noscript image
  • La Salle
  • San Lorenzo
  • Arcos de La Llana
  • Num. Soria
  • La Amistad
  • Laguna
  • Bosco
  • M. Pizarrales
  • Burgos D.
  • Num. Soria B
  • San Juanillo
  • Don Bosco
  • Asturias León
  • Promesas 2000
  • Golmayo C.
  • P. Castro
  • A. Pisuerga
  • Navega
  • Arandina
  • Cal. Soria
  • Veguellina
  • Tudela
Group 1
Sat 23 Mar
C. Diocesanos C. Diocesanos
9-1
Arevalo Arevalo
Milagrosa Las Nieves Milagrosa Nieves
4-6
B. Arévalo B. Arévalo
Team / Points
1 C. Diocesanos COL 45
2 B. Arévalo BOS 36
3 Milagrosa Las Nieves MIL 18
 
4 Linko LIN 15
5 Arevalo ARE 0
Group 2
Sat 16 Mar
Alfoz de Quintanadueñas Alfoz
6-4
Briviesca Briviesca
Tardajos Tardajos
2-0
Vista Alegre Vista Alegre
Promesas 2000 Promesas 2000
17-0
Vadillos Vadillos
B. Bupolsa B. Bupolsa
3-2
Arcos de La Llana Arcos de La Llana
Burgos Burgos
12-1
Condado C. Condado C.
Sun 17 Mar
Burgos D. Burgos D.
3-4
Aranda Riber Aranda Riber
Juventud del Círculo Católi Juventud Círculo
5-8
Arandina Arandina
Team / Points
1 Arandina ARA 55
2 Burgos BUR 48
3 Promesas 2000 BUR 46
4 Alfoz de Quintanadueñas ALF 45
5 Juventud del Círculo Católi JUV 40
6 Arcos de La Llana ARC 32
7 Briviesca BRI 26
 
8 Tardajos TAR 26
9 Aranda Riber ARA 25
10 B. Bupolsa BER 19
11 Vadillos VAD 13
12 Vista Alegre INT 7
13 Burgos D. BUR 7
14 Condado C. CON 3
Group 3
Sat 16 Mar
Fútbol Peña Fútbol Peña
8-1
La Bañeza La Bañeza
Leon Futbol Femenino Leon Futbol Femen.
0-13
Asturias León Asturias León
V. Camino V. Camino
6-2
Atlético Trobajo H Atlético Trobajo
Sun 17 Mar
San Andrés San Andrés
-
Bosco Bosco
Onzonilla Onzonilla
0-2
Veguellina Veguellina
Leonesa Leonesa
2-6
Atlético Pinilla Atlético Pinilla
San Lorenzo San Lorenzo
0-1
P. Castro P. Castro
Team / Points
1 Fútbol Peña FUT 45
2 Atlético Pinilla ATL 45
3 V. Camino VIR 43
4 Leonesa LEO 33
5 P. Castro PUE 31
6 Asturias León CAS 28
7 Atlético Trobajo H ATL 25
 
8 San Andrés FUT 22
9 San Lorenzo LOR 18
10 Onzonilla ONZ 14
11 Veguellina VEG 13
12 La Bañeza BAN 3
13 Bosco BOS 0
14 Leon Futbol Femenino LEO 0
Group 4
Fri 15 Mar
Soccer Ponferradina Soccer
9-1
Atlético Bierzo Atlético Bierzo
Sat 16 Mar
Cuatrovientos Cuatrovientos
1-5
Columbrianos Columbrianos
Atlético Templario Atlético
4-1
Unión Cacabelense Unión Cacabelense
Santa Marta Santa Marta
4-7
Ponferradina Ponferradina
Atlético Bembibre Atlético Bembibre
4-4
La Morenica La Morenica
Fútbol Cubillos Fútbol Cubillos
11-1
Caboalles de Abajo Caboalles Abajo
Sun 17 Mar
Centro Optico Berciano Centro Optico Ber.
0-3
San Ignacio San Ignacio
Team / Points
1 Soccer Ponferradina SOC 48
2 Centro Optico Berciano CEN 48
3 San Ignacio IGN 46
4 La Morenica MOR 40
5 Fútbol Cubillos FUT 39
6 Cuatrovientos CUA 39
7 Atlético Bembibre ATL 38
 
8 Atlético Templario ATL 31
9 Columbrianos COL 23
10 Atlético Bierzo ATL 13
11 Ponferradina PON 13
12 Unión Cacabelense UNI 10
13 Santa Marta SAN 6
14 Caboalles de Abajo CAB 0
Group 5
Tue 26 Feb
B. Villamuriel B. Villamuriel
1-2
San Antonio Hyuconsa Antonio Hyuconsa
Wed 27 Feb
Pan Y Guindas Pan Y Guindas
4-3
La Salle La Salle
Sat 02 Mar
Marista de Marista de
6-2
San Juanillo San Juanillo
Sun 03 Mar
Guardense Guardense
-
La Amistad La Amistad
Team / Points
1 San Antonio Hyuconsa ANT 46
2 San Juanillo JUA 40
3 Marista de MAR 27
4 B. Villamuriel BAS 25
 
5 La Amistad AMI 16
6 Pan Y Guindas GUI 8
7 La Salle SAL 3
8 Guardense GUA 0
Group 6
Sun 28 Apr
Villares Reina Villares Reina
-
Villamayor Villamayor
M. Pizarrales M. Pizarrales
-
Unionistas S. Unionistas S.
Navega Navega
-
Helmántica Helmántica
S. Carbajosa S. Carbajosa
-
Salamanca Uds Salamanca Uds
Guijuelo Guijuelo
-
Carbajosa S. Carbajosa S.
Marta Tormes Marta Tormes
-
Ribert Ribert
Team / Points
1 Salamanca Uds SAL 46
2 Unionistas S. UNI 41
3 Marta Tormes SAN 40
4 S. Carbajosa SPO 34
5 Helmántica HER 28
6 Guijuelo GUI 21
 
7 Navega NAV 20
8 Villares Reina VIL 18
9 Villamayor VIL 18
10 M. Pizarrales MUN 12
11 Ribert RIB 3
12 Carbajosa S. CAR 0
Group 7
Sun 28 Apr
Manuel Ruiz Zorrilla Manuel Ruiz Zorri.
-
Calasanz de Soria B Calasanz Soria
Cal. Soria Cal. Soria
-
Golmayo C. Golmayo C.
Almazán Almazán
-
San José C San José C
Covaleda Covaleda
-
San José San José
Calasanz de Soria C Calasanz Soria
-
San José B San José B
Num. Soria B Num. Soria B
-
Num. Soria Num. Soria
Team / Points
1 Cal. Soria CAL 42
2 Almazán ALM 42
3 Num. Soria NUM 37
4 Manuel Ruiz Zorrilla MAN 25
5 Golmayo C. GOL 24
6 Covaleda COV 24
 
7 San José JOS 13
8 Num. Soria B NUM 13
9 Calasanz de Soria B CAL 12
10 San José B JOS 3
11 San José C JOS 0
12 Calasanz de Soria C CAL 0
Group 8
Sat 16 Mar
Sur Sur
16-0
Victoria Victoria
San Viator San Viator
1-9
Laguna Laguna
Pegaso Pegaso
1-5
A. Pisuerga A. Pisuerga
La Cisterniga La Cisterniga
1-3
Tudela Tudela
Arces Arces
6-1
Zaratan Sport Zaratan Sport
Sun 17 Mar
Boecillo Boecillo
0-9
A. Arroyo A. Arroyo
A. Parquesol A. Parquesol
8-1
Don Bosco Don Bosco
Team / Points
1 A. Parquesol ATL 54
2 Laguna LAG 50
3 Sur UDS 39
4 A. Arroyo ATL 39
5 Arces ARC 39
6 Tudela TUD 35
7 A. Pisuerga ARR 34
 
8 Zaratan Sport ZAR 32
9 Don Bosco BOS 18
10 Pegaso PEG 16
11 La Cisterniga CIS 15
12 San Viator VIA 14
13 Victoria VIC 3
14 Boecillo BOE 0
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook