noscript image
  • S. Isabel A
  • S. Teresa A
  • Garrovilla A
  • Pizarro A
  • CP Almendralejo A
  • CP Extremadura A
  • Merida C
  • Chinato B
  • Cacereño B
  • Diocesano D
  • Diocesano B
  • Diocesano C
  • S. Isabel B
  • San Andres B
  • C. Caecilia D
  • C. Gordo A
  • Don Bosco E
  • San Antonio B
  • Don Bosco C
  • Plasencia B
  • C. Caecilia C
  • Don Bosco D
Group 1
Fri 15 Mar
Plasencia B Plasencia B
6-0
Plasencia D Plasencia D
Jerte A Jerte A
1-0
C. Plasencia B C. Plasencia B
D. Negra B D. Negra B
0-9
San Miguel B San Miguel B
Nuevo Plasencia B Nuevo Plasencia B
18:30
Hervas B Hervas B
Sat 16 Mar
Cabezuela B Cabezuela B
6-2
Nuevo Plasencia C Nuevo Plasencia C
San Jorge A San Jorge A
1-2
Chinato B Chinato B
C. Plasencia C C. Plasencia C
1-9
Plasencia C Plasencia C
Team / Points
1 Plasencia B PLA 51
2 San Miguel B MIG 43
3 Plasencia C PLA 39
4 Chinato B CHI 37
5 Nuevo Plasencia B NUE 37
6 C. Plasencia B CIU 31
7 Plasencia D PLA 25
 
8 Hervas B HER 22
9 Cabezuela B CAB 21
10 C. Plasencia C CIU 19
11 San Jorge A JOR 9
12 Nuevo Plasencia C NUE 7
13 Jerte A JER 6
14 D. Negra B CIC 3
Group 2
Fri 29 Mar
Morala C Morala C
-
Talayuela C Talayuela C
Talayuela B Talayuela B
-
Jarandilla B Jarandilla B
Campo Arañuelo A Campo Arañuelo A
-
San Andres B San Andres B
Morala B Morala B
-
Morala D Morala D
Team / Points
1 Talayuela B TAL 43
2 San Andres B AND 33
3 Morala B MOR 33
4 Talayuela C TAL 31
 
5 Morala D MOR 18
6 Morala C MOR 10
7 Campo Arañuelo A CAM 9
8 Jarandilla B JAR 4
Group 3
Fri 26 Apr
CP Extremadura A CP Extremadura A
-
Copa Danet A Copa Danet A
Diocesano B Diocesano B
-
Vedruna Caceres Jardineria Vedruna Caceres J.
San Antonio B San Antonio B
-
Moctezuma B Moctezuma B
Arroyo A Arroyo A
-
C. Caecilia B C. Caecilia B
E. Nazaret A E. Nazaret A
-
Pebetero O. B Pebetero O. B
Team / Points
1 San Antonio B NUE 34
2 Diocesano B DIO 33
3 Pebetero O. B PEB 30
4 C. Caecilia B CAS 27
5 CP Extremadura A COL 26
 
6 Arroyo A CPV 20
7 Moctezuma B MOC 16
8 Copa Danet A CES 7
9 Vedruna Caceres Jardineria VED 4
10 E. Nazaret A EST 3
Group 4
Fri 26 Apr
Cacereño B Cacereño B
-
Ed Casareña B Ed Casareña B
Pebetero Olimpico C Pebetero Olimpico
-
Malpartida A Malpartida A
San Antonio C San Antonio C
-
C. Caecilia C C. Caecilia C
Amanecer A Amanecer A
-
Cáceres Conquistadores La H Cáceres
El Regajo A El Regajo A
-
Diocesano C Diocesano C
Team / Points
1 El Regajo A VAL 36
2 Pebetero Olimpico C PEB 30
3 Malpartida A MAL 24
4 Amanecer A AMA 21
5 Ed Casareña B CAS 18
 
6 Diocesano C DIO 15
7 San Antonio C NUE 9
8 Cacereño B CAC 6
9 C. Caecilia C CAS 0
10 Cáceres Conquistadores La H CAC 0
Group 6
Fri 12 Apr
S. Algibe A S. Algibe A
-
Auxiliadora B Auxiliadora B
Fri 26 Apr
Pebetero Olimpico D Pebetero Olimpico
-
CP Extremadura B CP Extremadura B
C. Caecilia E C. Caecilia E
-
Pebetero Olimpico E Pebetero Olimpico
Vedruna Cáceres Very Dent´s Vedruna Cáceres .
-
Cpvo Arroyo B Cpvo Arroyo B
Moctezuma C Moctezuma C
-
Cacereño C Cacereño C
Team / Points
1 CP Extremadura B COL 34
2 Moctezuma C MOC 28
3 Cpvo Arroyo B CPV 26
4 S. Algibe A SIE 26
5 Cacereño C CAC 17
 
6 Pebetero Olimpico D PEB 15
7 Vedruna Cáceres Very Dent´s VED 6
8 Pebetero Olimpico E PEB 6
9 C. Caecilia E CAS 3
10 Auxiliadora B AUX 0
Group 7
Fri 26 Apr
Nueva Ciudad B Nueva Ciudad B
-
Merida C Merida C
Pizarro A Pizarro A
-
Emerita A. B Emerita A. B
Ed Calamonte B Ed Calamonte B
-
Bosco A Bosco A
Union Emeritense Futbol Sal Union Emeritense .
-
San Servan B San Servan B
Trujillanos Club de Futbol Trujillanos Club .
-
La Corchera B La Corchera B
Team / Points
1 Ed Calamonte B CAL 37
2 Trujillanos Club de Futbol TRU 30
3 Emerita A. B EME 28
4 San Servan B SER 22
5 Union Emeritense Futbol Sal UNI 21
 
6 Nueva Ciudad B NUE 16
7 Merida C MER 15
8 Bosco A BOS 12
9 Pizarro A PIZ 6
10 La Corchera B COR 3
Group 8
Fri 26 Apr
Emerita Augusta D Emerita Augusta D
-
Don Alvaro A Don Alvaro A
Atletico Romano E Atletico Romano E
-
Emerita A. C Emerita A. C
Ed Calamonte C Ed Calamonte C
-
Atletico Romano D Atletico Romano D
Garrovilla A Garrovilla A
-
Merida D Merida D
Team / Points
1 Atletico Romano D ATL 39
2 Emerita Augusta D EME 25
3 Emerita A. C EME 20
4 Merida D MER 19
5 Garrovilla A SPO 17
 
6 Ed Calamonte C CAL 16
7 A. Romano C ATL 16
8 Don Alvaro A ALV 8
9 Atletico Romano E ATL 0
Group 9
Thu 28 Feb
Inicia B Inicia B
4-4
La Cruz D La Cruz D
Fri 01 Mar
Benito B. B Benito B. B
3-7
Don Benito C Don Benito C
Don Benito D Don Benito D
4-2
Cpvo Valdivia B Cpvo Valdivia B
Wed 06 Mar
Miajadas B Miajadas B
3-9
Claret B Claret B
La Cruz C La Cruz C
9-3
Miajadas C Miajadas C
Virgen de Las Cruces B Virgen Cruces
17:00
Benito B. C Benito B. C
Thu 07 Mar
Inicia C Inicia C
3-7
Don Benito Balompie E Benito Balompie
Team / Points
1 Benito B. C BEN 39
2 Cpvo Valdivia B CPV 37
3 Don Benito Balompie E BEN 32
4 Claret B CLA 30
5 Don Benito D BEN 29
6 La Cruz D CRU 25
7 Inicia C INI 25
 
8 Inicia B INI 23
9 Benito B. B BEN 20
10 Don Benito C BEN 15
11 La Cruz C CRU 15
12 Miajadas B MIA 10
13 Miajadas C MIA 6
14 Virgen de Las Cruces B VIR 0
Group 10
Fri 29 Mar
Solana A Solana A
-
Extremadura D Extremadura D
CP Extremadura C CP Extremadura C
-
CP Almendralejo A CP Almendralejo A
Almendralejo C Almendralejo C
-
Almendralejo B Almendralejo B
Aceuchal B Aceuchal B
-
Extremadura B Extremadura B
Team / Points
1 Solana A SOL 42
2 CP Almendralejo A ALM 40
3 Extremadura B EXT 32
4 Almendralejo B ALM 22
 
5 CP Extremadura C COL 19
6 Extremadura D EXT 13
7 Almendralejo C ALM 7
8 Aceuchal B ACE 4
Group 11
Fri 29 Mar
Extremadura E Extremadura E
-
Club Atletico Torremejia B Club Atletico Tor.
Extremadura G Extremadura G
-
Almendralejo Balompie B Almendralejo
Almendralejo E Almendralejo E
-
Almendralejo D Almendralejo D
Santa Marta B Santa Marta B
-
Extremadura F Extremadura F
Team / Points
1 Extremadura E EXT 45
2 Almendralejo D ALM 36
3 Club Atletico Torremejia B CLU 24
4 Almendralejo Balompie B ALM 22
 
5 Santa Marta B SAN 16
6 Extremadura F EXT 16
7 Extremadura G EXT 10
8 Almendralejo E ALM 3
Group 12
Fri 26 Apr
La Albuera Faesal A Albuera Faesal
-
El Tomillar A El Tomillar A
S. Isabel A S. Isabel A
-
Escuela Futbol Espanyol de Escuela Futbol Es.
Cpvo Alburquerque A Cpvo Alburquerque
-
V. Badajoz A V. Badajoz A
Escuela Deportiva Guadalupe Escuela Deportiva
-
Gevora A Gevora A
S. Teresa A S. Teresa A
-
A Vila A A Vila A
Team / Points
1 Gevora A GEV 30
2 S. Isabel A SAN 30
3 El Tomillar A TOM 28
4 A Vila A VIL 18
5 Escuela Futbol Espanyol de ESC 16
 
6 Cpvo Alburquerque A CPV 14
7 La Albuera Faesal A ALB 6
8 Escuela Deportiva Guadalupe ESC 6
9 S. Teresa A SAN 0
10 V. Badajoz A RAY 0
Group 13
Fri 26 Apr
C Juventud Uva B C Juventud Uva B
-
Flecha Negra B Flecha Negra B
Maristas B Maristas B
-
La Compañia A La Compañia A
Don Bosco B Don Bosco B
-
Badajoz B Badajoz B
C. Gordo A C. Gordo A
12:00
San Roque B San Roque B
Team / Points
1 Flecha Negra B CPV 36
2 C Juventud Uva B JUV 30
3 Badajoz B BAD 24
4 La Compañia A COM 21
5 San Roque B ROQ 18
 
6 Don Bosco B BOS 12
7 C. Gordo A CER 9
8 Maristas B MAR 3
9 Benfica B. B BEN 3
Group 14
Fri 15 Mar
Don Bosco C Don Bosco C
6-1
S. Isabel A S. Isabel A
Talavera C Talavera C
5-4
Gevora B Gevora B
Sat 16 Mar
Flecha Negra C Flecha Negra C
3-5
San Roque C San Roque C
Badajoz C Badajoz C
10-1
Hispanolusa B Hispanolusa B
Mon 18 Mar
Maristas C Maristas C
5-2
Benfica B. C Benfica B. C
Team / Points
1 San Roque C ROQ 45
2 Badajoz C BAD 37
3 Flecha Negra C CPV 34
4 S. Isabel A SAN 29
5 Gevora B GEV 26
6 Talavera C TAL 23
 
7 Maristas C MAR 19
8 C Juventud Uva C JUV 19
9 Benfica B. C BEN 16
10 Don Bosco C BOS 7
11 Hispanolusa B HIS 3
Group 15
Fri 15 Mar
Benfica Badajoz D Benfica Badajoz D
3-1
Don Bosco D Don Bosco D
Escuela Deportiva Guadalupe Escuela Deportiva
5-3
San Roque D San Roque D
Flecha Negra D Flecha Negra D
2-5
Novelda A Novelda A
Sat 16 Mar
C Juventud Uva D C Juventud Uva D
4-5
Badajoz D Badajoz D
Maristas D Maristas D
11:00
El Tomillar B El Tomillar B
S. Isabel B S. Isabel B
6-1
Talavera B Talavera B
Team / Points
1 Novelda A CPV 54
2 S. Isabel B SAN 37
3 El Tomillar B TOM 37
4 Badajoz D BAD 37
5 Benfica Badajoz D BEN 31
6 Flecha Negra D CPV 30
 
7 Escuela Deportiva Guadalupe ESC 29
8 San Roque D ROQ 25
9 C Juventud Uva D JUV 12
10 Don Bosco D BOS 9
11 Talavera B TAL 7
12 Maristas D MAR 6
Group 16
Wed 13 Mar
Hispanolusa C Hispanolusa C
17:30
La Compañia B La Compañia B
Fri 15 Mar
Talavera D Talavera D
2-2
Don Bosco E Don Bosco E
Gevora C Gevora C
3-5
Badajoz E Badajoz E
Sat 16 Mar
Badajoz F Badajoz F
5-0
Cerro Gordo B Cerro Gordo B
Maristas E Maristas E
13:00
Gmd Olivenza B Gmd Olivenza B
Team / Points
1 Cpvo Flecha Negra E CPV 48
2 Gmd Olivenza B OLI 39
3 Badajoz E BAD 37
4 Badajoz F BAD 28
5 Don Bosco E BOS 23
6 Gevora C GEV 20
 
7 Hispanolusa C HIS 18
8 La Compañia B COM 16
9 Talavera D TAL 12
10 Cerro Gordo B CER 3
11 Maristas E MAR 3
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook