noscript image
  • Acodetti Cf
  • Carnevali
  • Victoria B
  • Roque Amagro
  • Norte Viera
  • Las Majoreras
  • Maspalomas C
  • Almenara
  • San Fernando
  • Unión Feria
  • Telde
  • Carnevali B
  • Las Palmas B
  • Cruz Barrial
  • New Athletic
  • Carrizal
  • Ingenio B
  • Unión Peña
  • Estrella
  • San Antonio
  • Las Remudas
  • Guía B
Group 1
Sat 23 Mar
San Nicolás San Nicolás
1-0
Becerril Becerril
Roque Amagro Roque Amagro
4-2
Bañaderos Bañaderos
Santidad Santidad
2-8
Moya Moya
P. Pulido San Mateo Pulido Mateo
0-3
Cruz Barrial Cruz Barrial
San Isidro San Isidro
0-8
Goleta Goleta
Firgas Firgas
0-3
Teror Teror
Valleseco Valleseco
3-2
Agaete Agaete
Sun 24 Mar
Cardones Cardones
6-1
Granjeros Granjeros
Team / Points
1 Cruz Barrial CRU 64
2 Agaete AGA 56
3 Roque Amagro ROQ 55
4 Sardina SAR 54
5 San Nicolás SNI 51
6 Cardones CAR 50
7 Bañaderos BAN 46
8 Valleseco VAL 42
9 Goleta GOL 37
 
10 P. Pulido San Mateo SMA 35
11 Moya MOY 31
12 Teror TER 29
13 Firgas FIR 23
14 Granjeros GRA 15
15 Santidad SAN 11
16 San Isidro SIS 4
17 Becerril BEC 0
Group 2
Thu 21 Mar
Puertos Puertos
1-3
Acodetti Cf Acodetti Cf
Sat 23 Mar
Siete Palmas B Siete Palmas B
01:00
Costa Ayala Costa Ayala
Marpe Marpe
1-1
Las Coloradas Las Coloradas
Las Torres Las Torres
0-2
Guanarteme Guanarteme
Alcotán Alcotán
0-4
Corazón Mª Corazón Mª
San Lázaro San Lázaro
2-2
Unión Feria Unión Feria
Villa Villa
3-4
Carnevali Carnevali
Piletas Piletas
0-1
Tamaraceite Tamaraceite
Team / Points
1 Carnevali DAN 64
2 Corazón Mª COR 63
3 Tamaraceite TAM 61
4 Acodetti Cf ACO 60
5 Piletas PIL 59
6 Guanarteme GUA 50
7 Puertos PUE 45
8 Villa VIL 41
9 San Lázaro SAN 32
 
10 Alcotán ALC 31
11 Unión Feria UNI 26
12 San Antonio SAN 24
13 Las Torres LAS 22
14 Marpe MAR 15
15 Las Coloradas LAS 14
16 Costa Ayala CAY 0
17 Siete Palmas B SPA 0
Group 3
Sat 23 Mar
Intercanarias Intercanarias
1-0
Apolinario Apolinario
Sporting Árbol Sporting Árbol
0-1
Aregranca Aregranca
T. Canary T. Canary
2-6
At. Fomento At. Fomento
Barrio Atla. Barrio Atla.
3-1
Carnevali C Carnevali C
Siete Palmas Siete Palmas
0-2
Norte Viera Norte Viera
Isleclub Isleclub
15-0
Unión Peña Unión Peña
Sun 24 Mar
Gariteño Gariteño
16-0
Almenara Almenara
San Juan B San Juan B
1-3
Lomo Blanco Lomo Blanco
Team / Points
1 Isleclub ISL 67
2 Barrio Atla. BAR 65
3 Norte Viera NOR 65
4 Lomo Blanco LOM 56
5 Siete Palmas SIE 53
6 San Juan B SJU 48
7 Gariteño GAR 43
8 New Athletic NEW 42
9 Intercanarias INT 41
 
10 Carnevali C CAR 38
11 Aregranca ARE 25
12 At. Fomento ATF 19
13 Unión Peña UPE 19
14 T. Canary CAN 16
15 Sporting Árbol SAR 3
16 Apolinario APO 0
17 Almenara ALM 0
Group 4
Fri 22 Mar
Vallinamar Vallinamar
7-3
Las Longueras B Las Longueras B
Sat 23 Mar
Yoñé Yoñé
1-0
Valdecasas Valdecasas
Ojos de Garza Ojos de Garza
0-3
At. Marzasport At. Marzasport
Futboltec Futboltec
01:00
Las Remudas Las Remudas
Unión Marina Unión Marina
0-1
Telde Telde
La Garita La Garita
5-1
Pedro Hidalgo Pedro Hidalgo
Valsequillo Valsequillo
5-3
Universitario Universitario
Calero Calero
4-0
Heidelberg Heidelberg
San Pedro B San Pedro B
2-6
Playa del Hombre Playa del Hombre
Team / Points
1 Calero CAL 67
2 La Garita GAR 65
3 Heidelberg HEI 63
4 Pedro Hidalgo PED 62
5 At. Marzasport ATM 61
6 Valsequillo VAL 59
7 Las Longueras B LLO 52
8 Universitario UNI 47
9 Vallinamar CDV 44
 
10 Playa del Hombre PLA 35
11 Telde TEL 34
12 Yoñé CYO 33
13 San Pedro B SPE 25
14 Ojos de Garza GAR 3
15 Valdecasas VAL 0
16 Futboltec FUT 0
17 Unión Marina UMA 0
18 Las Remudas LAS 0
Group 6
Sat 23 Mar
Victoria B Victoria B
1-1
Acodetti B Acodetti B
Atlético B Atlético B
5-0
Santos B Santos B
L. Blanco B L. Blanco B
0-12
Las Palmas C Las Palmas C
Carnevali B Carnevali B
11-2
Roque Amagro B Roque Amagro B
Huracán C Huracán C
2-3
Cruz Barrial B Cruz Barrial B
Sun 24 Mar
Villa Atl. Villa Atl.
0-1
Arucas B Arucas B
Veteranos B Veteranos B
2-1
Unión Viera B Unión Viera B
Tue 26 Mar
Guía B Guía B
20:00
Cardones B Cardones B
Team / Points
1 Las Palmas C UDL 72
2 Atlético B ATL 65
3 Carnevali B CAR 63
4 Arucas B ARU 55
5 Victoria B VIC 46
6 Huracán C HUR 44
7 Cruz Barrial B CBA 44
8 Veteranos B VDP 43
9 Acodetti B ACO 39
 
10 Santos B SAN 34
11 Barrio Atlántico B BAT 29
12 Unión Viera B UVI 24
13 Guía B GUI 12
14 Roque Amagro B RAM 11
15 L. Blanco B BLA 11
16 Cardones B CAR 8
17 Villa Atl. VAT 0
Group 7
Sat 23 Mar
Unión Viera C Unión Viera C
0-1
Las Huesas B Las Huesas B
Balos B Balos B
0-1
Calero B Calero B
Huracán B Huracán B
8-0
Guiniguada B Guiniguada B
Estrella B Estrella B
0-0
Doramas B Doramas B
Maspalomas C Maspalomas C
0-11
Las Palmas B Las Palmas B
Atlético C Atlético C
2-1
Cerruda B Cerruda B
Vecindario B Vecindario B
2-1
Ingenio B Ingenio B
Arguineguín B Arguineguín B
7-2
Valsequillo B Valsequillo B
Team / Points
1 Las Palmas B LPA 66
2 Huracán B HUR 61
3 Carnevali B CAR 55
4 Atlético C ATL 50
5 Valsequillo B VAL 47
6 Doramas B DOR 43
7 Arguineguín B ARG 42
8 Maspalomas C MAS 37
9 Vecindario B VEC 36
 
10 Guiniguada B GUI 34
11 Ingenio B ING 30
12 Calero B CAL 29
13 Estrella B EST 22
14 Cerruda B CER 18
15 Las Huesas B LHU 12
16 Balos B BAL 0
17 Unión Viera C UNI 0
642

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook