noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Marloie Sport
  • Woluwe
  • Racing Mechelen
  • La Calamine
  • Grimbergen
  • Eendracht Zele
  • Eendracht Wervik
  • Wielsbeke
  • Herk
  • Waterloo
  • Jeunesse Tamines
  • Berlare
  • Leopoldsburg
  • Lorraine Arlon
  • Racing Waregem
  • Sassport Boezinge
  • Grand-Leez
  • Peruwelz
  • Antonia
  • La Roche
  • Kruibeke
  • Ethe Belmont
Group 2
Fri 29 Nov
Condruzien Condruzien
0-3
Chevetogne Chevetogne
Sun 01 Dec
Profondeville Profondeville
2-3
Beauraing Beauraing
Pesche Pesche
3-1
Andennais Andennais
Biesme Biesme
1-3
Nismes Nismes
Wépion Wépion
1-2
Fernelmont-Hemptinne Fernelmont-Hemptin
Loyers Loyers
2-2
Es de la Moligneé Moligneé
Grand-Leez Grand-Leez
2-0
Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
Rhisnes Rhisnes
1-1
De Neffe De Neffe
Team / Points
1 Jeunesse Tamines JEU 42
2 Nismes NIS 37
3 Loyers LOY 30
4 Grand-Leez GRA 29
5 Chevetogne CHE 25
6 Biesme BIE 24
7 Fernelmont-Hemptinne FEH 23
8 Condruzien CON 21
 
9 Es de la Moligneé MOL 17
10 Beauraing BEA 17
11 De Neffe NEF 16
12 Profondeville PRO 16
13 Rhisnes RHI 15
14 Andennais AND 14
15 Pesche PES 12
16 Wépion WEP 0
Group 3
Sun 12 Jan
Soignies Sports Soignies Sports
14:30
Peruwelz Peruwelz
Belœil Belœil
14:30
Gilly Gilly
Binche Binche
14:30
Houdeng Houdeng
SC Paturages SC Paturages
14:30
Hornu Hornu
Molenbaix Molenbaix
14:30
RAS Monceau RAS Monceau
Le Roeulx Le Roeulx
15:00
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre
Montignies Montignies
15:00
Snef-Tyber Snef-Tyber
Antoing Antoing
15:00
Olympic Warcoing Olympic Warcoing
Team / Points
1 Binche BIN 36
2 RAS Monceau RMO 28
3 Le Roeulx LER 28
4 Belœil BEL 24
5 Hornu HOR 23
6 Molenbaix MOL 23
7 Houdeng HOU 20
8 Solre-sur-Sambre SOL 19
 
9 Peruwelz PER 18
10 Snef-Tyber ASS 18
11 Gilly RFC 15
12 Soignies Sports SOI 15
13 Antoing ANT 15
14 Montignies MON 14
15 Olympic Warcoing OLY 12
16 SC Paturages SCP 12
Group 4
Sat 04 Jan
Oppuurs Oppuurs
19:30
Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant
KFC Lille KFC Lille
20:00
De Kempen De Kempen
Racing Mechelen Racing Mechelen
20:00
Sint-Dymphna Sint-Dymphna
Antonia Antonia
20:00
Eendracht Zoersel Eendracht Zoersel
Sun 05 Jan
VC Herentals VC Herentals
14:30
Wezel Wezel
Berg en Dal Berg en Dal
14:30
Gravenwezel Gravenwezel
KFC Nijlen KFC Nijlen
15:00
Hoboken Hoboken
Ternesse Ternesse
15:00
GBA Kontich GBA Kontich
Team / Points
1 KFC Lille LIL 35
2 De Kempen DEK 35
3 Racing Mechelen RAC 30
4 Berlaar-Heikant BER 30
5 Oppuurs OPP 27
6 Berg en Dal BED 25
7 KFC Nijlen NIL 24
8 Wezel WEZ 23
 
9 Ternesse TER 17
10 Eendracht Zoersel KFC 15
11 VC Herentals VCH 14
12 Antonia ANT 14
13 GBA Kontich GBA 14
14 Gravenwezel SKS 12
15 Sint-Dymphna SID 10
16 Hoboken HOB 8
Group 7
Sat 08 Feb
Jeunesse Freylangeoise Jeunesse
20:00
Gouvy Gouvy
Saint-Hubert Saint-Hubert
20:00
Marloie Sport Marloie Sport
Sartoise Sartoise
20:00
Libramontois Libramontois
Sun 09 Feb
Florenville Florenville
15:00
Lorraine Arlon Lorraine Arlon
Ethe Belmont Ethe Belmont
15:00
Chaumont Chaumont
Nassogne Nassogne
15:00
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-
Vaux-Noville Vaux-Noville
15:00
La Roche La Roche
Team / Points
1 Marloie Sport MAR 35
2 Gouvy GOU 35
3 Libramontois LIB 31
4 Saint-Hubert RFC 27
5 Ethe Belmont EBE 25
6 Lorraine Arlon LOR 25
7 Vaux-Noville VAU 24
 
8 La Roche LAR 22
9 Jeunesse Freylangeoise JEU 22
10 Sartoise SAR 17
11 Florenville FLO 17
12 Chaumont CHA 10
13 Nassogne NAS 6
14 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 1
Group 8
Sat 04 Jan
Berlare Berlare
19:30
Ardennen Ardennen
Haasdonk Haasdonk
19:30
Appelterre Appelterre
Sun 05 Jan
HO Kalken HO Kalken
14:30
Bambrugge Bambrugge
Jong Zulte Jong Zulte
14:30
Kruibeke Kruibeke
Denderhoutem Denderhoutem
14:30
Eendracht Aalter Eendracht Aalter
Excelsior Mariakerke Excelsior
14:30
Dendermonde Dendermonde
Eendracht Zele Eendracht Zele
14:30
Latem Latem
Elene-Grotenberge Elene-Grotenberge
14:30
Adegem Adegem
Team / Points
1 Bambrugge BAM 33
2 Appelterre APP 33
3 Elene-Grotenberge EEG 31
4 HO Kalken HOK 29
5 Dendermonde DEN 25
6 Eendracht Zele EEN 24
7 Eendracht Aalter AAL 23
8 Denderhoutem DEN 21
 
9 Jong Zulte JZU 20
10 Latem FCS 20
11 Ardennen ARD 18
12 Excelsior Mariakerke KSC 15
13 Berlare BER 14
14 Adegem ADE 14
15 Kruibeke KRU 10
16 Haasdonk HAA 8

Follow BeSoccer on Facebook