noscript image
  • Victoria B
  • Victoria C
  • Calasanz B
  • Villalonga
  • Cruces
  • Praiña Sporting Club
  • R. Castrelos
  • Areosa B
  • S. Mariña B
  • Alertanavia C
  • S. Cambre B
  • Independiente
  • Cristo Rey
  • R. Bouzas B
  • C. Hogar C
  • Balaidos
  • Calvo Sanz D
  • Lavadores
  • La Guia B
  • C. Victoria B
  • Calasanz C
  • Puebla
Group 4
Sat 15 Dec
Santa Maria del Mar C Santa Maria
1-4
S. Coruñes C S. Coruñes C
Orillamar C Orillamar C
4-2
San Cristobal C San Cristobal C
Victoria E Victoria E
3-1
Oza Juvenil D Oza Juvenil D
Sun 16 Dec
Eiris A Eiris A
1-10
C. María C C. María C
Club Deportivo Calasanz E Club Deportivo Ca.
2-4
Club Xesuitinas C Club Xesuitinas C
Ciudad Ciudad
0-4
G. Gaiteira G. Gaiteira
Team / Points
1 G. Gaiteira GAL 24
2 Ciudad CIU 21
3 S. Coruñes C SPO 21
4 Victoria E VIC 18
5 C. María C CLU 16
6 Silva C SIL 16
7 Santa Maria del Mar C SAN 10
 
8 Orillamar C ORI 10
9 San Cristobal C CRI 9
10 Oza Juvenil D JUV 7
11 Club Xesuitinas C CLU 3
12 Eiris A EIR 3
13 Club Deportivo Calasanz E CLU 1
Group 6
Fri 14 Dec
Carral Carral
2-2
U. Campestre A U. Campestre A
Sat 15 Dec
Queixas Queixas
3-0
P. Hañon B P. Hañon B
Portazgo Portazgo
3-4
Marino A Marino A
S. Cambre C S. Cambre C
1-4
Olimpico B Olimpico B
Rayo Sadense B Rayo Sadense B
2-1
Cristo Rey Cristo Rey
Team / Points
1 Olimpico B OLI 27
2 U. Campestre A UNI 15
3 Cristo Rey CRI 15
4 Rayo Sadense B RAY 14
5 Marino A MAR 12
 
6 S. Cambre C SPO 10
7 Queixas QUE 9
8 Carral CAR 9
9 P. Hañon B PAI 7
10 Portazgo POR 7
Group 7
Sat 15 Dec
Pastoriza Pastoriza
5-0
Visantoña Visantoña
Santa Cruz B Santa Cruz B
6-0
San Tirso B San Tirso B
Betanzos B Betanzos B
2-8
S. Cambre B S. Cambre B
Brexo Lema Brexo Lema
1-4
Sporting Burgo B Sporting Burgo B
Team / Points
1 S. Cambre B SPO 19
2 Santa Cruz B SAN 18
3 Pastoriza PAS 18
4 San Tirso B TIR 12
5 Caballeros B ONC 12
 
6 Sporting Burgo B SPO 10
7 Brexo Lema BRE 6
8 Betanzos B BET 5
9 Visantoña VIS 1
Group 10
Sat 01 Dec
Extramundi Extramundi
2-7
Dubra Dubra
A Baña A Baña
4-7
Bastavales Bastavales
Bertamirans B Bertamirans B
1-2
Cacheiras Cacheiras
Negreira Negreira
5-1
Calo Calo
Club Escolas Deportivas de Club Escolas Depo.
0-9
Nicrariense Nicrariense
Sun 02 Dec
Praiña Sporting Club Praiña Sporting .
8-0
Milladoiro B Milladoiro B
Team / Points
1 Praiña Sporting Club PRA 25
2 Cacheiras CAC 21
3 Dubra DUB 20
4 Nicrariense NIC 18
5 Milladoiro B MIL 16
6 Bertamirans B BER 14
 
7 Extramundi EXT 13
8 Negreira SDN 9
9 Calo CAL 7
10 A Baña BAN 6
11 Bastavales BAS 4
12 Club Escolas Deportivas de CLU 3
Group 11
Sat 24 Nov
Crocha Balompe Crocha Balompe
3-6
Salvora Salvora
Puebla Puebla
2-11
Noia B Noia B
Esclavitud Esclavitud
10:00
Carreira B Carreira B
Efm Concello de Boiro C Concello Boiro
0-4
Efm Concello de Boiro B Concello Boiro
Dodro Dodro
6-0
A. Oleiros A. Oleiros
Riveira B Riveira B
7-0
Rois B Rois B
Porto Do Son Porto Do Son
3-1
S. Lampon S. Lampon
Sun 25 Nov
Union Union
4-4
Cordeiro B Cordeiro B
Team / Points
1 Riveira B RIV 25
2 Efm Concello de Boiro B CON 24
3 Dodro DOD 20
4 Crocha Balompe CRO 18
5 Salvora SAL 16
6 Rois B ROI 15
7 A. Oleiros ATL 15
8 Noia B NOI 12
 
9 Union UNI 11
10 Porto Do Son POR 10
11 S. Lampon SPO 4
12 Puebla PUE 4
13 Efm Concello de Boiro C CON 4
14 Carreira B CAR 4
15 Cordeiro B COR 1
16 Esclavitud ESC 0
Group 13
Sat 01 Dec
Bosco B Bosco B
9-2
Ourense B Ourense B
Escola Deportiva Promesas B Escola Deportiva .
11:00
Ribeiro Do Avia Ribeiro Do Avia
Monforte B Monforte B
1-6
Calasancio C Calasancio C
Arenteiro B Arenteiro B
2-1
Arrabaldo Arrabaldo
Team / Points
1 Arrabaldo ARR 18
2 Bosco B BOS 18
3 Rua B CDR 15
4 Escola Deportiva Promesas B ESC 9
5 Ourense B OUR 8
 
6 Arenteiro B ARE 8
7 Calasancio C CAL 5
8 Ribeiro Do Avia RIB 0
9 Monforte B MON 0
Group 14
Sat 01 Dec
La Purisima La Purisima
4-1
Velle Velle
Concello Barbadas C Concello Barbadas
1-5
UD Ourense B UD Ourense B
Cedc Maceda Cedc Maceda
10:30
Celanova B Celanova B
Santa Teresita B Santa Teresita B
5-3
Verin B Verin B
Pabellon B Pabellon B
1-2
Allariz Allariz
Team / Points
1 Pabellon B PAB 19
2 Allariz ALL 19
3 Cedc Maceda CED 16
4 La Purisima PUR 15
5 UD Ourense B OUR 15
 
6 Velle VEL 7
7 Verin B VER 5
8 Santa Teresita B SAN 3
9 Concello Barbadas C CON 3
10 Celanova B CEL 0
Group 15
Sat 01 Dec
A Peroxa A Peroxa
3-2
C. Barbadas B C. Barbadas B
Calasancio B Calasancio B
1-8
Nogueira Ramuin Nogueira Ramuin
Poligono San Ciprian Poligono Ciprian
5-4
Pabellon Promesas B Pabellon Promesas
Edc Xinzo B Edc Xinzo B
5-1
Bosco C Bosco C
Sat 22 Dec
Ourense C Ourense C
9-1
Ribadavia Atlético B Ribadavia
Team / Points
1 Ourense C OUR 25
2 Nogueira Ramuin NOG 21
3 Edc Xinzo B XIN 21
4 Poligono San Ciprian POL 17
5 C. Barbadas B CON 13
 
6 A Peroxa PER 13
7 Calasancio B CAL 12
8 Pabellon Promesas B PAB 7
9 Bosco C BOS 3
10 Ribadavia Atlético B RIB 0
Group 16
Sat 01 Dec
Alertanavia Alertanavia
1-7
RC Celta B RC Celta B
S. Mariña C S. Mariña C
7-0
Balaidos Balaidos
R. Castrelos R. Castrelos
13-0
Teis B Teis B
C. Victoria B C. Victoria B
9-0
Arenas Alcabre B Arenas Alcabre B
La Guia B La Guia B
1-1
Coya Coya
C. Hogar C C. Hogar C
0-6
Areosa B Areosa B
Rapido de Bouzas E Rapido Bouzas
1-8
Lavadores Lavadores
Team / Points
1 RC Celta B RCC 27
2 S. Mariña C SAN 24
3 R. Castrelos RAC 21
4 C. Victoria B CRI 21
5 Areosa B ARE 18
6 Coya COY 16
7 Alertanavia ALE 15
 
8 Rapido de Bouzas E RAP 13
9 Lavadores LAV 12
10 Balaidos BAL 10
11 La Guia B GUI 7
12 Arenas Alcabre B ARE 3
13 C. Hogar C COL 0
14 Teis B TEI 0
Group 18
Sat 01 Dec
O Castro I. O Castro I.
4-0
Chapela B Chapela B
Montecastelo Montecastelo
3-1
Coruxo B Coruxo B
R. Bouzas C R. Bouzas C
4-0
S. Mariña B S. Mariña B
Nieto Nieto
1-7
Val Miñor B Val Miñor B
Alertanavia C Alertanavia C
9-0
Rapido de Pereiro Rapido de Pereiro
Choco C Choco C
1-11
Gran Peña Gran Peña
La Guia C La Guia C
9-0
Moledo Moledo
Team / Points
1 La Guia C GUI 27
2 Gran Peña GRA 24
3 R. Bouzas C RAP 21
4 Val Miñor B MIN 21
5 S. Mariña B SAN 19
6 Montecastelo MON 18
7 Coruxo B COR 16
 
8 Alertanavia C ALE 15
9 Chapela B CHA 6
10 O Castro I. CAS 6
11 Nieto NIE 6
12 Moledo MOL 6
13 Rapido de Pereiro RAP 3
14 Choco C CHO 0
Group 19
Sat 01 Dec
Val Miñor C Val Miñor C
15-1
Atlantida Matama C Atlantida Matama
Chapela Chapela
7-0
Choco B Choco B
Gondomar C Gondomar C
1-7
R. Bouzas B R. Bouzas B
San Miguel San Miguel
6-1
O Castro Internacional B Castro
Candean B Candean B
1-1
Los Sauces Los Sauces
Valladares Valladares
10-0
Sardoma B Sardoma B
Team / Points
1 Valladares CCA 27
2 Val Miñor C MIN 24
3 Chapela CHA 21
4 R. Bouzas B RAP 18
5 San Miguel MIG 15
6 Los Sauces SAU 13
7 Choco B CHO 12
 
8 O Castro Internacional B CAS 12
9 Candean B UVC 10
10 R. Vilariño RAC 4
11 Sardoma B SAR 4
12 Gondomar C GON 0
13 Atlantida Matama C ATL 0
Group 20
Sat 01 Dec
Tyde Tyde
4-2
Valladares B Valladares B
Sporting Guardes B Sporting Guardes
2-12
Erizana Erizana
Atlantida Matama B Atlantida Matama
3-4
Tomiño Tomiño
Ribera Ribera
11-1
Val Miñor D Val Miñor D
R. Vilariño B R. Vilariño B
2-3
Scd Ponte Caldelas B Ponte Caldelas
Porriño I. B Porriño I. B
0-21
Gondomar Gondomar
Team / Points
1 Gondomar GON 24
2 Ribera RIB 24
3 Erizana ERI 18
4 R. Vilariño B RAC 18
5 Tyde TYD 18
6 Tomiño TOM 15
7 Scd Ponte Caldelas B PON 15
 
8 Atlantida Matama B ATL 12
9 Valladares B CCA 9
10 Goian GOI 3
11 Val Miñor D MIN 3
12 Sporting Guardes B SPO 3
13 Porriño I. B POR 0
Group 21
Sat 01 Dec
A Cañiza A Cañiza
3-0
Pontellas B Pontellas B
Escolas Fútbol Dsf B Escolas Fútbol
0-9
Porriño I. Porriño I.
E D Salvaterra B E D Salvaterra B
0-2
Club Louro Tameiga Club Louro Tameiga
S. Guardes S. Guardes
4-2
Vila Corpus C Vila Corpus C
Atios Atios
12-1
Ribera B Ribera B
Mos B Mos B
1-7
Ponteareas Ponteareas
Team / Points
1 Porriño I. POR 24
2 Atios ATI 21
3 Ponteareas PON 21
4 S. Guardes SPO 21
5 Mos B UDM 15
6 A Cañiza ASO 15
7 Gondomar B GON 13
 
8 Vila Corpus C VIL 10
9 Escolas Fútbol Dsf B ESC 9
10 Club Louro Tameiga CLU 7
11 Ribera B RIB 4
12 E D Salvaterra B SAL 0
13 Pontellas B PON 0
Group 22
Sat 01 Dec
Escolas Fútbol Dsf Escolas Fútbol
10-0
Porriño Industrial C Porriño
Ponteareas B Ponteareas B
5-2
Cultural Areas Cultural Areas
Vila Corpus B Vila Corpus B
4-1
Cañiza B Cañiza B
Arbo Arbo
1-6
Salvaterra Salvaterra
Mondariz Mondariz
6-1
Mos C Mos C
Sun 02 Dec
Pontellas Pontellas
2-1
Atios B Atios B
Team / Points
1 Salvaterra SAL 27
2 Escolas Fútbol Dsf ESC 24
3 Pontellas PON 24
4 Ponteareas B PON 21
5 Vila Corpus B VIL 14
6 Arbo ARB 13
 
7 Atios B ATI 13
8 Porriño Industrial C POR 7
9 Cañiza B CAN 7
10 Mondariz MON 6
11 Cultural Areas CUL 3
12 Mos C UDM 0
Group 23
Team / Points
1 Catoira CAT 15
2 Celtiga CEL 13
3 Vilanova VIL 9
4 San Martin MAR 9
 
5 Arousa ARO 8
6 Arosa 7 ARO 7
7 Bamio BAM 0
Group 24
Team / Points
1 Ribadumia RIB 18
2 Ax Saraiba Do Mar SAR 13
3 Amanecer AMA 11
4 Portas POR 8
 
5 Sanxenxo SAN 5
6 Villalonga VIL 4
7 O Grove GRO 0
Group 25
Team / Points
1 Puentecaldelas PUE 16
2 Mosteiro MOS 16
3 Marcon MAR 12
4 Indepo IND 9
 
5 Moraña MOR 6
6 Barro BAR 3
7 Salcedo SAL 0
Group 26
Team / Points
1 Villa de Marin VIL 13
2 Verdugo VER 12
3 Ancorad´ouro ANC 9
 
4 Arcade ARC 5
5 Cruceiro CRU 4
6 Figueirido FIG 0
Group 27
Team / Points
1 Arosa Promesas ARO 18
2 Umia UMI 15
3 Marin MAR 9
4 Salgueiriños C SAL 7
 
5 Bueu BUE 6
6 Domaio DOM 3
7 Monteporreiro MON 1
Group 28
Team / Points
1 Portero 2000 C POR 18
2 Arosa B ARO 12
3 Moañesa B MOA 10
4 Atletico Cuntis B ATL 9
 
5 Villa Marin B VIL 6
6 Poio B POI 4
7 Arousa B ARO 3
Group 29
Team / Points
1 Lérez B LER 18
2 Alondras B ALO 13
3 Sagrado B SAG 12
4 Cangas B CAN 9
 
5 Moañesa C MOA 3
6 Salgueiriños B SAL 2
7 Beluso B BEL 2
Group 30
Thu 06 Dec
Ribadeo B Ribadeo B
8-3
Valadouro Valadouro
Sat 22 Dec
Xove Lago Xove Lago
12-2
Ribadeo C Ribadeo C
Racing C Villalbes C Racing Villalbes
5-4
Viveiro B Viveiro B
Porto Burela B Porto Burela B
2-4
Mondoñedo Ciudad Mondoñedo Ciudad
Team / Points
1 Mondoñedo Ciudad MON 24
2 Xove Lago XOV 21
3 Racing C Villalbes C RAC 15
4 Porto Burela B SDP 15
5 Ribadeo B RIB 12
 
6 Viveiro B VIV 9
7 R. Villalbes B RAC 9
8 Valadouro VAL 3
9 Ribadeo C RIB 0
Group 31
Team / Points
1 Ferroviaria A FER 18
2 Casas CAS 15
3 Atletico Abuin ATL 10
4 Becerrea BEC 9
 
5 Piringalla/mauxil C PIR 5
6 Fonsagrada Balompe FON 4
7 Sg Comercial COM 0
Group 32
Team / Points
1 Guitiriz GUI 15
2 Franciscanos FRA 15
3 Piringalla/mauxil C PIR 12
4 Residencia B RES 7
 
5 Polvorin B POL 7
6 Corgo COR 5
7 Ferroviaria B FER 0
Group 33
Team / Points
1 Antas ANT 14
2 Cpolideportivo Lucense B CPO 14
3 S. Corazon B SAG 9
4 Milagrosa B MIL 9
 
5 A Piringalla B PIR 7
6 Monterroso MON 7
7 Palas PAL 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook