noscript image
  • Amanecer A
  • Ciudad de Plasencia A
  • Morala C
  • Chinato A
  • Nueva Ciudad A
  • Morala E
  • Pizarro A
  • Morala D
  • Hervas A
  • Torrejoncillo A
  • Morala B
  • CP Montehermoso B
  • Montehermoso A
  • Castuera Subastacar
  • Coria B
  • Ilipense Zalamea Surocer A
  • Coria C
  • UD Cruz Villanovense B
  • Polideportivo Arroyo A
  • Atlético Cacereño Veracruz
  • Escuela Futbol Peña El Vall
  • Castra Caecilia A
Group 4
Fri 05 Apr
Cabezuela A Cabezuela A
-
Chinato A Chinato A
Nuevo Plasencia A Nuevo Plasencia A
-
San Jorge A San Jorge A
Ciudad de Plasencia A Ciudad Plasencia
-
Asevol Plasencia A Asevol Plasencia
Team / Points
1 Ciudad de Plasencia A CIU 32
2 Nuevo Plasencia A NUE 32
3 Asevol Plasencia A ASE 28
4 Cabezuela A CAB 16
 
5 Chinato A CHI 12
6 Hervas A HER 9
7 San Jorge A JOR 6
Group 5
Fri 05 Apr
San Miguel B San Miguel B
-
Plasencia C Plasencia C
Asevol Plasencia B Asevol Plasencia
-
Nuevo Plasencia B Nuevo Plasencia B
Ciudad Plasencia B Ciudad Plasencia
-
Ciconia Negra B Ciconia Negra B
Plasencia D Plasencia D
-
Plasencia B Plasencia B
Team / Points
1 Plasencia B PLA 45
2 Nuevo Plasencia B NUE 29
3 Ciudad Plasencia B CIU 28
4 Plasencia D PLA 23
 
5 Ciconia Negra B CIC 22
6 Asevol Plasencia B ASE 20
7 Plasencia C PLA 13
8 San Miguel B MIG 6
Group 6
Fri 05 Apr
Villa de Moraleja B Villa Moraleja
-
Coria C Coria C
Montehermoso A Montehermoso A
-
Villa de Moraleja A Villa Moraleja
Torrejoncillo A Torrejoncillo A
-
Coria B Coria B
CP Montehermoso B CP Montehermoso B
-
Las Hurdes Destino Natural Hurdes Destino Na.
Team / Points
1 Montehermoso A MON 45
2 Villa de Moraleja A VIL 40
3 Torrejoncillo A TOR 25
4 Las Hurdes Destino Natural HUR 24
 
5 Coria C COR 15
6 Coria B COR 15
7 Villa de Moraleja B VIL 9
8 CP Montehermoso B MON 4
Group 7
Fri 05 Apr
Morala B Morala B
-
Talayuela B Talayuela B
Morala D Morala D
-
Jaraiz Jaraiz
Madrigal A Madrigal A
-
Campo Arañuelo B Campo Arañuelo B
Morala E Morala E
-
Morala C Morala C
Team / Points
1 Morala C MOR 46
2 Morala E MOR 40
3 Campo Arañuelo B CAM 27
4 Jaraiz JAR 27
 
5 Morala D MOR 19
6 Talayuela B TAL 18
7 Morala B MOR 9
8 Madrigal A MAD 0
Group 12
Team / Points
1 Almendralejo D ALM 39
2 Almendralejo C ALM 39
3 Aceuchal A ACE 31
4 Almendralejo G ALM 19
5 Extremadura C EXT 17
 
6 Extremadura D EXT 16
7 Almendralejo E ALM 16
8 Almendralejo F ALM 13
9 Aceuchal B ACE 11
10 Extremadura E EXT 4
Group 13
Team / Points
1 Almendralejo B ALM 37
2 Obis Los Santos A OBI 30
3 Fmd Zafra B ZAF 23
4 Fornacense A FOR 19
5 Alfar Salvatierra A ALF 19
 
6 Extremadura B EXT 13
7 Internacional Futbol B INT 9
8 Fmd Zafra C ZAF 9
9 Fmd Zafra D ZAF 3
Group 14
Thu 07 Mar
La Cruz C La Cruz C
1-1
Cpvo Valdivia A Cpvo Valdivia A
Fri 08 Mar
Miajadas B Miajadas B
0-9
Ed Casareña A Ed Casareña A
Miajadas C Miajadas C
1-1
Herrera B Herrera B
Gimnastico Don Benito A Gimnastico Benito
8-0
Talarrubias A Talarrubias A
Olympic Peleño Olympic Peleño
6-3
Benito B Benito B
Olympic Peleño B Olympic Peleño B
1-2
Don Benito C Don Benito C
Sat 09 Mar
Herrera A Herrera A
5-1
Logrosan A Logrosan A
Team / Points
1 Gimnastico Don Benito A GIM 50
2 Ed Casareña A CAS 48
3 Olympic Peleño OLY 46
4 Herrera A HER 46
5 Cpvo Valdivia A CPV 41
6 La Cruz C CRU 40
7 Don Benito C BEN 25
 
8 Talarrubias A TAL 23
9 Benito B BEN 19
10 Olympic Peleño B OLY 19
11 Logrosan A LOG 16
12 Herrera B HER 10
13 Miajadas C MIA 3
14 Miajadas B MIA 1
Group 15
Fri 08 Mar
Campanario A Campanario A
7-0
Gimnastico Don Benito B Gimnastico Benito
Castuera Subastacar B Castuera
1-1
La Cruz D La Cruz D
Don Benito B Don Benito B
9-4
La Cruz F La Cruz F
Cabeza del Buey A Cabeza del Buey A
4-1
La Cruz E La Cruz E
UD Cruz Villanovense B Cruz Villanovense
8-0
Ilipense Zalamea Surocer A Ilipense Zalamea .
Castuera Subastacar Castuera
4-2
Benito D Benito D
Sat 09 Mar
Benito C Benito C
6-0
Cpvo San Bartolome Cpvo Bartolome
Team / Points
1 UD Cruz Villanovense B CRU 54
2 Cabeza del Buey A CAB 49
3 Don Benito B BEN 46
4 Benito C BEN 43
5 Campanario A CAM 39
6 Benito D BEN 35
7 Ilipense Zalamea Surocer A ILI 28
 
8 La Cruz D CRU 25
9 Castuera Subastacar CAS 25
10 Castuera Subastacar B CAS 16
11 Cpvo San Bartolome CPV 9
12 La Cruz E CRU 6
13 La Cruz F CRU 6
14 Gimnastico Don Benito B GIM 4
Group 16
Team / Points
1 Talavera A TAL 33
2 Escuela Futbol Peña El Vall ESC 31
3 Guadiana A GUA 25
4 Montijo B MON 22
5 Escfut Puebla de La Calzada ESC 21
 
6 Lobon A LOB 17
7 Lobon B LOB 9
8 Escuela Futbol Peña El Vall ESC 3
9 Talavera B TAL 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook