noscript image
  • Don Bosco A
  • Sabadell B
  • Masnou A
  • Balafia B
  • Cerdanyola Valles B
  • Icomar
  • Escuela Performance A
  • Masnou B
  • Cerdanyola Valles A
  • Mollet C
  • Vilanova Geltru B
  • Unificacion Bellvitge B
  • Fruitosenc A
  • Granollers C
  • Europa D
  • Catalonia B
  • Joventut Bisbalenca A
  • Andreu de la Barca
  • Granollers A
  • Can Parellada A
  • Jupiter D
  • Palautordera A
Group 2
Sat 16 Mar
Escola Futbol Arbucienca B Escola Futbol Arb.
3-0
Bell Lloc A Bell Lloc A
Vilablareix Futbol Club A Vilablareix Futbol
2-5
Sporting Vidrerenca Cef A Sporting
Sun 17 Mar
Montessori Palau Cce A Montessori Palau
-
Tordera B Tordera B
Comacros A Comacros A
3-0
Caldes Malavella Caldes Malavella
Geieg B Geieg B
0-1
Escola Girones Sabat D Escola Girones Sa.
Escola Futbol del Ripolles Escola Futbol Rip.
5-2
Bescano B Bescano B
Wed 20 Mar
Lloret B Lloret B
1-0
Tossa Unio Esportiva A Tossa Unio Esport.
Team / Points
1 Lloret B LLO 51
2 Montessori Palau Cce A MON 42
3 Escola Futbol del Ripolles ESC 40
4 Tossa Unio Esportiva A TOS 38
5 Bell Lloc A BEL 37
6 Comacros A COM 36
7 Escola Futbol Arbucienca B ESC 24
8 Escola Girones Sabat D ESC 21
 
9 Bescano B BES 20
10 Vilablareix Futbol Club A VIL 17
11 Sant Gregori B SGR 15
12 Sporting Vidrerenca Cef A SPO 14
13 Caldes Malavella MAL 14
14 Tordera B TOR 0
15 Riudarenes 2005 B RIU 0
16 Geieg B GEI 0
Group 4
Sat 16 Mar
Escola Mfcalonge Santa Anto Escola Mfcalonge .
4-3
Monells A Monells A
FlaÇa A FlaÇa A
0-4
Joventut Bisbalenca A Joventut
Vilamalla B Vilamalla B
0-7
Fornells B Fornells B
Aro A Aro A
1-6
Celra Uce A Celra Uce A
Sun 17 Mar
Base Llagostera Club Futbol Base Llagostera C.
-
Geieg A Geieg A
Palafrugell A Palafrugell A
6-0
Bell Lloc B Bell Lloc B
Fundacio Esportiva Palamos Fundacio Esportiva
3-2
Santa EugÈnia Club Futbol Santa EugÈnia .
Team / Points
1 Celra Uce A CEL 45
2 Fornells B FOR 40
3 Joventut Bisbalenca A JOV 40
4 Escola Sant Feliu Guixols B EFS 33
5 Palafrugell A PAL 33
6 Fundacio Esportiva Palamos FUN 29
7 Bell Lloc B BEL 22
8 Geieg A GEI 20
 
9 Santa EugÈnia Club Futbol SAN 20
10 Aro A ARO 19
11 Monells A MON 12
12 Escola Mfcalonge Santa Anto ESC 11
13 FlaÇa A FLA 10
14 Vilamalla B VIL 1
15 Fundacio Privada Esp Begur FUN 0
16 Base Llagostera Club Futbol BAS 0
Group 5
Sat 16 Mar
Esplais A Esplais A
1-4
Base L'Empordanet A Base L'Empordanet
Sant Pere Pescador A Sant Pere Pescador
1-1
Marca de L'ham A Marca de L'ham A
Unionista Figueres A Unionista Figueres
5-0
Peralada B Peralada B
Roses A Roses A
7-0
Juncaria A Juncaria A
Sun 17 Mar
Navata B Navata B
-
Vilamalla A Vilamalla A
Granollers A Granollers A
4-2
Borrassa A Borrassa A
Team / Points
1 Unionista Figueres A UFI 39
2 Roses A ROS 39
3 Base L'Empordanet A BLE 29
4 Cadaques A CAD 28
5 Navata B NAV 28
6 Peralada B PER 23
7 Granollers A GRA 21
 
8 Esplais A ESP 17
9 Sant Pere Pescador A SPP 13
10 Marca de L'ham A MAR 12
11 Juncaria A JUN 11
12 Borrassa A BOR 3
13 Base Roses B BAS 3
14 Vilamalla A VIL 0
Group 12
Group 21
Fri 22 Mar
Alt BerguedÀ Ccr A BerguedÀ
1-4
Pradenc A Pradenc A
Sat 23 Mar
Taradell A Taradell A
5-3
Oar Vic B Oar Vic B
Fruitosenc A Fruitosenc A
3-0
Puigcerda A Puigcerda A
Centelles B Centelles B
4-1
Sallent B Sallent B
Vilomara A Vilomara A
18:30
Navas A Navas A
Sun 24 Mar
Fundació Unió Esportiva Vic Fundació Unió E.
15:30
Gironella A Gironella A
Sant VicenÇ Torello B Sant VicenÇ To.
16:00
Avia B Avia B
Thu 04 Apr
MoiÀ A MoiÀ A
20:30
Puigreig A Puigreig A
Team / Points
1 Vilomara A VIL 55
2 Navas A NAV 51
3 Pradenc A PRA 41
4 Sallent B SAL 40
5 MoiÀ A MOI 34
6 Puigcerda A PUI 32
7 Gironella A GIR 32
8 Centelles B CEN 30
 
9 Avia B AVI 29
10 Fruitosenc A FRU 26
11 Fundació Unió Esportiva Vic FUN 26
12 Puigreig A PUI 19
13 Taradell A TAR 16
14 Oar Vic B OAR 12
15 Sant VicenÇ Torello B SAN 5
16 Alt BerguedÀ Ccr A BER 4
Group 22
Sat 23 Mar
Gimnastic Manresa C D Gimnastic Manresa
2-2
Santpedor A Santpedor A
Suria A Suria A
4-2
Vilomara B Vilomara B
Artesa de Segre A Artesa de Segre A
4-2
Callus A Callus A
Castellbell I Vilar A Castellbell Vilar
7-0
Navas B Navas B
Pirinaica A Pirinaica A
1-1
Cardona A Cardona A
Sun 24 Mar
Fruitosenc B Fruitosenc B
-
Futbol Base Solsona Arrels Futbol Base Solso.
Navarcles A Navarcles A
-
Sallent C Sallent C
Joanenc B Joanenc B
17:00
Guardiolenca A Guardiolenca A
Team / Points
1 Artesa de Segre A ART 51
2 Callus A CAL 46
3 Suria A SUR 42
4 Guardiolenca A GUA 33
5 Cardona A CAR 26
6 Pirinaica A PIR 24
7 Navas B NAV 22
8 Gimnastic Manresa C D GIM 21
 
9 Castellbell I Vilar A CAS 19
10 Santpedor A SAN 19
11 Futbol Base Solsona Arrels FUT 17
12 Sallent C SAL 13
13 Vilomara B VIL 11
14 Joanenc B JOA 7
15 Navarcles A NAV 0
16 Fruitosenc B FRU 0
Group 23
Sat 23 Mar
La Llantia A La Llantia A
0-6
Tiana Cce A Tiana Cce A
Fundació Esportiva Montgat Fundació
3-2
Calella A Calella A
Premia Dalt A Premia Dalt A
1-0
Vilassar Dalt C Vilassar Dalt C
Sun 24 Mar
Cirera C Cirera C
-
Masnou At. B Masnou At. B
Cabrils B Cabrils B
-
Pla D'En Boet B Pla D'En Boet B
Bufala C Bufala C
15:00
Vilassar Mar C Vilassar Mar C
Masnou B Masnou B
16:00
Premia Club Esportiu B Premia Club Espor.
Sun 28 Apr
Cabrera A Cabrera A
12:00
Molinos A Molinos A
Team / Points
1 Cabrils B CAB 40
2 Tiana Cce A TIA 40
3 Vilassar Dalt C VIL 39
4 Masnou B MAS 36
5 Premia Club Esportiu B PRE 29
6 Fundació Esportiva Montgat FEM 25
7 Calella A CAL 23
8 Molinos A MOL 22
 
9 Premia Dalt A PDA 20
10 Cabrera A CAB 15
11 Vilassar Mar C VIL 14
12 Cirera C CIR 11
13 La Llantia A LLA 9
14 Bufala C BUF 6
15 Masnou At. B MAS 0
16 Pla D'En Boet B PDB 0
Group 33
Sat 23 Mar
Santfeliuenc B Santfeliuenc B
2-1
Vista Alegre B Vista Alegre B
Escola Gava C Escola Gava C
18:30
Vinyets Moli-Vell A Vinyets Moli-Vell
Prat C Prat C
19:30
Terlenka Barcelonista Club Terlenka
Sun 24 Mar
Castelldefels E Castelldefels E
-
Atletic Prat Delta B Atletic Prat Delta
Espluguenc Fa C Espluguenc Fa C
16:00
Sector Montserratina B Sector
Begues A Begues A
17:15
Sant Vicenç Dels Horts 2014 Sant Vicenç Dels
Tue 16 Apr
Gava Mar A Gava Mar A
19:30
Santboia E Santboia E
Wed 01 May
Viladecans B Viladecans B
09:30
Sant Ildefons D Sant Ildefons D
Team / Points
1 Terlenka Barcelonista Club TER 54
2 Santfeliuenc B SAN 47
3 Sant Ildefons D SAN 41
4 Viladecans B VIL 39
5 Escola Gava C GAC 34
6 Begues A BEG 32
7 Prat C PRA 28
8 Espluguenc Fa C ESP 28
 
9 Vista Alegre B VIS 21
10 Vinyets Moli-Vell A VMV 19
11 Sector Montserratina B SEC 14
12 Sant Vicenç Dels Horts 2014 SVD 11
13 Castelldefels E CAS 7
14 Gava Mar A GAV 6
15 Santboia E SAN 6
16 Atletic Prat Delta B ATL 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook