noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Don Bosco B
  • Victoria C
  • Victoria D
  • Camino Viejo C.F. 'C'
  • San Agustin B
  • F. Cubillos
  • San Andrés B
  • Loyola B
  • Salesianos S.
  • Don Bosco C
  • La Charca B
  • Viana Cega
  • Reino León
  • A. Bierzo
  • Laguna
  • Real Ávila B
  • San Cristobal
  • Flores Sil
  • Trinitarios
  • C. Abajo
  • S. Católica B
  • Onzonilla
Group 4
Team / Points
1 Bupolsa C BUP 69
2 San Cristobal CRI 61
3 Groggys S Gamonal C GRO 48
 
4 Aranda Riber C ARA 21
5 Nuestra Señora de Belén B NUE 12
6 La Charca B CHA 9
Group 5
Team / Points
1 San Antonio Hyuconsa C ANT 48
2 S. Juanillo C JUA 43
3 La Amistad C AMI 34
4 Velilla VEL 33
5 San Juanillo D JUA 32
6 Padre Claret B PAD 22
 
7 A. Aguilar B ATL 20
8 Pisuerga B. C PIS 17
9 Palencia Futbol Femenino PAL 5
10 San Antonio Hyuconsa D ANT 4
11 Saldaña B SAL 0
12 San Juanillo E JUA 0
Group 7
Fri 17 May
Belen B Belen B
0-5
Don Bosco B Don Bosco B
Sat 18 May
Santovenia B Santovenia B
0-6
Parquesol B Parquesol B
Laguna B Laguna B
3-7
Cabezon Cabezon
Maristas Maristas
4-6
San Pío X B San Pío X B
Union Delicias B Union Delicias B
6-3
Ribera A. B Ribera A. B
Sun 19 May
Zaratan Sport B Zaratan Sport B
-
Mojados Mojados
Pegaso B Pegaso B
4-3
San Agustin Recoletos Agustin Recoletos
Team / Points
1 Zaratan Sport B ZAR 70
2 San Pío X B PIO 55
3 Cabezon CAB 52
4 Parquesol B PAR 46
5 Pegaso B PEG 46
6 San Agustin Recoletos AGU 45
7 Don Bosco B BOS 35
 
8 Union Delicias B UNI 35
9 Laguna B LAG 30
10 Maristas MAR 16
11 Belen B BEL 12
12 Santovenia B SAN 7
13 Ribera A. B RIB 5
14 Mojados MOJ 0
Group 8
Sat 18 May
Sur Atlético B Sur Atlético B
11-2
Marianistas Valladolid B Marianistas
Ronda Oeste B Ronda Oeste B
4-1
U. Delicias U. Delicias
Laguna FS Laguna FS
1-4
Tudela B Tudela B
Valladolid Internacional Valladolid
12-1
Aleste Aleste
Sun 19 May
Rioseco Rioseco
4-3
Medinense B Medinense B
Laguna C Laguna C
4-5
San Isidro San Isidro
Zaratan Sport C Zaratan Sport C
3-2
La Cisterniga B La Cisterniga B
Team / Points
1 Valladolid Internacional VAL 70
2 Ronda Oeste B RON 66
3 Tudela B TUD 66
4 Rioseco RIO 56
5 U. Delicias UNI 42
6 Sur Atlético B ATL 41
7 Medinense B MED 40
 
8 Laguna FS LAG 39
9 San Isidro ISI 36
10 Marianistas Valladolid B MAR 21
11 Zaratan Sport C ZAR 18
12 La Cisterniga B CIS 13
13 Aleste ALE 13
14 Laguna C LAG 12
Group 9
Wed 15 May
San Pío X D San Pío X D
3-7
Boecillo C Boecillo C
Fri 17 May
Atlético Tordesillas B Atlético
8-2
Sur C Sur C
Sat 18 May
A. Pisuerga C A. Pisuerga C
3-4
Rioseco B Rioseco B
Viana Cega Viana Cega
7-2
Victoria C Victoria C
Santovenia Santovenia
11-2
Fuensaldaña Fuensaldaña
A. Parquesol B A. Parquesol B
5-2
San Agustin B San Agustin B
Sun 19 May
A. Pincia B A. Pincia B
4-3
R. Esgueva R. Esgueva
Team / Points
1 Atlético Tordesillas B ATL 70
2 A. Parquesol B ATL 61
3 Boecillo C BOE 54
4 Viana Cega VIA 49
5 Santovenia SAN 47
6 A. Pincia B ATL 47
7 Rioseco B RIO 33
 
8 Victoria C VIC 31
9 R. Esgueva REN 25
10 San Pío X D PIO 24
11 Fuensaldaña FUE 21
12 A. Pisuerga C ARR 20
13 San Agustin B AGU 19
14 Sur C UDS 8
Group 10
Sat 18 May
Pegaso C Pegaso C
1-6
Pedrajas B Pedrajas B
Sun 19 May
Villa de Simancas D Villa Simancas
-
Don Bosco C Don Bosco C
Medina Atletico Medina Atletico
-
Zaratan Sport D Zaratan Sport D
Boecillo D Boecillo D
3-7
Gatos Iscar B Gatos Iscar B
Racing Valdestillas Racing
4-2
San Pío X C San Pío X C
Zona Sur Zona Sur
2-7
Unión Arroyo C Unión Arroyo C
Laguna Laguna
5-10
Betis C Betis C
Team / Points
1 Unión Arroyo C UNI 63
2 Betis C BET 51
3 Don Bosco C BOS 51
4 Zona Sur ZON 47
5 Medina Atletico MED 31
6 Pedrajas B PED 26
7 Gatos Iscar B GAT 25
 
8 Laguna LAG 23
9 Racing Valdestillas RAC 18
10 Pegaso C PEG 15
11 Boecillo D BOE 14
12 San Pío X C PIO 12
13 Villa de Simancas D VIL 0
14 Zaratan Sport D ZAR 0
Group 11
Sun 05 May
Unión Arroyo D Unión Arroyo D
-
Victoria D Victoria D
CD Tudela C CD Tudela C
-
Atlético Parquesol C Atlético
Valladolid Internacional B Valladolid
-
Medina Atletico B Medina Atletico B
Team / Points
1 Unión Arroyo D UNI 3
2 Villanubla VIL 1
3 Atlético Parquesol C ATL 1
4 Victoria D VIC 0
 
5 Valladolid Internacional B VAL 0
6 Medina Atletico B MED 0
7 CD Tudela C CDT 0
Group 12
Team / Points
1 Valladolid Internacional B VAL 75
2 Unión Arroyo D UNI 46
3 Atlético Parquesol C ATL 40
 
4 Villanubla VIL 28
5 Medina Atletico B MED 23
6 CD Tudela C CDT 0
Group 13
Sat 18 May
Ribera Carrizo Ribera Carrizo
2-9
Bosco Bosco
Benavides Benavides
1-13
Reino León Reino León
San Andrés B San Andrés B
5-1
Veguellina B Veguellina B
Asturias León B Asturias León B
4-4
Onzonilla Onzonilla
Sun 19 May
S. Bernesga S. Bernesga
1-4
Cistierna Cistierna
Villaquilambre Villaquilambre
7-0
V. Camino B V. Camino B
Atlético Pinilla B Atlético Pinilla
11-0
Loyola B Loyola B
Team / Points
1 Villaquilambre JUV 68
2 Bosco BOS 53
3 Cistierna CIS 52
4 San Andrés B FUT 50
5 Onzonilla ONZ 48
6 Asturias León B CAS 47
7 Reino León ATL 37
 
8 Atlético Pinilla B ATL 34
9 Loyola B LOY 28
10 Veguellina B VEG 27
11 Benavides BEN 19
12 V. Camino B VIR 15
13 S. Bernesga SPO 15
14 Ribera Carrizo RIB 12
Group 15
Fri 17 May
A. Bembibre C A. Bembibre C
4-2
San Ignacio B San Ignacio B
Sat 18 May
Ponferradina Ponferradina
5-3
Leon Olimpico Leon Olimpico
Santa Marta Santa Marta
8-4
Flores Sil Flores Sil
F. Cubillos F. Cubillos
7-10
La Bañeza B La Bañeza B
Cuatrovientos C Cuatrovientos C
16-1
A. Bierzo A. Bierzo
Sun 19 May
Centro Optico Berciano B Centro Optico Ber.
9-1
Naraya de Halterofilia Naraya
La Morenica B La Morenica B
2-0
A. Templario B A. Templario B
Team / Points
1 La Morenica B MOR 72
2 Cuatrovientos C CUA 69
3 Santa Marta SAN 52
4 Ponferradina PON 51
5 Centro Optico Berciano B CEN 44
6 A. Templario B ATL 44
7 F. Cubillos FUT 37
 
8 A. Bembibre C ATL 30
9 Flores Sil FLO 30
10 San Ignacio B IGN 27
11 La Bañeza B BAN 25
12 A. Bierzo ATL 20
13 Leon Olimpico LEO 6
14 Naraya de Halterofilia NAR 5
Group 17
Wed 01 May
Guijuelo C Guijuelo C
4-0
Trinitarios B Trinitarios B
Sat 18 May
C. Abajo C. Abajo
3-5
San Agustin San Agustin
Jai Alai B. B Jai Alai B. B
3-8
Unionistas Salamanca D Unionistas
Sun 19 May
Alba Tormes Alba Tormes
6-4
Carbajosa S. C Carbajosa S. C
M. Tormes D M. Tormes D
11-1
M. Pizarrales C M. Pizarrales C
Cristo Rey B Cristo Rey B
1-4
Béjar Ind. B Béjar Ind. B
Navega C Navega C
5-3
Villamayor B Villamayor B
Team / Points
1 Guijuelo C GUI 66
2 M. Tormes D SAN 65
3 Alba Tormes ALB 53
4 Unionistas Salamanca D UNI 53
5 Béjar Ind. B BEJ 51
6 San Agustin AGU 50
7 Navega C NAV 41
 
8 C. Abajo CAB 28
9 Cristo Rey B CRI 23
10 Villamayor B VIL 22
11 Carbajosa S. C CAR 19
12 Jai Alai B. B ALA 18
13 Trinitarios B TRI 11
14 M. Pizarrales C MUN 7
Group 18
Thu 21 Mar
San Agustin B San Agustin B
5-1
Doñinos Doñinos
Sun 07 Apr
El Encinar El Encinar
5-1
Salesianos Salamanca B Salesianos
C. Rodrigo B C. Rodrigo B
2-5
Villares Reina C Villares Reina C
Ribert B Ribert B
0-3
S. Monterrey B S. Monterrey B
Tue 09 Apr
Calasanz B Calasanz B
2-8
Alba de Tormes B Alba de Tormes B
Villares de La Reina D Villares Reina
3-1
A. Cabrerizos C A. Cabrerizos C
Hergar Camelot Helmántica D Hergar Camelot He.
4-3
Ribert C Ribert C
Salesianos S. Salesianos S.
3-2
Sporting Garrido de Salaman Sporting Garrido .
Team / Points
1 Villares Reina C VIL 67
2 Alba de Tormes B ALB 58
3 Hergar Camelot Helmántica D HER 44
4 Salesianos S. SAL 40
5 Villares de La Reina D VIL 39
6 P. Villoria PRO 39
7 El Encinar ATL 38
8 Ribert C RIB 38
9 S. Monterrey B REA 37
 
10 Ribert B RIB 35
11 San Agustin B AGU 34
12 C. Rodrigo B CIU 34
13 Doñinos DON 27
14 Salesianos Salamanca B SAL 18
15 Sporting Garrido de Salaman SPO 12
16 Calasanz B CAL 10
17 A. Cabrerizos C AMI 4
Group 19
Team / Points
1 Hergar Camelot Helmántica D HER 0
2 Villares de La Reina D VIL 0
 
3 A. Cabrerizos C AMI 0
526

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook