noscript image
  • Penya Barc Collblanc Sants
  • Sants E
  • Stoitchkov Barcelona A
  • Canyelles B
  • Hospitalense B
  • Fundació Esportiva Grama F
  • Unificacion Llefia E
  • L'hospitalet Centre Esports
  • Unificacio Ciutat Meridiana
  • Vila Olimpica Club Esportiu
  • Can Anglada A
  • Mirasol Baco Unión B
  • Sant Marti Condal B
  • Canovelles B
  • Arrabal Calaf Gramanet B
  • Torello B
  • Montornes B
  • Espluguenc A
  • La Llantia A
  • Llinars B
  • Masquefa A
  • Can Vidalet B
Group 7
Sat 23 Mar
Pª Barc Cinc Copes D Pª Barc Cinc C.
5-0
Lloreda E Lloreda E
Turo Peira  B Turo Peira B
2-5
Imperio B Imperio B
La Florida C La Florida C
3-2
Sant Gabriel Sant Gabriel
La Salut Pere Gol D Salut Pere
2-12
Atletic La Palma Associacio Atletic Palma Ass.
Sun 24 Mar
Diagonal Club Esportiu B Diagonal Club Esp.
10:15
Sarria D Sarria D
Team / Points
1 Bufala A BUF 51
2 Sant Gabriel SAN 42
3 La Florida C FLO 36
4 Sant Andreu E SAN 34
5 Diagonal Club Esportiu B DIA 33
6 Pª Barc Cinc Copes D PAB 26
7 Atletic La Palma Associacio ATL 24
8 Vila Olimpica Club Esportiu VIL 22
 
9 Sarria D SAR 16
10 Imperio B IMP 14
11 Turo Peira  B TUR 9
12 La Salut Pere Gol D SAL 6
13 L'Hospitalet Centre Esports CEB 0
14 Zona Franca A ZON 0
15 Lloreda E LLO 0
Group 8
Sat 23 Mar
Les Corts de Barcelona Club Corts Barcelona C.
1-6
La Salut Pere Gol B Salut Pere
Imperio C Imperio C
2-5
Poble Nou C Poble Nou C
Pª Barc Anguera C Pª Barc Anguera
2-3
Bufala B Bufala B
Sun 24 Mar
Sant Andreu F Sant Andreu F
09:00
Vila Olimpica Club Esportiu Vila Olimpica Club
Team / Points
1 La Florida A FLO 45
2 L'hospitalet Centre Esports LHO 40
3 Bufala B BUF 34
4 Sant Andreu F SAN 29
5 Pª Barc Anguera C PAB 26
6 Barceloneta A BAR 25
7 Can Buxeres C BUX 22
 
8 La Salut Pere Gol B SAL 21
9 Les Corts de Barcelona Club COR 19
10 Poble Nou C POB 7
11 Vila Olimpica Club Esportiu VIL 3
12 Imperio C IMP 1
13 Escuela Performance B ESC 0
14 Hailukong Barcelona CF A HBC 0
Group 10
Sat 23 Mar
Vila Olimpica Club Esportiu Vila Olimpica Club
10-0
Gornal A Gornal A
Pont Marina A Pont Marina A
6-2
Bufala D Bufala D
Trajana Penya Barc Sant Jus Trajana Penya Barc
3-6
Poble Nou B Poble Nou B
Pujadas B Pujadas B
2-3
Mercat Nou Magoria B Mercat Magoria
Young Talent Badalona Sud A Young Talent Bada.
3-3
Singuerlin B Singuerlin B
CongrÉs Club Esportiu B CongrÉs Club E.
8-1
Sant Andreu H Sant Andreu H
Team / Points
1 Vila Olimpica Club Esportiu VIL 57
2 Pont Marina A PON 41
3 Singuerlin B SIN 40
4 Young Talent Badalona Sud A YOU 32
5 Poble Nou B POB 32
6 CongrÉs Club Esportiu B CON 25
7 Mercat Nou Magoria B MER 24
8 Escola Ebrafa B EEB 19
 
9 Bufala D BUF 19
10 Gornal A GOR 18
11 Pujadas B PUJ 14
12 Poble Sec E POB 11
13 Sant Andreu H SAN 11
14 Trajana Penya Barc Sant Jus TRA 11
15 Stoitchkov Barcelona B STO 0
16 Sistrells D SIS 0
Group 13
Sat 23 Mar
Santpedor A Santpedor A
8-1
Fruitosenc A Fruitosenc A
Ong Diapo A Ong Diapo A
2-1
Joanenc D Joanenc D
Alt BerguedÀ Ccr A BerguedÀ
9-1
Puigreig B Puigreig B
Navas A Navas A
11-0
Gironella B Gironella B
Fruitosenc B Fruitosenc B
3-1
Berga C Berga C
Artes A Artes A
9-2
Sallent A Sallent A
Balconada B Balconada B
4-4
Puigcerda A Puigcerda A
Thu 18 Apr
Gimnastic Manresa C J Gimnastic Manresa
12:00
Avinyo A Avinyo A
Team / Points
1 Santpedor A SAN 63
2 Artes A ART 49
3 Fruitosenc A FRU 46
4 Navas A NAV 44
5 Fruitosenc B FRU 41
6 Berga C BER 36
7 Alt BerguedÀ Ccr A BER 31
8 Avinyo A AVI 30
 
9 Ong Diapo A DIA 29
10 Joanenc D JOA 26
11 Balconada B BAL 24
12 Puigcerda A PUI 19
13 Puigreig B PUI 17
14 Sallent A SAL 14
15 Gimnastic Manresa C J GIM 4
16 Gironella B GIR 1
Group 14
Sat 23 Mar
Pirinaica B Pirinaica B
1-1
Futbol Base Solsona Arrels Futbol Base Solso.
Cardona A Cardona A
12-1
Balconada A Balconada A
Castellgali A Castellgali A
5-11
Castellbell I Vilar A Castellbell Vilar
Callus A Callus A
2-16
Suria A Suria A
Fruitosenc C Fruitosenc C
2-10
Gimnastic Manresa C Gimnastic Manresa
Gimnastic Manresa C L Gimnastic Manresa
8-1
Joanenc E Joanenc E
Sun 24 Mar
Vilomara A Vilomara A
12:00
Guardiolenca A Guardiolenca A
Team / Points
1 Cardona A CAR 56
2 Suria A SUR 52
3 Gimnastic Manresa C L GIM 45
4 Gimnastic Manresa C GIM 41
5 Pirinaica B PIR 38
6 Futbol Base Solsona Arrels FUT 37
7 Santpedor B SAN 37
8 Guardiolenca A GUA 23
 
9 Castellbell I Vilar A CAS 22
10 Vilomara A VIL 18
11 Joanenc E JOA 17
12 Callus A CAL 12
13 Fruitosenc C FRU 11
14 Castellgali A CAS 7
15 Balconada A BAL 1
Group 15
Sat 23 Mar
Guardiolenca B Guardiolenca B
12-1
Castellnou Unió Esportiva C Castellnou Unió .
Suria B Suria B
2-7
Futbol Base Solsona Arrels Futbol Base Solso.
Cardona B Cardona B
4-0
Fruitosenc D Fruitosenc D
Puigreig C Puigreig C
0-6
Callus B Callus B
Artes B Artes B
1-7
Joanenc Joanenc
Santpedor C Santpedor C
5-8
Navas B Navas B
Sun 24 Mar
Berga D Berga D
10:00
Navarcles A Navarcles A
Gimnastic Manresa G Gimnastic Manresa
13:45
Navas C Navas C
Team / Points
1 Guardiolenca B GUA 60
2 Cardona B CAR 56
3 Fruitosenc D FRU 53
4 Gimnastic Manresa G GIM 44
5 Callus B CAL 41
6 Joanenc JOA 37
7 Suria B SUR 36
8 Navas B NAV 34
 
9 Futbol Base Solsona Arrels FUT 33
10 Navas C NAV 21
11 Castellnou Unió Esportiva C CAS 18
12 Santpedor C SAN 16
13 Artes B ART 11
14 Berga D BER 9
15 Navarcles A NAV 8
16 Puigreig C PUI 6
Group 26
Sat 23 Mar
Ateneu Igualadi Sef A Ateneu Igualadi
2-2
Fatima A Fatima A
Masquefa A Masquefa A
3-3
Hostalets de Pierola A Hostalets Pierola
San Mauro B San Mauro B
1-5
Igualada G Igualada G
Santa Coloma Queralt A Santa Coloma Quer.
9-3
Calaf A Calaf A
Sun 24 Mar
Riudebitlles B Riudebitlles B
10:00
Anoia B Anoia B
Piera B Piera B
10:30
Capellades A Capellades A
La Torre Claramunt A Torre Claramunt
11:00
Odena B Odena B
Team / Points
1 Masquefa A MAS 55
2 Anoia B ANO 51
3 Santa Coloma Queralt A SAN 49
4 Hostalets de Pierola A HOS 43
5 Igualada G IGU 33
6 Odena B ODE 30
7 San Mauro B MAU 27
 
8 La Torre Claramunt A TOR 27
9 Capellades A CAP 26
10 Calaf A CAL 26
11 Fatima A FAT 17
12 Piera B PIE 16
13 Ateneu Igualadi Sef A ATE 11
14 Riudebitlles B RIU 0
Group 29
Sat 23 Mar
Penedes Espirall Club de Fu Penedes Espirall .
2-10
Montagut Associació Cultura Montagut
Ribes B Ribes B
8-3
UE Sant Sadurni B UE Sant Sadurni B
Base Vilanova La Geltru A Base Vilanova Gel.
7-1
Subirats A Subirats A
Sant Cugat Sesgarrigues Clu Sant Cugat Sesgar.
3-7
Riudebitlles A Riudebitlles A
Sitges C Sitges C
2-3
Vilanova Geltru B Vilanova Geltru B
Sun 24 Mar
Pati Sant Ramon Club A Pati Sant Ramon C.
11:00
Blanca Subur C Blanca Subur C
Team / Points
1 Vilanova Geltru B VIL 51
2 Sitges C SIT 43
3 Montagut Associació Cultura MON 40
4 Base Vilanova La Geltru A BAS 39
5 Riudebitlles A RIU 32
6 Cubelles H CUB 31
7 Subirats A SUB 28
 
8 Pati Sant Ramon Club A PAT 20
9 Blanca Subur C BLA 20
10 Penedes Espirall Club de Fu PEN 15
11 Ribes B RIB 13
12 Cubelles I CUB 12
13 Sant Cugat Sesgarrigues Clu SAN 12
14 UE Sant Sadurni B SAN 10
Group 32
Sat 23 Mar
Ciudad Cooperativa D Ciudad Cooperativa
4-2
Terlenka Barcelonista Club Terlenka
Sector Montserratina D Sector
12-0
Levante Las Planas D Levante Planas
Escola Gava H Escola Gava H
9-0
Castelldefels Castelldefels
Sun 24 Mar
Santboia G Santboia G
09:00
Fundacio Unio Esportiva Cor Fundacio Unio Esp.
Sant Joan Despi E Sant Joan Despi E
10:00
Espluguenc B Espluguenc B
Team / Points
1 Escola Gava H ESC 48
2 Ciudad Cooperativa D CIU 41
3 Fundacio Unio Esportiva Cor FUN 35
4 Fontsanta Fatjo C FON 35
5 Terlenka Barcelonista Club TER 34
6 Viladecans D VIL 28
7 Espluguenc B ESP 22
 
8 Martorell Associacio Esport MAR 19
9 Castelldefels CAS 15
10 Sector Montserratina D SEC 14
11 Santboia G SAN 8
12 Sant Joan Despi E SAN 6
13 Levante Las Planas D LEV 4
Group 34
Sat 23 Mar
Lloreda B Lloreda B
4-2
Fundacio Unio Esportiva Cor Fundacio Unio Esp.
Vista Alegre B Vista Alegre B
4-7
Sporting Gava 2013 Futbol C Sporting Gava 2013
Blanc Blava Sant Feliu C Blanc Blava Sant .
3-4
Sant Ildefons C Sant Ildefons C
Martorell Associacio Esport Martorell
5-3
Escola Gava C J Escola Gava C J
Atletic Sant Just C D Atletic Sant Just
2-5
Viladecans C Viladecans C
Sun 24 Mar
Corbera C Corbera C
09:00
Espluguenc Fa C Espluguenc Fa C
Team / Points
1 Fundacio Unio Esportiva Cor FUN 49
2 Viladecans C VIL 45
3 Atletic Prat Delta CF A APD 45
4 Sporting Gava 2013 Futbol C SPO 37
5 Lloreda B LLO 36
6 Martorell Associacio Esport MAR 34
7 Escola Gava C J ESC 30
 
8 Sant Ildefons C SAN 24
9 Blanc Blava Sant Feliu C SAN 22
10 Vista Alegre B VIS 16
11 Atletic Sant Just C D ATL 15
12 Corbera C COR 15
13 Castelldefels H CAS 4
14 Espluguenc Fa C ESP 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook