noscript image
  • CD Castellon B
  • Gandia A
  • S. Manises A
  • Monforte
  • El Campello B
  • S. Rocafort A
  • Carolinas B
  • Nules
  • G. Caliche A
  • Rafalafena A
  • Dolores
  • El Puig
  • Paiporta
  • Peña Madridista de Ibi
  • Formentera
  • O. Castello A
  • Serranos B
  • Simat A
  • I. Alicante A
  • El Rumbo B
  • Serranos C
  • Almusafes
Group 1
Fri 20 May
Roda D Roda D
2-3
Alcala Alcala
Sat 21 May
Moro Moro
15:30
Benicasim A Benicasim A
Borriol B Borriol B
0-2
San Pedro B San Pedro B
Villafranca Villafranca
2-3
Benicense Benicense
Renomar Ports Renomar Ports
0-0
Vinaros Vinaros
Orpesa Orpesa
4-2
Maestrat P. Maestrat P.
Sun 22 May
Torresport A Torresport A
1-3
CD Castellon B CD Castellon B
Atzeneta UE A Atzeneta UE A
5-3
Sportiu Primer Moli Castell Sportiu Primer Mo.
Team / Points
1 CD Castellon B CAS 68
2 Benicense BEN 56
3 Maestrat P. MAE 54
4 San Pedro B PED 46
5 Orpesa ORP 45
6 Alcala ALC 40
7 Villafranca CLU 38
8 Roda D ROD 37
 
9 Atzeneta UE A ATZ 37
10 Renomar Ports REN 36
11 Torresport A TOR 33
12 Vinaros VIN 30
13 Borriol B BOR 27
14 Moro MOR 25
15 Sportiu Primer Moli Castell MOL 11
16 Benicasim A BEN 0
Group 2
Fri 20 May
Vila Real B Vila Real B
7-5
Almazora B Almazora B
Joventut Almassora Joventut Almassora
5-0
Drac Cast. Drac Cast.
Sat 21 May
R. Onda A R. Onda A
7-1
Vinaros ETS B Vinaros ETS B
Jubelama de Castellon B Jubelama Castellon
6-0
O. Castello A O. Castello A
UE Ripolles A UE Ripolles A
1-5
Futur de Castello B Futur Castello
Ribesalbes Ribesalbes
4-3
Huracán de Castellón A Huracán
Rafalafena A Rafalafena A
6-2
Andiamo Vila-Real A Andiamo Vila-Real
Team / Points
1 Joventut Almassora JAL 69
2 Futur de Castello B FDC 68
3 Rafalafena A RAF 67
4 Vila Real B ESP 65
5 Jubelama de Castellon B JDC 56
6 Almazora B ALM 49
7 R. Onda A RAC 45
8 Semprerapid SEM 35
 
9 Ribesalbes RIB 35
10 O. Castello A OLI 28
11 Andiamo Vila-Real A AND 27
12 Drac Cast. DRA 25
13 Huracán de Castellón A HDC 15
14 UE Ripolles A RIP 15
15 Vinaros ETS B VIN 9
Group 3
Fri 20 May
Nules Nules
6-0
At. Saguntino B At. Saguntino B
Sat 21 May
La Vall B La Vall B
11:30
Moncofa A Moncofa A
Jerica A Jerica A
2-5
Xilxes A Xilxes A
Estivella A Estivella A
1-5
Altura A Altura A
Almenara A. Almenara A.
2-1
Caxton C. A Caxton C. A
Platges de Moncofa A Platges Moncofa
2-5
Vall de Uxo B Vall de Uxo B
Betxi Betxi
3-2
Vilavella A Vilavella A
Team / Points
1 Xilxes A XIL 72
2 Vilavella A VIL 61
3 Caxton C. A CAX 60
4 Altura A ALT 59
5 Nules NUL 46
6 La Vall B CLU 44
7 Vall de Uxo B VAL 42
8 Almenara A. CLU 39
 
9 Alqueries B ALQ 39
10 Estivella A EST 36
11 Jerica A JER 26
12 Betxi BET 25
13 Moncofa A MON 23
14 At. Saguntino B SAG 19
15 Platges de Moncofa A PDM 10
Group 4
Sat 21 May
Albalat A Albalat A
1-6
Atletico Moncadense B Atletico
Alboraya D Alboraya D
2-4
El Puig El Puig
Rafelbuñol Rafelbuñol
1-1
Patacona B Patacona B
Sun 22 May
Caxton C. B Caxton C. B
3-2
Tavernes Blanques D Tavernes Blanques
E. San Jose D E. San Jose D
4-3
Massamagrell Massamagrell
CD Masamagrell A CD Masamagrell A
16:00
Alfara Del Patriarca Alfara Patriarca
Torrefiel Athletic Torrefiel Athletic
17:00
Foios Atletic B Foios Atletic B
Team / Points
1 El Puig PUI 61
2 Patacona B PAB 49
3 E. San Jose D ESJ 48
4 Alfara Del Patriarca ADP 46
5 Massamagrell LOR 45
6 Alboraya D ALB 36
7 Albalat A ALB 34
8 Torrefiel Athletic TOR 32
 
9 Rafelbuñol RAF 30
10 Atletico Moncadense B AMB 25
11 Caxton C. B CXB 16
12 Museros MUS 10
13 Tavernes Blanques D TBD 10
14 Foios Atletic B FOB 0
15 CD Masamagrell A MAS 0
Group 6
Thu 19 May
Pedralba Pedralba
4-3
Avant Paterna A Avant Paterna A
Sat 21 May
Benaguasil Benaguasil
3-1
Godella B Godella B
S. Rocafort A S. Rocafort A
5-0
F.C. Benaguasil A F.C. Benaguasil A
Casinos B Casinos B
0-3
CF Benageber A CF Benageber A
Sun 22 May
S. Manises A S. Manises A
1-5
Paterna C Paterna C
CF Benageber A CF Benageber A
2-7
Lliria B Lliria B
Atl. Villar Atl. Villar
1-1
Ribarroja B Ribarroja B
Team / Points
1 CF Benageber A ANT 69
2 S. Rocafort A CLU 68
3 Paterna C PAT 67
4 Lliria B LLI 64
5 Ribarroja B RIB 59
6 Burjassot C BUR 56
7 Benaguasil BEN 46
 
8 S. Manises A SPO 42
9 Godella B GOD 34
10 Atl. Villar VIL 31
11 Pedralba PED 27
12 Avant Paterna A APA 20
13 F.C. Benaguasil A BEN 18
14 Casinos B CAS 8
Group 7
Sat 21 May
Paterna D Paterna D
1-5
Serranos C Serranos C
Discobolo A Discobolo A
1-2
Historics V. B Historics V. B
Apolo Apolo
3-1
Zafranar B Zafranar B
Sun 22 May
D. Rambleta C D. Rambleta C
10-1
Benaguasil B Benaguasil B
Los Silos B Los Silos B
1-1
Castellar Oliveral B Castellar Oliveral
Deutsche S. Deutsche S.
0-2
Turia B Turia B
Cracks C Cracks C
17:30
El Rumbo C El Rumbo C
Team / Points
1 Deutsche S. DEU 67
2 D. Rambleta C RAC 65
3 Apolo APO 59
4 Aldaia A ALD 58
5 Turia B TUR 43
6 Historics V. B HIS 42
7 Serranos C SER 35
8 Castellar Oliveral B CAS 33
 
9 Zafranar B ZAF 33
10 Paterna D PAD 30
11 Discobolo A DIS 23
12 Los Silos B LSB 18
13 El Rumbo C RUM 11
14 Benaguasil B BEN 4
15 Cracks C CRA 0
Group 8
Fri 20 May
Benicalap B Benicalap B
2-3
Paiporta Paiporta
Sat 21 May
Teresianas-Torrent A Teresianas-Torrent
9-0
Monte Sion B Monte Sion B
R. Paterna A R. Paterna A
3-3
At. Ciudad Paiporta A Ciudad Paiporta
D. Rambleta D D. Rambleta D
0-3
Torrent CF D Torrent CF D
Sun 22 May
A. Amistat B A. Amistat B
2-3
Mislata Unión de Fútbol B Mislata Unión F.
A. Walter B A. Walter B
2-1
S. de Manises B S. de Manises B
Aldaia B Aldaia B
4-3
S. Xirivella S. Xirivella
Team / Points
1 Paiporta PAI 71
2 Teresianas-Torrent A TTA 67
3 Aldaia B ALD 66
4 Benicalap B CFU 62
5 A. Walter B ALA 54
6 Monte Sion B MON 54
7 S. Xirivella SPO 52
8 A. Amistat B ATL 43
 
9 Mislata Unión de Fútbol B MIS 31
10 S. de Manises B SMB 24
11 Massanassa C MAC 24
12 At. Ciudad Paiporta A ACP 22
13 Torrent CF D TOD 17
14 R. Paterna A RAC 9
15 D. Rambleta D DRD 3
Group 9
Team / Points
1 Almusafes ALM 61
2 Alcacer ALC 46
3 Mancomunitat MAN 46
4 B Massanassa B MAS 45
5 Guadasuar GUA 40
6 Picassent B PIC 30
7 Albalat A ALB 29
 
8 L'alcudia C LAL 19
9 B. Alfafar BAL 18
10 Esperanza A ESP 17
11 Silla B SIL 15
12 Sollana SOL 5
13 Descansa A DES 0
Group 10
Fri 20 May
C. Alcira C. Alcira
9-1
L'olleria A L'olleria A
Sat 21 May
Ayorense Ayorense
4-2
Genoves A Genoves A
Simat A Simat A
6-0
Plus Xativa A Plus Xativa A
Llutxent Llutxent
2-2
Vallada Vallada
La Canal La Canal
3-1
Alberic Promeses B Alberic Promeses
Alcoy B Alcoy B
0-0
C. Gerres A C. Gerres A
Team / Points
1 Simat A SIM 64
2 C. Alcira CIU 58
3 Esport Base Moixent ESP 54
4 Alcoy B ALC 50
5 Vallada VAL 43
6 Plus Xativa A PLU 37
7 C. Gerres A CAS 36
 
8 At. Carcer ATL 36
9 L'olleria A LOL 30
10 Ayorense AYO 27
11 Alberic Promeses B ALB 22
12 Llutxent LLU 20
13 La Canal CAN 20
14 Genoves A GEN 19
Group 11
Fri 20 May
Albaidense A Albaidense A
3-0
Montaverner A Montaverner A
Castalla Castalla
1-6
R. Ibense B R. Ibense B
Sat 21 May
Xixona E. Xixona E.
2-1
Biarense A Biarense A
Pista A Pista A
2-4
Udf Sax A Udf Sax A
Vedruna A Vedruna A
16:00
Onil A Onil A
Alcoy A Alcoy A
16:00
Salesiano A Salesiano A
Agullent Agullent
2-2
Banyeres A Banyeres A
Team / Points
1 R. Ibense B RAY 58
2 Peña Madridista de Ibi PEN 57
3 Agullent AGU 53
4 Banyeres A BAN 48
5 Udf Sax A UDF 46
6 Alcoy A ALC 45
7 Castalla CAS 40
8 Montaverner A MON 34
 
9 Albaidense A ALB 29
10 Biarense A BIA 29
11 Pista A PIS 27
12 Onil A ONI 26
13 Xixona E. XIX 26
14 Salesiano A SAL 16
15 Vedruna A VED 1
Group 12
Sat 21 May
Petrelense B Petrelense B
1-1
Promesas Elche A Promesas Elche A
Celtic Elche C Celtic Elche C
2-4
Elche Sp. B Elche Sp. B
Ciutat D'elx Racing B Ciutat D'elx Raci.
17:30
Novelda C Novelda C
Monforte Monforte
6-3
Elda Ind. B Elda Ind. B
La Coca Aspe La Coca Aspe
2-1
Helike At. A Helike At. A
Sun 22 May
Proalpe A Proalpe A
3-2
Intangco B Intangco B
Algueña A Algueña A
2-3
Altet Altet
Team / Points
1 Monforte MON 69
2 Ciutat D'elx Racing B CIU 61
3 Elche Sp. B ELC 55
4 Elda Ind. B ELD 48
5 Altet ALT 43
6 Monovar A MON 37
7 Intangco B INT 34
8 Algueña A ALG 32
 
9 La Coca Aspe COC 28
10 Petrelense B PET 27
11 Celtic Elche C CEL 24
12 Promesas Elche A PRO 23
13 Proalpe A PRO 19
14 Helike At. A HEL 18
15 Novelda C NOV 0
Group 13
Sat 21 May
Cef El Verger B Cef El Verger B
0-7
Portuarios B Portuarios B
Beniopa A Beniopa A
0-0
Conde Conde
Villalonga Villalonga
17:00
Almoines B Almoines B
La Font D'encarros Font D'encarros
17:30
Gandia A Gandia A
Miramar A Miramar A
1-8
Oliva B Oliva B
Ondarense Ondarense
6-2
Rotova A Rotova A
Real de Gandia B Real de Gandia B
2-2
Gandia B Gandia B
Benifairo de La Valldigna Benifairo
1-1
Benirredra Benirredra
Team / Points
1 Oliva B OLI 73
2 Portuarios B POR 70
3 Ondarense OND 70
4 Benirredra BEN 47
5 Villalonga VIL 45
6 Miramar A MIR 44
7 Gandia B GAN 43
8 Rotova A ROT 38
 
9 Real de Gandia B REA 38
10 La Font D'encarros FON 37
11 Benifairo de La Valldigna BEN 26
12 Beniopa A BEN 19
13 Conde CON 17
14 Cef El Verger B VER 9
15 Almoines B ALM 7
16 Gandia A GAN 0
Group 14
Sat 21 May
Gcd Sant Joan B Gcd Sant Joan B
6-3
Pedreguer Pedreguer
Altea B Altea B
0-0
El Verger El Verger
Mutxamel A Mutxamel A
5-1
SFFCV Benidorm A SFFCV Benidorm A
San Blas B San Blas B
17:00
Benitachell A Benitachell A
El Campello B El Campello B
2-1
Alfaz del Pi A Alfaz del Pi A
Sun 22 May
I. Alicante A I. Alicante A
1-1
La Nucia B La Nucia B
Finestrat Finestrat
16:00
Javea B Javea B
Team / Points
1 El Campello B CAM 65
2 Alfaz del Pi A ALF 55
3 Gcd Sant Joan B SAN 55
4 La Nucia B NUC 48
5 Oliva OLI 40
6 Mutxamel A MUT 35
7 El Verger VER 31
8 Pedreguer PED 27
 
9 Altea B ALT 24
10 SFFCV Benidorm A SFF 23
11 I. Alicante A IND 20
12 Javea B JAV 17
13 Benitachell A BEN 10
14 San Blas B BLA 0
15 Finestrat FIN 0
Group 17
Team / Points
1 G. Caliche A GRU 57
2 Montesinos MON 52
3 Thader A THA 47
4 Rafal RAF 43
5 Algorfa ALG 26
6 Almoradi B ALM 26
7 Benejuzar 'b' BEN 26
 
8 Daya Nueva Atletic A DAY 18
9 Formentera FOR 16
10 Bigastro BIG 14
11 Racing San Miguel A RAC 6
12 Benijofar BEN 0
13 Salinero A SAL 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook