noscript image
Oberliga

Oberliga

2018/2019
  • Bremer SV
  • Stuttgarter Kickers
  • SV Eintracht Trier
  • Nottingen
  • Bahlinger SC
  • Hessen Kassel
  • Rot Weiss Ahlen
  • Siegen Sportfreunde
  • Erndtebrück
  • Barmbek-Uhlenhorst
  • Reutlingen
  • Ravensburg
  • Villingen
  • Luckenwalde
  • Borussia Hildesheim
  • SV Eichede
  • Schilksee
  • Bayern Hof
  • TuS Koblenz
  • Altona 93
  • Lehnerz
  • BTS Neustadt
  • Oberliga
  • Group 1
  • 2018/2019
Group 1
Fri 22 Mar
Hagen/Uthlede Hagen/Uthlede
1-1
Cloppenburg Cloppenburg
Sat 23 Mar
Eintracht Braunschweig II Eintracht
3-0
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
Sun 24 Mar
TB Uphusen TB Uphusen
2-0
Borussia Hildesheim Borussia
Arminia Hannover Arminia Hannover
1-0
Heeslinger SC Heeslinger SC
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
0-5
Wunstorf Wunstorf
HSC Hannover HSC Hannover
0-0
Atlas Delmenhorst Atlas Delmenhorst
Oythe Oythe
0-3
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
Wolfenbüttel Wolfenbüttel
1-2
TuS Bersenbrück TuS Bersenbrück
Team / Points
1 Eintracht Northeim ENM 45
2 HSC Hannover HSC 44
3 TuS Bersenbrück TUB 36
4 Eintracht Braunschweig II EIB 35
5 Spelle-Venhaus SVE 34
6 Hagen/Uthlede HAU 34
7 Arminia Hannover AHA 32
8 Atlas Delmenhorst ADF 29
 
9 Wunstorf WUN 28
10 TB Uphusen TBU 27
11 Borussia Hildesheim BOR 27
12 MTV Gifhorn GIF 27
13 Heeslinger SC HEE 25
14 Wolfenbüttel WOL 23
15 Oythe OYT 21
16 Cloppenburg CLO 18
Group 7
Sat 16 Mar
SV Eintracht Trier Eintracht Trier
4-0
FSV Jägersburg FSV Jägersburg
Hertha Wiesbach Hertha Wiesbach
1-3
Arminia Ludwigshafen Arminia
Hassia Bingen Hassia Bingen
4-1
Kaiserslautern II Kaiserslautern II
VfB Dillingen VfB Dillingen
2-4
Diefflen Diefflen
Emmelshausen Emmelshausen
1-3
Engers 07 Engers 07
Sun 17 Mar
TuS Koblenz TuS Koblenz
0-0
Pfeddersheim Pfeddersheim
Tue 26 Mar
Mechtersheim Mechtersheim
20:00
Karbach Karbach
Wed 27 Mar
Idar-Oberstein Idar-Oberstein
20:00
Schott Mainz Schott Mainz
Wed 03 Apr
Rochling Volklingen Rochling
19:30
TuS RW Koblenz TuS RW Koblenz
Team / Points
1 TuS RW Koblenz KOB 51
2 Engers 07 ENG 43
3 Rochling Volklingen RVO 42
4 Mechtersheim MEC 39
5 TuS Koblenz TUS 39
6 Pfeddersheim PFE 39
7 Schott Mainz SMA 37
8 Kaiserslautern II KAI 33
9 SV Eintracht Trier EIN 32
 
10 Karbach KAR 31
11 Arminia Ludwigshafen ARL 31
12 Hertha Wiesbach HWI 30
13 Hassia Bingen HBI 29
14 Diefflen DIE 27
15 FSV Jägersburg JAG 22
16 Emmelshausen TSV 17
17 Idar-Oberstein IDA 16
18 VfB Dillingen VBD 10
Group 9
Fri 22 Mar
Brinkumer SV Brinkumer SV
7-2
Geestemünde Geestemünde
Oberneuland Oberneuland
3-0
SG Aumund-Vegesack Aumund-Vegesack
Sat 23 Mar
Blumenthaler SV Blumenthaler SV
2-0
Werder Bremen III Werder Bremen III
Sun 24 Mar
Vatan Sport Vatan Sport
0-1
Bremer SV Bremer SV
Schwachhausen Schwachhausen
2-2
Leher TS Bremerhaven Leher Bremerhaven
SC Borgfeld SC Borgfeld
1-1
Hastedt Hastedt
SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven
4-1
OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven
Habenhauser FV Habenhauser FV
2-2
BTS Neustadt BTS Neustadt
Team / Points
1 Oberneuland OBE 63
2 Bremer SV BRE 61
3 Schwachhausen SCH 44
4 SFL Bremerhaven SFL 43
5 Geestemünde GEE 37
6 Brinkumer SV BRI 33
7 Leher TS Bremerhaven LEH 32
8 Hastedt HAS 32
 
9 SG Aumund-Vegesack SGA 29
10 Blumenthaler SV BLU 29
11 SC Borgfeld BOR 24
12 Habenhauser FV HAB 24
13 Werder Bremen III WER 22
14 BTS Neustadt BTN 17
15 Vatan Sport VAT 14
16 OSC Bremerhaven OSC 13
Group 12
Sat 16 Mar
Freiberg Freiberg
4-0
Nottingen Nottingen
Stuttgarter Kickers Stuttgarter
3-0
Neckarsulmer SU Neckarsulmer SU
Ravensburg Ravensburg
1-1
Bissingen Bissingen
Linx Linx
1-4
Göppinger SV Göppinger SV
TSG Backnang TSG Backnang
3-2
Oberachern Oberachern
Villingen Villingen
15:00
Reutlingen Reutlingen
TSV Ilshofen TSV Ilshofen
0-2
Bahlinger SC Bahlinger SC
Sun 17 Mar
Germania Friedrichstal Germania
2-0
Spielberg Spielberg
Wed 24 Apr
CfR Pforzheim CfR Pforzheim
18:30
Normannia Gmünd Normannia Gmünd
Team / Points
1 Stuttgarter Kickers SVS 46
2 Bahlinger SC BAH 42
3 Freiberg FRE 42
4 Reutlingen REU 42
5 Bissingen BIS 41
6 Villingen VIL 40
7 Göppinger SV GOP 39
8 Nottingen NOT 38
9 CfR Pforzheim PFO 33
 
10 Ravensburg RAV 32
11 TSV Ilshofen ILS 31
12 Oberachern OBE 30
13 Neckarsulmer SU NEC 27
14 Linx LIN 25
15 TSG Backnang TSB 20
16 Normannia Gmünd NOR 15
17 Germania Friedrichstal GFR 10
18 Spielberg SPI 8
Group 14
Sat 23 Mar
Weiche Flensburg II Weiche Flensburg
2-0
SV Eichede SV Eichede
Eutin 08 Eutin 08
3-2
VfR Neumunster VfR Neumunster
TSB Flensburg TSB Flensburg
4-1
Bordesholm Bordesholm
Union Neumünster Union Neumünster
1-2
Heider SV Heider SV
Kropp Kropp
1-3
VfB Lübeck II VfB Lübeck II
Sun 24 Mar
Todesfelde Todesfelde
1-1
NTSV Strand NTSV Strand
TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
0-3
Schilksee Schilksee
SV Frisia 03 SV Frisia 03
0-1
Inter Turkspor Kiel Inter Turkspor Ki.
Team / Points
1 NTSV Strand NTS 49
2 Heider SV HEI 48
3 TSB Flensburg FLE 42
4 Weiche Flensburg II WEF 36
5 Todesfelde TOD 35
6 VfB Lübeck II LUB 35
7 Eutin 08 EUT 31
8 Bordesholm BOR 31
 
9 Union Neumünster UNI 30
10 SV Frisia 03 FRI 30
11 Inter Turkspor Kiel ITK 28
12 SV Eichede EIC 24
13 Schilksee SCH 22
14 Kropp KRO 20
15 VfR Neumunster VFR 16
16 TSV Lägerdorf TSV 9

Follow BeSoccer on Facebook