noscript image
  • Alcazar CD
  • Victoria B
  • León CF
  • Capuchinos
  • M. Pizarrales
  • A. Astorga
  • Carbonero M.
  • La Charca B
  • Norma San Leonardo
  • S. Monterrey
  • Helmántico B
  • Promesas 2000 B
  • C. Rodrigo
  • San Telmo
  • At. Pincia
  • Vil. Nela
  • C. Sagrada
  • B. Villamuriel
  • Vista Alegre
  • Toresana
  • P. Bracamonte
  • A. Aguilar
Group 1
Fri 22 Mar
Real Ávila B Real Ávila B
0-4
Real Ávila Real Ávila
Sat 23 Mar
C. Arévalo C. Arévalo
2-1
Cebrereña Cebrereña
S. Católica S. Católica
4-6
Deportivo Arenas Deportivo Arenas
C. Diocesanos C C. Diocesanos C
2-4
Hoyo Pinares Hoyo Pinares
Zona Norte B Zona Norte B
4-3
El Barco El Barco
Team / Points
1 Real Ávila REA 39
2 Hoyo Pinares HOY 38
3 Cebrereña CEB 29
4 C. Arévalo BOS 27
5 Arévalo CF ARE 24
6 Deportivo Arenas DEP 23
 
7 Zona Norte B ZON 23
8 El Barco BAR 12
9 C. Diocesanos C COL 11
10 S. Católica CAS 2
11 Real Ávila B AVI 1
Group 3
Sat 16 Feb
A. Templario A. Templario
1-3
V. Camino V. Camino
Veguellina Veguellina
3-0
San Lorenzo San Lorenzo
La Bañeza La Bañeza
4-1
Laciana Laciana
Sun 17 Feb
La Robla La Robla
-
Ejido B Ejido B
León CF León CF
0-1
Cuatrovientos Cuatrovientos
Ponferradina B Ponferradina B
3-5
Leonesa B Leonesa B
A. Astorga A. Astorga
1-3
Flores Sil Flores Sil
Team / Points
1 La Bañeza BAN 36
2 Leonesa B LEO 33
3 Flores Sil FLO 30
4 Cuatrovientos CUA 28
5 Ponferradina B PON 23
6 León CF LEO 22
7 V. Camino VIR 21
 
8 A. Templario ATL 19
9 Veguellina VEG 15
10 Laciana LAC 10
11 Ejido B EJI 9
12 A. Astorga ATL 8
13 San Lorenzo LOR 2
14 La Robla FUT 0
Group 4
Sat 23 Mar
B. Villamuriel B. Villamuriel
3-2
La Salle B La Salle B
San Telmo San Telmo
3-2
Guardense Guardense
Sun 24 Mar
Saldaña Saldaña
-
San Juanillo B San Juanillo B
C. Palencia C. Palencia
-
San Antonio Hyuconsa Antonio Hyuconsa
Ave Maria Ave Maria
4-3
A. Aguilar A. Aguilar
Baltanás Baltanás
2-0
Venta Baños Venta Baños
Team / Points
1 San Telmo TEL 32
2 Venta Baños VEN 32
3 Guardense GUA 26
4 San Antonio Hyuconsa ANT 22
5 La Salle B SAL 19
6 Baltanás BAL 19
 
7 Ave Maria MAR 12
8 San Juanillo B JUA 11
9 B. Villamuriel BAS 9
10 A. Aguilar ATL 4
11 C. Palencia CAS 0
12 Saldaña SAL 0
Group 5
Sat 16 Feb
S. Monterrey S. Monterrey
1-2
Unionistas Salamanca B Unionistas
Guijuelo Guijuelo
3-2
M. Pizarrales M. Pizarrales
Capuchinos Capuchinos
6-1
Helmántico B Helmántico B
Navega B Navega B
1-1
P. Bracamonte P. Bracamonte
C. Sagrada C. Sagrada
1-1
Jai Alai B. Jai Alai B.
Helmántica Helmántica
2-0
Salamanca Uds B Salamanca Uds B
Sun 17 Feb
Béjar Ind. Béjar Ind.
1-4
C. Rodrigo C. Rodrigo
Team / Points
1 Helmántica HER 42
2 Unionistas Salamanca B UNI 42
3 Guijuelo GUI 36
4 Salamanca Uds B SAL 25
5 Capuchinos CAP 25
6 P. Bracamonte PEN 24
7 M. Pizarrales MUN 22
 
8 C. Sagrada CAR 18
9 C. Rodrigo CIU 17
10 Béjar Ind. BEJ 16
11 Helmántico B HEL 15
12 S. Monterrey REA 13
13 Navega B NAV 12
14 Jai Alai B. ALA 11
Group 6
Sat 09 Feb
Gimnastica Ayllonesa Gimnastica
1-2
Gª Segoviana C Gª Segoviana C
Carbonero M. Carbonero M.
3-1
Misioneros Claret Misioneros Claret
Unami Unami
6-1
Cantalejo Cantalejo
Monteresma La Atalaya B Monteresma Atalaya
3-1
Claret B Claret B
Sun 10 Feb
Quintanar Palacio B Quintanar Palacio
0-9
Monteresma A. Monteresma A.
Team / Points
1 Monteresma A. MON 48
2 Gimnastica Ayllonesa GIM 31
3 Monteresma La Atalaya B MON 27
4 Gª Segoviana C SEG 25
5 Unami UNA 22
 
6 Misioneros Claret MIS 18
7 Claret B CLA 16
8 Cantalejo CAN 16
9 Carbonero M. CAR 13
10 Quintanar Palacio B QUI 9
Group 7
Sun 24 Feb
Norma San Leonardo Norma Leonardo
-
Calasanz de Soria C Calasanz Soria
San José San José
-
Sporting Uxama Sporting Uxama
San José B San José B
-
Almazán Almazán
Team / Points
1 Calasanz de Soria C CAL 0
2 Almazán ALM 0
3 Sporting Uxama SPO 0
 
4 San José JOS 0
5 Norma San Leonardo NOR 0
6 San José B JOS 0
Group 8
Sat 16 Feb
La Cisterniga Uemc Cisterniga Uemc
2-1
Renedo de Esgueva Renedo de Esgueva
Villa de Simancas Uemc Villa Simancas Ue.
2-2
At. Pincia At. Pincia
Atlético Parquesol Atlético
3-1
Atlético Tordesillas Uemc Atlético
Boecillo Boecillo
4-4
Medinense Uemc Medinense Uemc
Sun 17 Feb
Gª Medinense Gª Medinense
0-1
Sur Uemc B Sur Uemc B
San Agustin San Agustin
1-3
Laguna Uemc Laguna Uemc
Victoria B Victoria B
1-1
Santovenia Santovenia
Team / Points
1 Laguna Uemc LAG 44
2 Sur Uemc B UEM 43
3 Atlético Parquesol ATL 34
4 Santovenia SAN 30
5 At. Pincia ATL 28
6 Renedo de Esgueva REN 25
7 Victoria B VIC 21
 
8 Atlético Tordesillas Uemc ATL 21
9 San Agustin AGU 16
10 Villa de Simancas Uemc VIL 16
11 Boecillo BOE 15
12 La Cisterniga Uemc CIS 10
13 Gª Medinense MED 9
14 Medinense Uemc MED 8
Group 9
Sat 09 Feb
San Jose Obrero San Jose Obrero
0-2
Sanabria Sanabria
Racing Club Benavente Racing Club Benav.
4-0
Benavente Hotel Villa Benavente Hotel V.
S. Zamora S. Zamora
0-6
Zamora B Zamora B
Toresana Toresana
4-3
L. Zamora B L. Zamora B
Sun 10 Feb
Amistad 2000 Amistad 2000
1-3
Villaralbo Villaralbo
Team / Points
1 Zamora B ZAM 42
2 Racing Club Benavente RAC 42
3 Villaralbo VIL 40
4 Amistad 2000 AMI 22
5 Toresana TOR 21
 
6 Benavente Hotel Villa BEN 19
7 S. Zamora SPO 16
8 L. Zamora B LOR 14
9 Sanabria SAN 13
10 San Jose Obrero JOS 7
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook