noscript image
  • Penya Bons Aires E A
  • Cubelles A
  • Sant Joan Despi A
  • Cuatro Vientos A
  • Escola Futbol Base Calafell
  • Agramunt Escgerard Gatell B
  • Base L'Arboç A
  • Collegi Spau Apostol Espapa
  • Cal Aguido A
  • Rubi A
  • Les Franqueses A
  • Fundacio Europa A
  • Escuela Fsan Pedro San Pabl
  • Vilaseca A
  • Riudarenes 2005 A
  • Sant Gabriel A
  • Escola Valls Futbol Club A
  • Escola Comarcal Fles Garrig
  • Lloret A
  • Tordera A
  • Quart C
  • Fornells A
Group 14
Sun 31 Mar
Aem Aem
-
Efac Almacelles B Efac Almacelles B
Escola Pinyana A Escola Pinyana A
-
Mig Segria D Mig Segria D
Pla Urgell Pla Urgell
-
Alpicat Club de Futbol C Alpicat Club Futb.
Alcoletge A Alcoletge A
-
Alpicat Club de Futbol D Alpicat Club Futb.
Escola de Futbol Baix Segri Escola Futbol Baix
-
Escola de Ponent A Escola Ponent
Bordeta de Lleida E Bordeta Lleida
-
Pardinyes D Pardinyes D
Team / Points
1 Escola Pinyana A ESC 48
2 Efac Almacelles B EFA 48
3 Ivars D'urgell B IVA 41
4 Alcoletge A ALC 37
5 Escola de Ponent A ESC 36
6 Alpicat Club de Futbol C ALP 32
7 Bordeta de Lleida E BOR 29
8 Escola La Noguera C ESC 21
 
9 Escola de Futbol Baix Segri ESC 19
10 Mig Segria D SEG 18
11 Aem AEM 13
12 Pardinyes D PAR 12
13 Pla Urgell URG 6
14 Alpicat Club de Futbol D ALP 6
15 Gardeny B GAR 0
16 Fif Lleida G LLE 0
Group 15
Sat 23 Mar
Olimpic Mora D'Ebre B Olimpic Mora D'Eb.
0-10
Tortosa A Tortosa A
Ebre Escola Esp A Ebre Escola Esp A
10:00
Ulldecona Ulldecona
Roquetenc A Roquetenc A
6-1
Olimpic Mora D'ebre A Olimpic Mora D'eb.
L'ametlla de Mar Scer A L'ametlla Scer
4-3
Ampolla A Ampolla A
Amposta B Amposta B
10-1
Mora La Nova A Mora La Nova A
Alcanar A Alcanar A
3-1
Amposta C Amposta C
Sun 24 Mar
Rapitenca B Rapitenca B
09:45
Aldeana A Aldeana A
Team / Points
1 Tortosa A TOR 46
2 Rapitenca C RAP 41
3 Roquetenc A ROQ 41
4 L'ametlla de Mar Scer A LAA 39
5 Amposta B AMP 38
6 Ebre Escola Esp A EBR 34
7 Aldeana A ALD 32
8 Ampolla A AMP 29
 
9 Ulldecona ULL 27
10 Alcanar A ALC 26
11 Olimpic Mora D'ebre A OLI 23
12 Rapitenca B RAP 19
13 Mora La Nova A MOR 11
14 Amposta C AMP 1
15 Olimpic Mora D'Ebre B OLI 1
Group 19
Sat 23 Mar
Sant Gregori A Sant Gregori A
3-6
Fornells A Fornells A
Bescano A Bescano A
2-6
Sant Ponç A Sant Ponç A
La Salle Girona A La Salle Girona A
12-2
Banyoles D Banyoles D
Cassa A Cassa A
2-0
UniÒ Girona Ace B UniÒ Girona
Geieg B Geieg B
1-6
Montessori Palau Cce A Montessori Palau
Sun 24 Mar
Penya Bons Aires E A Penya Bons Aires
10:00
Vilablareix Futbol Club B Vilablareix Futbol
Team / Points
1 Girona FC C GIR 52
2 Fornells A FOR 45
3 Sant Ponç A SAN 41
4 Quart E QUA 38
5 Bescano A BES 35
6 La Salle Girona A SAL 33
7 Penya Bons Aires E A PEN 28
8 Cassa A CAS 24
 
9 Sant Gregori A SAN 20
10 Montessori Palau Cce A MON 17
11 Geieg B GEI 17
12 UniÒ Girona Ace B UNI 14
13 Vilablareix Futbol Club B VIL 4
14 Escola Girones Sabat C ESC 0
15 Pontenc Club Esportiu A PON 0
16 Banyoles D BAN 0
Group 20
Sat 23 Mar
Vilablareix Futbol Club A Vilablareix Futbol
9-0
Bescano B Bescano B
Fornells B Fornells B
4-3
Sant Gregori B Sant Gregori B
Girona FC D Girona FC D
10-0
Sant Roc Olot B Sant Roc Olot B
Cassa B Cassa B
11-0
Farners D Farners D
Sun 24 Mar
Quart C Quart C
09:15
Porqueres B Porqueres B
Cornella Terri A Cornella Terri A
10:00
Atlètic Club Banyoles C Atlètic Club Ban.
Wed 27 Mar
Celra Uce A Celra Uce A
18:15
Sarria de Ter B Sarria de Ter B
Team / Points
1 Girona FC D GIR 63
2 Cornella Terri A COR 54
3 Vilablareix Futbol Club A VIL 46
4 Fornells B FOR 41
5 Sant Gregori B SAN 40
6 Celra Uce A CEL 36
7 Porqueres B POR 35
8 Quart C QUA 23
 
9 Bescano B BES 22
10 Atlètic Club Banyoles C ATL 19
11 Santa EugÈnia Club Futbol SAN 15
12 Sarria de Ter B SAR 8
13 Farners D FAR 7
14 Sant Roc Olot B SAN 6
15 Cassa B CAS 6
Group 23
Sat 23 Mar
Bisbalenc C Bisbalenc C
2-4
Llança A Llança A
Peralada A Peralada A
6-0
Roses A Roses A
Escola Baix Ter C Escola Baix Ter C
2-12
Catesp Begur A Catesp Begur A
Sun 24 Mar
L'escala A L'escala A
10:00
Pª Unionista Figueres A Pª Unionista F.
Navata A Navata A
12:00
Escola de Futbol Tramuntana Escola Futbol Tra.
Juncaria A Juncaria A
12:00
Esplais A Esplais A
Team / Points
1 Peralada A PER 54
2 Pª Unionista Figueres A PAU 51
3 Base Roses A BAS 43
4 Roses A ROS 34
5 Catesp Begur A FUN 29
6 Llança A LLA 24
7 Navata A NAV 23
 
8 Escola de Futbol Tramuntana ESC 22
9 Esplais A ESP 19
10 Escola Baix Ter C ESC 16
11 Juncaria A JUN 14
12 L'escala A LES 13
13 Vila Sacra A VIL 6
14 Bisbalenc C BIS 3
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook