noscript image
  • San Blas B
  • Benferri A
  • Torrevieja A
  • Betis Florida
  • SFFCV Benidorm A
  • Denia C
  • Celtic Elche C
  • Altea A
  • Crevillente Dep. A
  • Carolinas A
  • Pablo Iglesias B
  • Tombola A C B
  • Cox
  • Intangco B
  • Torrevieja B
  • Finestrat A
  • Castalla
  • Horadada A
  • Altea B
  • Alfaz Pi B
  • Bigastro A
  • Banyeres
Group 1
Sat 23 Mar
La Nucia C La Nucia C
0-3
Javea C Javea C
Alfaz Pi B Alfaz Pi B
4-0
Callosa Callosa
Pedreguer Pedreguer
2-1
Altea A Altea A
Denia C Denia C
4-0
Teulada Moraira A Teulada Moraira A
Calpe A Calpe A
0-0
Finestrat A Finestrat A
Benisa B Benisa B
2-4
Esport Viu Ondara A Esport Ondara
Pego B Pego B
6-4
SFFCV Benidorm A SFFCV Benidorm A
Sun 24 Mar
Ciudad Benidorm D Ciudad Benidorm D
10:15
Cef El Verger A Cef El Verger A
Team / Points
1 Pego B PEG 64
2 Calpe A CAL 55
3 Teulada Moraira A TEU 51
4 Finestrat A FIN 47
5 Denia C DEN 42
6 Pedreguer PED 42
7 Javea C JAV 41
8 SFFCV Benidorm A SFF 35
 
9 Altea A ALT 31
10 Alfaz Pi B ALF 23
11 Esport Viu Ondara A ESP 22
12 Cef El Verger A VER 19
13 La Nucia C NUC 16
14 Callosa CAL 9
15 Benisa B BEN 4
16 Ciudad Benidorm D CIU 3
Group 2
Sat 16 Mar
Mutxamel A Mutxamel A
6-3
Xixona Esportiu Xixona Esportiu
Sat 23 Mar
Aitana A Aitana A
5-1
Inmaculada A Inmaculada A
Maristas Alicante A Maristas Alicante
3-1
Altea B Altea B
Colegio El Valle A Colegio Valle
2-1
I. Sant Joan D´Alacant B Sant Joan D´Alac.
Jonense A Jonense A
11:30
Calpe B Calpe B
Playas de Alicante A Playas Alicante
1-3
Monnegre de Mutxamel A Monnegre Mutxamel
Teulada Moraira B Teulada Moraira B
1-2
Foietes Benidorm A Foietes Benidorm
Sun 24 Mar
Polop Polop
16:00
Villajoyosa B Villajoyosa B
Team / Points
1 I. Sant Joan D´Alacant B INT 59
2 Foietes Benidorm A FOI 57
3 Colegio El Valle A COL 54
4 Aitana A AIT 45
5 Calpe B CAL 45
6 Maristas Alicante A MAR 45
7 Mutxamel A MUT 36
8 Altea B ALT 32
 
9 Inmaculada A INM 24
10 Xixona Esportiu XIX 20
11 Polop POL 20
12 Villajoyosa B VIL 18
13 Playas de Alicante A PLA 16
14 Teulada Moraira B TEU 16
15 Monnegre de Mutxamel A MON 11
16 Jonense A JON 3
Group 3
Sat 23 Mar
Sporting Campello A Sporting Campello
6-0
Barrio Obrero C Barrio Obrero C
Rac. de San Gabriel A Rac. Gabriel
3-0
Salesianos Alicante A Salesianos
Tombola A C B Tombola A C B
3-1
Castalla Castalla
Sun 24 Mar
Carolinas A Carolinas A
-
Scd San Blas Scd San Blas
Promesas Elche D Promesas Elche D
09:45
Pl de Argel Alicante A Argel Alicante
Agost A Agost A
12:00
Rac. Playa San Juan C Rac. Playa Juan
Independiente Alicante A Independiente
12:00
Tecnogol A Tecnogol A
Team / Points
1 Independiente Alicante A IND 45
2 Rac. de San Gabriel A RAC 44
3 Rac. Playa San Juan C RAC 40
4 Tombola A C B TOM 38
5 Pl de Argel Alicante A ARG 32
6 Sporting Campello A SPO 31
7 Salesianos Alicante A SAL 25
8 Castalla CAS 17
 
9 Agost A AGO 15
10 Barrio Obrero C BAR 13
11 Tecnogol A TEC 11
12 Promesas Elche D PRO 10
13 Scd San Blas BLA 3
14 Ilicitano Sporting C ILI 0
15 Carolinas A CAR 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook