noscript image
  • Ud Sur
  • Arenas CF
  • Cd Velilla
  • Saldaña
  • San Telmo
  • CD Cervera
  • Beroil Bupolsa B
  • FC Navaluenga
  • Cd Laguna
  • CP Salas
  • Carbajosa De La Sagrada
  • Cd Navega
  • Villares de La Reina
  • Guijuelo B
  • F. Ribera
  • Veguellina CF
  • San Esteban
  • V. Camino B
  • Gimnástica Medinense
  • CD Raudense
  • Norma
  • G. Gamonal
Group 1
Sun 24 Mar
Mijares Mijares
4-3
El Barraco El Barraco
CD Sotillo CD Sotillo
4-0
H. Pinares H. Pinares
Casillas Casillas
0-4
El Tiemblo El Tiemblo
S. Lanzahita S. Lanzahita
5-0
FC Navaluenga FC Navaluenga
Cuevas A Cuevas A
5-3
Burgohondo Burgohondo
Arenas CF Arenas CF
6-3
Guisando Guisando
Ramacastañas Ramacastañas
1-2
A. Candeleda A. Candeleda
Team / Points
1 A. Candeleda ATL 45
2 Arenas CF ARE 43
3 S. Lanzahita SPO 41
4 El Tiemblo TIE 41
5 Ramacastañas RAM 39
6 Mijares MIJ 34
7 Cuevas A CUE 29
 
8 H. Pinares HOY 26
9 CD Sotillo CDS 22
10 Burgohondo BUR 22
11 Guisando GUI 18
12 El Barraco ATL 17
13 FC Navaluenga FCN 15
14 Casillas CAS 8
Group 2
Sat 23 Feb
Capiscol Capiscol
2-0
Alcázar Alcázar
San Felices San Felices
0-2
CP Salas CP Salas
Trespaderne Trespaderne
1-2
A. Castellae A. Castellae
Montija Montija
2-4
Cerezo Cerezo
Sun 24 Feb
Promesas 2000 B Promesas 2000 B
1-2
G. Gamonal G. Gamonal
Belorado Belorado
1-1
Vadillos Vadillos
CD Raudense CD Raudense
3-0
Beroil Bupolsa B Beroil Bupolsa B
Team / Points
1 Vista Alegre CD INT 42
2 CP Salas SAL 37
3 Vadillos VAD 34
4 CD Raudense CDR 31
5 Belorado BEL 30
6 Capiscol CAP 30
7 Beroil Bupolsa B BEB 30
8 Alcázar ALC 29
 
9 Promesas 2000 B BUR 28
10 G. Gamonal GRO 28
11 San Felices FEL 17
12 Cerezo CER 16
13 A. Castellae ALB 12
14 Montija MON 4
15 Trespaderne TRE 2
Group 3
Sat 23 Feb
La Robla La Robla
0-3
CD Bosco CD Bosco
A.Pinilla A.Pinilla
5-1
Fútbol Eria Fútbol Eria
Villadepalos Villadepalos
2-1
Veguellina CF Veguellina CF
A. Mansillés A. Mansillés
2-1
A. Paramés A. Paramés
Santa Ana FS Santa Ana FS
0-0
Naraya De Halterofilia Naraya
Sun 24 Feb
Benavides Benavides
2-0
Arenas De Vega Arenas De Vega
Laciana Laciana
3-3
V. Camino B V. Camino B
CD Fabero CD Fabero
1-2
Toreno Toreno
Team / Points
1 A. Mansillés ATL 49
2 CD Fabero CDF 47
3 Villadepalos BER 35
4 V. Camino B VIR 30
5 Benavides BEN 26
6 Santa Ana FS SAN 23
7 Toreno TOR 23
8 Laciana LAC 22
 
9 CD Bosco BOS 22
10 A.Pinilla ATL 22
11 Naraya De Halterofilia NAR 22
12 Arenas De Vega CDA 21
13 Veguellina CF VEG 19
14 A. Paramés ATL 17
15 Fútbol Eria FUT 11
16 La Robla FUT 6
Group 4
Sat 09 Feb
Monzon Monzon
4-0
San Telmo San Telmo
Baltanás Baltanás
2-1
C. Dueñas C. Dueñas
CD Cervera CD Cervera
2-1
C. Paredes C. Paredes
Cristo A. B Cristo A. B
3-2
Cd Velilla Cd Velilla
Sun 10 Feb
Fromista Fromista
0-0
Villada Villada
Alar Alar
0-0
Villalobon Villalobon
San Juanillo San Juanillo
2-1
Saldaña Saldaña
Astudillo Astudillo
1-1
San Antonio Hyuconsa Antonio Hyuconsa
Team / Points
1 C. Paredes CAR 41
2 Atlético Aguilar ATA 41
3 CD Cervera CER 36
4 Baltanás BAL 35
5 Fromista FRO 33
6 Cristo A. B CRI 33
7 Monzon MON 32
8 Villalobon VIL 30
9 San Telmo TEL 29
 
10 Astudillo AST 26
11 Villada VIL 22
12 C. Dueñas CAS 19
13 Saldaña SAL 15
14 San Juanillo JUA 13
15 Alar ALA 12
16 Cd Velilla CDV 11
17 San Antonio Hyuconsa ANT 7
Group 5
Sat 23 Mar
Mon. Atalaya Mon. Atalaya
1-2
Cantalejo Cantalejo
Turegano Turegano
6-0
Arcangel Arcangel
Sun 24 Mar
Pradena Pradena
2-3
Mozoncillo Mozoncillo
El Mayor El Mayor
0-1
Cantimpalos Cantimpalos
S. Riazano S. Riazano
3-0
M. Asuncion M. Asuncion
G. Ayllonesa G. Ayllonesa
4-1
Villacastín Racing Villacastín
Team / Points
1 Turegano TUR 48
2 Mon. Atalaya MON 40
3 Cantalejo CAN 37
4 Cantimpalos CAN 37
5 G. Ayllonesa GIM 26
6 El Mayor CAR 25
7 Villacastín Racing VIL 23
 
8 S. Riazano SPO 19
9 Mozoncillo MOZ 18
10 M. Asuncion SPO 17
11 Coca COC 16
12 Arcangel ARC 15
13 Pradena PRA 14
Group 6
Sat 23 Mar
Quintana Quintana
2-2
Valeranica Valeranica
San José B San José B
3-0
Langa Langa
Norma Norma
0-2
Piqueras Piqueras
Sampedrana Sampedrana
6-1
Navaleno Navaleno
Visontium Visontium
6-0
Golmayo Camaretas Golmayo Camaretas
Sun 24 Mar
Abejar Abejar
2-1
Arcos Arcos
San Esteban San Esteban
6-1
Castroviejo Castroviejo
Team / Points
1 San Esteban EST 43
2 Piqueras PIQ 43
3 Sampedrana SAM 41
4 Valeranica VAL 35
5 Norma NOR 34
6 Quintana QUI 34
7 San José B JOS 29
 
8 Abejar ABE 28
9 Castroviejo CAS 28
10 Langa LAN 22
11 Arcos ARC 22
12 Visontium VIS 17
13 Navaleno NAV 7
14 Golmayo Camaretas GOL 7
Group 7
Sat 23 Feb
Rueda Rueda
2-1
V. Simancas B V. Simancas B
Atlético Tordesillas B Atlético
5-1
Belen Belen
Sun 24 Feb
San Agustin San Agustin
2-3
Parquesol Parquesol
Ud Sur Ud Sur
4-2
Rayo Cenobia Rayo Cenobia
Cd Rioseco Cd Rioseco
2-0
Boecillo Boecillo
Cd Laguna Cd Laguna
3-1
Don Bosco Don Bosco
Gimnástica Medinense Gimnástica
0-2
M. Olmedo M. Olmedo
La Pedraja La Pedraja
3-1
A. Peñafiel A. Peñafiel
Team / Points
1 Cd Laguna CDL 48
2 La Pedraja PED 41
3 M. Olmedo MIG 39
4 Parquesol PAR 39
5 Cd Rioseco CDR 39
6 Atlético Tordesillas B ATO 38
7 V. Simancas B VIL 33
8 Gimnástica Medinense MED 29
 
9 A. Peñafiel ATL 28
10 San Agustin AGU 27
11 Don Bosco BOS 20
12 Ud Sur UDS 18
13 Rayo Cenobia RAY 17
14 Boecillo BOE 15
15 Belen BEL 11
16 Rueda RUE 9
Group 8
Sat 23 Mar
Morales Vino Morales Vino
6-2
Camarzana Y Los Valles Camarzana Valles
Villalpando Villalpando
3-0
Santa Croya Santa Croya
Toresana Toresana
6-1
C D San Cristobal C D San Cristobal
F. Ribera F. Ribera
3-1
S. Zamora S. Zamora
A.  Zamora A. Zamora
1-1
Coreses Coreses
Sun 24 Mar
Bovedana Bovedana
4-0
Gce Villaralbo Cf B Villaralbo
Team / Points
1 Bovedana BOV 48
2 F. Ribera FRE 44
3 Toresana TOR 39
4 Villalpando VIL 38
5 Morales Vino MOR 37
6 Coreses COR 33
7 Gce Villaralbo Cf B GCE 26
 
8 Racing Club Benavente RCB 22
9 S. Zamora SPO 19
10 A.  Zamora ATL 14
11 Camarzana Y Los Valles CAM 11
12 C D San Cristobal CRI 7
13 Santa Croya SAN 2
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook