noscript image
  • San Lorenzo Constancia
  • SD Villestro
  • Toen FS
  • Club do Mar de Caion
  • UP Taboadela
  • Marino CF
  • UVCD Candean
  • ADC Valle del oro
  • Corme CF
  • Malpica SDC
  • Queixas
  • CF Silleda
  • Sporting Zas
  • AD Bóveda
  • Lesende CFC Lousame
  • CCD Chain
  • Chantada B
  • Viana
  • CD Rua
  • Portazgo S.D.
  • Piñeira Seca
  • Rante S. Cibrao Viñas
Group 3
Team / Points
1 Ccry D de Perlio CCR 20
2 Narahio NAR 19
3 San Sadurniño SAD 18
4 Rapido de Neda RAP 17
5 Cebarca CEB 17
 
6 Barallobre SD BAR 16
7 CF Estrella EST 10
8 Monfero SFC MON 5
9 Vilarmaior CF VIL 3
10 Cultural Maniños B CUL 2
Group 4
Team / Points
1 Valdoviño SD VAL 27
2 Numancia NUM 25
3 Meiras CF MEI 22
4 Sdc Galicia Mugardos SDC 20
5 San Mateo MAT 16
6 Moeche ADC MOE 15
 
7 Mandia MAN 12
8 Sdc A Capela CAP 8
9 Rosalía de Vilaboa ROS 6
10 Cariño CAR 5
11 Xuventud Cabañas XCA 1
Group 6
Sat 09 Mar
Touro SD Touro SD
1-5
Cire Melide Cire Melide
Estradense B Estradense B
1-0
Deixebre Deixebre
Sun 10 Mar
Club Lamela Club Lamela
0-2
Santa Cruz de Montaos Santa Cruz Montaos
Vilatuxe F.C. Vilatuxe F.C.
0-0
Zona Vella CF Zona Vella CF
Atlético Fátima Atlético Fátima
0-0
Berres CD Berres CD
CF Silleda CF Silleda
4-2
San Mamede San Mamede
Trazo C.F. Trazo C.F.
3-2
Belvis Belvis
SD Villestro SD Villestro
3-0
Laro Laro
O Pino O Pino
1-1
Cruces SD Cruces SD
Team / Points
1 SD Villestro VIL 60
2 O Pino PIN 60
3 Estradense B EST 52
4 CF Silleda SIL 49
5 Club Lamela CLU 45
6 Cire Melide CIR 42
7 Santa Cruz de Montaos SCM 41
8 Zona Vella CF ZVE 39
9 San Mamede MAM 38
 
10 Berres CD BER 38
11 Belvis BEL 37
12 Trazo C.F. TRA 32
13 Laro LAR 31
14 Atlético Fátima FAT 29
15 Deixebre DEI 25
16 Cruces SD CRU 24
17 Vilatuxe F.C. VIL 20
18 Touro SD TOU 13
Group 7
Sat 06 Apr
Goiriz Goiriz
17:00
Meira Meira
Comercial Comercial
17:00
Candelaria Candelaria
Roupar SDC Roupar SDC
17:00
Guitiriz Guitiriz
Sun 07 Apr
Cervo-Sargadelos SD Cervo-Sargadelos
17:00
Abadin CFC Abadin CFC
Folgueiro Folgueiro
17:00
Iberia CF Iberia CF
Cospeito Cospeito
17:00
Xermade Xermade
SDC Cabreiros SDC Cabreiros
17:00
Mondoñedo Ciudad Mondoñedo Ciudad
Ed Lourenza Ed Lourenza
17:00
ADC Valle del oro ADC Valle del oro
Team / Points
1 Folgueiro FOL 54
2 Ed Lourenza LOU 52
3 Guitiriz GUI 51
4 Roupar SDC ROU 46
5 Xermade XER 45
6 SDC Cabreiros CAB 41
7 Mondoñedo Ciudad MON 31
8 Abadin CFC ABA 30
 
9 Meira MEI 27
10 Candelaria CAN 27
11 Iberia CF IBE 26
12 Goiriz GOI 26
13 Comercial COM 23
14 Cospeito COS 21
15 ADC Valle del oro VDO 21
16 Cervo-Sargadelos SD CSA 17
Group 9
Sat 30 Mar
Moreiras Moreiras
-
Santa Teresita Santa Teresita
Sun 31 Mar
Cea Cea
-
Toen FS Toen FS
Barra de Miño Barra de Miño
-
Salamonde CF Salamonde CF
Palmes CD Palmes CD
-
Atlético Pontedeva Atlético
Vilamarin Vilamarin
-
Trives Trives
Arrabaldo Arrabaldo
-
Amoeiro Amoeiro
CD Rua CD Rua
-
Leiro Leiro
Sporting Carballino Sporting
-
Coles Coles
Team / Points
1 Santa Teresita SAN 65
2 Sporting Carballino SCA 57
3 Leiro LEI 52
4 CD Rua RUA 45
5 Trives TRI 36
6 Atlético Pontedeva PON 35
7 Vilamarin VIL 34
8 Coles COL 33
 
9 Amoeiro AMO 33
10 Barra de Miño BMI 32
11 Toen FS TOE 30
12 Arrabaldo ARR 28
13 Salamonde CF SAL 24
14 Moreiras MOR 24
15 Cea CEA 13
16 Palmes CD PAL 12
Group 10
Sat 30 Mar
Raio Alaricano Raio Alaricano
-
Cartelle Cartelle
Muiños Muiños
-
Viana Viana
A Bola CD A Bola CD
-
Lobios Lobios
Sun 31 Mar
Sdc A Manchica Sdc A Manchica
-
Molgas ADF Molgas ADF
Ourense B Ourense B
-
Rante S. Cibrao Viñas Rante Cibrao Viñ.
Piñeira Seca Piñeira Seca
-
Espadana Espadana
Sande Sande
-
Outomuro CF Outomuro CF
UP Taboadela UP Taboadela
-
Paderne Paderne
Team / Points
1 Molgas ADF MOL 55
2 Viana VIA 53
3 UP Taboadela TAB 48
4 Ourense B OUR 48
5 Raio Alaricano RAL 46
6 Cartelle CAR 43
7 Paderne PAD 38
8 Piñeira Seca PIÑ 35
 
9 Rante S. Cibrao Viñas RAN 33
10 Muiños MUI 31
11 Sande SAN 27
12 Outomuro CF OUT 26
13 Lobios LOB 25
14 Sdc A Manchica MAN 23
15 A Bola CD ABO 16
16 Espadana ESP 8
Group 11
Sun 10 Mar
Mosteiro Mosteiro
0-1
Cruceiro Cruceiro
Cesantes CD Cesantes CD
1-5
Zacande Zacande
Marín Cf Marín Cf
4-0
Bueu Bueu
Deiro UDSM Deiro UDSM
1-1
Caldas CF Caldas CF
A Lama SD A Lama SD
1-4
Moraña Moraña
Sdc San Adrian Sdc San Adrian
6-0
Noalla Noalla
Romay SD Romay SD
0-2
Sampayo U. Sampayo U.
Scd Poyo Scd Poyo
6-2
Vilaboa Vilaboa
Puente Arnelas SD Puente Arnelas SD
4-1
Bamio Bamio
Team / Points
1 Sdc San Adrian ADR 56
2 Moraña MOR 54
3 Zacande ZAC 53
4 Mosteiro MOS 49
5 A Lama SD ALA 48
6 Cruceiro CRU 48
7 Vilaboa VIL 42
8 Romay SD ROM 42
9 Sampayo U. SAM 39
 
10 Marín Cf MAR 37
11 Bueu BUE 36
12 Scd Poyo POY 28
13 Deiro UDSM DEI 26
14 Cesantes CD CES 24
15 Noalla NOA 22
16 Bamio BAM 22
17 Caldas CF CAL 21
18 Puente Arnelas SD PAR 18
Group 12
Sun 10 Mar
Tyde F.C. Tyde F.C.
1-2
Atletico de Villar Atletico Villar
Nieto CD Nieto CD
4-1
CD Vincios CD Vincios
CCD Chain CCD Chain
3-0
Mosende Mosende
Caldelas Caldelas
1-0
Pontellas B Pontellas B
FC Goians FC Goians
2-2
Gondomar 88 Gondomar 88
UD Louro Tameiga UD Louro Tameiga
3-3
Teis Teis
Racing de Vilariño Racing Vilariño
1-4
Xinzo Xinzo
Tomiño Tomiño
0-0
Santa Mariña Santa Mariña
Thu 14 Mar
UVCD Candean UVCD Candean
21:45
Progresista Progresista
Team / Points
1 Santa Mariña SAN 61
2 UVCD Candean CAN 58
3 CCD Chain CHA 56
4 Caldelas CAL 51
5 Tyde F.C. TYD 51
6 Gondomar 88 GON 47
7 FC Goians GOI 45
8 Xinzo XIN 39
9 Nieto CD NIE 35
 
10 Atletico de Villar ATV 35
11 Tomiño TOM 34
12 Teis TEI 33
13 UD Louro Tameiga LTA 32
14 Mosende MOS 29
15 Pontellas B PON 29
16 CD Vincios CDV 21
17 Progresista PRO 15
18 Racing de Vilariño RAC 7
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook