noscript image
  • San Roque A
  • Olympic Peleño A
  • Aceuchal A
  • Badajoz B
  • Gimnastico Don Benito A
  • Monesterio A
  • Don Bosco D
  • Herrera A
  • Almendralejo C
  • Santa Teresa A
  • La Cruz Villanovense C
  • Jerez A
  • San Roque B
  • Hervas A
  • Don Benito Balompie B
  • Tenis Azuaga A
  • AV Puente San Francisco B
  • Cabezuela A
  • UD Cruz Villanovense B
  • Pebetero Olimpico A
  • Bienvenida A
  • Diocesano C
Group 1
Fri 15 Mar
Pebetero Olimpico A Pebetero Olimpico
19:00
Cacereño Atlético Veracruz Cacereño
Sat 23 Mar
Castra Caecilia A Castra Caecilia A
11:30
Valencia de Alcantara A Valencia Alcantara
Puente San Francisco D Puente Francisco
13:00
Cpvo Arroyo A Cpvo Arroyo A
Sun 24 Mar
Diocesano B Diocesano B
10:00
Trujillo B Trujillo B
Team / Points
1 Diocesano B DIO 33
2 Cpvo Arroyo A CPV 28
3 Av Puente San Francisco C PUE 26
4 Vedruna Cáceres Liberal&arj VED 26
5 Trujillo B TRU 21
 
6 Pebetero Olimpico A PEB 11
7 Valencia de Alcantara A VAL 10
8 Castra Caecilia A CAS 5
9 Puente San Francisco D PUE 2
10 Cacereño Atlético Veracruz CAC 0
Group 2
Sat 13 Apr
Ed Casareña A Ed Casareña A
-
Cacereño B Cacereño B
Asociación de Deportistas E Asociación
-
Diocesano C Diocesano C
Castra Caecilia B Castra Caecilia B
-
AV Puente San Francisco B Puente Francisco
Vedruna Cáceres 100 Montadi Vedruna Cáceres .
-
Cacereño Atlético Veracruz Cacereño
Amanecer A Amanecer A
-
Brocense A Brocense A
Team / Points
1 Vedruna Cáceres 100 Montadi VED 42
2 AV Puente San Francisco B PSF 23
3 Diocesano C DIO 21
4 Ed Casareña A CAS 20
5 Castra Caecilia B CAS 19
 
6 Asociación de Deportistas E ASO 18
7 Cacereño B CAC 10
8 Cacereño Atlético Veracruz CAC 9
9 Brocense A BRO 8
10 Amanecer A AMA 0
Group 4
Sat 13 Apr
Campo Arañuelo A Campo Arañuelo A
-
Villa de Moraleja B Villa Moraleja
Ed Unión Fresnedosa Acz A Unión Fresnedosa
-
Jaraiz A Jaraiz A
Losareño A Losareño A
-
Verato A Verato A
Coria B Coria B
-
Morala B Morala B
Villa de Moraleja A Villa Moraleja
-
Talayuela A Talayuela A
Team / Points
1 Villa de Moraleja A VIL 39
2 Morala B MOR 33
3 Ed Unión Fresnedosa Acz A UNI 30
4 Campo Arañuelo A CAM 19
5 Coria B COR 18
 
6 Talayuela A TAL 16
7 Villa de Moraleja B VIL 7
8 Jaraiz A JAR 5
9 Losareño A LOS 4
10 Verato A VER 0
Group 8
Sat 16 Feb
Talarrubias A Talarrubias A
3-4
Olympic Peleño A Olympic Peleño A
Escuela de Futbol Santa Ama Escuela Futbol Sa.
1-0
UD Cruz Villanovense B Cruz Villanovense
Palazuelo A Palazuelo A
0-2
Herrera A Herrera A
Sun 17 Feb
Valdivia A Valdivia A
0-8
Cpvo Guareña A Cpvo Guareña A
Team / Points
1 Herrera A HER 39
2 Escuela de Futbol Santa Ama ESC 29
3 Palazuelo A PAL 27
4 UD Cruz Villanovense B LCV 26
5 Cpvo Guareña A CPV 23
 
6 Talarrubias A TAL 12
7 Olympic Peleño A OPE 9
8 Don Benito Balompie B DBB 0
9 Valdivia A VAL 0
Group 12
Sat 23 Mar
Hernando de Soto A Hernando Soto
-
Fmd Zafra C Fmd Zafra C
Templaria B Templaria B
10:15
Tenis Azuaga A Tenis Azuaga A
Fuente de Cantos A Fuente Cantos
10:30
Monesterio A Monesterio A
Fmd Zafra B Fmd Zafra B
17:45
Berlanga A Berlanga A
Bienvenida A Bienvenida A
18:30
Jerez A Jerez A
Team / Points
1 Monesterio A MON 42
2 Fuente de Cantos A FUE 40
3 Tenis Azuaga A TAZ 37
4 Fmd Zafra B ZAF 25
5 Hernando de Soto A HER 25
6 Berlanga A BER 19
 
7 Fmd Zafra C ZAF 18
8 Templaria B TEM 15
9 Jerez A JER 15
10 Bienvenida A BIE 13
11 Cpvo Oliva A CPV 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook