noscript image
  • San Roque A
  • Merida A
  • Ilipense Z. A
  • San Antonio A
  • Emerita A. A
  • Pueblonuevo A
  • Pebetero O. A
  • Flecha Negra A
  • Diocesano A
  • Morala A
  • Don Bosco A
  • C. Caecilia A
  • Plasencia A
  • Aceuchal A
  • Jarandilla A
  • Badajoz A
  • C. Plasencia A
  • CP Almendralejo A
  • Talayuela A
  • Hervas A
  • Los Méndigos A
  • San Andres A
Group 1
Thu 21 Mar
Asevol Plasencia A Asevol Plasencia
0-9
Nuevo Plasencia A Nuevo Plasencia A
Fri 22 Mar
Plasencia A Plasencia A
8-1
Hervas A Hervas A
Sat 23 Mar
C. Plasencia A C. Plasencia A
11:00
C. Negra A C. Negra A
Riolobos A Riolobos A
12:00
Chinato A Chinato A
Cabezuela A Cabezuela A
12:30
San Miguel A San Miguel A
Team / Points
1 Plasencia A PLA 43
2 Nuevo Plasencia A NUE 40
3 C. Plasencia A CIU 33
4 Cabezuela A CAB 25
5 San Miguel A MIG 16
 
6 Hervas A HER 15
7 C. Negra A CIC 15
8 Asevol Plasencia A ASE 14
9 Chinato A CHI 3
10 Riolobos A RIO 0
Group 2
Fri 08 Mar
Almaraz A Almaraz A
3-3
Talayuela A Talayuela A
Morala A Morala A
9-0
Jarandilla A Jarandilla A
San Andres A San Andres A
10-2
C Navalmoral A C Navalmoral A
Team / Points
1 San Andres A AND 36
2 Morala A MOR 33
3 Talayuela A TAL 21
4 Aldeanueva A ALD 20
 
5 Jarandilla A JAR 12
6 Almaraz A ALM 7
7 C Navalmoral A NAV 1
Group 3
Fri 08 Mar
Cacereño A Cacereño A
0-8
San Antonio A San Antonio A
Pebetero O. A Pebetero O. A
3-4
Diocesano A Diocesano A
Sat 09 Mar
Ed Casareña A Ed Casareña A
2-5
C. Caecilia A C. Caecilia A
Fri 15 Mar
Moctezuma A Moctezuma A
6-1
Vedruna Caceres Liberal&arj Vedruna Caceres L.
Team / Points
1 San Antonio A NUE 43
2 Diocesano A DIO 36
3 Cacereño A CAC 27
4 Moctezuma A MOC 25
 
5 Pebetero O. A PEB 18
6 C. Caecilia A CAS 13
7 Ed Casareña A CAS 9
8 Vedruna Caceres Liberal&arj VED 3
Group 4
Thu 21 Mar
Imperio M. A Imperio M. A
3-4
San Servan A San Servan A
Fri 22 Mar
Calamonte A Calamonte A
7-3
N. Ciudad A N. Ciudad A
Sat 23 Mar
Merida A Merida A
11:00
A. Romano B A. Romano B
La Corchera A La Corchera A
12:00
Emerita A. A Emerita A. A
A. Romano A A. Romano A
13:00
Merida B Merida B
Team / Points
1 Merida A MER 42
2 Calamonte A CAL 40
3 A. Romano A ATL 30
4 San Servan A SER 28
5 Imperio M. A IMP 22
 
6 Emerita A. A EME 21
7 A. Romano B ATL 12
8 Merida B MER 9
9 N. Ciudad A NUE 9
10 La Corchera A COR 0
Group 5
Thu 14 Feb
Valdelacalzada A Valdelacalzada A
9-1
Talavera A Talavera A
Fri 15 Feb
P. Calzada A P. Calzada A
9-0
Lobon B Lobon B
P. El Valle B P. El Valle B
0-7
Lobon A Lobon A
Pueblonuevo A Pueblonuevo A
2-1
Escfut Puebla de La Calzada Escfut Puebla Cal.
Tue 05 Mar
Montijo A Montijo A
6-2
Escuela Futbol Peña El Vall Escuela Futbol Pe.
P. El Valle A P. El Valle A
18:00
Valdelacalzada B Valdelacalzada B
Team / Points
1 P. El Valle A ESC 39
2 P. Calzada A ESC 36
3 Lobon A LOB 30
4 Valdelacalzada A VAL 25
5 Talavera A TAL 20
6 Montijo A MON 19
 
7 Pueblonuevo A ATL 15
8 Escfut Puebla de La Calzada ESC 9
9 Escuela Futbol Peña El Vall ESC 7
10 P. El Valle B ESC 4
11 Valdelacalzada B VAL 0
12 Lobon B LOB 0
Group 6
Thu 21 Mar
Don Benito A Don Benito A
5-0
Virgen de Las Cruces A Virgen Cruces
Claret A Claret A
18:00
Inicia A Inicia A
Fri 22 Mar
La Cruz Villanovense A Cruz Villanovense
8-2
Don Benito Balompie A Benito Balompie
Cpvo Valdivia A Cpvo Valdivia A
9-0
Gimnastico Don Benito A Gimnastico Benito
Team / Points
1 La Cruz Villanovense A CRU 39
2 Cpvo Valdivia A CPV 25
3 Don Benito Balompie A BEN 22
4 Don Benito A BEN 21
5 Miajadas B MIA 14
 
6 Inicia A INI 12
7 Virgen de Las Cruces A VIR 3
8 Claret A CLA 0
9 Gimnastico Don Benito A GIM 0
Group 7
Fri 08 Mar
Subastacar A Subastacar A
7-0
Ilipense Z. A Ilipense Z. A
Monterrubio A Monterrubio A
5-4
Costa Dulce A Costa Dulce A
Quintana A Quintana A
7-0
C. Buey A C. Buey A
Wed 20 Mar
La Cruz B La Cruz B
5-0
Don Benito B Don Benito B
Team / Points
1 Subastacar A CAS 39
2 Quintana A QUI 35
3 La Cruz B CRU 34
4 C. Buey A CAB 22
 
5 Costa Dulce A ORE 17
6 Monterrubio A MON 13
7 Ilipense Z. A ILI 13
8 Don Benito B BEN 0
Group 8
Fri 08 Mar
Los Méndigos A Los Méndigos A
0-2
CP Almendralejo A CP Almendralejo A
Ribereña Ribereña
1-1
Alfar Salvatierra A Alfar Salvatierra
Club Atletico Torremejia A Club Atletico Tor.
1-5
Extremadura A Extremadura A
Sat 09 Mar
Santa Marta A Santa Marta A
7-6
Aceuchal A Aceuchal A
Team / Points
1 Extremadura A EXT 45
2 CP Almendralejo A ALM 39
3 Club Atletico Torremejia A CLU 28
4 Aceuchal A ACE 19
 
5 Santa Marta A SAN 16
6 Alfar Salvatierra A ALF 14
7 Los Méndigos A MEN 8
8 Ribereña RIB 7
Group 9
Fri 22 Mar
Gmd Olivenza A Gmd Olivenza A
17:00
Flecha Negra A Flecha Negra A
Benfica B. A Benfica B. A
18:00
Don Bosco A Don Bosco A
Badajoz A Badajoz A
19:30
Juventud A Juventud A
Sat 23 Mar
Hispanolusa A Hispanolusa A
11:00
Maristas A Maristas A
Team / Points
1 Juventud A JUV 34
2 Flecha Negra A CPV 30
3 Badajoz A BAD 29
4 Maristas A MAR 22
5 Gmd Olivenza A OLI 19
 
6 San Roque A ROQ 13
7 Don Bosco A BOS 11
8 Hispanolusa A HIS 6
9 Benfica B. A BEN 0
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook