noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Cristo Rey
  • Bertamirans FC
  • Puebla CF
  • Atletico Arteixo
  • Bergantiños C
  • Sporting Lampon
  • Betanzos CF
  • Burgo Das Nacions
  • Colegio Calvo Sotelo
  • Marino CF
  • Manuel Peleteiro AD
  • Olimpico CF
  • Silva SD
  • La Salle
  • San Pedro FC
  • Calasanz C
  • Imperator OAR B
  • Bertamirans D
  • Orzan B
  • Praiña Sporting Club
  • Orzan
  • Ordenes B
Group 3
Thu 16 May
Ccd Curtis Ccd Curtis
6-0
Ordenes B Ordenes B
Marino CF Marino CF
3-2
Santa Cruz Santa Cruz
Fri 17 May
Olimpico CF Olimpico CF
9-1
Union Campestre B Union Campestre B
Sat 18 May
Rayo Sadense B Rayo Sadense B
2-3
San Tirso C San Tirso C
Obrero B Obrero B
7-0
Portazgo B Portazgo B
Atletico Arteixo Atletico Arteixo
2-2
Sporting Burgo Sporting Burgo
Sun 19 May
Sporting Cambre B Sporting Cambre B
7-2
Scd Pastoriza Scd Pastoriza
Team / Points
1 Betanzos CF BET 79
2 Atletico Arteixo AAR 76
3 Sporting Burgo SPO 72
4 Olimpico CF OLI 60
5 Ccd Curtis CUR 53
6 Obrero B OBR 51
7 Portazgo B POR 38
8 Sporting Cambre B SPO 34
 
9 Marino CF MAR 33
10 Rayo Sadense B RSA 32
11 Scd Pastoriza PAS 28
12 Santa Cruz SAN 27
13 San Tirso C STI 25
14 Ordenes B ORD 6
15 Union Campestre B UNI 0
Group 4
Sat 27 Apr
Rayo Sadense Rayo Sadense
6-1
Olimpico B Olimpico B
Scd Pastoriza B Scd Pastoriza B
1-3
Betanzos B Betanzos B
Queixas Queixas
2-4
Portazgo SD Portazgo SD
Laracha CF Laracha CF
4-1
Carral UD Carral UD
Paiosaco-H. Añon Paiosaco-H. Añon
2-3
Cristo Rey Cristo Rey
San Tirso SD San Tirso SD
1-3
Obrero Obrero
Brexo Lema Brexo Lema
9-0
Visantoña Visantoña
Sun 28 Apr
Atletico Arteixo B Atletico Arteixo
1-4
Union Campestre Union Campestre
Team / Points
1 Obrero OBR 76
2 Union Campestre UNI 71
3 Portazgo SD POR 69
4 Brexo Lema BRE 64
5 Rayo Sadense RSA 59
6 Laracha CF LAR 58
7 Queixas QUE 50
8 Visantoña VIS 43
9 San Tirso SD STI 39
 
10 Cristo Rey CRI 37
11 Atletico Arteixo B AAR 35
12 Paiosaco-H. Añon PAI 33
13 Carral UD CAR 28
14 Atletico San Pedro B ATL 19
15 Betanzos B BET 10
16 Olimpico B OLI 6
17 Scd Pastoriza B PAS 3
Group 5
Team / Points
1 Manuel Peleteiro AD MPE 65
2 Conxo Santiago C CON 60
3 Club Escolas Deportivas de CLU 58
4 Villestro C VIL 53
5 Atletico Fatima AFA 51
6 Bertamirans D BER 30
7 Cire Melide B CIR 29
 
8 Compañía de Maria COM 28
9 Burgo Das Nacions BDN 23
10 Victoria B VIC 23
11 Tordoia CF TOR 22
12 Amio B AMI 12
13 Racing San Lorenzo RAC 0
14 San Pedro FC SPE 0
Group 6
Team / Points
1 Cristo de la Victoria SD CVI 59
2 Escola de Futbol Silleda ESC 52
3 Villestro SD VIL 50
4 Santiago de Compostela B SCO 44
5 Cire de Melide CIR 41
6 Bertamirans FC BER 40
7 Sporting Estrada B SES 39
 
8 La Salle SAL 39
9 Cruces CRU 38
10 Escola Futbol Boqueixon ESC 21
11 Milladoiro B MIL 12
12 Vista Alegre VIS 9
13 Club Escolas Deportivas de CLU 8
Group 7
Team / Points
1 Dodro DOD 64
2 Efm Concello de Boiro B CON 59
3 Rois ROI 55
4 Bastavales UD BAS 49
5 Cacheiras CAC 47
6 Sr Calo CAL 40
7 Sar Extramundi EXT 37
 
8 Noia B NOI 29
9 Ccd Taragoña B TAR 26
10 Praiña Sporting Club PRA 24
11 Villestro B VIL 17
12 Cordeiro B COR 7
13 Victoria C VIC 1
Group 8
Team / Points
1 Noia NOI 58
2 Crocha Balompe CF CRO 53
3 Ccd Taragoña TAR 50
4 Atletico Oleiros ATL 42
5 Porto do Son CF POR 42
6 Atletico Riveira B ATL 39
7 Cruido CRU 38
 
8 CD Union UNI 20
9 Sporting Lampon SLA 20
10 Salvora B SAL 18
11 Carreira CF CAR 17
12 Puebla CF PUE 11
13 Efm Concello de Boiro C CON 9
Group 9
Group 10
Team / Points
1 Scd Puentecaldelas PUE 42
2 Beluso BEL 34
3 Cruceiro CRU 31
4 Pontevedra C PON 30
5 Cobres COB 30
6 ACD Seca SEC 27
7 Xuv Sanxenxo SAN 25
8 Axd Verdugo VER 16
 
9 Rapido Bahia RAB 15
10 Cangas CAN 12
11 Salgueiriños C SAL 11
12 Moaña B MOA 9
13 Villa de Marin B VIL 7
14 Lerez C LER 7
15 Soutomaior SOU 6
Group 11
Team / Points
1 Celtiga CEL 36
2 Vilanova EFB VIL 33
3 Poio POI 32
4 San Martin MAR 28
5 Ribadumia B RIB 26
6 Amanecer AMA 25
7 Unión Dena UNI 18
8 Portas POR 14
 
9 Armenteira ARM 11
10 Catoira CAT 9
11 Chispa CHI 9
12 Ed Arousa B ARO 9
13 Villalonga VIL 6
14 Arosa 7 ARO 4
15 Xuv Sanxenxo B SAN 0
16 Viajes Interrias VIA 0
Group 12
Sat 27 Apr
D Nieto D Nieto
6-0
Independiente B Independiente B
Pereiro B Pereiro B
0-5
Lavadores B Lavadores B
Sun 28 Apr
S Roque Casablanca Roque Casablanca
2-10
Colegio Apostol Santiago Colegio Apostol S.
Sardoma B Sardoma B
0-4
Cristo Victoria B Cristo Victoria B
La Guia La Guia
6-0
Balaidos Balaidos
Alertanavia B Alertanavia B
3-3
Teis Teis
Colegio Hogar B Colegio Hogar B
9-0
Moledo Moledo
Team / Points
1 Colegio Apostol Santiago CAS 76
2 La Guia GUI 68
3 Colegio Hogar B CHO 67
4 Cristo Victoria B CVI 65
5 S Roque Casablanca ROQ 61
6 Lavadores B LAV 52
7 D Nieto NIE 47
8 Teis TEI 39
 
9 Rapido de Bouzas B RBO 38
10 Sardoma B SAR 29
11 Independiente B IND 17
12 Pereiro B RPE 15
13 Balaidos BAL 14
14 Moledo MOL 14
15 Alertanavia B ALE 8
Group 13
Sat 27 Apr
La Guia B La Guia B
5-5
Arenas de Alcabre Arenas de Alcabre
Rapido de Bouzas C Rapido Bouzas
3-0
Gran Peña Gran Peña
Sun 28 Apr
Ed Val Miñor C Ed Val Miñor C
5-3
Independiente Independiente
Atlantida Matama C Atlantida Matama
3-3
Racing de Castrelos Racing Castrelos
Alertanavia C Alertanavia C
6-4
Chapela B Chapela B
Coruxo B Coruxo B
1-2
Lavadores Lavadores
Coya B Coya B
1-2
Montecastelo Montecastelo
Team / Points
1 Ed Val Miñor C MIN 78
2 Rapido de Bouzas C RBO 70
3 Montecastelo MON 67
4 Atlantida Matama C ATL 59
5 Independiente IND 47
6 Lavadores LAV 47
7 Arenas de Alcabre AAL 43
8 Coruxo B COR 41
 
9 Coya B COY 38
10 La Guia B GUI 35
11 Racing de Castrelos RCA 32
12 Gran Peña GRA 25
13 Alertanavia C ALE 24
14 Club Peñasco CLU 3
15 Chapela B CHA 3
Group 14
Sat 27 Apr
Atios B Atios B
4-4
Racing de Vilariño Racing Vilariño
Cvc Valladares B Cvc Valladares B
2-8
Atlantida Matama B Atlantida Matama
Mos Mos
4-3
Ccd Chain Ccd Chain
Ed Val Miñor D Ed Val Miñor D
10-0
Escolas Fútbol Dsf B Escolas Fútbol
Sun 28 Apr
Uvcd Candean Uvcd Candean
7-2
Club Louro Tameiga Club Louro Tameiga
Gondomar Gondomar
2-1
Porriño Industrial B Porriño
Choco B Choco B
5-0
O Castro Internacional Castro
Team / Points
1 Uvcd Candean UVC 76
2 Porriño Industrial B PIN 70
3 Choco B CHO 69
4 Gondomar GON 64
5 Mos UDM 61
6 O Castro Internacional CAS 58
7 Racing de Vilariño RVI 34
8 Atios B ATI 33
 
9 Ccd Chain CHA 33
10 Ed Val Miñor D MIN 31
11 Club Los Sauces de Deportes CLU 30
12 Club Louro Tameiga CLU 24
13 Atlantida Matama B ATL 15
14 Escolas Fútbol Dsf B ESC 4
15 Cvc Valladares B VAL 4
Group 15
Sat 27 Apr
Sporting Guardes B Sporting Guardes
7-3
Asoc Dep A Cañiza Asoc Cañiza
Escolas Fútbol Dsf Escolas Fútbol
9-3
Goian Goian
Ponteareas Ponteareas
0-0
Vila do Corpus B Vila do Corpus B
Erizana Erizana
6-1
Juvenil de Ponteareas Juvenil Ponteareas
Tyde Tyde
7-1
E D Salvaterra E D Salvaterra
Sun 28 Apr
Mondariz Mondariz
3-2
Caldelas C D Caldelas C D
Ribera Ribera
8-0
Cultural Areas Cultural Areas
Team / Points
1 Escolas Fútbol Dsf ESC 79
2 Caldelas C D CAL 68
3 Tyde TYD 64
4 Ribera RIB 54
5 Erizana ERI 52
6 Juvenil de Ponteareas JUV 50
7 Pontellas PON 44
8 Mondariz MON 40
 
9 Asoc Dep A Cañiza ASO 38
10 E D Salvaterra SAL 31
11 Goian GOI 27
12 Sporting Guardes B SPO 27
13 Vila do Corpus B VCO 20
14 Ponteareas PON 9
15 Cultural Areas CAR 1
Group 16
Sat 27 Apr
Sdc Arrabaldo B Sdc Arrabaldo B
17:30
Valenza Valenza
Sat 04 May
Arenteiro B Arenteiro B
3-5
UD Ourense B UD Ourense B
A Peroxa CF A Peroxa CF
1-2
Monforte B Monforte B
Concello de Verin B Concello Verin
3-0
Poligono San Ciprian Poligono Ciprian
Barbadas B Barbadas B
8-0
Santa Teresita B Santa Teresita B
Sun 05 May
Edc Xinzo B Edc Xinzo B
0-2
Ourense C Ourense C
Bosco B Bosco B
11:00
Nogueira de Ramuin Nogueira Ramuin
Team / Points
1 Barbadas B EDC 58
2 Bosco B BOS 57
3 UD Ourense B OUR 55
4 Concello de Verin B CVE 52
5 Ourense C OUR 46
6 Velle B VEL 39
7 Edc Xinzo B XIN 34
8 Poligono San Ciprian PSC 31
 
9 Arenteiro B ARE 28
10 Monforte B MON 25
11 A Peroxa CF PER 16
12 Valenza VAL 14
13 Nogueira de Ramuin NOR 0
14 Sdc Arrabaldo B ARR 0
15 Santa Teresita B SAN 0
517

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook