noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • EF Jin
  • Quintanar
  • Maristas
  • Olivenza
  • Rayo Vallecano de Badajoz A
  • Ilipense-Zalamea Surocer
  • Herrera A
  • Fornacense A
  • Gevora A
  • Talarrubias A
  • Aceuchal A
  • Montijo A
  • Benfica Badajoz A
  • Campanario A
  • Villafranca A
  • Cabeza del Buey
  • S. Don Bosco
  • Fmd Zafra
  • Guadiana A
  • Santa Isabel A
  • Escfut Puebla de La Calzada
  • Flecha Negra B
Group 1
Group 2
Group 3
Group 4
Sat 19 Oct
Fornacense A Fornacense A
7-0
Santa Marta Santa Marta
Academia Extremadura Academia
0-5
Cpvo Gran Maestre Cpvo Gran Maestre
Mon 21 Oct
Aceuchal A Aceuchal A
9-0
Fmd Zafra Fmd Zafra
Tue 22 Oct
Villafranca A Villafranca A
3-2
Fmd Zafra Fmd Zafra
Team / Points
1 Aceuchal A ACE 3
2 Fornacense A FOR 3
3 Cpvo Gran Maestre CPV 3
4 Villafranca A VIL 3
5 Uc La Estrella A EST 0
 
6 Extremadura A EXT 0
7 Academia Extremadura ACA 0
8 Santa Marta SAN 0
9 Fmd Zafra FMD 0
Group 5
Group 7
Group 9
Group 11
Fri 18 Oct
AD Puente San Francisco Puente Francisco
1-1
CP Vedruna Cáceres Jardiner Vedruna Cáceres .
Sat 19 Oct
Asociación De Deportistas E Asociación
-
CPvo. Arroyo CPvo. Arroyo
ED Casareña ED Casareña
-
CP Amanecer CP Amanecer
AD Pebetero Olimpico San Pe Pebetero Olimpico
4-0
CD Castra Caecilia Castra Caecilia
Sun 20 Oct
AD Alcuescar AD Alcuescar
2-1
CDCacereño Atl. Veracruz CDCacereño Atl. .
Tue 11 Feb
CP Cacereño Sad Tambo Cacereño Tambo
1-7
CP Cacereño Sad Tambo Cacereño Tambo
Team / Points
1 AD Pebetero Olimpico San Pe ADP 3
2 AD Alcuescar ADA 3
3 CP Cacereño Sad Tambo CPC 3
4 AD Puente San Francisco ADP 1
5 CP Vedruna Cáceres Jardiner CPV 1
6 CPvo. Arroyo CPV 0
 
7 ED Casareña EDC 0
8 Asociación De Deportistas E ASO 0
9 CP Amanecer CPA 0
10 CDCacereño Atl. Veracruz CDC 0
11 CD Castra Caecilia CDC 0
Group 12
Group 13
Group 16
Group 17
Fri 04 Oct
Talarrubias A Talarrubias A
3-5
Campanario A Campanario A
Sat 05 Oct
Herrera A Herrera A
5-1
Ilipense-Zalamea Surocer Ilipense-Zalamea
San Bartolome San Bartolome
7-1
Quintanar Quintanar
Cabeza del Buey Cabeza del Buey
2-2
CD Inicia CD Inicia
CD Monterrubio CD Monterrubio
6-1
EF Jin EF Jin
Team / Points
1 San Bartolome BAR 3
2 CD Monterrubio CDM 3
3 Herrera A HER 3
4 Campanario A CAM 3
5 Cabeza del Buey CBU 1
 
6 CD Inicia CDI 1
7 Talarrubias A TAL 0
8 Ilipense-Zalamea Surocer IZS 0
9 EF Jin ESC 0
10 Quintanar QUI 0
Group 18
Group 19
Sat 19 Oct
EF Miajadas EF Miajadas
2-3
Merida B Merida B
CD Gimnastico Don Benito Gimnastico Benito
3-7
Nueva Ciudad B Nueva Ciudad B
Sun 20 Oct
Don Benito B Don Benito B
1-3
CD Don Benito A CD Don Benito A
CD Zarceño CD Zarceño
0-0
CD Santa Amalia CD Santa Amalia
Team / Points
1 Nueva Ciudad B NUE 3
2 CD Don Benito A CDB 3
3 Merida B MER 3
4 CD Zarceño CDZ 1
5 CD Santa Amalia CDS 1
 
6 CPvo. Guareña CPV 0
7 EF Miajadas EFM 0
8 Don Benito B BEN 0
9 CD Gimnastico Don Benito CDG 0
526

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook