noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Linares Deportivo
  • Socuéllamos
  • L´Hospitalet
  • Eldense
  • Villanovense
  • Caudal Deportivo
  • Sestao River
  • San Roque Lepe
  • Real Avilés
  • Somozas
  • Gimnástica Torrelavega
  • Mensajero
  • CD Toledo
  • Lorca FC
  • Teruel
  • Reus Deportiu
  • Arandina
  • Betis Deportivo
  • Trival Valderas
  • SD Formentera
  • CE Europa
  • Atl. Astorga
  • Tercera Division
  • Group 8
  • 2019/2020
Fri 01 Nov
16:30 finished
UD Santa Marta UD Santa Marta
1-1
Numancia B Numancia B GAME
Sat 02 Nov
16:15 finished
C.D. Beroil Bupolsa C.D. Beroil Bupol.
1-2
Zamora Zamora GAME
Sat 02 Nov
16:30 finished
CD La Granja CD La Granja
1-2
Mirandés B Mirandés B GAME
Sun 03 Nov
15:45 finished
Salamanca CF UDS B Salamanca
0-0
Burgos Promesas Burgos Promesas GAME
Sun 03 Nov
16:30 finished
SD Almazán SD Almazán
0-2
Gimnástica Segoviana Gimnástica GAME
Sun 03 Nov
16:30 finished
La Bañeza La Bañeza
0-2
Real Ávila Real Ávila GAME
Sun 03 Nov
16:30 finished
Atl. Bembibre Atl. Bembibre
2-2
Becerril Becerril GAME
Sun 03 Nov
16:30 finished
Atlético Tordesillas Atlético
0-3
Real Burgos CF Real Burgos CF GAME
Sun 03 Nov
17:00 finished
Palencia Cristo Atlético Palencia Cristo A.
0-0
Atl. Astorga Atl. Astorga GAME
Sun 03 Nov
17:00 finished
Arandina Arandina
2-1
Júpiter Leones Júpiter Leones GAME

Standings

team Pts PG W D L GF GA DIFF
Legend
Promotion Playoffs
Relegation
1 Zamora Zamora 34 12 11 1 0 33 6 +27
2 Burgos Promesas Burgos Promesas 31 13 9 4 0 20 4 +16
3 Gimnástica Gimnástica 30 13 10 0 3 27 12 +15
4 Numancia B Numancia B 26 12 8 2 2 29 10 +19
5 Salamanca Salamanca 26 12 8 2 2 20 7 +13
6 Atl. Astorga Atl. Astorga 23 12 7 2 3 25 14 +11
7 Palencia Cristo A. Palencia Cristo A. 22 12 6 4 2 14 8 +6
8 Real Ávila Real Ávila 21 12 6 3 3 18 12 +6
9 Arandina Arandina 20 12 6 2 4 17 11 +6
10 SD Almazán SD Almazán 19 12 5 4 3 15 14 +1
11 Virgen Camino Virgen Camino 17 12 5 2 5 19 23 -4
12 Real Burgos CF Real Burgos CF 16 13 4 4 5 16 16 0
13 UD Santa Marta UD Santa Marta 12 13 3 3 7 9 17 -8
14 Becerril Becerril 11 12 3 2 7 14 24 -10
15 C.D. Beroil Bupol. C.D. Beroil Bupol. 11 13 3 2 8 8 18 -10
16 Júpiter Leones Júpiter Leones 10 13 2 4 7 16 22 -6
17 La Bañeza La Bañeza 10 13 3 1 9 11 30 -19
18 Mirandés B Mirandés B 7 12 1 4 7 14 31 -17
19 Atlético Atlético 6 12 1 3 8 10 19 -9
20 CD La Granja CD La Granja 6 13 1 3 9 11 31 -20
21 Atl. Bembibre Atl. Bembibre 5 12 1 2 9 6 23 -17
Name Role ASSISTS team
Gómez es - ISO Country Code Gómez FW 1 Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
Name Role Games team

Global stats

Total goals
395 2.74 per game
comments
2.019 15 per game
Wins
113 78.5% total
Draws
31 21.5% total
Yellow cards
673 4.67 per game
Red Cards
20 0.14 per game
Match with most goals scored
6-1 7 Goals
Draw with most goals scored
2-2 4 Goals
Home wins
61 54% total
Away wins
52 46% total
Home goals
211 1.47 per game
Away goals
184 1.28 per game
Players
503
Total teams
20
Substitutions
813 5.65 per game
589

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook