noscript image
  • Molletense A
  • Racing Club Futbol Bonavist
  • Camarles A
  • Ciudad Cooperativa A
  • Lleida Esportiu Terraferma
  • Palafrugell A
  • Jupiter FP A
  • Montblanc A
  • Santboia B
  • Granollers C
  • Camprodon B
  • Rubi A
  • Tecnofutbol B
  • Santa Barbara A
  • Escuela San Pedro San Pablo
  • Junior B
  • Camprodon A
  • Sils C
  • Escola Salou Costa Daurada
  • Vilanova Geltru A
  • Tecnofutbol A
  • Escola de Futbol Orgellia B
Group 19
Sun 31 Mar
Roquetenc A Roquetenc A
-
Arnes Club Esportiu A Arnes Club Esport.
Aldeana B Aldeana B
-
Camarles A Camarles A
Ebre Escola C Ebre Escola C
-
Rapitenca C Rapitenca C
Amposta C Amposta C
-
Dertusa B Dertusa B
Mora La Nova A Mora La Nova A
-
Olimpic Mora D'Ebre A Olimpic Mora D'Eb.
Batea A Batea A
-
Flix Jd A Flix Jd A
Team / Points
1 Rapitenca C RAP 53
2 Arnes Club Esportiu A ARN 51
3 Amposta C AMP 40
4 Batea A BAT 40
5 Olimpic Mora D'Ebre A OLI 37
6 Mora La Nova A MOR 33
7 Camarles A CAM 27
 
8 Aldeana B ALD 25
9 Jesus Catalonia C JES 22
10 Dertusa B DER 11
11 Roquetenc A ROQ 11
12 Ebre Escola C EBR 4
13 Flix Jd A FLI 3
Group 21
Sun 31 Mar
Gandesa B Gandesa B
-
Ascó B Ascó B
Ebre Escola Esp B Ebre Escola Esp B
-
Mora La Nova B Mora La Nova B
Tortosa B Tortosa B
-
Sant Jaume D'enveija A Sant Jaume D'enve.
Perello B Perello B
-
Jesus Y Maria B Jesus Y Maria B
Rapitenca D Rapitenca D
-
Amposta D Amposta D
Alcanar B Alcanar B
-
Arnes Club Esportiu B Arnes Club Esport.
Team / Points
1 Rapitenca D RAP 49
2 Tortosa B TOR 46
3 Gandesa B GAN 42
4 Arnes Club Esportiu B ARN 36
5 Alcanar B ALC 32
6 Escola Delta de L'Ebre B EDE 29
7 Sant Jaume D'enveija A SAN 24
 
8 Ascó B ASC 16
9 Jesus Y Maria B JES 15
10 Ebre Escola Esp B EBR 15
11 Mora La Nova B MOR 12
12 Perello B PER 12
13 Amposta D AMP 9
Group 23
Sun 31 Mar
Escola Tremp B Escola Tremp B
-
Rialp A Rialp A
Escola Ftarrega E Escola Ftarrega E
-
Escola Intercomarcal B Escola
Escola Cervera C D Escola Cervera
-
Aem D Aem D
Escola Urgell A Escola Urgell A
-
Fiflleida E Fiflleida E
Segre E Segre E
-
Bordeta de Lleida E Bordeta Lleida
Escola de Futbol Baix Segri Escola Futbol Baix
-
Pla Urgell C Pla Urgell C
Mollerussa D Mollerussa D
-
BalÀfia Cfue E BalÀfia Cfue E
Team / Points
1 Segre E SEG 58
2 Aem D AEM 55
3 Mollerussa D MOL 48
4 Rialp A RIA 43
5 Fiflleida E FIF 43
6 BalÀfia Cfue E BAL 30
7 Pla Urgell C URG 28
 
8 Escola Intercomarcal B ESC 22
9 Escola Tremp B ESC 19
10 Escola de Futbol Baix Segri ESC 18
11 Escola Ftarrega E ESC 13
12 Escola Urgell A ESC 12
13 Bordeta de Lleida E BOR 12
14 Escola Cervera C D ESC 6
Group 32
Sat 23 Mar
Bescano B Bescano B
6-0
Penya Bons Aires E. C Penya Bons Aires
Monells D Monells D
11:00
Sant Ponç C Sant Ponç C
Escola Mfcalonge Santantoni Escola Mfcalonge .
11:30
Camprodon A Camprodon A
Santa EugÈnia Club Futbol Santa EugÈnia .
11:35
Ter Brugent 2014 C Brugent 2014
Sun 24 Mar
UniÒ Girona Ace UniÒ Girona Ace
11:00
Bell Lloc C Bell Lloc C
Tue 26 Mar
AtlÈtic Club Banyoles B AtlÈtic Club B.
19:15
Sarria Ter B Sarria Ter B
Team / Points
1 AtlÈtic Club Banyoles B ATL 47
2 Camprodon A CAM 45
3 Bell Lloc C BEL 43
4 Ter Brugent 2014 C BRU 43
5 Bescano B BES 35
6 UniÒ Girona Ace UNI 34
7 Escola Mfcalonge Santantoni ESC 20
8 Fornells E FOR 19
 
9 Santa EugÈnia Club Futbol SAN 17
10 Penya Bons Aires E. C PEN 15
11 Sarria Ter B SAR 14
12 Banyoles BAN 13
13 Sant Ponç C SAN 9
14 Monells D MON 3
15 Palafrugell D PCF 0
16 Idem Salt Club Esportiu ISC 0
Group 36
Sat 23 Mar
Cerdanyola Mataro A Cerdanyola Mataro
5-4
Rcde Escola Costa Brava A Rcde Escola Costa
Sun 24 Mar
Pals AtlÈtic A Pals AtlÈtic A
10:00
Bisbalenc C Bisbalenc C
Santa Eugenia Club Futbol Santa Eugenia Club
11:00
Escola Sant Feliu Guixols C Escola Sant Feliu
Team / Points
1 Pals AtlÈtic A PAL 36
2 Catesp Begur C FUN 34
3 Rcde Escola Costa Brava A RCD 30
4 Escola Sant Feliu Guixols C ESC 25
5 Escola Baix Ter C ESC 24
6 Escola Mf Calonge Santa Ant ESC 22
7 Santa Eugenia Club Futbol SAN 21
8 Bisbalenc C BIS 16
 
9 Cerdanyola Mataro A CMA 12
10 Palafrugell A PAL 4
11 Juncaria C JUN 0
12 Fundacio Esportiva Palamos FUN 0
13 Base L'Empordanet A BLE 0
14 Global Palamos A GLO 0
15 Unió Girona Ace D UNI 0
Group 38
Sat 23 Mar
L'Escala B L'Escala B
0-3
Roses B Roses B
Fortia A Fortia A
7-1
Navata B Navata B
La Jonquera B La Jonquera B
3-1
Sant Pere Pescador B Sant Pere Pescador
Vila Sacra A Vila Sacra A
3-8
Vilamalla C Vilamalla C
Escola de Futbol Tramuntana Escola Futbol Tra.
5-2
Llança C Llança C
Esplais B Esplais B
2-3
La Salle Figueres A Salle Figueres
Sun 24 Mar
Borrassa B Borrassa B
12:00
Base Roses B Base Roses B
Juncaria A Juncaria A
12:00
Peralada C Peralada C
Team / Points
1 Roses B ROS 56
2 Vilamalla C VIL 48
3 La Salle Figueres A LSF 46
4 Juncaria A JUN 44
5 Llança C LLA 44
6 Fortia A FOR 43
7 L'Escala B ESC 29
8 Peralada C PER 27
 
9 Sant Pere Pescador B SAN 23
10 Base Roses B BAS 21
11 Escola de Futbol Tramuntana ESC 20
12 Esplais B ESP 17
13 La Jonquera B JON 15
14 Borrassa B BOR 14
15 Vila Sacra A VIL 13
16 Navata B NAV 5
Group 39
Sat 23 Mar
La Jonquera A La Jonquera A
18-2
Avinyonet A Avinyonet A
Peralada D Peralada D
12:45
Roses C Roses C
Llança D Llança D
16:15
Juncaria B Juncaria B
Sun 24 Mar
Esplais C Esplais C
11:15
Vilamalla D Vilamalla D
Pª Unionista Figueres C Pª Unionista F.
11:45
Base Roses C Base Roses C
La Salle Figueres B Salle Figueres
12:00
Navata C Navata C
Sant Pere Pescador A Sant Pere Pescador
12:00
Vila Sacra B Vila Sacra B
Team / Points
1 Peralada D PER 51
2 Vila Sacra B VIL 48
3 Sant Pere Pescador A SAN 46
4 La Jonquera A JON 42
5 Roses C ROS 36
6 Juncaria B JUN 34
7 Esplais C ESP 31
8 Llança D LLA 27
 
9 Pª Unionista Figueres C PAU 25
10 Navata C NAV 23
11 Avinyonet A AVI 15
12 Vilamalla D VIL 10
13 L'Escala C LES 6
14 La Salle Figueres B SAL 3
15 Base Roses C BAS 3
Group 42
Sun 31 Mar
Mas Pellicer E Mas Pellicer E
-
Alcover A Alcover A
Cambrils Unió E Cambrils Unió E
-
Gimnastic Tarragona D Gimnastic
Santes Creus Club Esportiu Santes Creus Club
-
Escola Salou Costa Daurada Escola Salou Costa
Riudoms C Riudoms C
-
Canonja C Canonja C
Tecnifutbol Tarragona B Tecnifutbol
-
Escola La Pastoreta Club C Escola Pastoreta .
Pare Manyanet C Pare Manyanet C
-
Salou B Salou B
Team / Points
1 Tecnifutbol Tarragona B TEC 48
2 Escola La Pastoreta Club C ESC 45
3 Gimnastic Tarragona D GIM 39
4 Canonja C CAN 39
5 Cambrils Unió E CAM 28
6 Riudoms C RIU 27
7 Salou B SAL 27
 
8 Alcover A ALC 23
9 La Selva del Camp C SEL 22
10 Santes Creus Club Esportiu SAN 14
11 Pare Manyanet C PAR 10
12 Vilaseca C VIL 10
13 Mas Pellicer E PEL 9
14 Escola Salou Costa Daurada ESC 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook