noscript image
  • Pablo VI
  • Alcosa Pol.
  • Asociación Nervion
  • Mosquito
  • Calavera CF
  • Antonio Puerta
  • Centro Historico
  • Triana Ar-Rabad
  • Viso Graphenstone
  • Municipal de Gerena
  • Ciudad de Moron
  • Sevilla
  • Los Mares
  • Lora
  • Los Caminantes
  • Brenes Balompie
  • La Motilla
  • Atlético Algabeño
  • Sevilla A
  • Union Balompedica Lebrijana
  • Estepa Industrial
  • Tor del Rey de Pilas
Group 1
Fri 22 Mar
San Jeronimo San Jeronimo
5-3
Rinconada Cantera A Rinconada Cantera
Aznalcollar A Aznalcollar A
2-2
Manantial Manantial
Altair Altair
1-3
Brenes Balompie Brenes Balompie
Los Mares Los Mares
19:00
Atlético Algabeño Atlético
Guillena Guillena
1-5
San Roque Balompie Roque Balompie
Sat 23 Mar
Sevilla Sevilla
18-1
Peñaflor Peñaflor
San Pablo Pino Montano Pablo Pino Montano
0-2
Municipal de Gerena Municipal Gerena
Sun 24 Mar
Lora Lora
10:30
Atletico Dos Hermanas A Atletico Hermanas
Team / Points
1 Sevilla SEV 72
2 Municipal de Gerena MUN 58
3 San Roque Balompie ROQ 53
4 Lora LOR 46
5 Atlético Algabeño ATL 41
6 San Pablo Pino Montano PAB 41
7 San Jeronimo JER 40
8 Aznalcollar A AZN 34
 
9 Peñaflor PEN 34
10 Rinconada Cantera A RIN 31
11 Manantial MAN 24
12 Brenes Balompie BRE 10
13 Atletico Dos Hermanas A ATL 7
14 Altair ALT 7
15 Guillena GUI 6
16 Los Mares MAR 0
Group 2
Fri 22 Mar
Alcala del Rio Alcala del Rio
3-0
Viso Graphenstone Viso Graphenstone
El Pilar El Pilar
4-1
Mosquito Mosquito
Colegio Claret Colegio Claret
7-0
Padre Pio Padre Pio
Sat 23 Mar
Centro Historico Centro Historico
4-6
Estepa Industrial Estepa Industrial
Calavera CF Calavera CF
11:00
Los Caminantes Los Caminantes
Fútbol Aficionado de Écija Fútbol Aficionado
3-4
Sevilla B Sevilla B
Asociación Nervion Asociación
2-0
Pablo VI Pablo VI
Wed 10 Apr
San Roque Balompie A Roque Balompie
18:30
La Barrera A La Barrera A
Team / Points
1 Sevilla B SEV 69
2 Fútbol Aficionado de Écija FAE 59
3 Mosquito MOS 56
4 El Pilar PIL 52
5 Calavera CF CAL 52
6 San Roque Balompie A ROQ 33
7 Colegio Claret COL 33
8 Estepa Industrial EST 30
 
9 Alcala del Rio ALC 28
10 Asociación Nervion ASO 27
11 Pablo VI PAB 23
12 Centro Historico CEN 22
13 Viso Graphenstone VIS 13
14 La Barrera A BAR 11
15 Los Caminantes CAM 0
16 Padre Pio PAD 0
Group 3
Fri 22 Mar
Sededos CD Sededos CD
3-3
Rociera Rociera
Real Betis Balompie C Real Betis Balomp.
5-2
Atlético Antoniano Atlético
Sat 23 Mar
Consolacion Consolacion
4-5
Ciudad de Moron Ciudad de Moron
Union Balompedica Lebrijana Union Balompedica
1-5
David Castedo 3 (DC 3) David Castedo
Mosqueo Mosqueo
7-0
La Motilla La Motilla
Jose Antonio Luque Jose Antonio Luque
9-0
Alcosa Pol. Alcosa Pol.
Sun 24 Mar
Cantera de Utrera Cantera de Utrera
10:00
Sevilla A Sevilla A
An Andalis An Andalis
10:00
Diablos Rojos Diablos Rojos
Team / Points
1 Real Betis Balompie C REA 72
2 Sevilla A SEV 57
3 Atlético Antoniano ATL 52
4 Jose Antonio Luque JOS 51
5 David Castedo 3 (DC 3) DAV 45
6 Mosqueo MOS 38
7 Sededos CD SED 38
8 Union Balompedica Lebrijana UNI 34
 
9 Rociera ROC 33
10 Cantera de Utrera CAN 27
11 La Motilla MOT 18
12 Alcosa Pol. ALC 14
13 Ciudad de Moron CIU 13
14 Consolacion CON 8
15 Diablos Rojos DIA 3
16 An Andalis AND 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook