noscript image
  • Don Bosco
  • Alcázar
  • Bosco
  • A. Pisuerga
  • Laciana
  • A. Templario
  • Pegaso
  • Carrion
  • León
  • Ave Maria
  • Vadillos
  • Grupo Antolin
  • Tudela
  • Loyola
  • Recreo Ind.
  • San Felices
  • Atl. Aguilar
  • Casco Viejo B
  • Asturias León
  • Capiscol
  • Sur Atlético
  • Coyanza
Group 1
Sat 23 Mar
Linko Linko
9-0
Colegios Diocesanos E Colegios
C. Diocesanos B C. Diocesanos B
9-1
Zona Norte B Zona Norte B
S. Católica B S. Católica B
0-11
B. Arévalo B B. Arévalo B
Colegios Diocesanos F Colegios
1-13
Cebrereña Cebrereña
Linko C Linko C
3-1
C. Diocesanos C C. Diocesanos C
Colegios Diocesanos D Colegios
6-0
Linko B Linko B
Team / Points
1 B. Arévalo B BOS 46
2 Linko LIN 42
3 C. Diocesanos B COL 40
4 Cebrereña CEB 36
5 Colegios Diocesanos D COL 36
6 Zona Norte B ZON 19
 
7 C. Diocesanos C COL 19
8 S. Católica B CAS 18
9 Linko C LIN 16
10 Colegios Diocesanos E COL 10
11 Colegios Diocesanos F COL 1
12 Linko B LIN 1
Group 2
Sat 16 Feb
Arandina B Arandina B
8-1
Vista Alegre B Vista Alegre B
Capiscol Capiscol
1-2
Alcázar Alcázar
Casco Viejo B Casco Viejo B
1-2
T. Bridgestone T. Bridgestone
Aranda Riber Aranda Riber
2-4
Grupo Antolin Grupo Antolin
Groggys G. Groggys G.
4-1
Arcos de La Llana Arcos de La Llana
Sun 17 Feb
Tardajos Tardajos
-
San Felices San Felices
Vadillos Vadillos
14-0
Burgos D. B Burgos D. B
Team / Points
1 Vadillos VAD 37
2 Grupo Antolin GRU 34
3 Arandina B ARA 33
4 Tardajos TAR 31
5 Groggys G. GRO 26
6 T. Bridgestone TRA 25
7 Alcázar ALC 20
 
8 Casco Viejo B CAS 20
9 Vista Alegre B INT 20
10 Capiscol CAP 14
11 Aranda Riber ARA 9
12 Burgos D. B BUR 7
13 Arcos de La Llana ARC 2
14 San Felices FEL 0
Group 3
Sat 16 Feb
Asturias León Asturias León
0-7
San Ignacio San Ignacio
León León
3-2
Bosco Bosco
A. Templario A. Templario
8-0
San Lorenzo B San Lorenzo B
Sun 17 Feb
San Andrés B San Andrés B
-
Loyola Loyola
Fútbol Peña C Fútbol Peña C
0-7
Atlético Trobajo H Atlético Trobajo
Onzonilla Onzonilla
4-1
Coyanza Coyanza
Laciana Laciana
5-2
Recreo Ind. Recreo Ind.
Team / Points
1 Atlético Trobajo H ATL 34
2 León LEO 34
3 A. Templario ATL 32
4 San Ignacio IGN 31
5 Laciana LAC 28
6 Bosco BOS 25
7 Coyanza COY 20
 
8 Onzonilla ONZ 20
9 Asturias León CAS 12
10 Loyola LOY 11
11 Fútbol Peña C FUT 6
12 San Lorenzo B LOR 6
13 Recreo Ind. NUE 1
14 San Andrés B FUT 0
Group 4
Sat 09 Feb
Grijota Grijota
2-1
Atl. Aguilar Atl. Aguilar
B. Villamuriel B. Villamuriel
0-0
Ave Maria Ave Maria
Sun 10 Feb
Carrion Carrion
-
S. Juanillo B S. Juanillo B
San Telmo B San Telmo B
4-2
Marista de B Marista de B
Team / Points
1 Ave Maria MAR 31
2 Grijota GRI 28
3 B. Villamuriel BAS 27
4 San Telmo B TEL 25
 
5 Atl. Aguilar ATL 23
6 Marista de B MAR 22
7 Carrion CAR 18
8 S. Juanillo B JUA 6
Group 5
Sat 16 Feb
Unión Arroyo Unión Arroyo
2-2
Betis B Betis B
Puente Jardin Puente Jardin
1-5
Victoria B Victoria B
Sur Atlético Sur Atlético
1-5
A. Pisuerga A. Pisuerga
Pegaso Pegaso
1-5
Parquesol C Parquesol C
Sun 17 Feb
Don Bosco Don Bosco
4-0
Tudela Tudela
Laguna B Laguna B
0-2
San Roque San Roque
Zaratan Sport Zaratan Sport
4-4
A. Tordesillas A. Tordesillas
Team / Points
1 Parquesol C PAR 44
2 A. Pisuerga ARR 37
3 Zaratan Sport ZAR 37
4 San Roque ROQ 36
5 Betis B BET 35
6 Pegaso PEG 32
7 Tudela TUD 22
 
8 Laguna B LAG 21
9 Unión Arroyo UNI 17
10 Sur Atlético ATL 13
11 A. Tordesillas ATL 12
12 Victoria B VIC 10
13 Don Bosco BOS 9
14 Puente Jardin PUE 0
Group 6
Sun 10 Feb
Toresana B Toresana B
1-8
Amistad 2000 B Amistad 2000 B
San Lorenzo B San Lorenzo B
0-1
Benavente B Benavente B
Amigos Duero Amigos Duero
0-6
Amor de Dios de Zamora B Amor Dios Zamora
Team / Points
1 San Lorenzo B LOR 34
2 Amistad 2000 B AMI 30
3 Benavente B BEN 29
4 Amor de Dios de Zamora B AMO 17
 
5 Pinilla Duero PIN 15
6 Toresana B TOR 12
7 Amigos Duero ZAM 0
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook