noscript image
Serie D

Serie D

2018/2019
  • Cesena
  • Bari 1908
  • Avellino
  • Como
  • Modena
  • Latina
  • Santarcangelo
  • Tuttocuoio
  • Messina
  • Mantova
  • Savona
  • Forli
  • Sassari Torres
  • Reggiana
  • Prato
  • Città di Campobasso
  • Campodarsego
  • Gavorrano
  • Delta Porto Tolle
  • Taranto
  • Lupa Roma
  • San Marino Calcio
  • Serie D
  • Group 1
  • 2018/2019
Group 1
Sat 23 Mar
Arconatese Arconatese
1-2
Sanremo Sanremo
Sun 24 Mar
Lecco Lecco
2-1
Stresa Stresa
Casale Casale
0-0
Savona Savona
Inveruno Inveruno
3-2
Pro Dronero Pro Dronero
Ligorna Ligorna
1-1
Lavagnese Lavagnese
Borgosesia Borgosesia
2-1
Chieri Chieri
AS Bra AS Bra
3-1
Borgaro Nobis Borgaro Nobis
Folgore Caratese Folgore Caratese
0-0
Fezzanese Fezzanese
Sestri Levante Sestri Levante
1-1
Bustese Milano City FC Bustese Milano Ci.
Team / Points
1 Lecco LEC 71
2 Sanremo SAN 56
3 Savona SAV 48
4 Inveruno INV 46
5 Ligorna LIG 46
6 Casale CAS 43
7 Chieri CHI 42
8 Lavagnese LAV 36
9 Folgore Caratese FOL 36
 
10 AS Bra ASD 36
11 Sestri Levante SES 35
12 Borgosesia BOR 33
13 Fezzanese FEZ 33
14 Bustese Milano City FC BUS 31
15 Arconatese ARC 26
16 Borgaro Nobis BOR 20
17 Stresa STR 19
18 Pro Dronero APD 18
Group 2
Sun 24 Mar
Caravaggio Caravaggio
3-2
Olginatese Olginatese
Caronnese Caronnese
3-4
Ciserano Ciserano
Darfo Boario Darfo Boario
0-3
Ambrosiana Ambrosiana
Pontisola Pontisola
2-3
Mantova Mantova
Pro Sesto Pro Sesto
2-3
Legnago Salus Legnago Salus
Rezzato Rezzato
0-1
Como Como
Sondrio Sondrio
0-0
Virtus Bergamo Virtus Bergamo
Villafranca Villafranca
0-1
Scanzorosciate Scanzorosciate
Seregno Seregno
1-1
Villa d'Almè Villa d'Almè
Team / Points
1 Mantova MAN 72
2 Como COM 71
3 Rezzato REZ 53
4 Pro Sesto PRO 51
5 Caronnese CAR 49
6 Pontisola PON 38
7 Sondrio SON 37
8 Virtus Bergamo VBE 37
9 Caravaggio CAR 36
 
10 Seregno SER 36
11 Villa d'Almè VIL 34
12 Scanzorosciate SCA 29
13 Villafranca VIL 28
14 Darfo Boario DAR 28
15 Legnago Salus LEG 27
16 Ciserano CIS 23
17 Ambrosiana GSD 21
18 Olginatese OLG 14
Group 3
Sat 23 Mar
Virtus Don Bosco Virtus Don Bosco
4-4
Adriese Adriese
Sun 24 Mar
Belluno Belluno
0-0
St. Georgen St. Georgen
Campodarsego Campodarsego
0-1
Montebelluna Montebelluna
Cartigliano Cartigliano
0-3
Arzignano Valchiampo Arzignano
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
2-0
Levico Levico
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
0-2
Union Feltre Union Feltre
AC Este AC Este
3-0
Chions Chions
Sandonà Sandonà
0-2
Tamai Tamai
Trento Trento
0-3
Clodiense Clodiense
Team / Points
1 Arzignano Valchiampo UAR 57
2 Adriese SDA 56
3 Union Feltre UNI 53
4 Campodarsego CAM 47
5 Virtus Don Bosco VDB 45
6 Delta Porto Tolle DEL 41
7 AC Este ACE 39
8 Montebelluna MON 37
9 Cjarlins Muzane CJA 36
 
10 Chions CHI 34
11 Belluno BEL 33
12 Cartigliano CAR 33
13 Sandonà SAN 31
14 St. Georgen STG 30
15 Clodiense CLO 29
16 Levico LEV 27
17 Tamai TAM 25
18 Trento TRE 22
Group 4
Sun 24 Mar
Axys Zola Axys Zola
3-0
OltrepòVoghera OltrepòVoghera
Calvina Calvina
1-1
Modena Modena
Pol. Ciliverghe Pol. Ciliverghe
2-1
Mezzolara Mezzolara
Classe Classe
0-0
Pergolettese Pergolettese
Crema Crema
2-1
Lentigione Lentigione
Fanfulla Fanfulla
1-1
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto
Fiorenzuola Fiorenzuola
1-0
San Marino Calcio San Marino Calcio
Pavia Pavia
0-1
Adrense Adrense
Reggiana Reggiana
1-0
Sasso Marconi Sasso Marconi
Team / Points
1 Pergolettese PER 63
2 Modena MOD 57
3 Reggiana REG 55
4 Fiorenzuola FIO 48
5 Fanfulla FAN 46
6 Crema CRE 44
7 Vigor Carpaneto USD 40
8 Adrense ADR 36
9 Lentigione LEN 34
 
10 Mezzolara MEZ 32
11 Pol. Ciliverghe PSM 32
12 Sasso Marconi ASD 30
13 Axys Zola AXY 29
14 Calvina CAL 28
15 Pavia PAV 27
16 San Marino Calcio SAN 26
17 Classe CLA 25
18 OltrepòVoghera ASD 22
Group 7
Sun 17 Feb
Aprilia Aprilia
1-3
Albalonga Albalonga
Budoni Budoni
2-0
Lupa Roma Lupa Roma
Ostia Mare Ostia Mare
0-0
Latina Latina
Nuova Monterosi Nuova Monterosi
2-1
Città di Anagni Città di Anagni
Castiadas Castiadas
3-2
Anzio Anzio
Cassino Cassino
1-0
Lanusei Lanusei
Flaminia Flaminia
3-0
SFF Atletico SFF Atletico
Vis Artena Vis Artena
2-2
Ladispoli Ladispoli
Latte Dolce Latte Dolce
1-0
Avellino Avellino
Trastevere Trastevere
0-1
Sassari Torres Sassari Torres
Team / Points
1 Lanusei LAN 60
2 Latte Dolce ULD 57
3 Trastevere TRA 56
4 Avellino AVE 53
5 Nuova Monterosi ANM 52
6 Cassino SSC 46
7 Albalonga ALB 44
8 Aprilia APR 44
9 SFF Atletico SFF 39
10 Latina LAT 38
 
11 Vis Artena VIS 37
12 Flaminia FLA 34
13 Città di Anagni ANA 32
14 Budoni BUD 30
15 Ostia Mare OST 29
16 Castiadas CAS 28
17 Sassari Torres SAS 28
18 Ladispoli LAD 28
19 Lupa Roma LRO 20
20 Anzio ANZ 13
Group 8
Sat 23 Mar
FC Francavilla 1931 Francavilla 1931
1-3
Sorrento Sorrento
Sun 24 Mar
Granata 1924 Granata 1924
3-1
Pomigliano Pomigliano
Città di Fasano Città di Fasano
4-3
Nola 1925 Nola 1925
Gelbison Gelbison
1-4
Taranto Taranto
Nardò Nardò
0-0
US Bitonto US Bitonto
Sarnese Sarnese
0-1
Picerno Picerno
Team Altamura Team Altamura
3-1
Gragnano Gragnano
Gravina Gravina
1-0
Audace Cerignola Audace Cerignola
Fidelis Andria Fidelis Andria
0-0
FC Savoia 1908 FC Savoia 1908
Team / Points
1 Picerno PIC 68
2 Audace Cerignola AUD 61
3 Taranto TAR 61
4 US Bitonto USB 47
5 Team Altamura ASD 44
6 Fidelis Andria FIA 43
7 FC Savoia 1908 FCS 43
8 Città di Fasano ASF 40
9 FC Francavilla 1931 FCF 37
 
10 Gravina FBC 36
11 Sorrento SOR 33
12 Gelbison GEL 33
13 Nardò NAR 31
14 Nola 1925 HYR 30
15 Gragnano GRA 27
16 Sarnese SAR 27
17 Pomigliano POM 16
18 Granata 1924 AEE 11
Group 9
Sun 24 Mar
Locri 1909 Locri 1909
3-1
Acireale Acireale
Palmese Palmese
0-0
Bari 1908 Bari 1908
Portici Portici
2-2
Messina Messina
Castrovillari Castrovillari
1-1
Turris Neapolis Turris Neapolis
Gela Gela
1-6
Cittanovese Cittanovese
Igea Virtus Igea Virtus
0-0
Roccella Roccella
Nocerina Nocerina
2-3
Sancataldese Sancataldese
Città di Messina Città di Messina
0-2
Marsala Marsala
Wed 03 Apr
Troina Troina
15:00
Rotonda Rotonda
Team / Points
1 Bari 1908 BAR 66
2 Turris Neapolis TUR 57
3 Marsala MAR 46
4 Acireale ACI 41
5 Cittanovese CCI 41
6 Portici POR 41
7 Gela GEL 40
8 Castrovillari USC 38
9 Palmese PAL 37
 
10 Troina ASD 36
11 Nocerina NOC 36
12 Messina MES 33
13 Sancataldese SAN 30
14 Roccella ROC 30
15 Locri 1909 LOC 30
16 Città di Messina CIT 28
17 Rotonda ROT 23
18 Igea Virtus FCI 20

Follow BeSoccer on Facebook