noscript image

Torneo Federal B. Centro - 1ª Fase, Matchday 1

Group 1

PTS MP W D L GF GA GD
1
Unión Santiago
Unión Santiago
W D D W W
14 6 4 2 0 13 2 11
2
Sarmiento La Banda
Sarmiento La Banda
W W D W W
13 6 4 1 1 14 6 8
3
Unión Bobadal
Unión Bobadal
L L W L L
6 6 2 0 4 7 12 -5
4
San Martín El Ojito
San Martín El Ojito
L D L L L
1 6 0 1 5 1 15 -14
Next phase
Could qualify for next round

Group 2

PTS MP W D L GF GA GD
1
Deportivo Américo Tesorieri
Deportivo Américo Tesorieri
W L W W
9 4 3 0 1 10 3 7
2
Racing Belén
Racing Belén
W W L L
6 4 2 0 2 3 6 -3
3
Atlético Policial
Atlético Policial
L L L W
3 4 1 0 3 5 9 -4
Next phase
Could qualify for next round

Group 3

PTS MP W D L GF GA GD
1
San Lorenzo Alem
San Lorenzo Alem
W W D W W
16 6 5 1 0 11 1 10
2
Dep. Bañado de Ovanta
Dep. Bañado de Ovanta
D W D W W
11 6 3 2 1 8 6 2
3
Coronel Daza
Coronel Daza
D L W L L
4 6 1 1 4 4 7 -3
4
Defensores de Esquiú
Defensores de Esquiú
L L L L L
3 6 1 0 5 4 13 -9
Next phase
Could qualify for next round

Group 4

PTS MP W D L GF GA GD
1
Andino
Andino
W W W W L
13 6 4 1 1 15 4 11
2
Américo Tesorieri
Américo Tesorieri
D W L D W
9 6 2 3 1 19 8 11
3
Unión Machigasta
Unión Machigasta
D L D D W
9 6 2 3 1 8 10 -2
4
Los Andes Guandacol
Los Andes Guandacol
L L D L L
1 6 0 1 5 3 23 -20
Next phase
Could qualify for next round

Group 5

PTS MP W D L GF GA GD
1
San Francisco La Rioja
San Francisco La Rioja
W D W L
7 4 2 1 1 8 6 2
2
Atlético River Plate
Atlético River Plate
W L W L
6 4 2 0 2 8 8 0
3
Barrio Argentino
Barrio Argentino
L D L W
4 4 1 1 2 4 6 -2
Next phase
Could qualify for next round

Group 6

PTS MP W D L GF GA GD
1
General Paz Juniors
General Paz Juniors
W L W W
9 4 3 0 1 9 5 4
2
Deportivo Colón
Deportivo Colón
W W W L
9 4 3 0 1 8 5 3
3
Independiente De Cosquín
Independiente De Cosquín
L L L L
0 4 0 0 4 3 10 -7
Next phase
Could qualify for next round

Group 7

PTS MP W D L GF GA GD
1
Atlético Las Palmas
Atlético Las Palmas
D W D W W
14 6 4 2 0 8 1 7
2
Deportivo Brinkmann
Deportivo Brinkmann
D D W L L
8 6 2 2 2 5 2 3
3
Avellaneda
Avellaneda
D D D L W
6 6 1 3 2 2 4 -2
4
9 de Julio Morteros
9 de Julio Morteros
D L L W L
4 6 1 1 4 3 11 -8
Next phase
Could qualify for next round

Group 8

PTS MP W D L GF GA GD
1
Unión Oncativo
Unión Oncativo
W L D W
7 4 2 1 1 8 5 3
2
Escuela Presidente Roca
Escuela Presidente Roca
W W D L
7 4 2 1 1 4 3 1
3
Argentino Peñarol
Argentino Peñarol
L L D D
2 4 0 2 2 4 8 -4
Next phase
Could qualify for next round

Group 9

PTS MP W D L GF GA GD
1
Sarmiento Leones
Sarmiento Leones
W D D W W
11 6 3 2 1 7 2 5
2
Atlético Ticino
Atlético Ticino
L W D L W
10 6 3 1 2 9 6 3
3
Deportivo Universitario
Deportivo Universitario
W D D W L
8 6 2 2 2 10 6 4
4
Defensores SA Litín
Defensores SA Litín
L L D L L
4 6 1 1 4 5 17 -12
Next phase
Could qualify for next round

Group 10

PTS MP W D L GF GA GD
1
Acción Juvenil
Acción Juvenil
W D W W W
16 6 5 1 0 22 3 19
2
Argentino Monte Maíz
Argentino Monte Maíz
L D W W L
10 6 3 1 2 6 2 4
3
Olimpo Laborde
Olimpo Laborde
L W L L W
6 6 2 0 4 5 17 -12
4
Villa Plomo Serrano
Villa Plomo Serrano
W L L L L
3 6 1 0 5 6 17 -11
Next phase
Could qualify for next round

Group 11

PTS MP W D L GF GA GD
1
Toro
Toro
L W W W W
12 6 4 0 2 11 9 2
2
Sportivo 9 de Julio
Sportivo 9 de Julio
W W L D D
11 6 3 2 1 6 4 2
3
Juventud Unida RC
Juventud Unida RC
W L D L D
8 6 2 2 2 6 5 1
4
CSyB Atenas
CSyB Atenas
L L D D L
2 6 0 2 4 4 9 -5
Next phase
Could qualify for next round