noscript image
  • Torrejoncillo A
  • Coria B
  • Montehermoso A
  • Merida D
  • Imperio de Merida B
  • Augusta C
  • Augusta D
  • San Roque C
  • San Roque B
  • Nueva Ciudad B
  • Merida B
  • Augusta B
  • Merida C
  • Castra Caecilia B
  • Bellota B
  • Almendralejo D
  • Talavera A
  • Cacereño Veracruz Atlético
  • Santa Isabel 2013 B
  • Fornacense A
  • Escuela de Futbol Santa Ama
  • Cabezuela A
Group 1
Fri 15 Mar
Cacereño C Cacereño C
2-1
Castra Caecilia A Castra Caecilia A
Cesar Sanchez Copa Danet A Cesar Sanchez Copa
5-2
Trujillo B Trujillo B
Cacereño B Cacereño B
8-0
Malpartida A Malpartida A
Amanecer A Amanecer A
4-0
Ade CP Extremadura A Extremadura
Sat 16 Mar
Diocesano B Diocesano B
8-0
N. Caceres B N. Caceres B
Diocesano E Diocesano E
4-4
Polideportivo Arroyo A Polideportivo
Team / Points
1 Diocesano B DIO 51
2 Diocesano E DIO 47
3 Castra Caecilia A CAS 37
4 Polideportivo Arroyo A CPA 32
5 Cacereño B CAC 28
6 N. Caceres B NUE 28
 
7 Cesar Sanchez Copa Danet A CES 26
8 Cacereño C CAC 25
9 Ade CP Extremadura A COL 15
10 Amanecer A AMA 7
11 Malpartida A MAL 6
12 Trujillo B TRU 4
Group 4
Fri 26 Apr
San Jorge A San Jorge A
-
Plasencia B Plasencia B
Nuevo Plasencia A Nuevo Plasencia A
-
Chinato A Chinato A
Cabezuela A Cabezuela A
-
Plasencia B Plasencia B
Hervas A Hervas A
-
Bellota A Bellota A
Team / Points
1 Plasencia B CIU 32
2 Ciudad de Plasencia A CIU 27
3 Nuevo Plasencia A NUE 26
4 Hervas A HER 23
5 Bellota A BEL 15
 
6 Chinato A CHI 13
7 Cabezuela A CAB 11
8 Plasencia B PLA 11
9 San Jorge A JOR 0
Group 5
Fri 26 Apr
Plasencia C Plasencia C
-
Flecha Negra D Flecha Negra D
Nuevo Plasencia B Nuevo Plasencia B
-
Chinato B Chinato B
Flecha Negra C Flecha Negra C
-
Ciconia Negra B Ciconia Negra B
Hervas B Hervas B
-
Bellota B Bellota B
Plasencia C Plasencia C
-
San Miguel A San Miguel A
Team / Points
1 Chinato B CHI 33
2 Hervas B HER 31
3 Plasencia C PLA 27
4 Nuevo Plasencia B NUE 23
5 Ciconia Negra B CIC 21
 
6 Plasencia C CIU 14
7 Flecha Negra C CPV 6
8 Flecha Negra D CPV 5
9 Bellota B BEL 2
10 San Miguel A MIG 0
Group 6
Fri 29 Mar
Ed Unión Fresnedosa Acz A Unión Fresnedosa
-
Villa de Moraleja B Villa Moraleja
Villa de Moraleja A Villa Moraleja
-
Montehermoso A Montehermoso A
Coria B Coria B
-
Torrejoncillo A Torrejoncillo A
Cauria Cauria
-
Las Hurdes Destino Natural Hurdes Destino Na.
Team / Points
1 Villa de Moraleja A VIL 48
2 Villa de Moraleja B VIL 33
3 Ed Unión Fresnedosa Acz A UNI 28
4 Montehermoso A MON 25
 
5 Torrejoncillo A TOR 20
6 Las Hurdes Destino Natural HUR 20
7 Coria B COR 9
8 Cauria CAU 3
Group 7
Fri 29 Mar
Talayuela B Talayuela B
-
Ciudad Villanueva del Fresn Ciudad Villanueva
Jaraiz A Jaraiz A
-
Madrigal A Madrigal A
Campo Arañuelo B Campo Arañuelo B
-
Morala C Morala C
Team / Points
1 Campo Arañuelo B CAM 34
2 Talayuela B TAL 31
3 Morala B MOR 30
4 Morala C MOR 19
 
5 Madrigal A MAD 17
6 Jaraiz A JAR 5
7 Ciudad Villanueva del Fresn CIU 4
Group 8
Fri 26 Apr
Santa Isabel 2013 C Santa Isabel 2013
-
Gevora B Gevora B
Badajoz C Badajoz C
-
Santa Teresa C Santa Teresa C
Rayo Vallecano de Badajoz C Rayo Vallecano Ba.
-
San Roque C San Roque C
Flecha Negra C Flecha Negra C
-
Don Bosco C Don Bosco C
Maristas A Maristas A
-
Santa Isabel 2013 A Santa Isabel 2013
Team / Points
1 Badajoz C BAD 37
2 Don Bosco C BOS 34
3 Flecha Negra C CPV 30
4 Maristas A MAR 27
5 San Roque C ROQ 24
 
6 Gevora B GEV 21
7 Santa Isabel 2013 C SAN 11
8 Santa Isabel 2013 A SAN 9
9 Santa Teresa C SAN 8
10 Rayo Vallecano de Badajoz C RAY 0
Group 15
Thu 14 Mar
Llerenense B Llerenense B
1-5
Tenis Azuaga B Tenis Azuaga B
Fri 15 Mar
Llerenense A Llerenense A
3-0
Colegio San Jose A Colegio Jose
Fornacense B Fornacense B
0-9
La Estrella A La Estrella A
Bienvenida A Bienvenida A
1-1
Almendralejo E Almendralejo E
Fuente de Cantos A Fuente Cantos
2-4
Fornacense A Fornacense A
Usagre Usagre
2-2
Berlanga A Berlanga A
Team / Points
1 Almendralejo E ALM 47
2 La Estrella A EST 46
3 Bienvenida A BIE 45
4 Fornacense A FOR 42
5 Fuente de Cantos A FUE 34
6 Tenis Azuaga B TEN 23
 
7 Berlanga A BER 23
8 Llerenense A LLE 19
9 Usagre USA 13
10 Llerenense B LLE 13
11 Fornacense B FOR 7
12 Colegio San Jose A COL 1
Group 16
Fri 15 Mar
Villafranca B Villafranca B
0-5
Extremadura B Extremadura B
Internacional Futbol Zafra Internacional
9-4
Uc La Estrella B Uc La Estrella B
Cpvo Gran Maestre B Cpvo Gran Maestre
1-2
Gran Maestre C Gran Maestre C
Sat 16 Mar
Extremadura C Extremadura C
2-2
Almendralejo B Almendralejo B
Aceuchal A Aceuchal A
3-4
Almendralejo C Almendralejo C
Fri 05 Apr
Uc La Estrella C Uc La Estrella C
16:30
Santa Marta A Santa Marta A
Team / Points
1 Almendralejo B ALM 50
2 Internacional Futbol Zafra INT 47
3 Almendralejo C ALM 40
4 Extremadura B EXT 37
5 Santa Marta A SAN 34
6 Extremadura C EXT 32
 
7 Uc La Estrella B EST 23
8 Aceuchal A ACE 21
9 Gran Maestre C CPV 12
10 Uc La Estrella C EST 9
11 Villafranca B VIL 5
12 Cpvo Gran Maestre B CPV 2
Group 17
Fri 15 Mar
Extremadura H Extremadura H
2-6
Extremadura Extremadura
Villafranca C Villafranca C
1-6
Extremadura D Extremadura D
Santa Marta B Santa Marta B
1-0
Almendralejo D Almendralejo D
Almendralejo F Almendralejo F
6-3
Almendralejo G Almendralejo G
Extremadura E Extremadura E
1-6
Ribereña Ribereña
Sat 16 Mar
Extremadura G Extremadura G
1-10
Zafra C Zafra C
Team / Points
1 Ribereña RIB 49
2 Extremadura D EXT 41
3 Extremadura E EXT 40
4 Zafra C ZAF 39
5 Almendralejo F ALM 34
6 Santa Marta B SAN 31
 
7 Almendralejo D ALM 25
8 Extremadura EXT 16
9 Extremadura H EXT 13
10 Extremadura G EXT 10
11 Villafranca C VIL 5
12 Almendralejo G ALM 5
Group 18
Wed 27 Feb
Templaria B Templaria B
5-0
Burguillos A Burguillos A
Thu 28 Feb
Zafra D Zafra D
0-8
Zafra B Zafra B
Fri 01 Mar
Burguillos B Burguillos B
2-5
Jerez de Los Caballeros A Jerez Caballeros
Cpvo Oliva A Cpvo Oliva A
17:00
Higuera A Higuera A
Cpvo Oliva B Cpvo Oliva B
7-3
Vadesa A Vadesa A
Sat 02 Mar
Hernando B Hernando B
0-6
Inter. Futbol Zafra B Inter. Futbol Zaf.
Inter. Futbol Zafra C Inter. Futbol Zaf.
1-5
Templaria A Templaria A
Team / Points
1 Templaria A TEM 51
2 Inter. Futbol Zafra B INT 43
3 Vadesa A VAD 31
4 Templaria B TEM 29
5 Cpvo Oliva A CPV 28
6 Inter. Futbol Zafra C INT 28
7 Cpvo Oliva B CPV 27
 
8 Hernando B HER 24
9 Jerez de Los Caballeros A JER 20
10 Zafra B ZAF 18
11 Burguillos B BUR 15
12 Zafra D ZAF 3
13 Higuera A HIG 0
14 Burguillos A BUR 0
Group 19
Fri 22 Feb
Zurbaran A Zurbaran A
16:30
Olympic Peleño A Olympic Peleño A
Thu 28 Feb
Inicia A Inicia A
7-3
Ap Fuenlabrada de Los Monte Fuenlabrada Monte
Fri 01 Mar
Don Benito A Don Benito A
0-5
Herrera Herrera
Talarrubias Talarrubias
3-10
La Cruz C La Cruz C
Sat 02 Mar
Herrera B Herrera B
2-4
Gimnastico Don Benito Gimnastico Benito
Team / Points
1 Herrera HER 37
2 Don Benito A BEN 36
3 La Cruz C CRU 33
4 Gimnastico Don Benito GIM 25
5 Olympic Peleño A OLY 24
6 Talarrubias TAL 24
 
7 Herrera B HER 16
8 Ap Fuenlabrada de Los Monte FUE 12
9 Inicia A INI 9
10 Cpvo Valdivia A CPV 3
11 Miajadas B MIA 3
12 Zurbaran A ZUR 0
Group 20
Thu 28 Feb
Cabeza del Buey A Cabeza del Buey A
3-0
Guareña A Guareña A
Fri 01 Mar
Ilipense Zalamea Surocer A Ilipense Zalamea .
3-2
Metelinense A Metelinense A
Don Benito B Don Benito B
3-1
Campanario A Campanario A
Escuela de Futbol Santa Ama Escuela Futbol Sa.
2-3
La Cruz Villanovense B Cruz Villanovense
Sat 02 Mar
La Cruz D La Cruz D
2-1
Castuera Subastacar B Castuera
Team / Points
1 La Cruz Villanovense B CRU 46
2 Cabeza del Buey A CAB 36
3 Quintana A QUI 34
4 Escuela de Futbol Santa Ama ESC 31
5 Campanario A CAM 29
6 La Cruz D CRU 28
 
7 Don Benito B BEN 25
8 Castuera Subastacar B CAS 15
9 Ilipense Zalamea Surocer A ILI 10
10 Metelinense A MET 6
11 Guareña A GUA 6
12 Benito B BEN 3
Group 22
Wed 27 Feb
Atletico Club Pueblonuevo B Atletico Club Pue.
8-1
Escfut Puebla de La Calzada Escfut Puebla Cal.
Thu 28 Feb
Escuela Futbol Peña El Vall Escuela Futbol Pe.
2-5
Atletico Club Pueblonuevo A Atletico Club Pue.
Talavera B Talavera B
3-4
Lobon A Lobon A
Fri 01 Mar
Escfut Puebla de La Calzada Escfut Puebla Cal.
2-1
Guadiana A Guadiana A
Talavera A Talavera A
3-1
Montijo C Montijo C
Valdelacalzada A Valdelacalzada A
5-0
Talavera C Talavera C
Sat 02 Mar
Montijo B Montijo B
6-0
Escuela Futbol Peña El Vall Escuela Futbol Pe.
Team / Points
1 Montijo B MON 48
2 Lobon A LOB 41
3 Escfut Puebla de La Calzada ESC 38
4 Valdelacalzada A VAL 37
5 Talavera A TAL 36
6 Talavera B TAL 33
7 Escuela Futbol Peña El Vall ESC 33
 
8 Atletico Club Pueblonuevo A ATL 30
9 Atletico Club Pueblonuevo B ATL 19
10 Guadiana A GUA 17
11 Montijo C MON 14
12 Escfut Puebla de La Calzada ESC 9
13 Talavera C TAL 7
14 Escuela Futbol Peña El Vall ESC 4
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook