noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Joinville
  • Salgueiro
  • América RN
  • ABC
  • Ríver
  • Campinense
  • Globo
  • Goianésia
  • Coruripe
  • Caxias do Sul
  • Nacional AM
  • Vitória da Conquista
  • Cabofriense
  • Santos AP
  • Rio Branco Acre
  • Moto Club MA
  • Aparecidense
  • Bangu
  • Atlético Acreano
  • Portuguesa RJ
  • Ferroviária
  • São Raimundo RR
Sunday, 26 June 2016, 21:00 finished
  • Referee: Lucas Torezin
  • Stadium: General Sílvio Raulino de Oliveira

Standings

Grupo A1 Pts PG W D L GF GA DIFF
Legend
Playoffs
1 Atlético Acreano Atlético Acreano 5 3 1 2 0 8 6 +2
2 Nacional AM Nacional AM 4 3 1 1 1 5 5 0
3 Gênus Gênus 4 3 1 1 1 2 3 -1
4 Trem DC Trem DC 3 3 1 0 2 5 6 -1
Grupo A2 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 São Francisco PA São Francisco PA 4 3 1 1 1 7 6 +1
2 Palmas FR Palmas FR 4 3 1 1 1 7 6 +1
3 Princesa Solimões Princesa Solimões 4 3 1 1 1 3 5 -2
4 Baré EC Baré EC 3 3 0 3 0 3 3 0
Grupo A3 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 SAO Raimundo EC SAO Raimundo EC 7 3 2 1 0 6 0 +6
2 Náutico RR Náutico RR 5 3 1 2 0 5 3 +2
3 Rio Branco Acre Rio Branco Acre 3 3 1 0 2 4 5 -1
4 Rondoniense Rondoniense 1 3 0 1 2 2 9 -7
Grupo A4 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Aguia de Maraba Aguia de Maraba 6 3 2 0 1 4 4 0
2 Moto Club MA Moto Club MA 5 3 1 2 0 2 0 +2
3 Tocantinópolis Tocantinópolis 4 3 1 1 1 2 1 +1
4 Santos AP Santos AP 1 3 0 1 2 2 5 -3
Grupo A5 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Altos Altos 9 3 3 0 0 12 1 +11
2 SD Juazeirense SD Juazeirense 4 3 1 1 1 4 5 -1
3 Maranhão Maranhão 3 3 1 0 2 2 7 -5
4 Icasa Icasa 1 3 0 1 2 3 8 -5
Grupo A6 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 CSA CSA 6 3 2 0 1 9 3 +6
2 Central SC Central SC 6 3 2 0 1 3 2 +1
3 Parnahyba Parnahyba 4 3 1 1 1 4 4 0
4 Guarani Juazeiro Guarani Juazeiro 1 3 0 1 2 2 9 -7
Grupo A7 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Globo Globo 7 3 2 1 0 8 1 +7
2 América PE América PE 7 3 2 1 0 5 2 +3
3 Campinense Campinense 1 3 0 1 2 2 4 -2
4 Galicia EC Galicia EC 0 3 0 0 3 3 11 -8
Grupo A8 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Atlético Cearense Atlético Cearense 7 3 2 1 0 3 1 +2
2 Potiguar Mossoró Potiguar Mossoró 6 3 2 0 1 4 1 +3
3 Itabaiana Itabaiana 4 3 1 1 1 4 3 +1
4 Serra Talhada Serra Talhada 0 3 0 0 3 1 7 -6
Grupo A9 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Fluminense Feira Fluminense Feira 7 3 2 1 0 6 3 +3
2 Murici Murici 4 3 1 1 1 5 6 -1
3 Sergipe Sergipe 3 3 0 3 0 5 5 0
4 Sousa Sousa 3 3 1 0 2 5 7 -2
Grupo A10 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Aparecidense Aparecidense 7 3 2 1 0 4 2 +2
2 Ceilândia Ceilândia 6 3 2 0 1 11 5 +6
3 Araguaia AC Araguaia AC 3 3 1 0 2 4 5 -1
4 Comercial MS Comercial MS 1 3 0 1 2 0 7 -7
Grupo A11 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 7 de Setembro SM 7 de Setembro SM 6 3 2 0 1 4 3 +1
2 Anápolis Anápolis 5 3 1 2 0 1 0 +1
3 Sinop FC Sinop FC 2 3 0 2 1 3 4 -1
4 Luziânia Luziânia 2 3 0 2 1 1 2 -1
Grupo A12 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Volta Redonda Volta Redonda 7 3 2 1 0 5 0 +5
2 Trabalhadores Trabalhadores 6 3 2 0 1 5 3 +2
3 Desportiva Desportiva 4 3 1 1 1 5 3 +2
4 Goianésia Goianésia 0 3 0 0 3 2 11 -9
Grupo A13 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Caldense Caldense 7 3 2 1 0 3 0 +3
2 Espirito Santo Espirito Santo 4 3 1 1 1 2 1 +1
3 Audax São Paulo Audax São Paulo 3 3 0 3 0 0 0 0
4 Boavista SC Boavista SC 1 3 0 1 2 0 4 -4
Grupo A14 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 São Bento São Bento 6 3 2 0 1 2 1 +1
2 Villa Nova Villa Nova 5 3 1 2 0 2 1 +1
3 Portuguesa RJ Portuguesa RJ 4 3 1 1 1 2 2 0
4 EC São José EC São José 1 3 0 1 2 0 2 -2
Grupo A15 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 J. Malucelli J. Malucelli 6 3 2 0 1 5 2 +3
2 Brusque Brusque 5 3 1 2 0 3 1 +2
3 Madureira RJ Madureira RJ 4 3 1 1 1 1 2 -1
4 Novo Hamburgo Novo Hamburgo 1 3 0 1 2 1 5 -4
Grupo A16 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 São Paulo RS São Paulo RS 6 3 2 0 1 4 3 +1
2 Linense CA Linense CA 6 3 2 0 1 5 5 0
3 PSTC PSTC 4 3 1 1 1 5 4 +1
4 Internacional SC Internacional SC 1 3 0 1 2 2 4 -2
Grupo A17 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Ituano Ituano 6 3 2 0 1 7 3 +4
2 Caxias do Sul Caxias do Sul 6 3 2 0 1 5 5 0
3 Metropolitano Metropolitano 3 3 1 0 2 3 4 -1
4 Maringá Maringá 3 3 1 0 2 3 6 -3

Follow BeSoccer on Facebook