noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Joinville
  • Salgueiro
  • América RN
  • ABC
  • Ríver
  • Campinense
  • Globo
  • Goianésia
  • Coruripe
  • Caxias do Sul
  • Nacional AM
  • Vitória da Conquista
  • Cabofriense
  • Santos AP
  • Rio Branco Acre
  • Moto Club MA
  • Aparecidense
  • Bangu
  • Atlético Acreano
  • Portuguesa RJ
  • Ferroviária
  • São Raimundo RR
Thursday, 22 October 2020, 23:00 finished
  • Stadium: Arena da Floresta

Standings

Group 1 Pts PG W D L GF GA DIFF
Legend
playseries
1 Bragantino PA Bragantino PA 17 8 5 2 1 16 10 +6
2 Galvez EC Galvez EC 16 8 5 1 2 15 10 +5
3 Fast Clube Fast Clube 13 8 3 4 1 14 7 +7
4 Rio Branco Acre Rio Branco Acre 13 8 3 4 1 10 6 +4
5 Ji-Paraná Ji-Paraná 8 8 2 2 4 9 14 -5
6 Independiente PA Independiente PA 7 8 2 1 5 9 15 -6
7 Vilhenense Vilhenense 6 8 1 3 4 8 12 -4
8 Atlético Acreano Atlético Acreano 5 8 0 5 3 7 14 -7
GRUPO 2 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Altos Altos 18 8 6 0 2 17 8 +9
2 Juventude Caxais Juventude Caxais 14 8 4 2 2 14 6 +8
3 Ríver Ríver 14 8 4 2 2 10 8 +2
4 Moto Club MA Moto Club MA 12 8 3 3 2 14 12 +2
5 São Raimundo RR São Raimundo RR 9 8 2 3 3 5 5 0
6 Baré EC Baré EC 9 8 2 3 3 10 13 -3
7 Santos AP Santos AP 7 8 2 1 5 8 18 -10
8 Sinop FC Sinop FC 6 8 2 0 6 7 15 -8
Group 3 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 América RN América RN 17 8 5 2 1 15 5 +10
2 Floresta EC Floresta EC 15 8 4 3 1 10 5 +5
3 Campinense Campinense 10 8 2 4 2 8 7 +1
4 Salgueiro Salgueiro 10 7 2 4 1 5 4 +1
5 Afogados Afogados 10 7 3 1 3 10 13 -3
6 Globo Globo 8 8 2 2 4 9 14 -5
7 Guarany de Sobral Guarany de Sobral 8 8 2 2 4 7 12 -5
8 Atlético Atlético 6 8 2 0 6 9 13 -4
GRUPO 4 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 ABC ABC 15 8 4 3 1 13 2 +11
2 Vitória Conquista Vitória Conquista 14 8 4 2 2 14 14 0
3 Central SC Central SC 12 8 2 6 0 11 5 +6
4 Itabaiana Itabaiana 11 8 2 5 1 15 11 +4
5 Potiguar Mossoró Potiguar Mossoró 10 8 2 4 2 10 11 -1
6 Coruripe Coruripe 10 8 3 1 4 3 10 -7
7 Frei Paulistano Frei Paulistano 6 8 1 3 4 4 5 -1
8 Jacyobá Jacyobá 4 8 0 4 4 11 23 -12
GRUPO 5 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Aparecidense Aparecidense 17 8 5 2 1 18 7 +11
2 Real Noroeste Real Noroeste 14 8 4 2 2 15 11 +4
3 Goianésia Goianésia 14 8 4 2 2 12 10 +2
4 Goiânia Goiânia 12 8 3 3 2 10 8 +2
5 Águia Negra Águia Negra 10 8 2 4 2 10 13 -3
6 Operário Ltda Operário Ltda 8 8 2 2 4 6 10 -4
7 União União 7 8 2 1 5 10 16 -6
8 Vitória ES Vitória ES 6 8 2 0 6 9 15 -6
GRUPO 6 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Gama Gama 22 8 7 1 0 17 2 +15
2 Brasiliense Brasiliense 17 8 5 2 1 18 7 +11
3 Atlético Atlético 14 8 4 2 2 14 7 +7
4 Tupynambás Tupynambás 10 8 2 4 2 10 11 -1
5 Bahia de Feira Bahia de Feira 10 8 3 1 4 9 10 -1
6 Caldense Caldense 10 8 3 1 4 6 15 -9
7 Villa Nova Villa Nova 7 8 2 1 5 8 11 -3
8 Palmas FR Palmas FR 0 8 0 0 8 2 21 -19
GRUPO 7 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Ferroviária Ferroviária 17 8 5 2 1 20 7 +13
2 Cabofriense Cabofriense 15 8 4 3 1 14 10 +4
3 Mirassol Mirassol 13 8 3 4 1 19 6 +13
4 Cascavel FC Cascavel FC 12 8 3 3 2 12 8 +4
5 Portuguesa RJ Portuguesa RJ 12 8 3 3 2 10 8 +2
6 Bangu Bangu 12 8 3 3 2 11 11 0
7 Nacional PR Nacional PR 4 8 1 1 6 8 25 -17
8 TCW TCW 1 8 0 1 7 6 25 -19
Group 8 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Novorizontino Novorizontino 15 7 4 3 0 6 2 +4
2 Joinville Joinville 12 8 3 3 2 13 7 +6
3 Pelotas Pelotas 12 8 3 3 2 7 5 +2
4 Marcílio Dias Marcílio Dias 11 8 2 5 1 4 3 +1
5 Caxias do Sul Caxias do Sul 11 8 3 2 3 8 8 0
6 São Luiz São Luiz 10 8 2 4 2 5 6 -1
7 CA Tubarão CA Tubarão 5 8 1 2 5 6 12 -6
8 São Caetano São Caetano 5 7 1 2 4 4 10 -6

Follow BeSoccer on Facebook