noscript image
  • Santa Marta de Tormes
  • Polideportivo Arroyo A
  • Plus Ultra Marvimundo
  • Estudiantes Nazaret A
  • Villafranca A
  • Benfica Badajoz A
  • Llerenense A
  • Tenis Azuaga A
  • La Cruz Villanovense B
  • Merida B
  • Gimnastico Don Benito A
  • Montijo A
  • Don Bosco B
  • Guadiana A
  • Rayo Vallecano de Badajoz A
  • Nueva Ciudad A
  • Alburquerque A
  • Santa Isabel A
  • Colegio San Jose A
  • Coria B
  • Polideportivo Guareña A
  • Gran Maestre A
Group 1
Sat 16 Mar
Cauria Cauria
0-3
Jaraiz A Jaraiz A
Ciudad de Plasencia B Ciudad Plasencia
2-3
San Jorge A San Jorge A
Verato A Verato A
1-1
Cabezuela A Cabezuela A
Moraleja Cahersa A Moraleja Cahersa
2-0
Up Plasencia B Up Plasencia B
San Miguel A San Miguel A
4-6
Moralo B Moralo B
Sat 30 Mar
Coria B Coria B
18:00
Piornal A Piornal A
Team / Points
1 Cabezuela A CAB 47
2 Jaraiz A JAR 44
3 Verato A VER 34
4 Coria B COR 34
5 Moraleja Cahersa A MCA 31
6 Piornal A PIO 26
 
7 Up Plasencia B UPP 23
8 San Jorge A SJO 20
9 Moralo B MOR 17
10 Ciudad de Plasencia B CPL 15
11 San Miguel A SMI 6
12 Cauria CAU 3
Group 2
Sat 16 Mar
Alcuescar A Alcuescar A
3-3
Obandina AD Obandina AD
Cacereño B Cacereño B
2-3
Trujillo A Trujillo A
Puente San Francisco A Puente Francisco
3-2
Polideportivo Arroyo A Polideportivo
Ed Casareña Ed Casareña
0-2
Malpartida Electrocash A Malpartida
Sun 17 Mar
Estudiantes Nazaret A Estudiantes
1-4
Cacereño C Cacereño C
Team / Points
1 Malpartida Electrocash A MAL 41
2 Ed Casareña CAS 41
3 Puente San Francisco A PSF 38
4 Polideportivo Arroyo A PAR 30
5 Alcuescar A ALC 23
6 Cacereño C CAC 21
 
7 Estudiantes Nazaret A ENA 17
8 Trujillo A TRU 15
9 Obandina AD OBA 13
10 Cacereño B CAC 9
11 Cáceres 2015 A CAA 7
Group 3
Sat 09 Mar
CD Badajoz B CD Badajoz B
2-2
Ap Santa Isabel B Ap Santa Isabel B
Guadiana A Guadiana A
0-5
Don Alvaro Don Alvaro
Montijo A Montijo A
9-0
Trujillanos Club de Futbol Trujillanos Club .
Sun 10 Mar
Cpvo Flecha Negra C Cpvo Flecha Negra
0-2
Extremadura B Extremadura B
Don Bosco B Don Bosco B
3-0
Nueva Ciudad A Nueva Ciudad A
Atletico Romano A Atletico Romano A
3-3
Merida B Merida B
Team / Points
1 Ap Santa Isabel B SAN 43
2 CD Badajoz B CDB 41
3 Extremadura B EXT 35
4 Don Bosco B DBO 34
5 Escuela Futbol Peña El Vall ESC 33
6 Montijo A MON 29
7 Cpvo Flecha Negra C CPV 20
 
8 Merida B MER 19
9 Nueva Ciudad A NCI 17
10 Guadiana A GUA 14
11 Don Alvaro ALV 9
12 Trujillanos Club de Futbol TRU 7
13 Atletico Romano A ARO 4
Group 4
Sat 09 Mar
Santa Teresa A Santa Teresa A
0-7
Racing Valverdeno Racing Valverdeno
Maristas Maristas
2-2
Santa Marta de Tormes Santa Marta Tormes
Santa Isabel A Santa Isabel A
1-3
Rayo Vallecano de Badajoz A Rayo Vallecano Ba.
Alburquerque A Alburquerque A
3-2
Santa Isabel 2013 Santa Isabel 2013
Sun 10 Mar
CD San Roque CD San Roque
1-4
Gevora A Gevora A
Thu 04 Apr
Benfica Badajoz A Benfica Badajoz A
20:00
Villar del Rey Industrial Villar Industrial
Team / Points
1 Racing Valverdeno VAL 44
2 El Tomillar TOM 35
3 Rayo Vallecano de Badajoz A RVB 34
4 Gevora A GEV 31
5 Alburquerque A ALB 29
6 Villar del Rey Industrial VIL 29
7 Santa Isabel 2013 SIS 26
 
8 Maristas MAR 26
9 Santa Isabel A SAI 18
10 Santa Marta de Tormes SAN 16
11 Benfica Badajoz A BEN 8
12 Santa Teresa A STE 5
13 CD San Roque SRO 5
Group 5
Sat 09 Mar
Frexnense A Frexnense A
3-3
Tenis Azuaga A Tenis Azuaga A
Uc La Estrella A Uc La Estrella A
16:00
Aceuchal A Aceuchal A
Villafranca A Villafranca A
12-0
Colegio San Jose A Colegio Jose
Gran Maestre A Gran Maestre A
9-1
Bienvenida A Bienvenida A
FMD Zafra FMD Zafra
3-2
Llerenense A Llerenense A
Fri 19 Apr
Alconchel Alconchel
12:00
Almendralejo C Almendralejo C
Team / Points
1 Gran Maestre A GMA 40
2 FMD Zafra ZAF 35
3 Llerenense A LLE 33
4 Vadesa A VAD 27
5 Villafranca A VIL 25
6 Tenis Azuaga A TAZ 21
7 Alconchel ALC 19
 
8 Uc La Estrella A EST 19
9 Frexnense A FRE 16
10 Colegio San Jose A CSJ 10
11 Bienvenida A BIE 5
12 Almendralejo C ALM 2
13 Aceuchal A ACE 0
Group 6
Fri 22 Feb
Plus Ultra Marvimundo Plus Ultra Marvim.
0-3
Cabeza del Buey A Cabeza del Buey A
Sat 23 Feb
La Cruz Villanovense B Cruz Villanovense
2-1
Ilipense-Zalamea Surocer A Ilipense-Zalamea
Sat 02 Mar
Don Benito Don Benito
2-4
Campanario A Campanario A
Gimnastico Don Benito A Gimnastico Benito
1-2
Polideportivo Guareña A Polideportivo
Team / Points
1 Campanario A CAM 37
2 Don Benito DBN 36
3 Polideportivo Guareña A GUA 34
4 Gimnastico Don Benito A GDB 33
5 La Cruz Villanovense B LCV 23
 
6 Ilipense-Zalamea Surocer A IZS 19
7 Don Benito B DBE 14
8 Plus Ultra Marvimundo PLU 12
9 Cabeza del Buey A CBY 4
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook