noscript image
  • Victoria B
  • Sporting Laguna
  • Don Bosco B
  • V. Simancas B
  • P. Claret B
  • Grupo Antolin
  • Capiscol
  • Pan Y Guindas
  • Medinense
  • Chamberi
  • Maristas
  • Cigales B
  • A. Pincia
  • Helmántico B
  • Villamayor C
  • Medinense B
  • M. Tormes D
  • Pedrajas
  • A. Cabrerizos B
  • Ronda Oeste B
  • Villares Reina C
  • Pegaso B
Group 1
Sat 23 Mar
Linko E Linko E
5-2
Linko Linko
Linko C Linko C
4-3
C. Diocesanos D C. Diocesanos D
C. Diocesanos E C. Diocesanos E
0-4
C. Diocesanos G C. Diocesanos G
C. Diocesanos C C. Diocesanos C
10-0
Linko D Linko D
Team / Points
1 Colegios Diocesanos F COL 54
2 C. Diocesanos C COL 49
3 C. Diocesanos G COL 35
4 Linko C LIN 32
5 C. Diocesanos D COL 30
 
6 C. Diocesanos E COL 20
7 Linko E LIN 16
8 Linko LIN 9
9 Linko D LIN 3
Group 2
Sat 16 Mar
C. Diocesanos H C. Diocesanos H
3-5
Milagrosa Las Nieves B Milagrosa Nieves
Linko G Linko G
8-2
Real Ávila C Real Ávila C
Sun 17 Mar
Real Ávila D Real Ávila D
-
Colegios Diocesanos I Colegios
Real Ávila B Real Ávila B
6-1
Arevalo B Arevalo B
Team / Points
1 Real Ávila B REA 52
2 Linko G LIN 44
3 Real Ávila C REA 35
4 Arevalo B ARE 23
 
5 C. Diocesanos H COL 16
6 Milagrosa Las Nieves B MIL 12
7 Colegios Diocesanos I COL 3
8 Real Ávila D REA 0
Group 4
Sat 16 Mar
B Condado de Castilla B Condado Castilla
2-2
A. Castellae B A. Castellae B
A. Riber B A. Riber B
4-5
Grupo Antolin B Grupo Antolin B
Bupolsa B Bupolsa B
3-6
Burgos Promesas 2000 D Burgos Promesas 2.
Team / Points
1 Burgos Promesas 2000 D BUR 48
2 Bupolsa B BUP 37
3 A. Riber B ARA 32
4 A. Castellae B ALB 16
 
5 Grupo Antolin B GRU 16
6 B Condado de Castilla B CON 16
7 Arcos de La Llana B ARC 11
Group 8
Sun 07 Apr
San Lorenzo C San Lorenzo C
-
Atlético Trobajo H C Atlético Trobajo
Asturias León C Asturias León C
-
Real Aero Club de León B Real Aero Club Le.
Leon Futbol Femenino C Leon Futbol Femen.
-
Puente Castro D Puente Castro D
Team / Points
1 Puente Castro D PUE 46
2 Asturias León C CAS 41
3 Real Aero Club de León B REA 27
 
4 San Lorenzo C LOR 25
5 Atlético Trobajo H C ATL 10
6 Leon Futbol Femenino C LEO 7
Group 9
Sat 23 Mar
Marista de C Marista de C
4-4
Grijota Grijota
Atlético Aguilar B Atlético Aguilar
1-3
Saldaña B Saldaña B
P. Claret B P. Claret B
8-2
Pisuerga Baños B Pisuerga Baños B
S. Juanillo C S. Juanillo C
1-6
La Salle C La Salle C
Sun 24 Mar
Pan Y Guindas Pan Y Guindas
9-1
Velilla Velilla
Team / Points
1 Saldaña B SAL 60
2 Pan Y Guindas GUI 49
3 Atlético Aguilar B ATL 41
4 La Salle C SAL 40
5 Velilla VEL 31
 
6 P. Claret B PAD 27
7 S. Juanillo C JUA 27
8 Grijota GRI 20
9 Marista de C MAR 8
10 Pisuerga Baños B PIS 3
Group 12
Sun 07 Apr
C D Calasanz B C D Calasanz B
-
M. Pizarrales C M. Pizarrales C
Atlético El Encinar Atlético Encinar
-
Helmántico B Helmántico B
Béjar Industrial B Béjar Industrial
-
Navega D Navega D
Team / Points
1 Navega D NAV 28
2 M. Pizarrales C MUN 22
3 C D Calasanz B CAL 20
 
4 Helmántico B HEL 20
5 Atlético El Encinar ATL 19
6 Béjar Industrial B BEJ 0
Group 13
Sun 31 Mar
San Isidro B San Isidro B
-
Maristas Maristas
Pedrajas Pedrajas
-
U. Delicias B U. Delicias B
Fuensaldaña Fuensaldaña
-
A. Laguna B A. Laguna B
Parquesol B Parquesol B
-
Mojados Mojados
Atlético Tordesillas B Atlético
-
Don Bosco B Don Bosco B
Cabezon Cabezon
-
Pegaso B Pegaso B
V. Simancas B V. Simancas B
-
San Pío X B San Pío X B
Team / Points
1 Atlético Tordesillas B ATL 47
2 Cabezon CAB 41
3 U. Delicias B UNI 39
4 Don Bosco B BOS 37
5 Pegaso B PEG 27
6 A. Laguna B ATL 26
7 Parquesol B PAR 25
 
8 San Pío X B PIO 22
9 Mojados MOJ 22
10 V. Simancas B VIL 21
11 Pedrajas PED 11
12 San Isidro B ISI 10
13 Fuensaldaña FUE 10
14 Maristas MAR 0
Group 14
Sun 31 Mar
Cigales Cigales
-
Laguna C Laguna C
Victoria B Victoria B
-
Cisterniga B Cisterniga B
Aleste Aleste
-
Mojados B Mojados B
Ribera A. Ribera A.
-
Racing Valdestillas Racing
San Agustin B San Agustin B
-
A. Pisuerga C A. Pisuerga C
Marianistas Valladolid B Marianistas
-
A. Pincia A. Pincia
Ronda Oeste B Ronda Oeste B
-
Medinense B Medinense B
Team / Points
1 Ronda Oeste B RON 54
2 A. Pincia ATL 51
3 Medinense B MED 46
4 Cigales CIG 40
5 Laguna C LAG 32
6 Racing Valdestillas RAC 28
7 San Agustin B AGU 24
 
8 Cisterniga B CIS 23
9 Marianistas Valladolid B MAR 16
10 A. Pisuerga C ARR 14
11 Mojados B MOJ 13
12 Aleste ALE 5
13 Victoria B VIC 1
14 Ribera A. RIB 0
Group 16
Sun 31 Mar
San Roque San Roque
-
Renedo de Esgueva B Renedo Esgueva
Zaratan Sport B Zaratan Sport B
-
Atlético Tordesillas C Atlético
Arroyo Pisuerga D Arroyo Pisuerga D
-
Marianistas Valladolid Marianistas
Santovenia Santovenia
-
Atlético Parquesol B Atlético
A. Laguna C A. Laguna C
-
La Cisterniga C La Cisterniga C
El Paramo El Paramo
-
Sur Atlético B Sur Atlético B
Pedrajas B Pedrajas B
-
Boecillo C Boecillo C
Team / Points
1 Zaratan Sport B ZAR 54
2 Pedrajas B PED 48
3 A. Laguna C ATL 48
4 San Roque ROQ 42
5 Marianistas Valladolid MAR 39
6 La Cisterniga C CIS 30
7 Atlético Parquesol B ATL 22
 
8 Santovenia SAN 19
9 Arroyo Pisuerga D ARR 17
10 Sur Atlético B ATL 16
11 Renedo de Esgueva B REN 13
12 Boecillo C BOE 8
13 Atlético Tordesillas C ATL 0
14 El Paramo PAR 0
Group 17
Thu 14 Mar
Valladolid Internacional Valladolid
11-0
Belen Belen
Sat 16 Mar
Villanubla Villanubla
5-2
Marianistas Valladolid C Marianistas
Boecillo D Boecillo D
1-6
Pegaso C Pegaso C
Sun 17 Mar
Valladolid Internacional B Valladolid
-
La Cisterniga D La Cisterniga D
Team / Points
1 Valladolid Internacional VAL 54
2 Valladolid Internacional B VAL 45
3 Marianistas Valladolid C MAR 30
4 Villanubla VIL 30
 
5 Pegaso C PEG 16
6 Boecillo D BOE 10
7 La Cisterniga D CIS 0
8 Belen BEL 0
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook