noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Victoria B
  • Asturias León B
  • P. Bracamonte
  • A. Laguna
  • A. Pisuerga B
  • Groggys G.
  • S. Juanillo B
  • Sur Atlético
  • Cerecedo
  • Real Salamanca
  • Cisterniga B
  • Laguna P.
  • Vista Alegre B
  • A. Aguilar
  • Pegaso B
  • V. Camino B
  • Unionistas S. B
  • U. Delicias
  • Sur B
  • San Felices
  • Grijota
  • Real Aero
Group 1
Sat 18 May
Zona Norte Zona Norte
5-1
C. Diocesanos B C. Diocesanos B
Linko B Linko B
1-2
Milagrosa Las Nieves B Milagrosa Nieves
Team / Points
1 C. Diocesanos B COL 47
2 Zona Norte ZON 44
3 Real Ávila REA 42
 
4 Milagrosa Las Nieves B MIL 9
5 Linko B LIN 6
Group 2
Team / Points
1 Arandina B ARA 60
2 Cristobal C. CRI 49
4 San Felices FEL 36
5 Vista Alegre B INT 35
6 Grupo Antolin GRU 34
7 Groggys G. GRO 24
 
8 Trabajadores de Bridgestone TRA 20
9 Promesas 2000 B BUR 13
10 Arandina C ARA 11
11 Internacional Vista Alegre INT 0
12 A. Castellae ALB 0
Group 3
Sat 11 May
Leonesa B Leonesa B
5-2
F. Peña B F. Peña B
Loyola Loyola
1-3
P. Castro B P. Castro B
Cerecedo Cerecedo
1-2
V. Camino B V. Camino B
Real Aero Real Aero
1-7
San Lorenzo B San Lorenzo B
San Andrés B San Andrés B
4-2
Atlético Trobajo H B Atlético Trobajo
Sun 12 May
Atlético Pinilla B Atlético Pinilla
2-2
Recreo Ind. Recreo Ind.
Asturias León B Asturias León B
0-8
León León
Team / Points
1 León LEO 67
2 Leonesa B LEO 64
3 V. Camino B VIR 53
4 San Lorenzo B LOR 49
5 Loyola LOY 42
6 P. Castro B PUE 37
7 Asturias León B CAS 35
 
8 Recreo Ind. NUE 31
9 Real Aero REA 30
10 Atlético Pinilla B ATL 23
11 Cerecedo CER 22
12 San Andrés B FUT 20
13 F. Peña B FUT 13
14 Atlético Trobajo H B ATL 0
Group 4
Fri 17 May
Cuatrovientos B Cuatrovientos B
3-4
Atlético Templario B Atlético
Sat 18 May
Flores del Sil Flores del Sil
4-2
Atlético Bembibre B Atlético Bembibre
Fabero Fabero
6-1
San Ignacio B San Ignacio B
Team / Points
1 Fabero FAB 65
2 Flores del Sil FLO 64
3 Cuatrovientos B CUA 44
 
4 Atlético Templario B ATL 25
5 Atlético Bembibre B ATL 18
6 San Ignacio B IGN 6
Group 5
Team / Points
1 S. Juanillo B JUA 48
2 Padre Claret PAD 46
3 D Base Villamuriel B BAS 43
4 San Telmo TEL 38
5 Pisuerga Baños PIS 37
6 A. Aguilar ATL 36
 
7 Carrion CAR 34
8 San Antonio Hyuconsa B ANT 19
9 Saldaña SAL 12
10 Grijota GRI 10
11 Marista de B MAR 0
Group 7
Wed 08 May
Betis Betis
10-0
A. Pisuerga B A. Pisuerga B
Sat 11 May
San Isidro San Isidro
3-2
Sur Atlético Sur Atlético
San Roque Peñafiel Roque Peñafiel
10-1
Cigales Cigales
San Pío X San Pío X
6-4
Sur B Sur B
R. Esgueva R. Esgueva
3-5
San Agustin San Agustin
Laguna P. Laguna P.
5-1
Villa Simancas Villa Simancas
Sun 12 May
Gatos Iscar Gatos Iscar
11:00
Pegaso B Pegaso B
Team / Points
1 San Roque Peñafiel ROQ 69
2 San Agustin AGU 59
3 San Isidro ISI 58
4 Betis BET 57
5 Sur Atlético ATL 55
6 San Pío X PIO 53
7 R. Esgueva REN 37
 
8 Cigales CIG 32
9 Sur B UDS 25
10 Gatos Iscar GAT 24
11 Villa Simancas VIL 16
12 Laguna P. LAG 15
13 A. Pisuerga B ARR 10
14 Pegaso B PEG 0
Group 8
Sat 11 May
Laguna B Laguna B
2-2
A. Laguna A. Laguna
Atlético Tordesillas Atlético
4-0
U. Delicias U. Delicias
Rioseco Rioseco
9-0
Victoria B Victoria B
Cabezon Cabezon
1-7
Atlético Arroyo B Atlético Arroyo
Arces B Arces B
6-5
Medinense Medinense
Sun 12 May
M. Olmedo M. Olmedo
1-9
Parquesol Parquesol
Mon 13 May
Cisterniga B Cisterniga B
2-5
J. Rondilla J. Rondilla
Team / Points
1 Atlético Tordesillas ATL 69
2 J. Rondilla JUV 59
3 Atlético Arroyo B ATL 55
4 Rioseco RIO 49
5 Parquesol PAR 48
6 Medinense MED 44
7 Arces B ARC 43
 
8 A. Laguna ATL 37
9 Cisterniga B CIS 37
10 Laguna B LAG 29
11 Cabezon CAB 19
12 U. Delicias UNI 13
13 M. Olmedo MIG 10
14 Victoria B VIC 0
518

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook