noscript image
  • Sanse A
  • Rayo A
  • Getafe A
  • Galapagar A
  • Funddación Recuerdo
  • Getafe B
  • Avance B
  • Odon A
  • Getafe C
  • Jarama Race
  • San Jose B
  • San Jose A
  • Ciudad del Futbol
  • Sanse B
  • Chamartin Vergara A
  • Aluche A
  • 3 Cantos A
  • Deporte Y Punto
  • San Viator
  • Futbol Alcobendas Sport
  • Sevilla La Nueva
  • Goya
Group 4
Group 5
Team / Points
1 Miraflores B MIR 29
2 Guadalix A GUA 29
3 Vellon Venturada VEL 25
4 Guadalix B GUA 23
5 Miraflores A MIR 20
 
6 Escuela Municipal La Cabrer ESC 17
7 Recreativo Soto del Real C REC 12
8 Pedrezuela PED 4
9 Bustarviejo BUS 0
Group 6
Sat 23 Mar
Sanse B Sanse B
1-3
Sanse A Sanse A
San Jose B San Jose B
10:00
Jarama Race Jarama Race
Juventud Sanse Fem I Juventud Sanse
1-10
Sanse C Sanse C
Sanse D Sanse D
5-2
Juventud Sanse Trinity Coll Juventud Sanse Tr.
Highlands El Encinar B Highlands Encinar
9-1
Club San Jose del Parque C Club Jose Parque
Paracuellos Sport Paracuellos Sport
7-1
San Jose A San Jose A
Team / Points
1 Highlands El Encinar B HIG 54
2 Highlands El Encinar HIG 51
3 Paracuellos Sport PAR 41
4 Sanse C JUV 38
5 Sanse A JUV 38
6 Juventud Sanse Trinity Coll JUV 26
7 Sanse B JUV 20
 
8 Club San Jose del Parque C CLU 19
9 Sanse D JUV 18
10 San Jose B CLU 15
11 San Jose A CLU 13
12 Jarama Race JAR 12
13 Juventud Sanse Fem I JUV 1
Group 7
Sat 23 Mar
Ssc Ssc
09:00
Serracines Serracines
Juventud Sanse G Juventud Sanse G
0-1
Juventud Sanse E Juventud Sanse E
Valdebebas A Valdebebas A
3-9
Olimpic de Las Tablas B Olimpic Tablas
Club Fuentelarreyna A Club
10-3
Buen Consejo C Buen Consejo C
Chamartin Vergara B Chamartin Vergara
5-1
Barajas Barajas
Ntra Sra Buen Consejo D Ntra Buen Consejo
2-3
Valdebebas B Valdebebas B
Team / Points
1 Club Fuentelarreyna A CLU 50
2 Olimpic de Las Tablas B OLI 47
3 Serracines SER 39
4 Chamartin Vergara B CHA 36
5 Valdebebas B VAL 34
6 Juventud Sanse JUV 27
7 Buen Consejo C NTR 22
 
8 Juventud Sanse E JUV 22
9 Valdebebas A VAL 20
10 Barajas BAR 17
11 Ntra Sra Buen Consejo D NTR 14
12 Juventud Sanse G JUV 7
13 Ssc SSC 7
Group 10
Team / Points
1 Valdeiglesias Sotillo C ATL 39
2 Atletico Valdeiglesias Cebr ATL 30
3 Valdeiglesias Sotillo D ATL 26
4 Cenicientos CEN 18
5 Atletico Valdeiglesias Cebr ATL 15
 
6 Pelayos PEL 14
7 El Tiemblo TIE 10
8 Cadalso CAD 10
9 Atletico Valdeiglesias A ATL 1
Group 14
Sat 23 Mar
Newman A Newman A
6-0
Inter España Inter España
Nueva Castilla Nueva Castilla
2-4
Newman C Newman C
Canillas Canillas
7-1
Esperanza Esperanza
Chamberi Chamberi
3-4
Spartac de Manoteras Spartac Manoteras
Periso Club de Futbol Periso Club Futbol
7-2
Union Elipa Union Elipa
Atletico Santa Ana Atletico Santa
4-13
Newman B Newman B
Team / Points
1 Newman A NEW 50
2 Newman B NEW 46
3 Newman C NEW 44
4 Inter España INT 39
5 Chamberi CHA 36
6 Spartac de Manoteras SPA 31
7 Nueva Castilla NUE 25
 
8 Esperanza ESP 23
9 Canillas CAN 20
10 Periso Club de Futbol PER 18
11 Atletico Santa Ana ATL 5
12 Union Elipa UNI 5
13 Adae Simancas ADA 4
Group 15
Sat 23 Mar
Goya B Goya B
1-6
Gredos San Diego L Gredos Diego
Santa Maria del Pilar B Santa Maria Pilar
6-1
Balonmano Villaverde Balonmano
Colonia Moscardo Colonia Moscardo
0-6
Union Valdebernardo C Union
B Forus B Forus
1-3
Union Valdebernardo A Union
Santa Eugenia 1976 Santa Eugenia 1976
4-11
Santa Maria del Pilar A Santa Maria Pilar
Union Valdebernardo B Union
8-5
Goya Goya
Gigantes Gigantes
4-4
Puerta Bonita Puerta Bonita
Team / Points
1 Union Valdebernardo A UNI 58
2 Union Valdebernardo B UNI 51
3 Union Valdebernardo C UNI 48
4 Gredos San Diego L GRE 38
5 Gigantes GIG 37
6 B Forus FOR 30
7 Santa Maria del Pilar A SAN 28
 
8 Goya GOY 25
9 Puerta Bonita PUE 23
10 Santa Maria del Pilar B SAN 21
11 Balonmano Villaverde BAL 17
12 Santa Eugenia 1976 SAN 11
13 Goya B GOY 4
14 Colonia Moscardo COL 1
Group 17
Sat 23 Mar
Mirasur A Mirasur A
5-0
Real Carabanchel Real Carabanchel
de Valdemoro de Valdemoro
1-4
Getafe C Getafe C
Atletico de Pinto Atletico de Pinto
0-7
Getafe D Getafe D
Leganes Leganes
1-0
Ciempozuelos Ciempozuelos
Adeso Los Angeles Adeso Los Angeles
1-4
Getafe B Getafe B
Mirasur B Mirasur B
4-3
Gigantes B Gigantes B
Mirasur C Mirasur C
0-17
Getafe A Getafe A
Team / Points
1 Getafe A GET 57
2 Getafe D GET 50
3 Getafe B GET 46
4 Getafe C GET 41
5 Mirasur A MIR 38
6 Mirasur B MIR 33
7 de Valdemoro VAL 30
 
8 Adeso Los Angeles ADE 24
9 Leganes LEG 22
10 Gigantes B GIG 18
11 Real Carabanchel REA 15
12 Atletico de Pinto ATL 13
13 Mirasur C MIR 7
14 Ciempozuelos CIE 1
Group 19
Group 20
Sat 23 Mar
Cultural Deportiva Miraflor Cultural Deportiva
6-0
Odon C Odon C
Odon B Odon B
2-1
Odon A Odon A
E Andel E Andel
8-1
Helade Helade
E Aupa E Aupa
7-0
Union de Aravaca B Union Aravaca
Independiente de Aravaca Independiente
9-1
Villanueva del Pardillo Villanueva
Union de Aravaca Union de Aravaca
2-3
Monte Tabor Monte Tabor
E Vesubio de Villa Vesubio Villa
2-2
Sek El Castillo Sek El Castillo
Team / Points
1 E Andel AND 51
2 E Aupa AUP 40
3 Odon A VIL 39
4 E Vesubio de Villa VES 35
5 Monte Tabor MON 33
6 Independiente de Aravaca IND 31
7 Helade HEL 29
 
8 Sek El Castillo CAS 26
9 Villanueva del Pardillo VIL 23
10 Union de Aravaca UNI 22
11 Odon B VIL 18
12 Cultural Deportiva Miraflor CUL 18
13 Union de Aravaca B UNI 12
14 Odon C VIL 3
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook