noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Linares Deportivo
  • Socuéllamos
  • L´Hospitalet
  • Eldense
  • Caudal Deportivo
  • Villanovense
  • Sestao River
  • San Roque Lepe
  • Real Avilés
  • Somozas
  • Gimnástica Torrelavega
  • Mensajero
  • CD Toledo
  • Lorca FC
  • Teruel
  • Reus Deportiu
  • Arandina
  • Betis Deportivo
  • Trival Valderas
  • SD Formentera
  • CE Europa
  • Atl. Astorga
  • Tercera Division
  • Group 1
  • 2019/2020
Group 3
Sat 05 Oct
Ribamontán al Mar Ribamontán
2-2
SD Barreda Balompié Barreda Balompié
SD Solares SD Solares
0-2
Laredo Laredo
UC Cartes UC Cartes
1-3
Tropezón Tropezón
Atlético Albericia Atlético
1-3
CD Bezana CD Bezana
Sun 06 Oct
Rayo Cantabria Rayo Cantabria
5-1
CF Vimenor CF Vimenor
CD Cayón CD Cayón
2-0
UM Escobedo UM Escobedo
Sámano Sámano
2-1
Selaya Selaya
Barquereño Barquereño
1-2
CD Guarnizo CD Guarnizo
Gimnástica Torrelavega Gimnástica
2-1
Siete Villas Siete Villas
SD Textil Escudo SD Textil Escudo
2-1
SD Torina SD Torina
Team / Points
1 Laredo LAR 22
2 Gimnástica Torrelavega GIM 21
3 UM Escobedo ESC 19
4 Rayo Cantabria RAC 15
5 CD Guarnizo CUL 12
6 SD Barreda Balompié BAR 12
7 Selaya SEL 12
8 SD Textil Escudo TEX 12
9 Sámano SAM 12
10 CD Bezana BEZ 11
 
11 CD Cayón CAY 10
12 Tropezón TRO 9
13 Ribamontán al Mar RIB 9
14 Barquereño BAR 8
15 Atlético Albericia ALB 8
16 UC Cartes CAR 8
17 Siete Villas SIE 7
18 SD Solares MED 7
19 SD Torina SDT 5
20 CF Vimenor MAR 4
Group 4
Sat 05 Oct
Pasaia KE Pasaia KE
1-0
Balmaseda FC Balmaseda FC
Beasain KE Beasain KE
1-0
CD Basconia CD Basconia
Deusto Deusto
0-2
Tolosa CF Tolosa CF
JD Somorrostro JD Somorrostro
0-0
San Ignacio San Ignacio
Sodupe Sodupe
1-1
CD Lagun Onak CD Lagun Onak
Portugalete Portugalete
0-0
SCD Durango SCD Durango
Sun 06 Oct
Real Sociedad C Real Sociedad C
2-1
Urduliz FT Urduliz FT
Santutxu Santutxu
0-0
Santurtzi Santurtzi
Ariznabarra Ariznabarra
0-2
SD Gernika SD Gernika
CD Vitoria CD Vitoria
0-0
Sestao River Sestao River
Team / Points
1 Portugalete POR 16
2 SD Gernika GER 16
3 Balmaseda FC BFC 16
4 Sestao River SES 15
5 Santutxu SFC 15
6 SCD Durango CDU 14
7 Santurtzi SNT 14
8 CD Vitoria CDV 13
9 Pasaia KE PAS 13
10 Tolosa CF TOL 12
 
11 CD Lagun Onak LON 11
12 Beasain KE BEA 10
13 CD Basconia BAS 8
14 San Ignacio SAN 8
15 Real Sociedad C BER 7
16 Deusto DEU 7
17 JD Somorrostro JUV 6
18 Ariznabarra ARI 5
19 Urduliz FT URD 4
20 Sodupe SOD 3
Group 10
Sat 12 Oct
Pozoblanco Pozoblanco
0-2
Arcos CF Arcos CF
Sun 13 Oct
CD Gerena CD Gerena
3-0
Écija Balompié Écija Balompié
Betis Deportivo Betis Deportivo
0-0
AD Ceuta FC AD Ceuta FC
Córdoba B Córdoba B
1-2
Conil Conil
Utrera Utrera
1-1
Coria CF Coria CF
Lebrijana Lebrijana
2-2
Sevilla C Sevilla C
San Roque Lepe San Roque Lepe
1-2
Atlético Antoniano Atlético
Los Barrios Los Barrios
2-0
Xerez Deportivo Xerez Deportivo
Xerez Xerez
0-2
Ciudad de Lucena Ciudad de Lucena
Salerm Puente Genil Salerm Puente Gen.
5-1
Rota Rota
Team / Points
1 Ciudad de Lucena CDL 19
2 Betis Deportivo BET 18
3 Xerez Deportivo XER 16
4 Atlético Antoniano ANT 16
5 Salerm Puente Genil CDA 16
6 Rota CDR 16
7 Los Barrios BAR 15
8 Sevilla C SEV 15
9 Coria CF COR 13
10 Lebrijana LEB 13
 
11 AD Ceuta FC CEU 12
12 Arcos CF ARC 11
13 CD Gerena CDG 8
14 Conil CON 8
15 Utrera UTR 7
16 San Roque Lepe SRQ 5
17 Pozoblanco POZ 4
18 Xerez XER 3
19 Córdoba B CRD 2
20 Écija Balompié ECI 0
Group 11
Thu 10 Oct
Esporles Esporles
2-3
Andratx Andratx
Sat 12 Oct
Santa Catalina Atlético Santa Catalina At.
0-0
Binissalem Binissalem
Llosetense Llosetense
1-1
Ibiza I. Pitiusas Ibiza I. Pitiusas
Santanyi Santanyi
1-0
Constància Constància
Collerense Collerense
3-2
CF Sant Rafel CF Sant Rafel
UD Alcudia UD Alcudia
1-0
Soller Soller
Manacor Manacor
3-1
Ferriolense Ferriolense
Poblense Poblense
2-0
Felanitx Felanitx
Sun 13 Oct
SD Portmany SD Portmany
1-2
Mallorca B Mallorca B
SD Formentera SD Formentera
1-1
Platges de Calvia Platges de Calvia
Team / Points
1 Poblense PBL 24
2 Ibiza I. Pitiusas IBI 22
3 Mallorca B MLL 22
4 SD Formentera SDF 16
5 Platges de Calvia CFP 16
6 Constància CON 15
7 CF Sant Rafel SRF 12
8 Felanitx FLN 12
9 Binissalem BNS 12
10 Andratx AND 10
 
11 Santanyi SNF 10
12 Manacor MNC 9
13 Soller SLL 9
14 Llosetense LLO 8
15 Ferriolense FER 8
16 UD Alcudia ALC 7
17 Santa Catalina Atlético STA 4
18 SD Portmany POR 4
19 Esporles ESP 3
20 Collerense CLL 3
Group 12
Fri 11 Oct
UD San Fernando UD San Fernando
2-1
Unión Viera Unión Viera
Sat 12 Oct
Ibarra Ibarra
2-2
Lanzarote Lanzarote
Vera Vera
3-2
Mensajero Mensajero
Tamaraceite Tamaraceite
3-1
Marino Marino
Sun 13 Oct
Villa Santa Brígida Villa Santa Bríg.
1-2
CD Buzanada CD Buzanada
Unión Puerto Unión Puerto
2-1
Tenerife B Tenerife B
AU Güímar AU Güímar
2-3
Gran Tarajal Gran Tarajal
Atlético Tacoronte Atlético
5-0
Panadería Pulido Panadería Pulido
Tenisca Tenisca
1-0
UD Las Palmas C UD Las Palmas C
Cd Atlético Paso Cd Atlético Paso
3-3
CD Santa Úrsula CD Santa Úrsula
Team / Points
1 Marino MAR 16
2 Cd Atlético Paso CDA 15
3 Gran Tarajal UDG 15
4 UD San Fernando UDS 15
5 Vera VER 14
6 Tamaraceite TAM 13
7 Tenisca SDT 12
8 Lanzarote LAN 11
9 Panadería Pulido PAN 11
10 Tenerife B CDT 11
 
11 CD Buzanada CDB 11
12 UD Las Palmas C UDL 10
13 Atlético Tacoronte ATL 10
14 Unión Puerto UPR 10
15 Mensajero CDM 8
16 CD Santa Úrsula CSU 8
17 Unión Viera UNV 8
18 Ibarra UDI 8
19 AU Güímar GUI 5
20 Villa Santa Brígida VSB 3
Group 15
Sat 12 Oct
Beti Kozkor Beti Kozkor
3-2
Cirbonero Cirbonero
CD Itaroa Huarte CD Itaroa Huarte
4-4
AD San Juan DKE AD San Juan DKE
Beti Onak Beti Onak
3-1
Baztan Baztan
CD Fontellas CD Fontellas
0-2
Lourdes Lourdes
Mutilvera Mutilvera
3-1
Valle de Egüés Valle de Egüés
CF Ardoi CF Ardoi
2-0
CD Cortes CD Cortes
Sun 13 Oct
Burladés Burladés
2-2
Peña Sport Peña Sport
Corellano Corellano
1-3
CD Pamplona CD Pamplona
Murchante Murchante
1-3
Txantrea Txantrea
Peña Azagresa Peña Azagresa
2-3
Subiza Subiza
Team / Points
1 Mutilvera UDM 21
2 AD San Juan DKE SJU 20
3 Beti Kozkor BET 20
4 CD Pamplona PAM 17
5 Txantrea CHA 16
6 CD Cortes COR 12
7 Cirbonero ATL 11
8 Peña Sport PEÑ 11
9 Lourdes LOU 11
10 CD Itaroa Huarte HUA 10
 
11 CF Ardoi CDA 10
12 Burladés BUR 9
13 Beti Onak CDB 8
14 Valle de Egüés VAL 7
15 Subiza SUB 7
16 Corellano CDC 7
17 Peña Azagresa PEN 7
18 Murchante MUR 6
19 Baztan CDB 6
20 CD Fontellas FON 2
Group 16
Sat 12 Oct
Oyonesa Oyonesa
2-2
 River Ebro River Ebro
Villegas Villegas
0-3
Comillas CF Comillas CF
Sun 13 Oct
CD Varea CD Varea
3-0
Pradejón Pradejón
UD Logroñés B UD Logroñés B
1-0
Casalarreina Casalarreina
La Calzada La Calzada
1-2
Calasancio Calasancio
Arnedo Arnedo
1-0
SD Logroñés SD Logroñés
CD Alfaro CD Alfaro
3-0
CD Berceo CD Berceo
Anguiano Anguiano
3-2
Náxara Náxara
Cd Calahorra B Cd Calahorra B
2-2
Yagüe Yagüe
Alberite Alberite
5-3
Vianés Vianés
Team / Points
1 Anguiano ANG 21
2 Arnedo ARN 19
3 CD Varea VAR 18
4 UD Logroñés B UDL 16
5 SD Logroñés SDL 16
6 Náxara NAX 15
7 Casalarreina CAS 15
8 Cd Calahorra B CDC 14
9 CD Alfaro ALF 12
10  River Ebro RIV 12
 
11 Comillas CF COM 11
12 Oyonesa OYO 10
13 Alberite ALB 9
14 Pradejón PRA 8
15 Yagüe YAG 7
16 CD Berceo BER 7
17 Calasancio CAL 7
18 Vianés VIA 5
19 La Calzada CDF 4
20 Villegas VIL 0
Group 17
Sun 06 Oct
Deportivo Aragón Deportivo Aragón
2-2
Illueca Illueca
CD Cuarte CD Cuarte
3-1
Almudévar Almudévar
Sariñena Sariñena
3-2
Utebo Utebo
SD Borja SD Borja
3-0
CDJ Tamarite CDJ Tamarite
Brea Brea
3-0
AD San Juan AD San Juan
Robres Robres
1-0
CD Belchite CD Belchite
CD Binéfar CD Binéfar
3-2
Fraga Fraga
Teruel Teruel
2-0
Villanueva CF Villanueva CF
Atlético Monzón Atlético Monzón
1-1
Barbastro Barbastro
Tarazona Tarazona
5-0
Calamocha Calamocha
Team / Points
1 Teruel TER 19
2 Sariñena SAR 19
3 Tarazona TAR 17
4 CD Belchite BEL 15
5 Brea CFB 15
6 CD Cuarte CUA 14
7 CD Binéfar BIN 14
8 SD Borja SDB 12
9 Villanueva CF VIL 11
10 Illueca ICF 10
11 Deportivo Aragón ZAR 9
 
12 Fraga FRA 9
13 Calamocha CAL 9
14 Utebo UFC 8
15 Robres ROB 7
16 Barbastro BAR 7
17 CDJ Tamarite TAM 7
18 Atlético Monzón ATL 6
19 AD San Juan SJU 6
20 Almudévar CFA 4
21 Valdefierro CFV 3
585

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook