noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Don Bosco B
  • Catarroja C
  • Teresianas Torrent B
  • C. Almassera C
  • Avant Paterna B
  • Picassent D
  • A. Amistat B
  • Levante B
  • Marcelino B
  • Museros B
  • Lliria B
  • Turia B
  • Fundacio  B
  • Acero B
  • Paterna B
  • Union Benetuser Fabara B
  • Serranos B
  • Torre Levante B
  • Malilla D
  • Vall Dels Alcalans B
  • Deutsche Schule Valencia A
  • El Puig B
Group 1
Wed 30 Nov
CFFaura 'b' CFFaura 'b'
-
CF Unió Esportiva De Rocafo Unió Esportiva R.
T. Blanques C T. Blanques C
-
Sagunto D Sagunto D
Acero B Acero B
-
Rafelbuñol CF 'b' Rafelbuñol
Foios A. C Foios A. C
-
Patacona E Patacona E
Tue 03 Dec
Caxton College C Caxton College C
18:30
Biensa C Biensa C
Thu 05 Dec
Cfb Ciutat de Valencia D Ciutat Valencia
19:30
C. Almassera C C. Almassera C
Team / Points
1 Acero B ACE 24
2 Cfb Ciutat de Valencia D CIU 21
3 Caxton College C CAX 18
4 T. Blanques C TAV 15
5 CF Unió Esportiva De Rocafo CFU 13
6 Museros B MUS 11
7 Patacona E PAT 8
 
8 CFFaura 'b' CFF 7
9 Biensa C BIE 5
10 Foios A. C FOI 5
11 Rafelbuñol CF 'b' RAF 4
12 Sagunto D SAG 3
13 C. Almassera C CON 2
14 C.D. Massamagrell D MAS 0
Group 3
Wed 30 Nov
Paterna B Paterna B
-
Cracks E Cracks E
CF Marines '' B' ' Marines
-
CD El Rumbo 'e' CD El Rumbo 'e'
Godella C Godella C
-
Betera C Betera C
FB Loriguilla 'b' FB Loriguilla 'b'
-
Vilamarxant B Vilamarxant B
Thu 05 Dec
Avant Paterna B Avant Paterna B
19:45
Los Silos B Los Silos B
Sat 07 Dec
CDFB La Eliana 'b' CDFB Eliana
10:30
Vallbonense D Vallbonense D
Team / Points
1 Avant Paterna B AVA 24
2 Benaguasil B BEN 17
3 CDFB La Eliana 'b' CDF 16
4 CF Marines '' B' ' CFM 14
5 Los Silos B SIL 13
6 Godella C GOD 12
7 Paterna B PAT 9
 
8 Betera C BET 9
9 FB Loriguilla 'b' FBL 9
10 Cracks E CRA 8
11 Vilamarxant B VIL 3
12 Vallbonense D VAL 3
13 Lliria B LLI 0
14 CD El Rumbo 'e' CDE 0
Group 5
Wed 30 Nov
UD Aldaia CF 'd' UD Aldaia CF 'd'
-
Salgui Ede C Salgui Ede C
SC Requena 'b' SC Requena 'b'
-
CD Buñol 'b' CD Buñol 'b'
Thu 05 Dec
A. Walter C A. Walter C
18:30
Monte Sion C Monte Sion C
Fri 06 Dec
Sarset C Sarset C
19:00
Manisense C Manisense C
Sat 07 Dec
El Rumbo D El Rumbo D
10:15
J. Chiva C J. Chiva C
Q. Poblet C Q. Poblet C
13:00
Malilla D Malilla D
Team / Points
1 Q. Poblet C QUA 24
2 Salgui Ede C COL 21
3 UD Aldaia CF 'd' UDA 18
4 CD Buñol 'b' CDB 18
5 J. Chiva C JUV 15
6 Utiel B UTI 11
7 SC Requena 'b' SCR 10
 
8 Monte Sion C MON 9
9 Malilla D MAL 7
10 A. Walter C ALA 3
11 Manisense C JUV 3
12 Sarset C SAR 3
13 El Rumbo D RUM 0
Group 6
Wed 30 Nov
Torrent CF 'f' Torrent CF 'f'
-
Xirivella CF '' C' ' Xirivella
Avant Aldaia CDF 'd' Avant Aldaia
-
UDJuventud-Bº Cristo 'b' UDJuventud-Bº
CD At. Nazaret 'b' Nazaret
-
Zafranar C Zafranar C
Fri 06 Dec
El Rumbo C El Rumbo C
18:30
Sp. Mislata UF 'd' Mislata
Sat 07 Dec
Historics V. C Historics V. C
09:00
Q. Poblet B Q. Poblet B
Inter San Jose Valencia D Inter Jose Valenc.
11:30
La Luz X. C La Luz X. C
Team / Points
1 El Rumbo C RUM 21
2 Zafranar C ZAF 19
3 Inter San Jose Valencia D INT 14
4 Q. Poblet B QUA 14
5 Torrent CF 'f' TOR 14
6 La Luz X. C XIR 14
7 CFUD Benicalap '' B' ' CFU 13
 
8 Historics V. C HIS 9
9 Sp. Mislata UF 'd' SPA 7
10 UDJuventud-Bº Cristo 'b' UDJ 4
11 CD At. Nazaret 'b' CDA 4
12 Xirivella CF '' C' ' XIR 1
13 Avant Aldaia CDF 'd' AVA 1
Group 7
Wed 30 Nov
Zafranar D Zafranar D
-
Silla D Silla D
Fbcd Catarroja D Fbcd Catarroja D
-
Colegio Salgui 'd' Colegio Salgui
Don Bosco B Don Bosco B
-
Teresianas Torrent B Teresianas Torrent
Marcelino B Marcelino B
-
CF E-1 Valencia 'c' Valencia
Torrent G Torrent G
-
UD Fonteta '' B' ' Fonteta
Paiporta CF 'c' Paiporta CF 'c'
-
Torrefiel A. C Torrefiel A. C
Wed 04 Dec
Picassent C Picassent C
19:30
El Vedat B El Vedat B
Team / Points
1 Marcelino B MAR 24
2 Paiporta CF 'c' PAI 21
3 Don Bosco B BOS 19
4 UD Fonteta '' B' ' UDF 18
5 CF E-1 Valencia 'c' CFE 16
6 Picassent C PIC 14
7 El Vedat B COL 13
 
8 Silla D SIL 10
9 Torrefiel A. C TOR 9
10 Teresianas Torrent B TER 9
11 Torrent G TOR 8
12 Fbcd Catarroja D FBC 3
13 Colegio Salgui 'd' COL 0
14 Zafranar D ZAF 0
Group 8
Wed 30 Nov
Union Benetuser Fabara B Union Benetuser F.
-
Benifaio B Benifaio B
Vall Dels Alcalans B Vall Dels Alcalans
-
Picassent D Picassent D
Catarroja C Catarroja C
-
Silla E Silla E
Wed 04 Dec
Levante Albal B Levante Albal B
18:00
FB D'Alcasser 'c' FB D'Alcasser 'c'
Thu 05 Dec
Atletico Sedavi B Atletico Sedavi B
18:15
Malilla G Malilla G
Sat 07 Dec
CDB Massanassa 'b' Massanassa
10:30
Evangelico CF 'b' Evangelico CF 'b'
Sun 08 Dec
Colegio Ausias March B Colegio Ausias Ma.
16:00
Beniparrell B Beniparrell B
Team / Points
1 CDB Massanassa 'b' CDB 24
2 Beniparrell B BEN 19
3 FB D'Alcasser 'c' FBD 18
4 Catarroja C FBC 17
5 Colegio Ausias March B COL 16
6 Levante Albal B LEV 15
7 Union Benetuser Fabara B UNI 13
 
8 Malilla G MAL 10
9 Vall Dels Alcalans B VAL 9
10 Benifaio B BEN 7
11 Picassent D PIC 6
12 Evangelico CF 'b' EVA 4
13 Atletico Sedavi B ATL 4
14 Silla E SIL 0
Group 9
Wed 30 Nov
El Puig B El Puig B
-
Jupiter CF de Massamagrell Jupiter
Puzol C Puzol C
-
Biensa D Biensa D
CFB Ciutat de Valencia 'g' Ciutat Valencia
-
Bonrepos I Mirambell B Bonrepos Mirambell
Sat 07 Dec
Alfara Patriarca B Alfara Patriarca
10:00
CF Vinalesa FB 'b' Vinalesa
Sun 08 Dec
Canet B Canet B
10:30
Rafelbuñol CF 'c' Rafelbuñol
Team / Points
1 El Planter B PLA 21
2 Canet B FUT 18
3 El Puig B PUI 15
4 CF Vinalesa FB 'b' CFV 12
5 Tavernes Blanques B TAV 10
6 Rafelbuñol CF 'c' RAF 10
7 Jupiter CF de Massamagrell JUP 10
 
8 Bonrepos I Mirambell B BON 7
9 Alfara Patriarca B ALF 6
10 Puzol C PUZ 3
11 Biensa D BIE 3
12 CFB Ciutat de Valencia 'g' CFB 3
13 Malvarrosa B MAL 0
Group 10
Wed 30 Nov
Torrent CF 'h' Torrent CF 'h'
-
A. Amistat D A. Amistat D
Mislata CF B Mislata CF B
-
Sport Catarroja CF 'b' Sport Catarroja
Bº La Luz Xirivella D Xirivella
-
Malilla B Malilla B
Sp Mislata B Sp Mislata B
-
CD At. Nazaret 'c' Nazaret
Atlético Benimar Picanya Cl Atlético Benimar
-
CF Atl. Quelmo-Manises 'a' Atl.
Sat 07 Dec
Burjassot B Burjassot B
09:00
C.  Oliveral A C. Oliveral A
Betera D Betera D
10:00
CD Pedralba 'a' CD Pedralba 'a'
Team / Points
1 Malilla B MAL 24
2 Sp Mislata B SPM 21
3 Burjassot B BUR 19
4 CF Atl. Quelmo-Manises 'a' CFA 18
5 Atlético Benimar Picanya Cl ATL 15
6 A. Amistat D ATL 13
7 Sport Catarroja CF 'b' SPO 12
 
8 CD At. Nazaret 'c' CDA 10
9 CD Pedralba 'a' CDP 10
10 Bº La Luz Xirivella D XIR 9
11 Mislata CF B MIS 9
12 Torrent CF 'h' TOR 3
13 Betera D BET 3
14 C.  Oliveral A CAS 0
Group 13
Wed 30 Nov
Canals Promeses C Canals Promeses C
-
Racing D'Algemesi-Global Su Racing
Sat 07 Dec
Cullera C Cullera C
12:00
Emfb Manuel-L'Enova 'a' Emfb
Mon 07 Dec
CF Racing Xativa 'b' Racing Xativa
11:00
Alginet D Alginet D
Alberic Promeses B Alberic Promeses
11:15
Dragon Force B Dragon Force B
Thu 10 Dec
La Canal B La Canal B
19:00
CF La Vall de Carcer Vall Carcer
Team / Points
1 CF Racing Xativa 'b' CFR 22
2 Dragon Force B DRA 19
3 Alberic Promeses B ALB 16
4 Alginet D ALG 15
5 Emfb Manuel-L'Enova 'a' EMF 13
6 La Mancomunitat B MAN 12
7 Racing D'Algemesi-Global Su RAC 10
 
8 La Canal B CAN 9
9 Cullera C CUL 7
10 C Albalat de La Ribera B ALB 6
11 << Descansa >> < 0
12 Canals Promeses C CAN 0
13 CF La Vall de Carcer CFL 0
Group 14
Wed 30 Nov
Benirredra B Benirredra B
-
Gandia D Gandia D
Portuarios Disarp B Portuarios Disarp
-
Villalonga B Villalonga B
Oliva B Oliva B
-
Club Tenis de Oliva Club Tenis Oliva
Sat 07 Dec
CF UE Gandia 'b' CF UE Gandia 'b'
10:45
Benirredra CF 'd' Benirredra CF 'd'
Beniopa A Beniopa A
10:45
CF Gandia 'a' CF Gandia 'a'
Team / Points
1 Benirredra B BEN 21
2 Oliva B OLI 18
3 Club Tenis de Oliva CLU 16
4 CF UE Gandia 'b' CFU 13
5 Gandia D GAN 13
6 Villalonga B VIL 13
7 Esp. Beniarjo A ESP 7
 
8 Oliva D OLI 6
9 Beniopa A BEN 6
10 CF Gandia 'a' CFG 4
11 Portuarios Disarp B POR 3
12 << Descansa >> < 0
13 Benirredra CF 'd' BEN 0
Group 15
Wed 30 Nov
Muro B Muro B
-
CD SB Ontinyent 'b' Ontinyent
L'Olleria CF 'b' L'Olleria CF 'b'
-
Esides Caramanchel B Esides Caramanchel
Alcoy B Alcoy B
-
Enguera B Enguera B
Fri 06 Dec
Canals Promeses B Canals Promeses B
11:30
Contestano B Contestano B
Atzeneta UE 'b' Atzeneta UE 'b'
12:15
Ayorense B Ayorense B
Sat 07 Dec
Beniganim B Beniganim B
10:00
UD Beniganim 'c' UD Beniganim 'c'
Team / Points
1 Contestano B CON 21
2 Alcoy B ALC 19
3 Ayorense B AYO 18
4 Atzeneta UE 'b' ATZ 16
5 Beniganim B BEN 14
6 Atletic Muro B ATL 12
7 Esides Caramanchel B ESI 11
 
8 UD Beniganim 'c' UDB 10
9 L'Olleria CF 'b' LAO 6
10 CD SB Ontinyent 'b' CDS 5
11 Muro B MUR 3
12 Enguera B ENG 3
13 Canals Promeses B CAN 1
530

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook