
6 La Eliana A ELI 42
7 Alboraya C ALB 34
 
8 Vallbonense A VAL 24
9 Rocafort A ROC 21
10 Lliria A LLI 20
11 Godella A GOD 17
12 Benicalap A CFU 17
13 Betera A BET 3
Group 12
Sat 11 May
Quelmo Manises B Quelmo Manises B
6-2
Colegio Mas Camarena A Colegio Camarena
Sec Asoc Cult S Antbenagebe Asoc Cult Antbena.
3-2
Benaguasil A Benaguasil A
Marines A Marines A
1-8
Turia A Turia A
Benaguasil A Benaguasil A
4-3
Los Silos A Los Silos A
Vilamarxant Vilamarxant
2-2
Ribarroja A Ribarroja A
Sun 12 May
Sporting de Rocafort A Sporting Rocafort
5-2
Pedralba Pedralba
Team / Points
1 Sec Asoc Cult S Antbenagebe ASO 66
2 Turia A TUR 60
3 Quelmo Manises B QUE 59
4 Benaguasil A BEN 56
5 Marines A MAR 40
6 Vilamarxant VIL 35
7 Los Silos A SIL 31
 
8 Ribarroja A RIB 30
9 Benaguasil A BEN 29
10 Sporting de Rocafort A SPO 22
11 Pedralba PED 16
12 Colegio Mas Camarena A COL 5
13 Villar VIL 4
Group 13
Sat 11 May
Monte Sion A Monte Sion A
4-4
Juventud Chiva A Juventud Chiva A
El Rumbo A El Rumbo A
7-1
Avant Aldaia A Avant Aldaia A
UD Paterna A UD Paterna A
1-8
La Luz Xirivella A Xirivella
Aldaia A Aldaia A
12-1
Manisense A Manisense A
A. Walter A A. Walter A
0-4
Paterna A Paterna A
Serranos A Serranos A
0-10
Q. Poblet A Q. Poblet A
Team / Points
1 El Rumbo A RUM 65
2 Levante C LEV 64
3 La Luz Xirivella A XIR 64
4 Q. Poblet A QUA 47
5 Paterna A PAT 44
6 Avant Aldaia A AVA 38
7 Aldaia A ALD 38
 
8 UD Paterna A PAT 28
9 Juventud Chiva A JUV 21
10 Monte Sion A MON 19
11 Serranos A SER 14
12 A. Walter A ALA 11
13 Manisense A JUV 0
Group 14
Sat 11 May
D'Alcasser A D'Alcasser A
1-3
El Vedat A El Vedat A
Zafranar A Zafranar A
3-2
Xirivella A Xirivella A
Benimar A Benimar A
3-1
Cheste Cheste
Sarset A Sarset A
1-3
Evangelico A Evangelico A
Sun 12 May
S. Xirivella A S. Xirivella A
-
Paiporta A Paiporta A
Exposición A Exposición A
1-3
A. March A A. March A
Team / Points
1 A. March A COL 53
2 Xirivella A XIR 51
3 Paiporta A PAI 46
4 El Vedat A COL 43
5 B. Cristo A JUV 43
6 Zafranar A ZAF 35
7 D'Alcasser A DAL 28
 
8 Exposición A EXP 23
9 Cheste CHE 17
10 Benimar A BEN 16
11 Sarset A SAR 9
12 Evangelico A EVA 9
13 S. Xirivella A SPO 0
Group 15
Fri 10 May
Picassent A Picassent A
6-0
A. Amistat A A. Amistat A
Sat 11 May
Catarroja A Catarroja A
0-9
Catarroja A Catarroja A
Massanassa A Massanassa A
6-1
Don Bosco A Don Bosco A
Silla A Silla A
3-0
E1 Valencia A E1 Valencia A
Fonteta Fonteta
5-0
Maritimo Cabanyal A Maritimo Cabanyal
Sun 12 May
Vall Alcalans A Vall Alcalans A
2-4
Marcelino A Marcelino A
Team / Points
1 Silla A SIL 67
2 Massanassa A MAS 64
3 Catarroja A FBC 56
4 Picassent A PIC 52
5 A. Amistat A ATL 49
6 E1 Valencia A VAL 44
7 B. Fabara A UNI 37
 
8 Fonteta FON 28
9 Don Bosco A BOS 28
10 Marcelino A MAR 12
11 Vall Alcalans A VAL 8
12 Maritimo Cabanyal A UDM 7
13 Catarroja A CAT 7
Group 16
Sat 11 May
Alfinach Alfinach
0-5
Sagunto B Sagunto B
Nazaret Nazaret
2-1
Tavernes Blanques B Tavernes Blanques
Biensa B Biensa B
3-9
Mislata B Mislata B
Imposibles B Imposibles B
7-1
Meliana Meliana
Rafelbuñol C Rafelbuñol C
0-7
El Planter Dv7 A El Planter Dv7 A
Sun 12 May
Cfb Ciutat de Valencia C Ciutat Valencia
0-3
Historics V. A Historics V. A
Team / Points
1 El Planter Dv7 A PLA 69
2 Cfb Ciutat de Valencia C CIU 61
3 Sagunto B SAG 59
4 Imposibles B IMP 57
5 Rafelbuñol C RAF 44
6 Historics V. A HIS 38
7 Nazaret ACI 29
 
8 Mislata B MIS 26
9 Patacona B PAT 23
10 Tavernes Blanques B TAV 19
11 Meliana MEL 19
12 Alfinach COL 10
13 Biensa B BIE 1
Group 17
Fri 10 May
El Rumbo B El Rumbo B
2-0
Vallbonense B Vallbonense B
Inter San Jose Valencia 'e' Inter Jose Valenc.
1-10
Cracks B Cracks B
Sat 11 May
Lliria B Lliria B
4-3
C. Valencia B C. Valencia B
Ud. Paterna C Ud. Paterna C
6-3
Catarroja B Catarroja B
Salgui Ede B Salgui Ede B
9-0
Torrent E Torrent E
Silla C Silla C
4-4
A. Aldaia B A. Aldaia B
Sun 12 May
Bº La Luz Xirivella C Xirivella
3-1
Mislata Uf D Mislata Uf D
Team / Points
1 Cracks B CRA 72
2 Salgui Ede B COL 69
3 Bº La Luz Xirivella C XIR 64
4 Lliria B LLI 58
5 Silla C SIL 42
6 Mislata Uf D MIS 38
7 El Rumbo B RUM 37
 
8 A. Aldaia B AVA 36
9 C. Valencia B CIU 33
10 Inter San Jose Valencia 'e' INT 31
11 Torrent E TOR 29
12 Vallbonense B VAL 11
13 Ud. Paterna C AVA 8
14 Catarroja B CAT 0
Group 18
Fri 10 May
Club de Fútbol Atletic Turi Club Fútbol Atle.
5-2
Paterna B Paterna B
Macastre A Macastre A
4-3
Catarroja B Catarroja B
Sat 11 May
Silla B Silla B
14-0
Picassent B Picassent B
Monte Sion B Monte Sion B
1-0
J. Chiva B J. Chiva B
Torrent B Torrent B
5-6
Buñol B Buñol B
Malilla B Malilla B
2-2
Sedavi A Sedavi A
Sun 12 May
Atletico Sedavi A Atletico Sedavi A
5-7
Levante Albal A Levante Albal A
Team / Points
1 Buñol B BUN 78
2 Silla B SIL 70
3 Malilla B MAL 58
4 Torrent B TOR 56
5 Sedavi A SED 54
6 Levante Albal A LEV 53
7 Atletico Sedavi A ATL 38
 
8 Club de Fútbol Atletic Turi CLU 28
9 J. Chiva B JUV 28
10 Macastre A MAC 24
11 Catarroja B FBC 16
12 Paterna B PAT 15
13 Monte Sion B MON 13
14 Picassent B PIC 1
610

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook