noscript image
  • Lorca A
  • Mediterraneo
  • Bullense
  • Santa Ana
  • Jumilla A
  • Ranero A
  • Progreso A
  • Lorqui A
  • Beniajan
  • Mar Menor A
  • Aguilas
  • Beniel
  • Rincon de Seca
  • Cehegin
  • Lorca C
  • Alberca
  • Puente Tocinos A
  • Guadalupe Ucam A
  • Alhama B
  • Isol Parque Los Juncos B
  • Totana
  • Algar
Group 1
Fri 15 Mar
Mediterraneo Mediterraneo
8-0
Club Deportivo Lapuerta Club Deportivo La.
Club Deportiva Minera Club Deportiva Mi.
2-6
Pinatar A Pinatar A
Club Deportivo Juvenia Club Deportivo Ju.
2-3
Barrio Peral Barrio Peral
Sat 16 Mar
Nueva Cartagena Nueva Cartagena
10-1
Mazarron A Mazarron A
Naval Naval
2-1
Santa Ana Santa Ana
La Aljorra La Aljorra
7-1
Totana Totana
Sun 17 Mar
La Vaguada Cartagena Vaguada Cartagena
1-5
Fuente Álamo Gesa Fuente Álamo Gesa
Team / Points
1 Nueva Cartagena NUE 48
2 La Aljorra ALJ 45
3 Barrio Peral BAR 43
4 Pinatar A PIN 38
5 Totana TOT 30
6 Naval NAV 29
7 Club Deportivo Juvenia CLU 24
 
8 Mediterraneo MED 23
9 Santa Ana SAN 23
10 Fuente Álamo Gesa FUE 21
11 Club Deportiva Minera CLU 21
12 La Vaguada Cartagena VAG 15
13 Mazarron A MAZ 6
14 Club Deportivo Lapuerta CLU 3
Group 2
Sat 16 Mar
Santa Ana C Santa Ana C
3-3
Algar Algar
Pinatar B Pinatar B
4-1
La Aljorra B La Aljorra B
La Union B La Union B
1-4
Mar Menor A Mar Menor A
Los Alcazares Los Alcazares
3-3
Nueva Cartagena B Nueva Cartagena B
Lorca A Lorca A
1-2
Club Deportivo Minerva Club Deportivo Mi.
Sun 17 Mar
Barrio Peral B Barrio Peral B
0-4
Bala Azul A Bala Azul A
Team / Points
1 Club Deportivo Minerva CLU 45
2 Lorca A LOR 40
3 Los Alcazares ALC 38
4 Nueva Cartagena B NUE 36
5 Mar Menor A MEN 35
6 Bala Azul A BAL 33
7 Roldan ROL 25
 
8 Algar ALG 14
9 Pinatar B PIN 14
10 La Union B UNI 14
11 La Aljorra B ALJ 12
12 Barrio Peral B BAR 7
13 Santa Ana C SAN 1
Group 4
Thu 14 Mar
Jumilla B Jumilla B
6-1
Ciudad de Yecla B Ciudad de Yecla B
Fri 15 Mar
Calasparra B Calasparra B
9-4
Moratalla Moratalla
Futbol Base Yecla B Futbol Base Yecla
2-2
Bullense Bullense
Cehegin Cehegin
0-7
Jumilla A Jumilla A
Ciudad de Yecla Ciudad de Yecla
0-5
Calasparra A Calasparra A
Yecla Yecla
2-3
Caravaca de La Cruz Caravaca Cruz
Sun 17 Mar
Bullas Deportivo A Bullas Deportivo
1-1
Futbol Base Yecla Futbol Base Yecla
Team / Points
1 Futbol Base Yecla B FUT 46
2 Futbol Base Yecla FBY 44
3 Caravaca de La Cruz CAR 42
4 Calasparra A CAL 39
5 Ciudad de Yecla B CIU 32
6 Ciudad de Yecla CIU 26
7 Jumilla A EMF 25
 
8 Bullas Deportivo A BUL 25
9 Calasparra B CAL 24
10 Bullense BUL 22
11 Jumilla B EMF 18
12 Yecla YEC 9
13 Cehegin CEH 6
14 Moratalla MOR 5
Group 5
Thu 14 Mar
Molina Fisioterapia Fistema Molina
6-0
Molina Promesas Molina Promesas
Fri 15 Mar
Altorreal Altorreal
8-4
Atletico Torreño Atletico Torreño
San Miguel Treseus Miguel Treseus
15-0
Alguazas A Alguazas A
Sat 16 Mar
Balneario de Archena A Balneario Archena
2-5
Abanilla A Abanilla A
Ceuti Football Club Ceuti Football Cl.
11-2
Molina Masitec A Molina Masitec A
Sun 17 Mar
Bullense B Bullense B
5-5
Lorqui A Lorqui A
ADM Lorqui B ADM Lorqui B
10-3
Isol Parque Los Juncos A Isol Parque Juncos
Team / Points
1 Molina Fisioterapia Fistema MOL 49
2 San Miguel Treseus MIG 48
3 Altorreal ALT 39
4 Ceuti Football Club CEU 38
5 Abanilla A ABA 37
6 ADM Lorqui B LOR 36
7 Atletico Torreño ATL 23
 
8 Molina Promesas MOL 21
9 Lorqui A LOR 21
10 Molina Masitec A MOL 16
11 Isol Parque Los Juncos A ISO 15
12 Balneario de Archena A ARC 12
13 Alguazas A ALG 10
14 Bullense B BUL 1
Group 6
Thu 14 Mar
Los Garres A Los Garres A
3-6
Beniajan Beniajan
Sat 16 Mar
Santomera Santomera
8-1
AED Torreaguera AED Torreaguera
Montecasillas Reco Ett A Montecasillas Reco
1-3
Beniel Beniel
Alquerias Alquerias
4-0
Azarbe Azarbe
Plus Ultra Fpv Plus Ultra Fpv
5-2
Puente Tocinos A Puente Tocinos A
El Raal El Raal
7-1
Club Deportivo Zeneta Club Deportivo Ze.
Team / Points
1 El Raal RAA 40
2 Puente Tocinos A PUE 39
3 Beniel BEN 34
4 Esparragal ESP 34
5 Plus Ultra Fpv PLU 31
6 Alquerias ALQ 27
7 Beniajan BEN 26
 
8 Santomera SAN 26
9 Azarbe AZA 24
10 AED Torreaguera TOR 12
11 Montecasillas Reco Ett A MON 9
12 Los Garres A GAR 7
13 Club Deportivo Zeneta CLU 6
Group 8
Thu 14 Mar
Guadalupe B Guadalupe B
5-4
Rincon de Seca Rincon de Seca
Fri 15 Mar
Ronda Sur A Ronda Sur A
2-4
Barnes A Barnes A
Sat 16 Mar
Edmf Churra Gesa A Edmf Churra Gesa
4-1
Alberca Alberca
Alhama B Alhama B
1-9
Academia Grana A Academia Grana A
Atletico Cabezo de Torres Atletico Cabezo T.
6-2
Totana C Totana C
Sun 17 Mar
Ranero A Ranero A
7-2
Patiño Patiño
Team / Points
1 Academia Grana A ACA 48
2 Edmf Churra Gesa A EDM 42
3 Ranero A RAN 39
4 Progreso A PRO 34
5 Patiño PAT 29
6 Alberca ALB 27
7 Barnes A BAR 22
 
8 Rincon de Seca RIN 18
9 Alhama B ALH 13
10 Atletico Cabezo de Torres ATL 13
11 Ronda Sur A RON 13
12 Guadalupe B GUA 12
13 Totana C TOT 1
Group 10
Fri 15 Mar
Olimpico de Totana B Olimpico Totana
6-3
Ranero B Ranero B
Montecasillas Reco Ett B Montecasillas Reco
10-2
Los Garres B Los Garres B
Sat 16 Mar
Alberca B Alberca B
3-2
Progreso B Progreso B
Puente Tocinos B Puente Tocinos B
3-1
El Palmeral Ferreteria Vida Palmeral
El Palmar El Palmar
9-2
Ronda Sur B Ronda Sur B
Sun 17 Mar
Vistalegre Murcia Ucam A Vistalegre Murcia
0-5
Murcia Promesas B Murcia Promesas B
Team / Points
1 Montecasillas Reco Ett B MON 51
2 Murcia Promesas B MUR 42
3 El Palmar PAL 42
4 Los Garres B GAR 36
5 Olimpico de Totana B OLI 34
6 Barnes B BAR 25
7 Vistalegre Murcia Ucam A VIS 22
 
8 Puente Tocinos B PUE 16
9 Progreso B PRO 15
10 Ronda Sur B RON 12
11 El Palmeral Ferreteria Vida PAL 9
12 Alberca B ALB 9
13 Ranero B RAN 7
Group 11
Thu 14 Mar
Pliego B Pliego B
1-4
Atletico Sangonera B Atletico Sangonera
Fri 15 Mar
Murcia Promesas A Murcia Promesas A
6-4
Reino de Murcia A Reino de Murcia A
Sat 16 Mar
El Puntal A El Puntal A
4-5
Academia Grana B Academia Grana B
Academia Grana C Academia Grana C
5-3
Santa Maria de Gracia A Santa Maria Gracia
Ucam Murcia A Ucam Murcia A
7-0
Smx Athletic Club de Murcia Athletic Club Mur.
Ranero C Ranero C
2-1
Edmf Churra Gesa B Edmf Churra Gesa
Team / Points
1 Academia Grana B ACA 46
2 Ucam Murcia A UCA 38
3 Atletico Sangonera B POL 36
4 Ranero C RAN 29
5 El Puntal A PUN 27
6 Murcia Promesas A MUR 26
7 Academia Grana C ACA 25
 
8 Reino de Murcia A REI 22
9 Sangonera La Seca B SAN 22
10 Pliego B PLI 17
11 Edmf Churra Gesa B EDM 13
12 Santa Maria de Gracia A SAN 10
13 Smx Athletic Club de Murcia ATH 3
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook