noscript image
  • Calasanz B
  • Calasanz C
  • Monte A
  • Ribamontan Al Mar B
  • Ampuero A
  • Laredo A
  • Polanco B
  • San Agustin C
  • La Marisma C
  • Tropezon C
  • Esclavas
  • Colindres C
  • Miengo
  • Ampuero B
  • Vimenor C
  • Bezana D
  • Gama A
  • Valle Lebaniego
  • Bezana C
  • San Agustin B
  • Noja B
  • Tropezon D
Group 1
Sat 23 Mar
Textil Escudo B Textil Escudo B
4-4
Vimenor C Vimenor C
Amistad Sniace C Amistad Sniace C
1-1
Cartes B Cartes B
E Santiago Galas E Santiago Galas
1-3
Tropezon C Tropezon C
E Newbabys CastaÑeda Newbabys
0-0
Cayon B Cayon B
Polanco B Polanco B
3-0
Valle Lebaniego Valle Lebaniego
Sun 24 Mar
Santillana B Santillana B
1-4
Mies de Vega B Mies de Vega B
E Salla Indivisa Manent A Salla Indivisa Ma.
0-2
San Martin A San Martin A
Team / Points
1 Cayon B CAY 59
2 Tropezon C TRO 59
3 E Newbabys CastaÑeda NEW 59
4 Polanco B POL 50
5 Textil Escudo B TEX 50
6 San Martin A MAR 45
7 Mies de Vega B MIE 43
8 E Santiago Galas SAN 29
 
9 Valle Lebaniego VAL 27
10 Milinde Reocin B MIL 26
11 Amistad Sniace C AMI 22
12 E Salla Indivisa Manent A SAL 12
13 Vimenor C VIM 10
14 Santillana B SAN 9
15 Cartes B CAR 5
Group 2
Sat 23 Mar
Bezana C Bezana C
3-0
Toranzo Sport Toranzo Sport
Milinde Reocin C Milinde Reocin C
3-1
Cayon C Cayon C
Oceja Oceja
1-0
Cuevas del Castillo Cuevas Castillo
Torrevelo Torrevelo
0-6
Polanco C Polanco C
E Salla Indivisa Manent B Salla Indivisa Ma.
6-0
San Martin B San Martin B
Vimenor D Vimenor D
0-9
Miengo Miengo
Sun 24 Mar
Cartes C Cartes C
1-3
Tropezon D Tropezon D
Team / Points
1 Miengo MIE 61
2 E Salla Indivisa Manent B SAL 60
3 Polanco C POL 53
4 Oceja OCE 50
5 Tropezon D TRO 48
6 Cuevas del Castillo CUE 38
7 Cayon C CAY 33
8 Torrevelo TOR 33
 
9 Vimenor D VIM 32
10 Bezana C BEZ 27
11 Milinde Reocin C MIL 23
12 San Martin B MAR 17
13 Cartes C CAR 12
14 Santillana C SAN 11
15 Toranzo Sport TOR 7
Group 3
Sat 23 Mar
E Atrium E Atrium
7-0
Nueva MontaÑa B Nueva MontaÑa
Sun 24 Mar
EspaÑa de Cueto B EspaÑa Cueto
2-3
Atlético San Roman Atlético Roman
Esclavas Esclavas
1-7
Monte A Monte A
Calasanz B Calasanz B
7-3
Bezana D Bezana D
Cayon D Cayon D
2-9
San Agustin C San Agustin C
Marina Sport D Marina Sport D
3-2
Castroverde A Castroverde A
Tropezon E Tropezon E
8-0
Pandas Pandas
E Racing Feminas A Racing Feminas
2-7
E Salla Indivisa Manent C Salla Indivisa Ma.
Team / Points
1 Monte A MON 73
2 Marina Sport D MAR 61
3 Atlético San Roman ATL 60
4 Calasanz B CAL 53
5 E Salla Indivisa Manent C SAL 52
6 EspaÑa de Cueto B ESP 45
7 Esclavas ESC 43
8 Castroverde A CAS 39
 
9 E Racing Feminas A RAC 32
10 E Atrium ATR 26
11 Tropezon E TRO 26
12 San Agustin C AGU 25
13 Cayon D CAY 19
14 Bezana D BEZ 9
15 Pandas PAN 9
16 Nueva MontaÑa B NUE 8
Group 4
Sat 23 Mar
Cultd Guarnizo Cultd Guarnizo
1-5
Peña Paco Liaño B Peña Paco Liaño
Calasanz C Calasanz C
3-3
España de Cueto C España Cueto
Castroverde B Castroverde B
1-4
Nueva Montaña C Nueva Montaña C
Tropezon Tropezon
3-1
Laredo C Laredo C
Monte B Monte B
2-3
B La Encina B La Encina
Velarde B Velarde B
0-3
Revilla C Revilla C
Sun 24 Mar
Solares Medio Cudeyo D Solares Medio Cud.
3-3
San Agustin B San Agustin B
Team / Points
1 B La Encina ENC 62
2 Monte B MON 61
3 Solares Medio Cudeyo D SOL 49
4 España de Cueto C ESP 47
5 Nueva Montaña C NUE 46
6 San Agustin B AGU 45
7 Marina Sport C MAR 42
8 Cultd Guarnizo CUL 36
 
9 Revilla C REV 31
10 Tropezon TRO 28
11 Laredo C LAR 26
12 Peña Paco Liaño B PEA 18
13 Castroverde B CAS 14
14 Calasanz C CAL 5
15 Velarde B VEL 4
Group 5
Sat 23 Mar
Gama B Gama B
1-4
Arenas de Frajanas B Arenas Frajanas
Colindres C Colindres C
5-2
Santoña B Santoña B
E Agora C E Agora C
4-5
Solares Medio Cudeyo C Solares Medio Cud.
Ampuero A Ampuero A
1-0
Ramales Ramales
Villaescusa A Villaescusa A
1-3
Laredo B Laredo B
Um Escobedo B Um Escobedo B
0-6
Pontejos Pontejos
Sun 24 Mar
La Marisma C La Marisma C
3-3
Samano B Samano B
Team / Points
1 Laredo B LAR 67
2 Ampuero A AMP 58
3 Ramales RAM 52
4 Villaescusa A VIL 50
5 Colindres C COL 43
6 Solares Medio Cudeyo C SOL 41
7 La Marisma C MAR 39
8 Santoña B SAN 34
 
9 E Agora C AGO 29
10 Arenas de Frajanas B ARE 26
11 Gama B GAM 22
12 Samano B SAM 17
13 Pontejos PON 15
14 Monte C MON 12
15 Um Escobedo B ESC 5
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook