noscript image
  • Sporting Laguna
  • Zona Sur
  • CD La Salle B
  • S. Juanillo C
  • Don Bosco B
  • Linko C
  • Cal. Soria
  • San Pío X B
  • San Agustin
  • Trinitarios
  • S. Juanillo D
  • Tudela B
  • Marta Tormes D
  • Carbajosa S. B
  • San Telmo B
  • Viana Cega
  • Helmántica C
  • Medinense B
  • Alba Tormes B
  • Pisuerga B. B
  • San Agustin B
  • Navega B
Group 1
Sat 23 Mar
Colegios Diocesanos G Colegios
0-12
C. Diocesanos E C. Diocesanos E
Sun 24 Mar
Real Ávila C Real Ávila C
-
Linko D Linko D
Linko C Linko C
1-2
C. Diocesanos C C. Diocesanos C
Linko E Linko E
0-3
Real Ávila B Real Ávila B
C. Diocesanos D C. Diocesanos D
6-2
S. Católica B S. Católica B
Team / Points
1 C. Diocesanos E COL 36
2 C. Diocesanos C COL 36
3 C. Diocesanos D COL 30
4 Linko D LIN 27
5 Linko C LIN 20
6 S. Católica B CAS 18
 
7 Real Ávila B REA 13
8 C. Diocesanos F COL 12
9 Linko E LIN 4
10 Real Ávila C REA 0
11 Colegios Diocesanos G COL 0
Group 2
Sat 16 Feb
Onzonilla B Onzonilla B
6-0
V. Camino C V. Camino C
Reino León Reino León
7-1
S. Bernesga S. Bernesga
C Y D Leonesa C C Y D Leonesa C
3-3
R. Carrizo R. Carrizo
Sun 17 Feb
Casa de Asturias En León C Casa Asturias Le.
-
Coyanza Coyanza
Puente Castro C Puente Castro C
-
Veguellina B Veguellina B
León B León B
9-1
Loyola B Loyola B
Benavides Benavides
6-1
Divina Pastora León Divina Pastora Le.
Team / Points
1 Reino León ATL 34
2 Benavides BEN 31
3 Veguellina B VEG 27
4 Divina Pastora León DIV 27
5 León B LEO 25
6 Onzonilla B ONZ 19
7 Casa de Asturias En León C CAS 16
 
8 R. Carrizo RIB 15
9 C Y D Leonesa C LEO 13
10 S. Bernesga SPO 11
11 V. Camino C VIR 3
12 Loyola B LOY 1
13 Coyanza COY 0
14 Puente Castro C PUE 0
Group 3
Sat 09 Feb
Pisuerga B. B Pisuerga B. B
9-0
Saldaña B Saldaña B
S. Juanillo C S. Juanillo C
9-3
San Antonio Hyuconsa C Antonio Hyuconsa
Sun 10 Feb
Ave Maria Ave Maria
-
San Telmo B San Telmo B
CD La Salle B CD La Salle B
9-2
Pisuerga V de Baños C Pisuerga Baños
Team / Points
1 CD La Salle B SAL 39
2 San Telmo B TEL 28
3 Pisuerga B. B PIS 22
4 S. Juanillo C JUA 19
5 S. Juanillo D JUA 17
 
6 Saldaña B SAL 10
7 Pisuerga V de Baños C PIS 6
8 San Antonio Hyuconsa C ANT 6
9 Ave Maria MAR 0
Group 5
Sat 09 Feb
Cal. Soria Cal. Soria
6-0
Real Salamanca Monterrey B Real Salamanca Mo.
Sun 10 Feb
Unionistas Salamanca C Unionistas
-
Doñinos B Doñinos B
Carbajosa S. B Carbajosa S. B
-
Munibar Pizarrales C Munibar Pizarrales
Trinitarios Trinitarios
5-0
Alba Tormes B Alba Tormes B
Team / Points
1 Trinitarios TRI 31
2 Cal. Soria CAL 24
3 Alba Tormes B ALB 18
4 Munibar Pizarrales C MUN 16
5 Doñinos B DON 12
 
6 C. Villiquera CAS 9
7 Unionistas Salamanca C UNI 0
8 Carbajosa S. B CAR 0
9 Real Salamanca Monterrey B REA 0
Group 6
Sat 16 Feb
Viana Cega Viana Cega
0-2
Sporting Laguna Sporting Laguna
Don Bosco B Don Bosco B
1-4
Zaratan Sport B Zaratan Sport B
Ronda Oeste Ronda Oeste
9-0
Tudela B Tudela B
San Agustin B San Agustin B
5-0
San Pío X B San Pío X B
Sun 17 Feb
Villanubla Villanubla
-
Victoria Uemc C Victoria Uemc C
A. Parquesol B A. Parquesol B
13:00
Marianistas Valladolid Marianistas
Betis B Betis B
2-1
San Jose Jesuitas B Jose Jesuitas
Team / Points
1 Ronda Oeste RON 39
2 Zaratan Sport B ZAR 39
3 Betis B BET 39
4 Viana Cega VIA 26
5 Tudela B TUD 23
6 San Jose Jesuitas B JOS 22
7 Marianistas Valladolid MAR 21
 
8 Sporting Laguna SPO 19
9 Don Bosco B BOS 18
10 A. Parquesol B ATL 18
11 San Agustin B AGU 9
12 Villanubla VIL 5
13 San Pío X B PIO 3
14 Victoria Uemc C VIC 0
Group 7
Sat 16 Feb
Cigales B Cigales B
1-5
S. Jose Jesuitas S. Jose Jesuitas
Santovenia Santovenia
8-2
Atlético Arroyo D Atlético Arroyo
R. Esgueva B R. Esgueva B
1-3
Pedrajas Pedrajas
Atlético de Laguna B Atlético Laguna
2-6
Mojados Mojados
A. Pincia A. Pincia
7-0
Zona Sur Zona Sur
Sun 17 Feb
U. Delicias B U. Delicias B
-
Cisterniga C Cisterniga C
Ribera A. Ribera A.
-
Medinense B Medinense B
Team / Points
1 A. Pincia ATL 42
2 Mojados MOJ 39
3 S. Jose Jesuitas JOS 29
4 Zona Sur ZON 25
5 Cigales B CIG 22
6 Santovenia SAN 22
7 Pedrajas PED 20
 
8 Atlético de Laguna B ATL 13
9 Cisterniga C CIS 9
10 Medinense B MED 7
11 R. Esgueva B REN 7
12 Atlético Arroyo D ATL 1
13 U. Delicias B UNI 0
14 Ribera A. RIB 0
Group 8
Sat 16 Feb
Atlético Tordesillas B Atlético
8-0
Cigales C Cigales C
El Paramo El Paramo
7-4
Aleste Aleste
Rioseco B Rioseco B
5-0
Ronda Oeste B Ronda Oeste B
Sun 17 Feb
Zaratan Sport C Zaratan Sport C
-
J. Rondilla B J. Rondilla B
Pozaldez Pozaldez
-
Atlético Arroyo C Atlético Arroyo
Belen Belen
-
A. Pincia B A. Pincia B
Gatos Iscar B Gatos Iscar B
5-1
Santovenia B Santovenia B
Team / Points
1 Atlético Arroyo C ATL 33
2 El Paramo PAR 33
3 Atlético Tordesillas B ATL 30
4 Rioseco B RIO 30
5 Aleste ALE 24
6 Gatos Iscar B GAT 16
7 Ronda Oeste B RON 16
 
8 Zaratan Sport C ZAR 9
9 Belen BEL 6
10 Santovenia B SAN 3
11 Cigales C CIG 3
12 Pozaldez POZ 0
13 J. Rondilla B JUV 0
14 A. Pincia B ATL 0
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook