noscript image
  • Montroig At. A
  • Vilaseca A
  • Masnou B
  • Escuela San Pedro San Pablo
  • Mataro B
  • Escola de Futbol Bellpuig A
  • Argentona A
  • San Cristobal A
  • Atletic Sant Just C
  • Santjoanenc A
  • Navarcles A
  • Segre D
  • La Floresta C
  • Catalonia D
  • Sant Joan Despi C
  • Palafrugell A
  • La Salle Reus A
  • Llerona B
  • Vilanova Geltru C
  • Llerona A
  • Arrabal-Calaf Gramanet A
  • Palleja A
Group 1
Sat 23 Mar
Sporting Vidrerenca Cef A Sporting
11-0
Olimpic Malgrat, CE Olimpic Malgrat,
Sun 24 Mar
La Batllòria A La Batllòria A
5-5
Hostalric A Hostalric A
Cal Aguido B Cal Aguido B
5-1
Blanes C Blanes C
Juve Lloret Futbol Club A Juve Lloret Futbol
11-0
Breda A Breda A
Sant Celoni B Sant Celoni B
6-4
Palafolls A Palafolls A
Wed 03 Apr
Blanc Blava Lloret A Blanc Blava Lloret
18:30
Tossa Unio Esportiva A Tossa Unio Esport.
Team / Points
1 Cal Aguido B CAG 60
2 Sant Celoni B SCE 45
3 Sporting Vidrerenca Cef A SPO 43
4 Juve Lloret Futbol Club A JUV 39
5 Tossa Unio Esportiva A TOS 37
6 Blanes C BLA 28
7 Breda A BRE 25
 
8 Sant Hilari-Font Vella SHF 23
9 Palafolls A PAL 22
10 Olimpic Malgrat, CE OMC 17
11 La Batllòria A BAT 11
12 Hostalric A HOS 10
13 Blanc Blava Lloret A BBL 5
14 Olimpic Malgrat B OLI 1
Group 3
Sat 23 Mar
Mataro B Mataro B
0-6
Pontenc Club Esp B Pontenc Club
Sarria Ter A Sarria Ter A
2-4
Bell Lloc B Bell Lloc B
Sun 24 Mar
Bescano A Bescano A
1-2
Palafrugell B Palafrugell B
Pals Atletic B Pals Atletic B
1-1
Flaça A Flaça A
Sant Ponç A Sant Ponç A
0-1
Vilablareix Futbol Club B Vilablareix Futbol
Banyoles C Banyoles C
1-3
Santa Eugenia Club Futbol A Santa Eugenia Club
Escola Girones-Sabat C Escola
4-2
Sant Gregori B Sant Gregori B
Geieg A Geieg A
7-1
Porqueres B Porqueres B
Team / Points
1 Vilablareix Futbol Club B VIL 49
2 Santa Eugenia Club Futbol A SAN 49
3 Bescano A BES 41
4 Sant Ponç A SAN 37
5 Escola Girones-Sabat C EGS 36
6 Geieg A GEI 35
7 Bell Lloc B BLL 34
8 Banyoles C BAN 32
 
9 Palafrugell B PAL 32
10 Flaça A FLA 32
11 Pontenc Club Esp B PON 31
12 Sarria Ter A FCS 22
13 Porqueres B POR 13
14 Mataro B MAT 10
15 Sant Gregori B SGR 10
16 Pals Atletic B PAL 5
Group 4
Sat 23 Mar
Camprodon A Camprodon A
1-5
La Canya A La Canya A
Sant Ponç B Sant Ponç B
15:00
Ter Brugent 2014 A Brugent 2014
Porqueres A Porqueres A
3-0
Torello D Torello D
Sun 24 Mar
Escola Futbol del Ripolles Escola Futbol Rip.
3-0
Cornella Terri A Cornella Terri A
Joventut Sant Pere Martir A Joventut Sant Pere
2-3
Banyoles B Banyoles B
Escola Bosc de Tosca C B Escola Bosc Tosca
1-6
Santjoanenc A Santjoanenc A
Team / Points
1 Santjoanenc A SJO 44
2 Camprodon A CAM 43
3 Porqueres A POR 38
4 Banyoles B BAY 38
5 Ter Brugent 2014 A BRU 34
6 Cellera A CEL 32
7 La Canya A CAN 28
 
8 Escola Bosc de Tosca C B ESC 22
9 Torello D TOR 19
10 Joventut Sant Pere Martir A JSP 19
11 Escola Futbol del Ripolles ESC 17
12 Sant Ponç B SAN 11
13 Valles Club Atlético A VCA 6
14 Cornella Terri A CTA 3
Group 5
Sat 23 Mar
Fundacio Privada Esp Begur Fundacio Privada .
1-4
Cerdanyola Mataro Assocespl Cerdanyola Mataro
Monells A Monells A
0-4
Global Palamos A Global Palamos A
Palafrugell A Palafrugell A
3-3
Base Roses B Base Roses B
Escola Mfcalonge Santa Anto Escola Mfcalonge .
5-2
Llagostera D Llagostera D
Santfeliuenc B Santfeliuenc B
3-2
Pals Atlétic A Pals Atlétic A
Sun 24 Mar
Bisbalenc B Bisbalenc B
1-2
L'Escala A L'Escala A
Team / Points
1 Santfeliuenc B SFE 45
2 Cerdanyola Mataro Assocespl CER 41
3 Pals Atlétic A PAL 36
4 Global Palamos A GLO 35
5 Llagostera D LLA 34
6 Escola Mfcalonge Santa Anto ESC 29
7 L'Escala A ESC 23
8 Cassa B CAS 19
 
9 Fundacio Privada Esp Begur FUN 18
10 Monells A MON 14
11 Bisbalenc B BIS 13
12 Palafrugell A PAL 11
13 Base Roses B BRO 5
14 Base Llagostera Club Futbol BLC 0
15 Fundacio Esportiva Palamos FEP 0
Group 6
Sat 23 Mar
Llança B Llança B
6-5
Escola de Futbol Tramuntana Escola Futbol Tra.
La Jonquera A La Jonquera A
12:00
L'escala B L'escala B
Pª Unionista Figueres A Unionista Figueres
2-1
Base Roses A Base Roses A
Roses A Roses A
3-0
Juncaria A Juncaria A
Sun 24 Mar
Vilamalla A Vilamalla A
2-1
Navata A Navata A
Cadaques A Cadaques A
5-2
Borrassa A Borrassa A
Esplais A Esplais A
1-3
Sant Pere Pescador A Sant Pere Pescador
Team / Points
1 L'escala B LES 54
2 Vilamalla A VIL 45
3 Base Roses A BRO 36
4 Sant Pere Pescador A SAN 35
5 Roses A ROS 35
6 Llança B LLA 28
7 Esplais A ESP 28
8 Base L'Empordanet A BLE 24
 
9 Navata A NAV 21
10 Juncaria A JUN 20
11 Escola de Futbol Tramuntana ESC 19
12 Borrassa A BOR 17
13 La Jonquera A JON 14
14 Pª Unionista Figueres A PAU 11
15 Cadaques A CAD 9
Group 24
Sat 30 Mar
AVIA, U.E. A AVIA, U.E. A
12:00
Callus A Callus A
Pirinaica A Pirinaica A
17:00
Fruitosenc B Fruitosenc B
Puigcerda A Puigcerda A
17:45
Gironella B Gironella B
Sun 31 Mar
Navas A Navas A
-
Futbol Base Solsona Arrels Futbol Base Solso.
Alt Berguedà Ccr A Berguedà
12:00
Sallent B Sallent B
Navarcles A Navarcles A
16:30
Berga B Berga B
Artesa de Segre Ponts A Artesa Segre Ponts
17:00
Joanenc B Joanenc B
Team / Points
1 AVIA, U.E. A AVI 45
2 Callus A CAU 45
3 Gironella B GIR 43
4 Puigcerda A PUI 42
5 Artesa de Segre Ponts A ART 37
6 Pirinaica A PIR 32
7 Berga B BER 30
8 Sallent B SAL 18
 
9 Navarcles A NAV 16
10 Futbol Base Solsona Arrels FUT 14
11 Cardona A CAR 13
12 Fruitosenc B FRU 13
13 Alt Berguedà Ccr A BER 7
14 Navas A NAV 0
15 Joanenc B JOA 0
Group 26
Sat 30 Mar
FundaciÒ Esportiva Montgat FundaciÒ
13:00
Santvicenti Club Futbol B Santvicenti Club .
Canovelles C Canovelles C
13:00
Vilassar Mar D Vilassar Mar D
Masnou A Masnou A
16:00
Cardedeu D Cardedeu D
Sant Pol C Sant Pol C
18:15
Premia Dalt A Premia Dalt A
Sun 31 Mar
Argentona B Argentona B
12:00
Mollet Mollet
Team / Points
1 Masnou A MAS 49
2 Mollet MOL 45
3 Santa Susanna Assoc Esp A SAN 36
4 Calella A CAL 34
5 FundaciÒ Esportiva Montgat FUN 31
6 Vilassar Mar D VIL 27
7 Sant Pol C SAN 26
8 Premia Dalt A PRE 22
 
9 Escola de Llavaneres B ELL 18
10 Argentona B ARG 13
11 Canovelles C CAN 7
12 Santvicenti Club Futbol B SAN 6
13 Cardedeu D CAR 4
14 Valles C AT B VCA 0
15 Masnou B MAS 0
Group 33
Sat 30 Mar
Pª Blaugrana Cervello A Blaugrana Cervello
10:00
Palleja B Palleja B
Martorell D Martorell D
12:00
Sant Esteve Sesrovires B Sant Esteve Sesro.
Corbera B Corbera B
13:00
Piera C Piera C
Cabrera A Cabrera A
18:15
La Palma Cervello A Palma Cervello
Igualada D Igualada D
18:15
Esparreguera B Esparreguera B
Sun 31 Mar
Odena B Odena B
12:00
Capellades B Capellades B
Pª Blaugrana Vallirana B Blaugrana
13:00
Pª Barc Sant Vicenç Horts B Barc Sant Vicenç
Team / Points
1 Sant Esteve Sesrovires B SAN 52
2 Igualada D IGU 44
3 Cabrera A CAB 41
4 Pª Blaugrana Cervello A BLA 39
5 Pª Barc Sant Vicenç Horts B PAB 37
6 Martorell D MAR 37
7 Palleja B PAL 35
8 Sant Andreu de La Barca Agr SAN 29
 
9 Esparreguera B ESP 23
10 Pª Blaugrana Vallirana B BLA 17
11 Piera C PIE 17
12 Capellades B CAP 14
13 Corbera B COR 13
14 Odena B ODE 9
15 La Palma Cervello A LPC 0
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook