noscript image
  • Jupiter FPC
  • Vilassar Dalt A
  • Viladecans
  • La Senia A
  • Fundacio Esportiva Palamos
  • Levante las Planas A
  • Can Buxeres A
  • Sallent A
  • Joventut Bisbalenca A
  • Figueres U.E. B
  • Sant Andreu D
  • Romulo Tronchoni A
  • Balaguer A
  • L'Ametlla de Mar A
  • San Mauro A
  • Carmarles A
  • Joan Despi A
  • Roses A
  • Lloreda
  • Vilassar Mar B
  • Sabadell C
  • Cervera A
Group 5
Sat 16 Mar
Mercantil C Mercantil C
7-1
Calella A Calella A
Vilassar Dalt A Vilassar Dalt A
0-0
Juventus A Juventus A
Premia Club Esportiu B Premia Club Espor.
3-1
Cabrils A Cabrils A
Vilassar Mar B Vilassar Mar B
2-0
Sant Pol B Sant Pol B
Canet A Canet A
2-4
Mataro B Mataro B
Bufala B Bufala B
0-2
Arenys de Mar A Arenys de Mar A
Sun 17 Mar
Fundació Esportiva Montgat Fundació
1-2
Masnou A Masnou A
Cirera Cirera
1-1
Aqua Hotel Futbol Club A Aqua Hotel Futbol
Team / Points
1 Mataro B MAT 42
2 Masnou A MAS 39
3 Premia Club Esportiu B PRE 34
4 Arenys de Mar A ARE 34
5 Cabrils A CAB 32
6 Sant Pol B SPO 31
7 Vilassar Dalt A VIL 30
8 Vilassar Mar B VIB 30
 
9 Cirera CIR 28
10 Mercantil C MEC 25
11 Juventus A JUV 25
12 Aqua Hotel Futbol Club A AQU 25
13 Fundació Esportiva Montgat FUN 23
14 Bufala B BUF 19
15 Calella A CAL 17
16 Canet A CAN 8
Group 11
Fri 22 Mar
Flix Jd A Flix Jd A
20:30
Olimpic Mora D'Ebre A Olimpic Mora D'Eb.
Sat 23 Mar
Mora La Nova A Mora La Nova A
12:00
Arnes Club Esportiu A Arnes Club Esport.
Aldeana A Aldeana A
16:00
Gandesa A Gandesa A
Sun 24 Mar
Amposta C Amposta C
-
Jesus y Maria A Jesus y Maria A
Escola Viladecavalls A Escola
-
Rapitenca Rapitenca
Ascó B Ascó B
16:30
L'Ametlla de Mar A L'Ametlla
Team / Points
1 Tortosa B TOR 35
2 Rapitenca RAP 34
3 Arnes Club Esportiu A ARN 30
4 Olimpic Mora D'Ebre A OMD 29
5 L'Ametlla de Mar A AMA 28
6 Jesus y Maria A JMA 19
7 Mora La Nova A MOR 18
 
8 Gandesa A GAN 14
9 Ascó B ASC 8
10 Aldeana A ALD 6
11 Flix Jd A FLI 1
12 Amposta C AMP 0
13 Escola Viladecavalls A EVC 0
Group 12
Sat 23 Mar
Roquetenc A Roquetenc A
12:00
Tortosa B Tortosa B
Rapitenca B Rapitenca B
12:30
Carmarles A Carmarles A
Jesus Y Maria B Jesus Y Maria B
16:00
Alcanar A Alcanar A
Amposta B Amposta B
16:45
Ulldecona A Ulldecona A
La Senia A La Senia A
17:00
Ebre Escola Esp B B Ebre Escola
Sun 24 Mar
Remolins-Bitem A Remolins-Bitem A
11:30
Jesus Catalonia A Jesus Catalonia A
Team / Points
1 Tortosa B TOR 53
2 Rapitenca B RAP 42
3 Ulldecona A ULL 38
4 Carmarles A CAM 38
5 Alcanar A ALC 33
6 La Senia A SEN 29
7 Roquetenc A ROQ 22
 
8 Jesus Catalonia A JCA 19
9 Amposta B AMT 18
10 Ebre Escola Esp B B EBR 16
11 Remolins-Bitem A REM 13
12 Jesus Y Maria B JYM 5
13 Perello A PER 5
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook