noscript image
  • Victoria CF
  • Portonovo
  • Once Caballeros CF
  • Compañia de Maria
  • Cordeiro CF
  • Xuventu Aguiño SD
  • Ulla Pontecesures
  • San Tirso B
  • Victoria B
  • Ciudad Jardin
  • Atletico Castros
  • Villagarcia SD
  • Atlantida Matama
  • Pontevedra CF
  • Peña Bodegon Arzua
  • Tomiño
  • Colegio Hogar SR
  • Guardes
  • Moaña
  • Oza Juvenil SD
  • Rapido de Pereiro
  • Amio CF
Group 2
Sat 06 Apr
Outes CF Outes CF
11:00
Puenteceso SD Puenteceso SD
Xallas Santa Comba CF Xallas Santa Comba
11:00
Laxe Laxe
Cee UC Cee UC
11:00
Concello de Zas Concello de Zas
Esteirana SD Esteirana SD
11:00
Cabana SD Cabana SD
Cerqueda Cerqueda
11:00
Os Miudos EF Os Miudos EF
Muxia Muxia
11:00
Dumbria CF Dumbria CF
Corme CF Corme CF
11:00
Xalleiros Xalleiros
Fisterra SD Fisterra SD
11:00
Sofan SD Sofan SD
Team / Points
1 Dumbria CF DUM 64
2 Cee UC CEE 64
3 Corme CF COR 62
4 Xallas Santa Comba CF XSC 57
5 Sofan SD SOF 54
6 Outes CF OUT 41
7 Os Miudos EF MIU 41
8 Muxia MUX 40
9 Fisterra SD FIS 39
 
10 Cabana SD CAB 33
11 Esteirana SD EST 25
12 Concello de Zas CON 23
13 Coristanco SD COR 15
14 Cerqueda CER 14
15 Xalleiros XAL 9
16 Laxe LAX 9
17 Puenteceso SD PUE 8
Group 3
Team / Points
1 Galicia de Caranza B GAL 24
2 Galicia Mugardos GAL 19
3 Club Deportivo Naron A CLU 15
4 Portuarios SRD POR 13
5 Cariño CAR 10
 
6 Ortigueira ORT 10
7 Cedeira CED 7
8 Miño MIN 5
9 Meiras MEI 1
Group 4
Team / Points
1 SD O Val SDO 21
2 Numancia NUM 19
3 Rapido Neda RAP 18
4 As Pontes PON 16
5 Sdcy R Narón O Freixo B SDC 12
 
6 Racing San Pedro RAC 9
7 Racing Ferrol RAC 9
8 Galicia Caranza C GAL 3
9 Amistade Meiras AMI 0
Group 6
Team / Points
1 Porto Burela PBU 18
2 Ribadeo RIB 12
3 Viveiro A VIV 12
4 Foz CD FOZ 10
 
5 Edlourenza EDL 7
6 Viveiro CF VIV 3
7 Racing C Villalbes B RAC 0
Group 7
Team / Points
1 Racing C Villalbes B RAC 24
2 Lugo Sad B LSA 21
3 Sagrado Corazon SCO 18
4 Polvorin A POL 15
5 Atletico Castros ACA 9
 
6 Ferroviaria FER 9
7 Casas CAS 6
8 A Piringalla B PIR 4
9 Atletico Abuin ABU 1
Group 8
Team / Points
1 Sarriana SAR 21
2 Becerrea BEC 18
3 Residencia B RES 15
4 Antas ANT 10
5 Palas PAL 9
 
6 A Piringalla B PIR 7
7 Sagrado Corazon B SAG 3
8 Polvorin B POL 0
9 Corgo COR 0
Group 9
Sat 16 Mar
Vila Do Corpus Vila Do Corpus
3-0
Santa Mariña B Santa Mariña B
Sardoma Sardoma
0-0
Atios Atios
San Miguel San Miguel
0-2
Cristo de la Victoria SD Cristo Victoria
Atlantida Matama Atlantida Matama
3-0
CD Coya CD Coya
CP Alertanavia CP Alertanavia
1-11
RC Celta B RC Celta B
Sun 17 Mar
Rapido de Pereiro Rapido de Pereiro
2-2
Val Miñor B Val Miñor B
Chapela Chapela
4-2
Tomiño Tomiño
Colegio Hogar SR Colegio Hogar SR
5-4
Valladares Valladares
Tue 19 Mar
Comesaña Comesaña
8-2
Guardes Guardes
Team / Points
1 RC Celta B CEL 85
2 Atios ATI 74
3 Sardoma SAR 70
4 Cristo de la Victoria SD CVI 62
5 Comesaña COM 56
6 Atlantida Matama AMA 51
7 Santa Mariña B SMA 50
8 Val Miñor B VMI 45
9 CD Coya COY 39
 
10 Vila Do Corpus VIL 36
11 Guardes GUA 34
12 Colegio Hogar SR CHO 33
13 Rapido de Pereiro RPE 32
14 Valladares VAL 30
15 Chapela CHA 25
16 Tomiño TOM 20
17 CP Alertanavia ALE 8
18 San Miguel SMI 0
Group 10
Team / Points
1 Ourense OUR 30
2 Arenteiro ARE 25
3 Velle VEL 24
4 Monforte MON 22
5 Pabellon B PAB 15
6 Rua CD RUA 13
 
7 AD Bosco BOS 11
8 Barco BAR 9
9 Chantada CHA 9
10 Calasancio B CAL 2
11 Arrabaldo ARR 1
Group 11
Team / Points
1 Edc Verin VER 27
2 Concello Barbadas BAR 21
3 Ourense OUR 17
4 La Purisima CD PUR 17
5 Santa Teresita STE 14
 
6 Edc Xinzo XIN 13
7 Celanova CEL 10
8 Maceda MAC 9
9 ED Ourense B OUR 3
10 Allariz ALL 0
Group 13
Sat 06 Apr
Villa de Marin Villa de Marin
10:00
Arcade Arcade
Figueirido Figueirido
10:00
Ancorad'ouro Ancorad'ouro
Portero 2000 B Portero 2000 B
10:00
Alondras B Alondras B
Juventud Cambados Juventud Cambados
12:00
Lérez Lérez
Pontevedra CF Pontevedra CF
12:00
Ribadumia Ribadumia
Moaña Moaña
17:00
Umia CF Umia CF
Portonovo Portonovo
17:00
Usd de O Grove Usd de O Grove
Sun 07 Apr
Arosa B Arosa B
10:00
Villagarcia SD Villagarcia SD
Team / Points
1 Pontevedra CF PON 71
2 Lérez LER 69
3 Juventud Cambados JCA 61
4 Ancorad'ouro ANC 59
5 Moaña MOA 52
6 Portero 2000 B POR 46
7 Villa de Marin VIL 45
8 Arosa B ARO 43
 
9 Ribadumia RIB 37
10 Villagarcia SD VIL 34
11 Portonovo POR 26
12 Arcade ARC 18
13 Figueirido FIG 13
14 Umia CF UMI 12
15 Alondras B ALO 11
16 Usd de O Grove GRO 7
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook