noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Linares Deportivo
  • Socuéllamos
  • L´Hospitalet
  • Eldense
  • Caudal Deportivo
  • Villanovense
  • Sestao River
  • San Roque Lepe
  • Real Avilés
  • Somozas
  • Gimnástica Torrelavega
  • Mensajero
  • CD Toledo
  • Lorca FC
  • Teruel
  • Reus Deportiu
  • Arandina
  • Betis Deportivo
  • Trival Valderas
  • SD Formentera
  • CE Europa
  • Atl. Astorga
  • Tercera Division
  • Group 8
  • 2019/2020
Sat 19 Oct
16:30 finished
UD Santa Marta UD Santa Marta
0-0
Atl. Astorga Atl. Astorga GAME
Sat 19 Oct
17:00 finished
La Virgen Del Camino Virgen Camino
1-4
Zamora Zamora GAME
Sat 19 Oct
17:00 finished
Salamanca CF UDS B Salamanca
3-2
SD Almazán SD Almazán GAME
Sat 19 Oct
17:00 finished
CD La Granja CD La Granja
1-4
Numancia B Numancia B GAME
Sun 20 Oct
16:15 finished
C.D. Beroil Bupolsa C.D. Beroil Bupol.
1-0
Real Ávila Real Ávila GAME
Sun 20 Oct
16:30 finished
Atlético Tordesillas Atlético
1-2
Gimnástica Segoviana Gimnástica GAME
Sun 20 Oct
17:00 finished
Palencia Cristo Atlético Palencia Cristo A.
2-1
Júpiter Leones Júpiter Leones GAME
Sun 20 Oct
17:00 finished
La Bañeza La Bañeza
2-4
Becerril Becerril GAME
Sun 20 Oct
17:00 finished
Atl. Bembibre Atl. Bembibre
0-1
Real Burgos CF Real Burgos CF GAME
Sun 20 Oct
18:00 finished
Arandina Arandina
1-2
Burgos Promesas Burgos Promesas GAME

Standings

team Pts PG W D L GF GA DIFF
Legend
Promotion Playoffs
Relegation
1 Zamora Zamora 28 10 9 1 0 25 5 +20
2 Burgos Promesas Burgos Promesas 27 11 8 3 0 19 4 +15
3 Salamanca Salamanca 25 10 8 1 1 19 5 +14
4 Gimnástica Gimnástica 24 11 8 0 3 23 11 +12
5 Numancia B Numancia B 22 10 7 1 2 27 9 +18
6 Atl. Astorga Atl. Astorga 19 10 6 1 3 20 13 +7
7 SD Almazán SD Almazán 19 11 5 4 2 15 12 +3
8 Palencia Cristo A. Palencia Cristo A. 18 10 5 3 2 12 8 +4
9 Arandina Arandina 16 10 5 1 4 14 9 +5
10 Virgen Camino Virgen Camino 16 11 5 1 5 17 21 -4
11 Real Ávila Real Ávila 15 10 4 3 3 14 12 +2
12 Real Burgos CF Real Burgos CF 12 11 3 3 5 12 15 -3
13 UD Santa Marta UD Santa Marta 11 11 3 2 6 8 14 -6
14 C.D. Beroil Bupol. C.D. Beroil Bupol. 11 11 3 2 6 7 15 -8
15 Becerril Becerril 10 10 3 1 6 12 20 -8
16 La Bañeza La Bañeza 10 11 3 1 7 10 23 -13
17 Júpiter Leones Júpiter Leones 7 11 1 4 6 12 20 -8
18 Atlético Atlético 6 10 1 3 6 10 15 -5
19 CD La Granja CD La Granja 6 11 1 3 7 10 23 -13
20 Atl. Bembibre Atl. Bembibre 4 10 1 1 8 4 18 -14
21 Mirandés B Mirandés B 3 10 0 3 7 10 28 -18
Name Role ASSISTS team
Gómez es - ISO Country Code Gómez FW 1 Gimnástica Segoviana Gimnástica Segoviana
Name Role Games team

Global stats

Total goals
395 2.74 per game
comments
2.019 15 per game
Wins
113 78.5% total
Draws
31 21.5% total
Yellow cards
673 4.67 per game
Red Cards
20 0.14 per game
Match with most goals scored
6-1 7 Goals
Draw with most goals scored
2-2 4 Goals
Home wins
61 54% total
Away wins
52 46% total
Home goals
211 1.47 per game
Away goals
184 1.28 per game
Players
503
Total teams
20
Substitutions
813 5.65 per game
589

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook